Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Karwing Na Rokerze


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 30 November 2014 - 00:11

Kto powiedział że na krawędzi można jeździć tylko na twardym sprzęcie? ;)

https://www.youtube....h?v=xwE26D9bUCM

Użytkownik gooday edytował ten post 30 November 2014 - 00:29

Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#2 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 November 2014 - 11:41

gratuluję odwagi...... :ashamed:
  • kortek, praxx i snowmoni lubią to
no board no fun!

#3 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 December 2014 - 21:53

ciekawie by sie jezdziło na bananie twardości coala, albo ELI :D inicjacja skretu była by koszmarek ale dalej to jak po szynach

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 December 2014 - 22:11

na rockerze inicjowanie skrętu byłoby bardzo łatwe

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 December 2014 - 22:29

gratuluję odwagi...... :ashamed:

a ja bym powiedział że jaj we właściwym miejscu :)

Shreku spróbujesz sobie na TD Coala który ma rockera na nose, zobaczysz że to działa ;)

#6 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 01:28

wiesz,jeździłem na nim, ale mnie w tym roku w górach nie ma - nie pomieszczą mnie :P

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#7 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2014 - 15:42

dziś testowałem coala i z tym trzymaniem to mnie nie przekonał. Wole Eli.

#8 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 December 2014 - 17:25

Kto powiedział że na krawędzi można jeździć tylko na twardym sprzęcie? ;)

Da sie na miekkim .. oj da :D hehe

#9 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 09:24

Dzięki za inspirujący filmik. Mam pytanie laika co do techniki jazdy na nim. Istruktorzy wpajali mi zawsze żeby pilnować tylnej łapki nad deską kiedy używam kątów na kaczkę. Zakładam, że chodziło o to żebym jako niezbyt zaawansowany rider nie używał podświadomie kontrrotacji. Czy jest jednak tak, że takie delikatne otwarcie pozycji na fs żeby poszurać łapką po śniegu jest dopuszczalne jeśli trzymamy kontrotację w ryzach (czyt. nie ma jej) czy też zgodnie ze sztuką rider powinien jednak trzymać łapki zawsze w osi deski. Czy może też, powinienem bardziej pilnować barków a łapka może już sobie luźniej żyć swoim życiem ? :)

Rozumiem, że jest to też kwestia luzu na desce i może też trochę stylu, ale chciałem wiedzieć jak to się ma do poprawnej techniki. Czy można śmiało taką pozycję kopiować czy trzeba na coś wziąć poprawkę ?

#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 10:07

Rozumiem, że jest to też kwestia luzu na desce i może też trochę stylu, ale chciałem wiedzieć jak to się ma do poprawnej techniki. Czy można śmiało taką pozycję kopiować czy trzeba na coś wziąć poprawkę ?


mnie tam zawsze uczono, że najważniejszy jest luz..... to primo..... ale żeby taki osiągnąć niezbędne jest dobre i pewne stanie na desce..... odpowiednie, równe rozłożenie ciężaru ciała na desce jest tu kluczowe..... a tutaj łapki na deską (barki w jednej linii) to podstawa.... tyle ode mnie, ale ja nie mam legitymacji, certyfikatów, filmów pokazowych, więc wiadomo.... nie liczy się :P

PS. eby nie było coś tam ogarniam.... kilka osób może potwierdzi :bag:
  • kielon lubi to
no board no fun!

#11 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 10:25

PS. eby nie było coś tam ogarniam.... kilka osób może potwierdzi :bag:


nie bądź taki skromny... ;)
don't follow me - you won't make it...

#12 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 December 2014 - 10:59

w sumie przyzwoity przejazd :)

na beku ładnie obniżasz pozycje ale za mocno się łamiesz i wychodzi Ci kibel.
ładna praca nóg.
Niemniej jednak ogladając ten filmik odnosze wrażenie że walczysz z deską przy zbyt mocny wyhyleniu do stoku.

Co do nauki pozycji i poprawnej techniki.
Moje podejście jest następujące.
Pozycja podstawowa czyli taka o jakiej piszesz jest pozycją neutralną kiedy nasz środek ciężkości jest nad deską.
tylnia ręka - kiedy jest nad deską powoduje że bark , biodro łatwiej jest utrzymać w linii a co przy pozycji na kaczkę wymusza dla lepszej stabilności.
O tym przypomina się młodemu Riderowi żeby miał punkt odniesienia.

Kiedy już dobrze ogarniasz technike - wszystkie te rzeczy są tylko i aż wyjściem do Twojej jazdy.
Kiedy wykonasz rotacje wyprzedzającą to nie popełniasz błędu - robisz to ponieważ w danej chwili jest potrzeba użycia jej jako techniki wspomagającej w skręcie.
Wszystkie techniki są po to żebyś świadomie jeździł na stoku i mógł reagować na to co w danej chwili Cię spotyka.

Nie stajesz na szczycie i nie zakładasz - teraz zjadę ciętym NW :)
Stajesz na szczycie i myślisz - no to zapierdalamy :D

W miarę nabierania prędkości, nachylenia , twardości stoku dobierasz podświadomie technikę w danej chwili najodpowiedniejszą to warunków jazdy.

Tak też jest z ręką jezeli potrzebujesz zacieśnić skręt a nie masz odpowiedniej prędkości żeby się położyć, ciągniesz rotacje wyprzedzającą i osiągasz założony lub wymuszony cel.

Kiedy zaczynasz gubić się na stoku i czujesz że coś idzie Ci nie tak, uspakajasz jazdę... wracasz do pozycji podstawowej i znowu jest ok :D


pzdr

JW
  • Bishop lubi to

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#13 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 11:37

Dzięki za wykład, jest trochę jaśniej choć muszę przyznać, że Jancio troszkę mnie zakręciłeś z tą rotacją wyprzedzającą w celu zaciśnięcia skrętu. Mógłbyś to troszkę rozwinąć ? Czy dobrze rozumiem, że to delikatne otwarcie na front(toe) side i przekręcenie tylnej łapki do przodu (z nad deski bardziej na śnieg) ma jakiś pozytywny wpływ na zacieśnienie skrętu ? Czy chodzi po prostu o to, że pozwala się bardziej wychylić na stok ?

#14 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 December 2014 - 12:43

Czy dobrze rozumiem, że to delikatne otwarcie na front(toe) side i przekręcenie tylnej łapki do przodu (z nad deski bardziej na śnieg) ma jakiś pozytywny wpływ na zacieśnienie skrętu ?

Nie, (na kaczce) jest dokładnie odwrotnie, zacieśniasz skręt przez zamknięcie pozycji :)

#15 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 12:58

Ok, z fizycznego punktu widzenia ma to sens. O co więc chodzi z tą rotacją wyprzedzającą i zacieśnianiem skrętu. Czy rotacja wyprzedzająca = kontrrotacja ?

#16 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 10 December 2014 - 13:22

No witam
W sumie nie spodziewałem się że ten film spotka się z tak przychylnym przyjęciem :)
prawda jest taka że jak go wrzucałem to byłem przekonany że dostanę kubeł zimnej wody wylany na głowę za mój styl jazdy. prawda jest też taka że ten przejazd został zrobiony na "ostatnich nogach" bo jest to ostatni dzień mojego tygodniowego pobytu na hintertux, pierwszego tygodnia w tym sezonie gdzie jeszcze nie miałem zupełnie żadnej kondycji i siły w nogach dlatego też dziękuję wam za to że powstrzymaliście się od hejtu ;)
Jakbym miał coś zmienić to: można zejść na nogach jeszcze niżej, szczególnie na frontside, aż do maksymalnego "przykucnięcia". problem w tym że decha wtedy zgina sie prawie w pół co powoduje że promień skrętu się zacieśnia bardzo mocno co przy prędkości powoduje wystrzał w górę jak z katapulty (możecie to zobaczyć w 1:07).
No i "rąsia". żałosne :/

Użytkownik gooday edytował ten post 10 December 2014 - 13:31

Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#17 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 14:31

dlatego też dziękuję wam za to że powstrzymaliście się od hejtu ;)


to twój szczęśliwy dzień.... :P
no board no fun!

#18 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 December 2014 - 14:36

Aby zostać obiektem hejtu trzeba na to sobie zasłużyć :D

@ Dekagram Zła - zadajesz dobre pytania, na które wyczuwam że doskonale znasz odpowiedzi ;) zgadza się?
  • mike lubi to

#19 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 14:53

@ Dekagram Zła - zadajesz dobre pytania, na które wyczuwam że doskonale znasz odpowiedzi ;) zgadza się?


i na które pewnie nie dostaniesz odpowiedzi.

@gooday - czasem wydaje mi się, że ze wzrostem hejtu, wzrasta prestiż zhejtowanego. dlatego na twoim miejscu bym się zastanowił :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#20 Dekagram Zła

Dekagram Zła

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 58 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 15:08

Wydawało mi się, że wszystko rozumiem (w teorii) ale "rotacja wyprzedzająca" mnie zgubiła. Pewnie dlatego, że nie spotkałem się wcześniej z tym terminem. A że z praktyką jest u mnie jeszcze słabiej niż z teorią i dopiero szlifuje skręt cięty to mnie takie smaczki interesują. Nie pytałem znając wszystkie odpowiedzi, żeby wywołać burzę.

Praxx, tak jak już się wstępnie zapowiadałem chętnie bym się ustawił z Tobą na jakieś przedsezonowe poukładanie na desce jak będziesz wolny w okolicy Wro. Może wtedy dostane kilka odpowiedzi ? :excited:

Edit:

Sorry za lenistwo, łatwo znaleźć to czego szukałem: http://narty.wp.pl/g...ie,237,3,1.html

Użytkownik Dekagram Zła edytował ten post 10 December 2014 - 15:14