Skocz do zawartości




Zdjęcie

Wiązania S/m, Flex 6-7


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 November 2014 - 08:48

Szukam twardych wiązań w rozmiarze S/M. Mogą być nowe, mogą być używki w bdb stanie. Z racji, że po zakupie butów moje Fluxy DL okazały się za duże, szukam wiązań do średnio twardego setupu. Z racji, że nie przewidziałem takiej opcji budżet ograniczony, więc im taniej, tym lepiej. Ale rozważę wszystkie propozycje ;-)

#2 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 08 November 2014 - 10:38

Hej
Zerknij sobie na
Union Factory https://www.unionbin.../factory#orange
albo
Union T.Rice https://www.unionbin...trice#navigator
Widziałem te modele w kilku sklepach.

#3 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 November 2014 - 13:00

T.Rice chętnie bym wypróbował, ale nie wiem gdzie Ty je w sklepach widziałeś w takim rozmiarze ;-) cena też jest poza moim budżetem aktualnie. Union Factory podobnie. Ale dzięki ;-)

#4 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 08 November 2014 - 22:23

Troszkę się pośpieszyłem, bo nie patrzyłem na rozmiary (bo pisałem "z pamięci") i nie wiedziałem, że z s/m jest aż taki problem.
W sumie to chyba też problem może być z przetestowaniem twardszego modelu w takim rozmiarze...

A Force-y lub Atlasy są dla Ciebie za miękkie? Te modele są trochę tańsze a wybór troszkę większy...

Myślałeś ewentualnie o Flux-ach SF? Może @mrgn ogarnął by jakąś fajną cenę?

Chociaż kiedyś testowałem u @mrgn-a SF-y ale miałem wrażenie, że deska jest martwa. Po założeniu moich SL-i deska znowu odżyła. Z drugiej strony jest też dużo zwolenników tego wiązania... ale jak ze wszystkim - jest to kwestia gustu.

PS:
W sumie dystrybutora Union-a masz chyba pod nosem, więc możesz zaglądnąć do sklepu. Wczoraj z nimi rozmawiałem, że coś w środę chyba mają mieć nową dostawę, więc może zrobią przeceny na starsze modele. Chyba też miały wrócić jakieś wiązania po testach, może coś by się trafiło...

Użytkownik slv edytował ten post 08 November 2014 - 22:26


#5 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 November 2014 - 09:18

Właśnie zobaczyłem że na Alledrogo są wiązania NOW IPO w rozmiarze M (39-42) http://allegro.pl/uz...4766536818.html - nie wiem czy Ci podpasują.
Czy znasz te wiązania? Jest tam bardzo ciekawy (rodem z deskorolek) patent na przekazywanie sił na deskę, są ludzie którzy to bardzo chwalą jak i tacy którzy nie lubią tego rozwiązania.

#6 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 11:50

Właśnie zobaczyłem że na Alledrogo są wiązania NOW IPO w rozmiarze M (39-42) http://allegro.pl/uz...4766536818.html - nie wiem czy Ci podpasują.
Czy znasz te wiązania? Jest tam bardzo ciekawy (rodem z deskorolek) patent na przekazywanie sił na deskę, są ludzie którzy to bardzo chwalą jak i tacy którzy nie lubią tego rozwiązania.


Kupiłbym w tej cenie z ciekawości. Pierwszy raz o tych wiązkach czytam. Dzięki za info! Ale but mam 38 i to damskie 38 aktualnie :-/

#7 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 12:42

Ale but mam 38 i to damskie 38 aktualnie :-/


sorry za offtop, ale nie mogłems ie powstrzymać..... bez jaj..... a trafiłeś kiedyś gdziekolwiek na męskie buty w tym rozmiarze, dostanie w moim rozmiarze (również damskim) 40,5 już graniczy z cudem :ashamed:
no board no fun!

#8 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 13:49

Męskie? mike, no coś Ty.. ;-) chociaż czasem mi się marzą takie męskie.. Ale co zrobisz.. 40,5? Wielka Stopo! 😀 ciekawe jak to jest na rynkach azjatyckich..

#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 13:58

Męskie? mike, no coś Ty.. ;-) chociaż czasem mi się marzą takie męskie.. Ale co zrobisz.. 40,5? Wielka Stopo! ������ ciekawe jak to jest na rynkach azjatyckich..


a z damskich które polecasz ze sztywniejszych.....? wiesz, kiedyś mi się te IONy skończą.... :P
no board no fun!

#10 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 16:17

Kupiłem na ten sezon, kilka dni temu Deeluxe Empire WMN 2014, najtwardsze jakie maja dla dziewczyn (flex 6), jeszcze nie śmigane, więc nie wiem jak w praktyce ;-) W stosunku do Burtona Minta sporo twardsze na pierwsze odczucie. Jeszcze jest burek supreme np, ale cena już idzie w górę mocno.

#11 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 November 2014 - 16:24

@msolczak a jaki masz rozmiar mondo? Wg. tabelki powinny siąść buty w rozmiarze 250-270.

Dla ciekawych, jak to działa:

Użytkownik slv edytował ten post 12 November 2014 - 16:31


#12 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 November 2014 - 16:44

Teoria - teorią, a praktyka rządzi się swoimi prawami. 250mm ma moja stopa. A teraz mam 38, które mają wkładkę 240mm i są ideolo. Buty jedynie sprawdzisz w moim przypadku, jak włożysz do niego stopę ;-)

#13 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 12 November 2014 - 17:03

Wow, nie sądziłem że mogą być aż takie rozbieżności, bo 1 cm to jednak duża różnica. 0,5 pewnie jest jeszcze akceptowalne ale aż tyle....

Nie wiem jak się zapatrujesz na ten zakup ale zważywszy, że jest to firma to pewnie dało by się ugadać, żeby Ci je wysłali i przetestujesz sobie na sucho jak but w nich leży i jak nie będzie pasować to odeślesz. Wtedy oni też mogą wnioskować o zwrot prowizji allegro.
Ewentualnie dystrybutorem na pl jest: http://intersurf.pl/kontakt.html można z nimi pogadać czy podejdą pod Twoje buty.

Tak mi się jeszcze przypomniało, że reklamowali te wiązania też dla ekstremistów, tzn. ludzi którzy nie lubią highbacka :D Ponoć podstawa jest tak zaprojektowana, że można go wyjąć i cieszyć się dodatkową swobodą.

#14 StylowaZima

StylowaZima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 43 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 November 2014 - 22:13

Msolczak, Nowe zeszłoroczne ROME 360 w rozmiarze S/M? W tym rozmiarze powinny znaleźć się też inne (np. arsenal). Zapraszam w tygodniu na stoińskiego w Poznaniu.
www.StylowaZima.com.pl - Sklep, Serwis, Wypożyczalnia - Poznań

#15 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2014 - 11:48

W przyszłym tygodniu podsumuję budżet i wpadnę zobaczyć co tam macie i zerknę do chłopaków w skateshopie tak jak slv słusznie zasugerował, tym bardziej, że w uniony M powinien siąść mój mały , a i chciałem je wypróbować i porównać do fluxów.

#16 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2014 - 14:45

Ja mam tak małą stopę i mam wiązki Rome Arsenal i 390 i bez problemu kupisz je w takim rozmiarze, a jeżeli chodzi o buciwa deeluxe robi w takich rozmiarach bodajże w S4L nawet dostaniesz

#17 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 15 November 2014 - 21:48

Hej
Jeszcze wracając do tematu butów.... Ostatnio byłem na stronie Nike-a i czytałem, że mają zarówno wysyłkę jak i zwroty za free.
Widziałem również, że małe rozmiary są jeszcze dostępne: Kaiju, Lunarendor
Jeśli bylibyście zdecydowani to pewnie można by było zamówić 2 najbliższe rozmiary i pomierzyć na spokojnie w domu a potem jedne zwrócić.
Jedyny problem to cena.... i to na wszystko "sugerowana"... bez żadnych rabatów....

#18 Mapet

Mapet

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 09 December 2014 - 19:43

damskie buty to może i damskie wiązania? :D Burton Lexa rom. M na sprzedaż mam

#19 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 December 2014 - 01:02

Nie, nie, nie ;-) Męskie ino.

#20 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2014 - 09:47

Podotykałem, poczytałem i doszedłem do wniosku, po raz kolejny, że kompromisy nie są dla mnie.
Na placu boju zostały Flux DMCC Light lub Flux DM. Czy powinienem w tym przypadku brać pod uwagę również model SF? Czy ktoś posiada, któreś z w/w wiązań w rozmiarze S? Może być używane jak i nowe.