Skocz do zawartości




Zdjęcie

Tnt, Ślizg Lib Tech


39 odpowiedzi w tym temacie

#21 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2014 - 16:32

Marcinie,wszystko juz zostalo napisane. Czekam na pozew,oby sprawa nie odbywala sie w jakis powder day...bo sie na Ciebie wkurze.

FYI Marku, w takiej sprawie nie ma pozwu. One ruszają "z urzędu". To nie Urząd ma coś udowadniać, tylko Firma ma się bronić.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#22 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 16:36

To teraz ja

Ostatni post Marka i powyzszy Marcina wyczerpuje temat.

Kazda ze stron przedstawila argumenty wraz z interpretacja.
Kazdy z nas potrafi samodzielnie myslec i wnioski wyciagac.

Kazdy kolejny post jest juz tylko biciem piany.

Skoro Margan uwaza zaraz wracam... Cos jest na rzeczy, ma na to kwity itd to kolejny post powinien zawierac skan protoku pokontrolnego - gdyz jak rozumiem odpowiednie instytucje juz zostaly zawiadomione.

Pzdr

JW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#23 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2014 - 16:55

Teraz widzę i rozumiem sens 'akcji Fabiana'. Na odbiór konkretnej marki również ma wpływ lokalny dystrybutor.
Nie wiem jak to jest na 100% ale nie sądzę żeby Marek specjalnie (jak to piszą Panowie M&M) 'oszukiwał' w opisach desek. Zwykła pomyłka, każdemu może się zdarzyć. Deski Mervina same się bronią. Możliwości przetestowania z takim rozmachem tylko Marek proponuje. Testujesz - siedzi i chcesz ją to kupujesz, jak nie to nie. I większość raczej guzik obchodzi czy to spiek, czy tłoczony, czy TNT, CBA, CIA, FBI, PSL, SLD czy FIFA.
Każdy sobie rzepkę skrobie...
  • Krzysiek A lubi to

#24 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 17:02

Wlasnie o takim biciu piany pisalem wyzej.....

Pzdr

JW


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Marcin07 lubi to

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#25 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 17:32

Takimi sprawami zajmuje się Policja Gospodarcza, nie tylko Sądy.
Marek - przeglądnij archiwum Allegro, tam nie możecie dokonać czystek, jest tam zawarta cała historia przerabiania parametrów desek Mervina i DC, czyli tych, do których tworzysz opisy na podstawie swojej niewiedzy.
Żeby zakończyć ten temat, (za zgodą Jancia) mogę wkleić dowolną ilość print screenów, mam ich ok. 250 z różnych stron i sklepów.

Większość została wykonana zanim Marek został poproszony o usunięcie opisów dot. fałszowania parametrów desek. Najciekawsze jest to że 2015 kolekcja także została "profesjonalnie" opisana :)
http://allegro.pl/de...4793438003.html
Zeszły rok nadal ma się dobrze:
http://allegro.pl/sn...4823655693.html

Pytanie brzmi, dlaczego nadal fałszowane opisy ślizgu tłoczonego TNT nadal funkcjonują w internecie?

Ślizg tłoczony to jest kawałek plastiku. Coś kompletnie nieznanego narciarzom, którzy z reguły nie mogą się nadziwić że snowboarderzy byli w stanie coś takiego kiedyś wymyślić, tylko po to by deski były sporo tańsze. Nie ma w tym ślizgu porów, ślizg absorbuje smar tylko cząsteczkami krystalicznymi, których jest bardzo mało %. Struktura (nacięcia kamieniem) coś tam daje, ale to nie jest dużo. Nie chce mi się pisać więcej, jak ktoś chce o tym poczytać, odsyłam po więcej do poradnika: http://sklepsnowboar...l/poradnik.html

Ślizg spiekany smarujesz by deska była szybsza, by smar poprawiał jej właściwości jezdne. Ślizg tłoczony można powiedzieć, że w rzeczywistości smarujesz tylko ze względów estetycznych, bez znaczenia której firmy jest deska i ślizg.

Współczuję wszystkim tym, którzy myśleli że za >2k kupują deskę ze spiekanym ślizgiem który należy smarować. Wydają kasę na smary, żaleska, osprzęt czasami za usługi w serwisach, a cały ten wysiłek idzie trochę na marne. Ślizg tłoczony, wbrew "fałszywym" opisom u różnych sprzedawców nie absorbuje dobrze smaru i nie utrzymuje go długo na sobie. Ten smar szybko ściera się z deski, szczególnie przy krawędziach, dzieje się to znacznie szybciej niż w deskach ze spiekanym ślizgiem kilkukrotnie dobrze posmarowanych.
Stąd się bierze stwierdzenie marketingowe: ślizg tłoczony nie wymagający dużej troski. A nie stąd że absorpcja smaru jest na genialnym poziomie!!! Wyboldowałem to z premedytacją, jeśli ktoś ma deskę z dobrym spiekanym ślizgiem który wręcz wypija tony smaru, a wcześniej miał deskę której ślizg tłoczony pozwalał jedynie na rozmazanie smaru, wie o czym piszę.

Rodzaj ślizgu to jeden z czynników wpływających na cenę (wartość) deski! Absolutnie nie wolno tego zmieniać/ulepszać itd.

Twierdzenie że tłoczony ślizg jest szybszy od ... - jest dla mnie kompromitacją piszącego. Za dobry ślizg spiekany trzeba dopłacić, solidnie, nie przypadkowo, deski ze spiekanymi ślizgami to deski z wyższej półki, w okolicy 2000 zł. Tak jest od zawsze i jeszcze żaden z renomowanych producentów nie wpadł na pomysł, by pisać że ich ślizg tłoczony jest szybszy od spiekanego. Myślę że gdyby tak było to żadna ze snowboardowych firm, nie wydawała by zbędnie kasy na znacznie droższe ślizgi spieknne, dodatkowo dowiedziała by się o tym szybko branża narciarska i Ted Ligety śmigałby na tłoczonych ślizgach. Myślę że licencjonowane przez FIS ekipy serwisowe, np. ta od Justyny Kowalczyk także szybko by wyczaiły o co chodzi. Po co spiekane ślizgi Justynie, przygotowywanie ich za pomocą komputerów i zaawansowanych aplikacji na różną temp. śniegu, wilgotność powietrza jakby tu nagle cała ekipa serwisowa zamiast się męczyć po nocach, mogła pójść na browara. Wsadzamy tłoczony ślizg bo jest najszybszy i nie trzeba go smarować, niech Justyny pomyka. Myślę że wszystkie narty, które w tej chwili mają tylko ślizgi spiekane, natychmiast zostałyby wyposażone w tłoczone ślizgi. Gigantyczne cięcie kosztów produkcji w skali światowej. Efektem pewnie byłoby szybkie bankructwo takich firm jak Toko, Holmenkoll, Swix, Vola itd.

Reasumując, bardzo proszę o nie robienie z nas idiotów. Nie rozsiewaniu bzdur nie mających niczego wspólnego z rzeczywistością.

ps. jeśli Marku chcesz rozmawiać o ślizgach, zakładasz temat, to o nich rozmawiaj. Nie awanturuj się, nie atakuj prywatnie ani firmowo rzeczy nie związanych z tematem.

Bardzo ważną sprawą jest byś wyjaśnił treść poniższego maila, który jest odpowiedzią na pytanie co to jest co-sintered ślizg spiekany UHMW:
"The T-rice comes with the co-sintered base which means there is a layer similar to an extruded base and then another layer is laid on top of it that is a sintered material. Combined that make the co-sintered base which is kinda of a medium hard density and personally my favorite of all bases. It requires minimal maintenance and maximum performance. I really like that it is hard like a sintered base but acts for like a extruded." - Taylor Altman

"The Co-sintered will act like a sintered when it comes to hot waxing. This is because it has deeper pores just like a regular sintered base.
Happy to help you whenever you need, feel free to ask me anytime." - Taylor Altman



ps. temat do fight klubu lub do zamknięcia po odpowiedzi Marka na jakiekolwiek pytanie do niego skierowane :)

@ Sedzia - nie zgadzam się z Tobą w tej kwestii. Czy wiesz ile % ludzi testuje deskę przed jej zakupem? 3-5%? Nie więcej. Czy wiesz ile % testując deskę ma okazję ją posmarować? 0,001%? Zejdźmy na ziemię, w kwestii ślizgu testowanie wiele nie daje, każdy nowy gładziutki ślizg jest OK. Ciekawie robi się dopiero później. Akcja Fabiana to wspieranie Ziomków którzy "korzystali" na zmienionych opisach np. DC Focus i opis "Najlepsza deska..."
Ten kto odważył się zaprotestować robieniu ludzi w konia dostaje kopniaka. Mi do głowy nie przyszło że można podmieniać parametry desek, nie sprawdzałem innych. Zdębiałem gdy zobaczyłem skalę i zasięg tych opisów. Wspieranie ziomków - piękna sprawa :)

Użytkownik mrgn edytował ten post 04 December 2014 - 17:49

  • kielon83 lubi to

#26 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2014 - 17:35

Tylko Go nie aresztujcie przed tą niedzielą !
  • Arec, praxx i Krzysiek A lubią to

#27 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 17:45

Co do slizgu TNT nie moge nic za to ze sklep nie skorygowal mojej pomylki. Kazdego o to poprosilem mailowo i telefonicznie.

Co do DC to oszczerstwa.

Co do slizgu Travisa to albo mu deska nie jedzie albo jest szybsza nawet od Coala. W sumie jedno drugiego nie wyklucza;-) Czekam.

#28 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 17:56

Przestań już. Jak się Jancio zgodzi wrzucę 5 print screenów z różnych sklepów z fałszowanymi opisami desek DC.

#29 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 18:00

wrzucaj tylko ze opis nie jest ode mnie jesli takowy jest. Moge to udowodnic nawet w Voelklu...

#30 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 18:10

Ta deska ma kompozytowy rdzeń a wzmocniony on jest drewnem - w coś trzeba zamocować inserty, ten opis wprowadza w błąd, sugerując że mamy tu do czynienia z rdzeniem drewnianym, a tak nie jest, bieżące aukcje:
http://allegro.pl/de...4865442919.html
http://allegro.pl/de...4866444641.html
Zeszłoroczne oszustwa w DC funkcjonują dalej, ta deska ma rdzeń kompozytowy i ślizg tłoczony. Rdzeń Astro Core nie jest rdzeniem drewnianym!
http://allegro.pl/de...4866446563.html
http://allegro.pl/de...4866446328.html
http://allegro.pl/de...4858708317.html

www.archiwum.allegro.pl - jest tego znacznie więcej...

ps. nie mieszaj w to innych firm, mają się do tego nijak. Cierpią na tym wszyscy pozostali dystrybutorzy, sklepy ale co najważniejsze zrobieni w balona klienci, którym nawet czasami się wydaje że jesteś ich kolegą. Poinformuj o pomyłkach w Ravaki/PM Sport.

Załączone pliki


Użytkownik mrgn edytował ten post 04 December 2014 - 18:17


#31 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 December 2014 - 18:20

Twierdzenie że tłoczony ślizg jest szybszy od ... - jest dla mnie kompromitacją piszącego. Za dobry ślizg spiekany trzeba dopłacić, solidnie, nie przypadkowo, deski ze spiekanymi ślizgami to deski z wyższej półki, w okolicy 2000 zł.


Ja mam w takim razie pytanie jakim cudem:
http://www.pyc.pl/in...t/pathron-slash

Ta deska jest w cenie 900 zł?
ma slizg spiekany jak pisze a jest w połowie ceny innych desek. Cyzli co wystarczy władowac technologie do deski i bedzie jeździc? Tehnolog dobierze co i jak i bedzie git? A może to testerzy tworza deske? Przykład podałem ten konkretny bo juz rok na niej jezdze i dobrze wiem jak absorbuje smar itd ale skoro w desce za 900 zł mam carbon/triax/spiek to po cholere mam kupowac cos innego? Rozumiem, że to nie ich shapy tylko wykupione itd itp ale co mnie to obchodzi jak mgoe miec sprzet takiej klasy za ta cene? Z drugiej strony mam porownanie i nie kazda deska pathrona mi siadła, powiem wiecej sporo desek innych producentow sni mi sie po nocach i chociaz maja te same technologie wrzucone to czuje roznice miedzy nimi.

Wydaje mi sie morgan ze probujesz działac zbyt zero jedynkowo.

icon_users.png


#32 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 18:48

Gula poruszyłeś niewygodny temat ;)

Bo zaraz się okaże, że nawet dechy po >2000 zł są w produkcji po 50 $. Cała reszta to narzuty każdego pośrednika ;)

#33 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 19:37

Ja mam w takim razie pytanie jakim cudem:
http://www.pyc.pl/in...t/pathron-slash

Ta deska jest w cenie 900 zł?
ma slizg spiekany jak pisze a jest w połowie ceny innych desek. Cyzli co wystarczy władowac technologie do deski i bedzie jeździc? Tehnolog dobierze co i jak i bedzie git? A może to testerzy tworza deske? Przykład podałem ten konkretny bo juz rok na niej jezdze i dobrze wiem jak absorbuje smar itd ale skoro w desce za 900 zł mam carbon/triax/spiek to po cholere mam kupowac cos innego? Rozumiem, że to nie ich shapy tylko wykupione itd itp ale co mnie to obchodzi jak mgoe miec sprzet takiej klasy za ta cene? Z drugiej strony mam porownanie i nie kazda deska pathrona mi siadła, powiem wiecej sporo desek innych producentow sni mi sie po nocach i chociaz maja te same technologie wrzucone to czuje roznice miedzy nimi.

Wydaje mi sie morgan ze probujesz działac zbyt zero jedynkowo.


Guła - ze ślizgami niestety sytuacja jest zero-jedynkowa. Tylko dla kogoś kto nie zna tematu może być inaczej. Ślizg tłoczony nie posiada żadnych porów. Żadnych. Ślizg spiekany ma ich miliony. Smarowanie polega na zapełnieniu smarem mikro porów. Jeśli ich nie ma smarujesz smarem wierzchnią warstwę plastiku zwanego ślizgiem tłoczonym.

Co do Pathrona, hmm, pytanie nie do mnie, sporo o tym zostało napisane, przetestowane itd.

A tak btw. bardzo łatwo jest sprawdzić czy deska absorbuje smar czy nie.
Test najlepiej wykonać na suchej desce, np. zupełnie nowej, ale już po 2-3 dniach jazdy. Opis jak go wykonać jest w moim poradniku :)

#34 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 22:25

Ja myślę, że dwóch Panów zasłużyło na strój http://allegro.pl/ko...4861187504.html Czuje się lepiej jak ktoś bez interesownie szuka prawdy :) oby więcej takich osób :)

Edit: poprawiony błąd ortograficzny

Użytkownik Krzysiek A edytował ten post 04 December 2014 - 23:05


#35 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 04 December 2014 - 22:58

nie żebym szeryfów jakoś szczególnie bronił
ale z oferty allegro to poleciłbym to:
http://allegro.pl/mo...4859486674.html
zanim sie czlowiek zacznie wyzłośliwiać w przerwach w przytakiwaniu...

edit : ^^ po opanowaniu ó/u można przejść do przedrostków... :terefere:

Użytkownik md.sign edytował ten post 04 December 2014 - 23:34

  • kielon i Krzysiek A lubią to

#36 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 23:00

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że to nie Ci rzekomo "oszukani" klienci mają pretensje do sprzedawców (dystrybutora)... :twisted: ...
  • krapol i Muniek lubią to

#37 kamilos

kamilos

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 111 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 05 December 2014 - 00:21

No z Morganem miewalem swoje przejścia chyba wszyscy na tym forum pamiętają, mamy do siebie bardzo ograniczone zaufanie - to chyba jasne. Pewnie zaraz je wkleisz - taki masz styl i klasę. Nie zmienia to faktu że w tym przypadku nasz punkt widzenia jest zbierzny szczególnie że Twój poceder działa na szkodę jednej z moich marek.
Miej jaja przyznać się... "Tak walilem w człona latami". Budowałem marki na ściemie, poprawiałem rzeczywisość. Zostaleś złapany za rękę. Telefony i maile do sklepów, by zmieniły opisy nie do wszystkich skutecznie dotarły, do tej pory wiszą stare. Pozatym jest jeszcze arhiwum Allegro gdzie sklepy wrzucały stare opisy i których już nie jesteś w stanie zmienić.

"bledne okreslenie technologiczne slizgu TNT" - biorąc pod uwagę że w desce są zasadniczo 3 podstawowe elementy mające wpływ na klasę, cenę i jakość deski, a jednym z podstawowych jest ślizg to tak jakbyś pomyłił się w opisie samochodu w którym pod maską jest benzynowy silnik 1.4 (wolnossący) a w opisie dał info o 2.0 z turbo. To tak łopatologicznie. Łopatologicznie rozumiem że hamerykański marketing nazakładał w tym 1.4 magnetyzerów na przewód paliwowy i mówi że jest to mega +50% HP. Podziwiam łatwość z jaką bagatelizujesz problem.

@Krzysiek - to nie jest zazdrość, to naturalna reakcja na niezgodne z prawem praktyki konkurencyjnei. Ale o tym to już nie forum będzie decydowało.


Marcin, czytuje to forum i zolte strony od paru lat i pamietam atak morgana na ciebie, w ktorym to udowadnial jak zakladales fikcyjne konta na forum i wychwalales "miedzy soba" swoj sprzet. Pamietam tez ze nie broniles sie z tych zarzutow, chowales glowe w piasek. Czy, jezeli to byla prawda, to bylo dzialanie na szkode konkurencji? Czy moglo to byc wprowadzanie w blad klientow? A jezeli tak to czy moga oni oddac zakupione wtedy endewory? Czy mialbys jaja sie przyznac tak walilem w czlona latami??? Malo sie wypowiadam na forach raczej je czytuje w tym tez snbforum.com, ale te wypowiedzi twoje marcin to k...wa hipokryzja!!! Udupmy mervina to wiecej nam sie moze desek sprzeda! A i tak mervin ma opinie ze jezdzi za***iscie nawet jakby smalcem byl posmarowany, a historie ma taka ze arbor czy endvr moglby mu l... robic.
Czytam od paru lat snowboardingforum.com i tam na piedestale generalnie jest mervin, ns, jones, yes. Arbora jest malo, o endeworze to tam praktycznie nikt nie slyszal.
Tak z boku czytajac to az sie rzygac chce na ta nagonke sklepikarzy arbora i endewora na mervina.

#38 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2014 - 21:09

Ślizg nazwany przez Mervina Double Sintered UHMW - cokolwiek to znaczy - w praktyce oznacza, że deska mało pije smaru, jak tłok. Niezależnie czym jest w rzeczywistości ;-) Jednak nie robi się szybko sucha (na zdjęciach deska po 3 dniach intensywnej jazdy i to nie w alpejskich pierdutach, a pepikowych, zmiennych hardcorach), tak wygląda od pierwszego smarowania i na pewno nie wymaga kolejnych aktualnie.
Ponadto dałem się ponieść przedwczoraj w mało fortunnym miejscu i lądować przyszło mi na gołych kamieniach, na które wpadłem z góry i ze stosunkowo dużą prędkością, deska uderzyła w nie i przejechała po nich na całej długości. Zniosłem to po męsku i zjechałem do końca i dopiero na dole łzy napływały mi już do oczu przed oględzinami :-D byłem pewny dizastera nad dizastery. Poprzednimi deskami zaliczyłem mniejsze faux pas, a rany były spore, więc spodziewałem się najgorszego. Okazało się, że jest widoczna jedna rysa, która jest jedynie widoczna, tj, nie uszkodziła i nie zmieniła powierzchni ślizgu. Pod ręką jest ideolo. :shock: Ultra wytrzymały i teraz uwaga, najważniejsze: zapier*** jak szalona na tym ślizgu. Jak dla mnie może to być z definicji i tłok, whatever. Właściwości użytkowe w moim odczuciu zdecydowanie na tak.

Załączony plik  IMG_5325.JPG   53.94 KB   36 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5321.JPG   45.67 KB   39 Ilość pobrań Załączony plik  IMG_5324.JPG   35.42 KB   34 Ilość pobrań
  • praxx, sosna i Krzysiek A lubią to

#39 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2015 - 20:47

A jak jest z naprawą tego ślizgu? I jaki ślizg jest w Picklu 13/14?



#40 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 February 2015 - 20:53

Dan znać jak zdarzy mi się konieczność naprawy. Jest identyczny: http://www.evo.com/o...-snowboard.aspx