Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Technika Jazdy - Prośba O Ocenę


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 kuki

kuki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 30 March 2014 - 16:32

Hej!

Jest to mój pierwszy post na forum adechade więc witam wszystkich serdecznie :)

Chciałbym prosić was o ocenę mojej techniki jazdy oraz wypunktowanie widocznych błędów.
Na filmiku można poznać mnie po żółtych spodniach:
https://www.youtube....h?v=Zp0_MRAvn1o

Na stoku spędziłem do tej pory około 10 dni.
Mój sprzęt to ns proto hd 160 + burton imperial + union contact pro, czyli ogólna twardość zestawu w granicach 5-7.
Jeżdżę jako goofy, z wiązaniami ustawionymi na kaczkę (15/-9).
Na filmiku jadę dość powoli, ale chciałem, żeby wszystkie zakręty były dobrze widoczne.

Na moję niedoświadczone oko nieco za bardzo się pochylam i ogólnie jadę zbyt spięty (a przynajmniej sprawiam takie wrażenie patrząc na ręce).

Chętnie wysłucham wszystkich komentarzy ;)

#2 Mapet

Mapet

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 03 April 2014 - 18:22

to co na pierwszy rzut oka widać najbardziej to zupełny brak pozycji podstawowej, przez co jesteś cały sztywny, nie pracujesz w kolanach plus 'zamiatanie tylną nogą' ;) popracuj nad pozycją, torem jazdy i może na początek śmigaj bez plecaka ;)

#3 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 03 April 2014 - 22:07

po pierwsze rozluźnić nieco poślady... po drugie wyprostować pozycję... :)

a teraz pytanie gdzie i kiedy to było, bo ten zakręt jakiś znajomy ;)
no board no fun!

#4 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 04 April 2014 - 12:38

jak na 10 dni jest całkiem spoko.Ale nogi muszą pracować, bez tego ani rusz:)
póki co skup się na biciu km na desce,bo sama pozycja nie jest najgorsza.Lekki garb jest,ale myślę,że szybko się z nim uporasz.Jak nabierzesz pewności w jeździe można szkolić się dalej:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#5 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 April 2014 - 13:22

no i zdejmij plecak. powieś gdzieś przy punkcie zbiorczym.
plecak przeszkadza zawsze
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#6 kuki

kuki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 04 April 2014 - 20:03

Dzięki za wszystkie uwagi i sugestie! Mniej więcej coś takiego podejrzewałem ;)
Następnym razem na stoku postaram się zastosować do waszych rad.

@mike: Jeśli mnie pamięć nie myli to była jakaś czerwona trasa w Val di Sole niedaleko Marillevy 1400. Prawdopodobnie zjazd z Monte Vigo w stronę Malga Panciana.

#7 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 April 2014 - 10:50

@mike: Jeśli mnie pamięć nie myli to była jakaś czerwona trasa w Val di Sole niedaleko Marillevy 1400. Prawdopodobnie zjazd z Monte Vigo w stronę Malga Panciana.


no raczej.... właśnie dzisiaj stamtąd wróciliśmy... B)
no board no fun!

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 April 2014 - 15:45

że też się nie trafiliśmy po drodze... to by dopiero było zagęszczenie protków na metr kwadratowy... O0
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2014 - 12:51

noooo..... sprawdzilibyśmy który..... szybszy..... :excited:
no board no fun!

#10 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 06 April 2014 - 17:14

@mike @praxx w tym błocie wyścigi śmieszne były. Byli w tonale na lodowcu? ale tam był warun!

#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2014 - 17:55

noooo..... sprawdzilibyśmy który..... szybszy..... :excited:


aqrat protek z napinką mi się już nie kojarzy... z wieloma mega przyjemnymi sytuacjami - tak, ale niekoniecznie z napinką...

@mike @praxx w tym błocie wyścigi śmieszne były. Byli w tonale na lodowcu? ale tam był warun!


hmmm... nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "błoto", ale chyba nie byliśmy w tym samym miejscu...
fakt tym razem nie byliśmy na tonale, ale tu i ówdzie dało się pocisnąć nawet o 14-15...
btw... nie będę nabijał postów w innych tematach - jak lecę piecem, to nie odbieram telefonów... nawet jak to nie jest zbyt trudne... :terefere:

Użytkownik praxx edytował ten post 06 April 2014 - 17:56

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 kuki

kuki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 06 April 2014 - 18:07

hmmm... nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "błoto", ale chyba nie byliśmy w tym samym miejscu...
fakt tym razem nie byliśmy na tonale, ale tu i ówdzie dało się pocisnąć nawet o 14-15...
btw... nie będę nabijał postów w innych tematach - jak lecę piecem, to nie odbieram telefonów... nawet jak to nie jest zbyt trudne... :terefere:


Też za bardzo nie rozumiem o co chodziło z "błotem", aczkolwiek ja byłem 2 tygodnie temu i pierwszego dnia dosypało nawet 20cm. śniegu (na dole, u góry pewnie więcej).
Na lodowcu byłem jeden dzień i faktycznie było super, ale okolice Grostè też były niczego sobie :)
  • Workishi lubi to

#13 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 06 April 2014 - 18:47

W miejscu, które było widoczne na ww filmie ciasto było już dosyć wcześnie, owszem wyżej były bardzo fajne miejsca. Choć na pójście pełnym piecem, tonale było wyborne!

#14 Workishi

Workishi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 April 2014 - 21:51

@l3wy Tonale zarąbiste miejsce. Byłem od 22 marca i przywitał mnie świeży puch. Było znakomicie! @kuki jesteś samoukiem, czy miałeś lekcje na początku? Nie jestem specjalistą, sam niedawno się uczyłem podstaw, ale wydaje mi się, że wystarczy jak zegniesz kolana i będzie o niebo lepiej. Masz tutaj linki do fajnych filmów szkoleniowych:



#15 kuki

kuki

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 10 April 2014 - 17:07

Hej, filmiki widziałem już wcześniej (jak również wiele innych, jak np. od snow proffesor). Tak czy inaczej dzięki!

Miałem kilka godzin z instruktorem (a w zasadzie z kilkoma różnymi). Zwykle jednak były to ~2 godziny w kilkuosobowych grupach przy okazji jednodniowych wyjazdów organizowanych z pracy.
Powiem jednak szczerze, że oprócz pierwszego wyjazdu gdzie uczyłem się zupełnych podstaw to nie do końca byłem zadowolony z pracy instruktorów. Zwykle ograniczali się do moim zdaniem bardzo ogólnikowych rad bez zwracania uwagi na konkretne błędy popełniane przez poszczególne osoby. Może w przyszłym sezonie zainwestuje w kilka godzin tylko dla siebie albo w jakiś wyjazd szkoleniowy.

Nad postawą - w tym i ugięciem bardziej kolan - na pewno popracuję :)
Szkoda tylko, że muszę czekać do przyszłego sezonu :/ Może pomyślę jeszcze jad jakimś lodowcem...
  • Workishi lubi to

#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 April 2014 - 19:22

Powiem jednak szczerze, że oprócz pierwszego wyjazdu gdzie uczyłem się zupełnych podstaw to nie do końca byłem zadowolony z pracy instruktorów. Zwykle ograniczali się do moim zdaniem bardzo ogólnikowych rad bez zwracania uwagi na konkretne błędy popełniane przez poszczególne osoby.


niestety kwestia zajęć grupowych... ale też i podejścia instruktorów do rzemiosła... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 April 2014 - 07:03

Powiem jednak szczerze, że oprócz pierwszego wyjazdu gdzie uczyłem się zupełnych podstaw to nie do końca byłem zadowolony z pracy instruktorów. Zwykle ograniczali się do moim zdaniem bardzo ogólnikowych rad bez zwracania uwagi na konkretne błędy popełniane przez poszczególne osoby.


niestety.... nie takich "rzemieślników" ostatnio widywaliśmy na stokach.... smutne, ale niestety wciąż na porządku dziennym
no board no fun!