Skocz do zawartości




Zdjęcie

Buty Z Nubuku - Pomocy


12 odpowiedzi w tym temacie

#1 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 March 2010 - 17:57

Posiadam tak zwane "miodówy" czyli buty z zółtego nubuku, na forum jest troszke kobiet, facetow z reszta tez ktorzy moze beda wiedzieć. Mianowicie buty te szybko sie brudzą, lecz juz z ich wyczyszczeniem nie jest tak latwo, uzytkownicy na pewno wiedza o czym mowie ;D

Moze macie sposoby na to aby je troszke wyczyscic, slyszalem o skórce od chleba, lecz nie sprawdzalem ;p

Macie jakies sposoby na nubuk??

pzdr

simon

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#2 blumenmehl

blumenmehl

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2010 - 18:17

ja slyszalam ze gumka do zmazywania jest spoko ^^ tylko ma byc czysta! ;D

a tymczasem ide spac joł ;*

#3 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2010 - 19:02

są specjalne szczotki do nubuku - mam taką i nieźle się sprawuje - usuwa brud, zanieczyszczenia i zarazki. spraw sobie impregnat do tego typu materiału i wal nim po butach przed wyjściem, gdy na dworze są mokre warunki na pewno przedłuży to ich żywotność i łoterpruff. ale licz się z tym, że i tak po 3, 4 latach ten miód już nie będzie taki sam... nawet miodkiem tego nazwać nie będzie można ;P bo sama regeneracja koloru to tylko akrylami xD jednak przedłużenie ich wyjętego z pudła wyglądu - o to będzie ciężko. ze skórką od chleba nie próbowałem, należę do grupy studentów, którzy wolą taką skórkę zjeść niż czyścić nią buty ;D
KUBOTA TEAM official rider!

#4 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2010 - 19:33

szkoda że po fakcie piszesz, bo nubuki najpierw się impgregnuje ;D/
Niestety, sam załatwiłem jedne takie buty zanim się dowiedziałem, co zrobić przed założeniem takich bucików na giry.

Pele dobrze radzi, ja jeszcze dodam żeby na zimę nubuk zabezpieczać specjalnym, przezroczystym tłuszczem (czy tam łojem) dla butów górskich. Jeśli doprowadzisz do wyschnięcia nubuku, zacznie pękać i po butach.
To się często zdarza w zimie, gdy chodzisz po śniegu, a potem zostawiasz butki na noc w ciepłym kwadracie, a co gorzej przy kaloryferze "żeby sobie wyschły".
There's a natural mystic blowing through the air ...

#5 strus

strus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 March 2010 - 20:26

Proponujecie chleb i gumke do gumowania, wiec moze gumka chlebowa sie nada ;D

#6 lapa

lapa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2010 - 20:28

a więc tak ;D

jak napisali wcześniej czyścimy specjalna szczotką, i oczywiście impregnujemy je. Ja od kilku ładnych lat używam produktów firmy Nikwax dokładnie tych ;D
do czyszczenia ;D http://www.nikwax.co...d=2&fabricid=20 - chociaż ten niekoniecznie (sporadycznie) częściej poprostu je ręcznie piorę w mydle.
do impregnowania ;D http://www.nikwax.co...d=2&fabricid=20 - jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódł
zimo gdzie jesteś ?????????????????????

#7 SkOniAk

SkOniAk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 March 2010 - 21:48

Jako ze to czat room

I po co bylo kupywac takie buty? ;D Zeby teraz problemy miec? ;D
Cannabis, Whisky, Ananas...
Jeszcze będzie czas.. By odpoczywać..

#8 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2010 - 21:56

ja tam nie mam żadnych specjalnych wymagań co do impregnatu. po prostu byleby był do nubuku. i tak dobrze sobie radzi. i jeszcze nieźle pachnie ;D najgorsza w tego typu butach jest sól - jak się w nie wedrze, ciężko jest ją usunąć na przysłowiowego chama, w tym sezonie mam ten problem a mówili, bym sobie odpuścił zwiedzanie Wieliczki...

jakbym miał niepotrzebną parę butów sprawdziłbym, jak sól reaguje z azotanem srebra na nubuku, hmm Simon, daj znać jak ich nie będziesz już potrzebować ;D
KUBOTA TEAM official rider!

#9 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 March 2010 - 22:27

dzieki wielkie wszystkim, to moja druga para "miodówek" ;p pierwsze tez sie brudzila i tez jej nie impregnowalem, ale za to mialem szczotke z obuwniczego za 30 zl i nic nie dawala sie ja wyje&*( do smieci ;D miala wlosy miedziano-poliestrowe (chyba) ale i tak nic nie dawała.

teraz nie jest tak zle nie sa bardzo brudne i nie pekaja, ta pierwsza tez nigdy nie pekała mam je do dzis i tyle razy byly mokre i suszyly sie na grzejnikku:)

spróbuje z gumka ;D w impregnacje bawic sie nie bede ;D w koncu jeszcze troszke to wszystko bedzie trzeba impregnowac przez uzyciem nawet kondony ;D

pzdr

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#10 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 March 2010 - 22:36

impregnacja ważna rzecz. mimo wszystko nawet jak to 'po fakcie' nie pomijałbym jej tania to sprawa a przedłuża żywotność buta chyba, że naprawdę chcesz go do moich testów szybko dać ;D ... w ogóle za dużo podtekstów w Twojej wypowiedzi.. 'nie pękają' 'gumka' 'kondomy' , albo ze mną coś nie tak ;P
KUBOTA TEAM official rider!

#11 dario

dario

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 40 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 March 2010 - 08:08

tez mam takie żółciaki z nubruku i rowniez nie zadalem o nie ;D a zima w tym roku byla sroga i sniegu tez bylo duzo niestety jedyne co od razu widac to ze stracily lekko kolor, zolty sie wytarl a tak pozatym daja rade

#12 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 March 2010 - 16:35

impregnacja ważna rzecz. mimo wszystko nawet jak to 'po fakcie' nie pomijałbym jej tania to sprawa a przedłuża żywotność buta chyba, że naprawdę chcesz go do moich testów szybko dać ;D ... w ogóle za dużo podtekstów w Twojej wypowiedzi.. 'nie pękają' 'gumka' 'kondomy' , albo ze mną coś nie tak ;P


buahahaha:lol:;D:lol:

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#13 Pinio

Pinio

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 11 March 2010 - 18:58

Żadne spreje, gumki itp.

Letnia woda + mydło + gąbka. Najlepszy sposób.

A co do impregnacji to inna sprawa.