All Mountain
Flat rocker
Deska szkoleniowa, polecana początkującym
177 cm stance 62 cm kąty 15/-15
Tytułem wstępu, jest to recenzja pisana przez sprzedawcę. Takiego który jeździł zarówno na tym modelu jak i na wszystkich 8 poprzednich.
Nie do końca wiem czy jest sens porównywać tę deskę do poprzednich Stroke, deska ta przez ostatnie 9 lat była zmieniana, ulepszana, tak by początkujący mieli więcej radości ze swoich postępów, żeby było łatwo i przyjemnie.
Pierwsze wrażenie robi waga deski, bardzo lekka, w połączeniu z lekkimi wiązaniami jest to duża pomoc sprzętu cokolwiek by się nie robiło. Druga rzecz to elastyczność deski, miękka wzdłużnie, można powiedzieć że nowy Stroke jako deska AM, wydaje się nawet niepokojąco za miękki.
Poprzecznie jednak ta deska jest sztywna, do tego geometria sidecutu pomaga jest wydatnie pracować, więc prowadzenie na krawędzi nawet na małej prędkości, jest tu stabilne i przyjemne.
Flat rocker ułatwia ślizganie się zarówno w skrętach ślizgowych jak i przy ześlizgach prostych. Na backside jadąc ześlizgiem można jechać pełnym piecem, im stromiej tym łatwiej, ryzyka złapania krawędzi praktycznie nie ma. Wyprzedzałem narciarzy jadąc ześlizgiem prostym

Krótki skręt ślizgowy bez problemowy, można łatwo wywijać tą deską, nie ma wielkiego oporu. Długi skręt ślizgowy na większej prędkości, na lodzie, by już na sporym ryzyku, więc tak nie jeździłem. Znacznie lepiej Stroke czuje się w skrętach ciętych czyli jeździe na krawędziach.
Deska słucha ridera, wykonując grzecznie jego polecenia. Bardzo dobrze podwija skręty, jedzie w skręcie łukiem lub jak kto woli, krótkim promieniem skrętu. Nie można jednak przegiąć z prędkością, ale jest duża radość gdy skręt cięty kończony jest w poprzek stoku, jest wtedy pełna radość z przyspieszeń i siły odśrodkowej. Na płaskim stoku, na małej prędkości można wycinać łatwo czyste skręty na krawędzi, co jest pomocne w ich nauce.
Responsywność deski, czyli szybkość reakcji jest tu na bardzo fajnym poziomie, geometria + sztywność poprzeczna (Triax) + elastyczność wzdłużna daje szybką zmianę krawędzi, co wiele ułatwia, bo czas "bezwładności" na ślizgu deski jest skrócony. Jest więc trochę agresji w tej desce, która nie ma wpływu na łapanie krawędzi.
Stroke jest mięciutki, długość kontaktowa jest skrócona jak w każdym flat rockerze, więc na małej prędkości kontrola deski jest łatwa i precyzyjna. Wjeżdżałem w kolejkę ludzi, delikatnie i precyzyjnie manewrując, bez obawy że w kogoś wjadę.
Na większej prędkości, przy dużych przeciążeniach, w głębokim skręcie ciętym, Stroke 2 razy puścił mnie na bs, więc dałem sobie spokój. Nie jest to deska dla zaawansowanych, więc do ciętych skrętów na dużej prędkości nie nadaje się. Nie ma sensu porównywać tej deski z wysokimi modelami Volkl.
Jako deska szkoleniowa do doskonalenia techniki jazdy, jest to fajna i mocna propozycja od Volkl'a. Deska nie jest droga, dla kogoś kto zaczyna jeździć może być dobrym kumplem przez pierwsze sezony jazdy.
Nowego Stroke będzie można przetestować przez cały sezon m.in. na Złotym Groniu, Korbielowie czy Białce.
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy przy wyborze długości czy też ma inne, konkretne pytania dotyczące Stroke, służę pomocą.
http://youtu.be/kX2-7L6JzYA
Opis parametrów technicznych jest u nas na stronie, jeśli kogoś będą one interesować: http://sklepsnowboar...atkujacych.html