Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ból W Stopie Przy Jezdzie


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2014 - 10:08

Witam! W zeszłym sezonie miałem buty DC Phase (za duże) oraz wiązania Option z niższej półki. Podczas jazdy moje stopy strasznie cierpiały, ciągle były drętwe a przy przenoszeniu ciężaru na krawędź głównie cierpiała górna część stopy (górny strap wiązania) oraz spód przy małym palcu, którą przenosi się ciężar na krawędź. Myślałem, że to kwestia butów i wiązań dlatego na ten sezon zakupiłem buty Vans Mantra rozmiar 42 oraz wiązania Raven S400 (na buty od 42 do 47) niestety problem dalej ten sam. Mam dosyć szeroką stopę ale Vansy dosyć dobrze się dopasowały do mojej nogi. A no i kąty mam 21/-9. Nigdy nie miałem żadnej operacji itp. Pomóżcie :-?

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2014 - 11:34

Jak zakładasz przedniego strapa? Obstawiam, że stare Optiony miały zwykły pasek, a Raveny - capstrap. Ten zakłada się na czubek buta, a nie na nasadę palców.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2014 - 14:29

Jesteś pewień, że raveny s400 mają capstrapa bo wygląda jak zwyczajny? Bo jeśli tak to zakładałem go jako zwykły pasek.

Użytkownik fitte edytował ten post 06 December 2014 - 14:30


#4 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2014 - 17:54

Jesteś pewień, że raveny s400 mają capstrapa bo wygląda jak zwyczajny? Bo jeśli tak to zakładałem go jako zwykły pasek.


I dobrze go zakładałeś, to zwykły strap.

#5 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2014 - 19:34

No to lipton, spróbuj przymierzyć się do wiązań z capstrapem i zobaczyć. Jest też możliwe, że sznurujesz buta zbyt mocno, wtedy krew nie dopływa wszędzie i objawy takie same - drętwienie i ból.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#6 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2014 - 20:10

Gdy mam same buty zawiązane to nie ma takiej opcji, żeby mi nogi zdrętwiały. Dopiero gdy zapnę wiązania i kilka razy zmienie krawędź :(

#7 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2014 - 01:21

A ja Ci powiem tak ... Od zeszłego sezonu mam missiony jako wiązania i najpierw nike vapen i jak założę samego buta luz , jak zapne 1-2 godziny boli , w tym sezonie kupione k2 maysis , założone luz , zapne i 2 godziny boli ... Byłem w kauner i po 3 dniach się wku.. i wziąłem nitro z wypożyczalni i ... przypomniałem sobie jak piękny jest snwb !! 3 dni śmigalem w tych nitro w tych samych wiazkach i nic !!! Zero bólu zero niczego ... Tak wiec myśle ze i jedno i drugie musi się zgrać i tyle ... Ja jeszcze te k2 pomęczę ale nitro już sobie kupiłem na wszelki wypadek jeśli k2 się nie rozbija jak trzeba ... Z butami to niestety dym jak ch.. Nie każdy ma stópkę jak Cindy Crawford ;)

#8 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2014 - 12:05

Nie masz czasem płaskostopia ? Zdiagnozuj. Spróbuj też zmienic delikatnie przedni kąt, na 18 powiedzmy. Mnie np po przesiadce na Rome Targa bolała boczna krawędź stopy, zredukowałem minimalnie kąt wiązania i jak ręką odjął. Poświęc sobie jeden wyjazd na kombinowanie i znajdziesz optimum.

#9 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2014 - 12:18

Płaskostopia raczej nie, ale mam dosyć szeroką nogę przy małym rozmiarze buta :)

#10 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 07 December 2014 - 14:42

Ja mam zawsze ból w stopie ale dolna część na początku dnia gdzieś około godziny, potem wydaje mi się ża mam już stopę rozgrzaną i mi przechodzi. Może masz podobnie. Stopy ogólnie mam trochę sztywne :D może dlatego też mam mały z tym problem.

#11 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2014 - 17:26

W piątek byłem na stoku przez 4 godzinki i ciągle to samo, nic sie nie zmieniło niestety :(

#12 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2014 - 17:56

Mam pomysł który nie zaszkodzi, a może pomóc. Czyli przed jazdą użyj maści przeciwbólowej (może być Ketonal żel) na stopy i zobaczysz czy pomoże.Przecież i tak nic nie pomaga to warto wypróbować.

#13 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2014 - 18:16

Krsytian dzieki bardzo. Spróbuję tak zrobić :) Wiązaniami też sie spróbuje pobawić. Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to chętnie posłucham :)

#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2014 - 19:59

problem wydaje się być złożony i rozwiązanie niezbyt łatwe... (gdzieś już chyba podobny temat był przerabiany)... ból jest zawsze reakcją obronną organizmu i jeśli się pojawia, to znaczy, że coś jest nie tak... środki przeciwbólowe nie usuną więc przyczyny, a skutek, ale jest to jakaś opcja, przy czym chyba nie permanentna...
szedłbym w kierunku wskazanym przez tuczerro... wymiana jednego, lub kilku elementów unieruchamiających stopy... pozostaje niestety metoda prób i błędów, aż trafisz na takie buty/wiązania, które nie będą powodowały bólu...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 fitte

fitte

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2014 - 20:03

Raz w wiśle jeździlem na wypożyczonym sprzęcie i własnie takiego problemu nie było. Wychodzi na to, że rzeczywiście to kwestia albo wiazań albo butów. Stawiam raczej na wiązania.

#16 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2014 - 21:32

Miałem to samo, wyprobowem w jednym sezonie 3 pary butów i 2 pary wiązań - bez rezultatu. Dopiero po kupieniu fluxow ból całkowicie minął. Wcześniej nie mogłem zjechać długości stoku bez 4 przystanków.

#17 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2014 - 23:32

Mój temat był tu przerabiany ale chodziło głównie o jazdę orczykiem, na poczatek wystarczyło lekko zmienić ustawienia wiązań z kaczki -14/14 zrobiłem -13/16 i luzowałem wiązki w czasie wjazdu do góry. W tym roku wróciłem do -15/15 ale robote zrobiły nowe buty...

btw. ketonal żel jak dobrze mi wiadomo od 2 lat jest na receptę.

#18 power

power

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 44 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2014 - 01:02

u mnie jest podobny problem przy wiązaniach Flux TT '14 i butach Burton Moto '13. Z początku za mocno ściskałem buty tak że nie dochodziła krew do palców, więc próbowałem je delikatnie luzować. Jednak gdy buty były zbyt luźne to nie czułem dobrej kontroli nad deską. W końcu udało się dopasować buty tak aby nie sprawiały bólu i można było chodzić w nich komfortowo. Gorzej było gdy doszły do tego wiązania. Problem zaczynał się od początku czyli bolesny ucisk stóp. Zastanawiałem się czy czasem nie lepiej szukać kolejnych butów, lecz po wielu kombinacjach nie raz jak się dobrze wstrzeliłem w wiązanie to z godziny na godzinę jeździło się coraz lepiej. Niestety ciężko, żeby od razu czuć mega wygodę.
Chyba, spróbuję butów z Nitro, może nie potrzebnie się "męczę" z tymi...

Sernik, jakie masz buty do flux'ów?

#19 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2014 - 04:58

Sernik, jakie masz buty do flux'ów?


Ja mam burton driver X

#20 tuczerro

tuczerro

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 223 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2014 - 12:28

@Power , ja z czystym sumieniem nitro moge polecić , mając przedtem problemy jak Ty , mi rozwiązały wszystkie problemy , sa dość szerokie w strefie śródstopia plus maja TLS i wiąże sie dół i gore osobno wiec naprawdę można sobie dopasować jak sie chce

Użytkownik tuczerro edytował ten post 08 December 2014 - 12:31