Skocz do zawartości




Zdjęcie

[Deska Dla Średniozaawansowanego]-Co Kupić


59 odpowiedzi w tym temacie

#21 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2014 - 21:19

Śniegu wam wszystkim brakuje i nerwy sie pojawiają.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#22 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2014 - 21:23

No dramat... mi jeszcze został tydzień do wyjazdu

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#23 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2014 - 21:38

Marcin nagraj jakiś filmek jak jeździsz, myślę że dużo osób z chęcią to zobaczy ;)

#24 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2014 - 22:05

oczywiście dla Ciebie w 4K. BTW mam kilka wyjazdów rodzinnych w necie - nie za bardzo odbiegają od poziomu Twoich wyczynów :lolbounce:

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#25 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2014 - 22:21

te Twoje wyjazdy rodzinne jeszcze z rok i staną się mitem;)

#26 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 November 2014 - 22:41

Zupełnie jak Twoja Alaska. Poszukaj sobie.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#27 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2014 - 11:07

no to brakuje już tylko zaangażowania wujka Morgana w topic i mamy komplet :ashamed:
no board no fun!

#28 sedzia

sedzia

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2014 - 11:08

Coś bardzo boli niektórych ta Alaska

#29 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2014 - 12:28

no to brakuje już tylko zaangażowania wujka Morgana w topic i mamy komplet :ashamed:

Morgan chyba wyjechał :D a szkoda bo zaczynało być ciekawie :D

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#30 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 November 2014 - 15:43

Jest akcja! :-D

#31 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 November 2014 - 20:38

Ja chciałbym zobaczyć film na którym ktokolwiek jedzie czyste, cięte skręty na desce z MT. Jeszcze takiego na Youtube nie znalazłem, tylko jakieś gadanie.

Bardzo byłem ciekaw jak jeżdżą deski które podobno "deklasyfikują" konkurencję, a że miałem okazję, wiosną przez 2 dni jeździłem tylko na 2 deskach Lib-tech, Skate Banana i Jamie Lynn. Nie do końca wiem co oznacza obecne w opisach słowo "deklasyfikują" ale mogę z pełną świadomością powiedzieć że deski z magne-traction nie deklasują konkurencyjnych desek jeśli mówimy o trzymaniu na krawędzi i prowadzeniu deski w skrętach ciętych, na krawędzi.

Nie napiszę niczego nowego, stwierdzając że pofalowana krawędź znakomicie sprawdza się na lodzie w skrętach ślizgowych, tutaj rzeczywiście dla początkujących czy średnio-zaawansowanych magne-traction daje płynność skrętów ślizgowych jakiej nie miałem na żadnej innej desce. Im stromiej, im większy lód, tym ześlizgiwanie się jest łatwiejsze i bezpieczniejsze. Jazda na krechę, na płaskiej desce Lib/Gnu, też jest bardzo fajna, łudząco przypominająca stare Palmery, które także nie miały pełnego rdzenia.
Rozpędzałem się na krechę, po czym próbowałem wejść w skręt cięty. Niestety na twardym Jamie Lynn 161 było to trudne, bardzo ryzykowne. Musiałem albo przyhamować ześlizgiem albo ryzykować że zblokowany kolanem nose deski wgryzie się w śnieg a deska wystrzeli mnie do przodu. Co zdarzyło mi się parę razy.

Odnośnie jazdy na krawędziach, skrętami ciętymi. Tu magne-traction wg. mnie, nie sprawdza się wcale. Powoli jadąc, stawiając deskę na krawędzi, ja się czułem jakby po nie równej pralce jechał, deska nie rozpędzała się płynnie. Wymagała mojego skupienia i koncentracji, jeśli chciałem jechać czysto. Zbyt mocne dociśnięcie nose, od razu przyhamowanie, całe ciało leci do przodu. Nieprzyjemnie uczucie, do którego nie mogłem się przyzwyczaić. Obie deski pomimo mocnego docisku "nie lubią" podwijać skrętów. Są słabo wytaliowane i sztywne, co sprawdza się gdzie indziej, może na wielkich skoczniach, ale nie podczas skrętów ciętych. Im szybciej jedziesz (na krawędzi - nie w ześlizgu) tym stabilność i trzymanie w skręcie jest słabsze.

Nie pisałbym tego postu, gdyby nie słowo w opisach "deklasyfikują" - w domyśle deklasują, to nie jest prawda, w skrętach ciętych, w trzymaniu na krawędziach w skręcie, te deski są znacznie gorsze niż dziesiątki desek innych firm które przejeździłem.

To jest moje zdanie, choć podobnych opinii na różnych forach znajdziecie setki. MT do skrętów ślizgowych nadaje się super - ale nie do jazdy na krawędziach ciętymi skrętami. Tu nie są dobre, wręcz niebezpieczne. Dlatego też, jeśli ktoś chce się uczyć technik skrętów, wejść na poziom zaawansowany, nie powinien przeszkadzać sobie w tym deską.

Nie zamierzam z nikim na ten temat dyskutować, takie są moje odczucia bo spróbowaniu tych desek, takie są także odczucia 3 riderów którzy mieli deski z MT a jeździli ze mną w zeszłym roku. Progres w ciętych przyszedł po zmianie desek. Każdy może mieć inne odczucia, technikę jazdy i skrętu. Dla wielu MT jest pomocna i dodaje pewności siebie, jednak do skrętów ciętych MT nie została zaprojektowana. Żadna to nowość, podobne rzeczy można przeczytać w zasadzie na każdym forum:

http://www.bomberonl...btx-quot-thread
http://snowheads.com...c.php?p=1544480
http://www.snowboard...iewthread/1026/
http://www.epicski.c...traction-anyone

Użytkownik mrgn edytował ten post 12 November 2014 - 20:40


#32 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 21:57

Zanim nauczysz sie poprawnie jezdzic na desce powinienes sie leczyc umyslowo. MT to dziesiatki nagrod,ulubione deski instruktorow snowboardu wlasnie w Polsce,Travis Rice ktory jakby nie lubil nie jezdzilby na zadnej desce z MT bo to Quiksilver mu placi nie Lib Tech. Mi MT uratowalo precyzje jazdy w pipie na krawedzi. Moj ciety jest pare lat swietlnych przed Twoimi probami jazdy na desce po red bullu,hot dogu i papierosku.

Tak moglbym wymieniac dlaczego te deski sprzedaja sie swietnie wsrod instruktorow,amatorow czy zawansowanych. Gdzie wlasnie wszystkie techniki jazdy na krawedzi tych ludzi urzekaja w MT. I widze ze nie mozesz sie pogodzic ze Lib i Gnu sie dobrze sprzedaja. Twoj poziom jazdy ze wzgledu na epoke z ktorej pochodzisz i sprawnosc fizyczna jest chyba najnizszym poziomie na forum.

Ale wiem ze najbardziej boli Cie odejscie Agnieszki Rusin z desek Voelka...teraz dla zajawki jezdzi na Gnu i pluje sobie w twarz ze tyle lat zmarnowala na dziadostwie ktore sprzedajesz. Pomija Arbora bo slizg w tym czyms nie pozwalal jej nawet napedzic sie na skocznie. Ale nagrala mi przejazd na skoczniach ktory jest w recenzji o Lib Tech TRS. Niestety dosc swieze wiazanie Flux padlo i juz sie nie dalo dopiac.

Wiem Morgan ze Ci sie sklep powoli konczy ale plucie jadem nie jest dzwignia handlu.

#33 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 November 2014 - 22:35

Znowu cały świat kłamie :)
Poczytaj inne fora, po to podałem linki, znasz angielski więc szybko się połapiesz że prawie w każdym wątku o magne ludzie piszą to samo. Kogo obchodzą prosi, nagrody w zamian za wpompowane miliony $ w marketing. Feedback riderów, opinie użytkowników - to się liczy a nie jakieś marketingowe paplaniny i ordery.

Nie wypowiadaj się może za Agnieszkę, nie nazywaj też dziadostwem sprzętu na którym jeżdżą od lat z powodzeniem lepsi od ciebie, z Mateuszem Ligockim na czele.
Agnieszka dostała deskę od ciebie za darmo, więc nie baw się już w kłamczuszka. Na temat ślizgów jesteś ostatnią osobą która powinna się wypowiadać, na masową skalę przez kilka lat ludzie byli i są nadal (!!!) oszukiwani - ślizgi tłoczone opisujesz jako spiekane, co jest niezgodnością towaru z opisem i każdy może od takiej umowy odstąpić kiedy zyska tę świadomość.
Filmu z kosmicznymi ciętymi na 100% nie wrzucisz na youtube bo się boisz krytyki, zgadza się? A z chęcią pewnie byśmy wszyscy to zobaczyli...

Odniosłem się jedynie do deklasyfikowania konkurencji, bo uważam że jest to bzdura. Gdyby było inaczej carvingowi zapaleńcy na twardych już DAWNO mieliby deski pofalowane krawędzie. Nie mają i mieć nie będą.

ps. a o mnie się nie martw, moje umiejętności i technika jazdy wystarczyły by dobrze pojechać w niedzielę zawody na Stubaiu.
W dalszą dyskusję nie wchodzę. Poczytaj opinie ludzi na innych forach, dopuść do siebie trochę świata realnego, zanim znowu będzie pluł jadem, bo trochę się wygłupiasz jeśli podważasz wiedzę ludzi np. z Bombera.

Użytkownik mrgn edytował ten post 12 November 2014 - 22:37

  • md.sign lubi to

#34 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 November 2014 - 22:40

Kurczę, Marek - przykro to pisać ale moim zdaniem ( i myślę że nie tylko moim ) przeginasz w tym wątku . Rozumiem obronę "dobrego imienia" własnych brandów, ale można to z pewnością robić - oględnie mówiąc - bardziej elegancko...
A już tekst do mrgn z ostatniego postu to jakaś gruba przesada. WTF ?!

#35 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 22:48

Nie wypowiadaj się może za Agnieszkę, nie nazywaj też dziadostwem sprzętu na którym jeżdżą od lat z powodzeniem lepsi od ciebie, z Mateuszem Ligockim na czele.


Matys na olimpiadzie w Vancouver przewrócił się w każdym przejeździe nawet jak jechał sam... więc w czym jest lepszy od Sąsiadka ? W przewracaniu ?
Myślę że temat umiejętności Marka był tu poruszany wiele razy i jego poziom nadal jest PRO i tego raczej mu nikt tutaj nie odbierze ...

#36 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 22:49

Dla mnie Morgan zachorowal i nie da sie nim merytorycznie dyskutowac,poniewaz z jego strony to jest jedno wielkie "lanie wody". Z taka soba techniczna dyskusja nie ma sensu.

PS. Agnieszka Rusin od 4 lat mnie meczyla zebym ja wybawil z Twoich brandow. Teraz jeszcze zawiodly ja Twoje wiazania. Troche ja zalatwiles...

#37 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 November 2014 - 23:26

Lanie wody? :) czytasz swoje posty? ja zachorowałem?

Jeśli nie zgadzasz się z moją recenzją - to proszę bardzo - wypunktuj wszystkie punkty w których się mylę.

Co ty masz z tą Agnieszką? Wie że wypowiadasz się w jej imieniu? Wie już że jej stare wiązania się zepsuły? ;)

#38 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 23:30

Pomijając domniemaną chorobę Morgana to jednak podszedł merytorycznie do offtematu, linki powklejał i napisał co myśli na temat deklasowania.

"To jest moje zdanie, choć podobnych opinii na różnych forach znajdziecie setki."

#39 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 November 2014 - 23:48

Matys na olimpiadzie w Vancouver przewrócił się w każdym przejeździe nawet jak jechał sam... więc w czym jest lepszy od Sąsiadka ? W przewracaniu ?
Myślę że temat umiejętności Marka był tu poruszany wiele razy i jego poziom nadal jest PRO i tego raczej mu nikt tutaj nie odbierze ...

Krzysiek, czy Ty się interesujesz snowboardingiem? Mateusz też nie umie jeździć?
Matys to 3 krotny olimpijczyk, zawodnik Winter X Games Aspen Colorado, zwycięzca ponad 80 międzynarodowych zawodów snowboardowych, w tym wielu PE i PŚ. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego snowboardingu.

#40 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 November 2014 - 23:55

Krzysiek, czy Ty się interesujesz snowboardingiem? Mateusz też nie umie jeździć?
Matys to 3 krotny olimpijczyk, zawodnik Winter X Games Aspen Colorado, zwycięzca ponad 80 międzynarodowych zawodów snowboardowych, w tym wielu PE i PŚ. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego snowboardingu.


Tu sie zgadzam z Morganem....
Rozumiem że mozna nie lubic jednego czy drugiego... mieć uczulenie na nazwisko Ligocki
ale z faktami nie mozna dyskutować.
A skoro uważacie że jest cieńki to jazda na deske i pokażcie że jesteście lepsi...

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika