Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Stance, Setback?


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 June 2014 - 21:01

Witam,

Ostatnio kupiłem dechę sk8/ banan 156 długości, mam koło 185, i mój rozstaw wiązań(lub jak to się tam nazywa) wg. mnie jest dopiero wygodny i w miarę dobry do freestyle'u dopiero jak rozjechałem je na maxa na szerokość (od siebie)i tu pojaiwa się pytanie: czy to jest normalne? czy większość riderów/nawet pro, ma tak szeroko ustawione wiązania? kąty to typowa kaczka 18/-15 coś koło.

Sorry z góry za głupi temat, ale jak zacząłem czytać o ustawianiu wiązań pro riderów itp. na szerokość to po tych rewelacjach jak stanąłem w butach czułem że może być strasznie wąsko.. ktoś ma podobnie? ;-)

#2 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 June 2014 - 22:01

A jesteś pro riderem? Jeżeli nie, to poszukaj takiego ustawienia, w którym będziesz się czuł naturalnie, swobodnie i przy którym środek ciężkości podczas jazdy ale i np. rotacji będzie dla Ciebie optymalny. Bardziej bym się sugerował tym, niż tym jak stoją na desce prosi ☺️ poza tym stance był już na tym forum omawiany, dość szeroko. Skorzystaj z wyszukiwarki ������

#3 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 June 2014 - 10:40

Deski Mervina mają stosunkowo wąski max. stance, mam 187cm i na Skate Banana 159W też jeżdżę na maksymalnej szerokości, a i tak po przesiadce z K2 miałem wrażenie, że jest ciut wąsko. Przyzwyczaisz się :)
Po dwóch sezonach już mi to nie przeszkadza, teraz nawet założyłem nowe cartele, re-flex, których nie da się rozsunąć dodatkowo na krążkach (mają one nieco inną konstrukcję, niż typowe), więc jest jeszcze o dwa centy mniej, ale można przywyknąć. Plusem, przynajmniej w moim wypadku jest to, że jestem w stanie niżej zejść w nogach, niż gdy są tak mocno rozstawione, ale tutaj każdy musi znaleźć złoty środek.
Jak popatrzysz na jibberów obecnie, to wcale nie jeżdżą bardzo szeroko, tak więc nie ma co się sugerować, bo ile przypadków, tyle opinii.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#4 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 June 2014 - 07:42

Deski Mervina mają stosunkowo wąski max. stance, mam 187cm i na Skate Banana 159W też jeżdżę na maksymalnej szerokości, a i tak po przesiadce z K2 miałem wrażenie, że jest ciut wąsko. Przyzwyczaisz się :)
Po dwóch sezonach już mi to nie przeszkadza, teraz nawet założyłem nowe cartele, re-flex, których nie da się rozsunąć dodatkowo na krążkach (mają one nieco inną konstrukcję, niż typowe), więc jest jeszcze o dwa centy mniej, ale można przywyknąć. Plusem, przynajmniej w moim wypadku jest to, że jestem w stanie niżej zejść w nogach, niż gdy są tak mocno rozstawione, ale tutaj każdy musi znaleźć złoty środek.
Jak popatrzysz na jibberów obecnie, to wcale nie jeżdżą bardzo szeroko, tak więc nie ma co się sugerować, bo ile przypadków, tyle opinii.


OK, dzięki za słowa otuchy! btw. nie wyobrażam sobie jeźdzenia z wąskim stance, bez sensu, narty chyba już lepiej sobie kupić jak ktoś chce mieć złączone nogi jak dziewica hehe ;-) pzdr

#5 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 07:52

Mam pytanie:
Można na desce true twin ( idealnie symetryczna ) - przesunąć wiązania do tyłu względem środka deski ???
Trochę czytałem, ale rożne opinie na ten temat krążą

#6 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 08:02

skoro różne opinie o tym krążą, to czego się spodziewasz..? że ktoś ci kategorycznie zabroni, czy ktoś ci napisze - stary rób jak uważasz i olej opinie...
nie wiem co chcesz osiągnąć, ale najlepiej sprawdź i wyrób sobie własną opinię... wbrew pozorom i być może opiniom niektórych, snbing, to nie fizyka kwantowa, tylko zabawa na kawałku deski...
pzdr
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#7 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 08:19

Po to jest forum – zapytać można.
Co chwile ktoś pyta o dobór dechy – przecież wymiary ludzików i preferencje się już od dawna powtarzają – a temat leci jak rzeka i bije rekordy popularności. Można też znaleźć informacje, że długość dechy dobieramy pod brodę i temat zamknięty.
Morgan pisał, że jak z directionala robimy TTT to lecimy przez dziób dechy w jeździe.
Generalnie miałbym to gdzieś i popróbował na stoku, ale nowe wiązania uniemożliwiają mi konfiguracje stance’u. Idealny rozstaw to dla mnie jeśli tylne wiązanie wkręcić na ostatnie inserty a przednie na przedostatnie. Bo nie wiem czy może przyzwyczajać się już do za szerokiego/ za wąskiego rozstawu skoro mam TTT i lepiej nie mieszać z cofkami względem symetrii deski

Użytkownik macpas edytował ten post 04 December 2014 - 08:25


#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 09:15

po to jest forum - odpowiedzieć można...

Morgan pisał, że jak z directionala robimy TTT to lecimy przez dziób dechy w jeździe.

a nie no... sorki... jak mrgn napisał...

czy to znaczy, że na deskach dir nie da rady pojechać na drugą nogę..? bo nie qmam...

rozumiem to tak: masz nowe wiązki i talerzyki nie pozwalają ci (bądź układ insertów - jak wolisz) na ustawienie preferowanego przez ciebie stance..? dobrze kminię..?

jeśli tak, to:
1 - powtarzam to co napisałem poprzednio - wkręć tak jak ci wygodnie i sprawdź jak to idzie po śniegu i jak z tym się czujesz...
2 - wkręć symetrycznie, zwiększając/zmniejszająć stance i sprawdź jak to idzie po śniegu i jak z tym się czujesz...
3 - zmień deskę...
4 - zmień wiązki...

więcej nie wiem jak doradzić...

no offence ofc...

Użytkownik praxx edytował ten post 04 December 2014 - 09:15

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 09:37

Tak dokładnie - dyski pozwalają tylko na regulację palce-pięty. Stance z poprzednich wiązań jest niemożliwy do przeniesienia. Wychodzi, że mogę albo dać 58 albo 63 ? przy centralnym mocowaniu względem środka dechy.

No cóż - będę się musiał przyzwyczaić

dzięki !

#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 10:08

a nie można dysków obróćić o 90 stopni..? wtedy można nimi ruszyć lewo/prawo teoretycznie...

chyba, że musisz przesunąć wiązanie przód/tył... to wtedy powyższa opcja odpada chyba, tak..?

Użytkownik praxx edytował ten post 04 December 2014 - 10:11

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 11:05

a nie można dysków obróćić o 90 stopni..? wtedy można nimi ruszyć lewo/prawo teoretycznie...


w burkach re-flex....? a jak.....? ;)
no board no fun!

#12 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2014 - 11:16

Re-flexy mają właśnie taką wadę, trzeba przywyknąć. Ale nie rozumiem Macpas tych 5cm różnicy, przecież inserty są chyba troszkę gęściej? Kurde, nie mam deski pod ręką...
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#13 gab187

gab187

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 120 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 11:21

Co do robienia z directionala TTT to kiedyś, w pierwszej desce coś takiego zrobiłem. Mimo że wtedy dopiero zaczynałem to ani razu nie przeleciała przez nose ;)

#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 11:29

może nie doczytałem, że re-flex'y...

@misiek - jak inserty nie są zagęszczane, to co 4cm... a to już może robić różnicę...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 04 December 2014 - 12:01

Po to jest forum – zapytać można.
(...)
Morgan pisał, że jak z directionala robimy TTT to lecimy przez dziób dechy w jeździe.
(...)


Prostuję, powyższe nie jest prawdą, coś zostało źle zrozumiane. Pisałem o efektach wrzynania się pofalowanej krawędzi, o skutkach przyhamowania nosem.

Jeśli jeździsz na switcha, na kierunkowej desce z ustawieniem symetrycznym wiązań, to możesz to poczuć przy zmianie krawędzi. Szerszy tyły szybciej przechodzi z krawędzi na krawędź, co jest nie naturalne, gdyż "normalnie" to przód deski szybciej łapie kontakt i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. O ile różnice kilku mm minimalnie czuć, o tyle jeśli jest to 0,5-1,5 cm to jest to, jak dla mnie, już mocniej wyczuwalne. Żadnych gleb przez nose przy tym nie ma.

@macpas - wyślij mi na priv zdjęcia z ustawienia setu, coś mi tu nie pasuje, za duże różnice w stance...

#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 12:20

Jeśli jeździsz na switcha, na kierunkowej desce z ustawieniem symetrycznym wiązań, to możesz to poczuć przy zmianie krawędzi. Szerszy tyły szybciej przechodzi z krawędzi na krawędź, co jest nie naturalne, gdyż "normalnie" to przód deski szybciej łapie kontakt i do tego jesteśmy przyzwyczajeni. O ile różnice kilku mm minimalnie czuć, o tyle jeśli jest to 0,5-1,5 cm to jest to, jak dla mnie, już mocniej wyczuwalne. Żadnych gleb przez nose przy tym nie ma.

ale deska directional jak dla mnie nie musi mieć wcale różnej szerokości nose'a i tail'a... nie na tym chyba polega ten temat... czy się mylę..?

Użytkownik praxx edytował ten post 04 December 2014 - 12:20

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 13:24

Chyba namieszałem troszku - ale przygotowałem w ramach rekompensaty profesjonalny szkic sytuacyjny wykonany w programie graficznym:


Zielona konfiguracja - za wąsko - chyba 58 cm
Czerwona konfiguracja - za szeroko - 63 cm (albo 64 ? )

Zawsze jeździłem na czymś pomiędzy i najbardziej mi to odpowiadało ( 60-61 cm)
Wiązki Burka reflexy więc tego nie dogram jak trza na dyskach

Dlatego chciałem zasięgnąć porady czy tylną nogę mogę wrzucić na czerwony, przednią na zielony i mój TTT przez to nie stanie się lodówką czy czymś w tym stylu. Czy to nie godzi w sztukę snowboardu i będę wytykany palcami na stoku.
Jeśli nie powinno się cofać wiązać w True Twin Tipach to po prostu będę musiał wybrać albo te zielone 58 cm albo czerwone 63 cm

Mam nadzieję, że jeszcze bardziej tego nie skomplikowałem ;)

Załączone miniatury

  • dh.jpg

Użytkownik macpas edytował ten post 04 December 2014 - 13:25


#18 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 13:33

jak dla mnie to dziwnie to naszkicowałeś, bo wygląda jakbyś mocował na dwie śruby, a nie cztery....... chodzi o to, że w środku tych kolorowych okręgów powinny byc chyba cztery inserty, a nie sześć, co? :twisted:
no board no fun!

#19 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 13:33

nie no projekt level master... ;)

czy to będzie lodówka, czy drzwi od garażu, a może obrus z ceraty, to nie wiem i myślę, że sprawdzisz to tylko empirycznie...
nie wiem ile masz wzrostu, ale 63, to już sporo...

mike'y czepiasz się... level master projekt i koniec... przeproś kolegę...

Użytkownik praxx edytował ten post 04 December 2014 - 13:36

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#20 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 13:43

Masz racje Mike - ale w szkicu chodziło bardziej o symetrię i miało ukazać że czerwone są na max rozstawie a zielone bliżej. Jak będzie trzeba to zrobię w Cad dechę w skali z vario gripem i dam teksturę carbonu :)
  • Marcin07 lubi to



Dodaj odpowiedź