Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Uchwyt Gogli Na Kasku


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2014 - 10:59

W kasku Red odpadł uchwyt z tyłu trzymający taśmę gogli. Może wiecie gdzie w W-wie coś takiego można nabyć? Co prawda oryginał był przyklejony ale myśle że spokojnie nowy można przekręcić.
G

#2 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2014 - 11:31

Tylko nie przykręcaj na śrubach :-)

#3 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2014 - 11:36

Tez zgubiłam kilka dni temu :(

#4 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2014 - 11:56

W syna Smith Holt i żony K2 Rant uchwyty są przykręcone śrubami. Oczywiście jeśli przykręcę to blisko dolnej krawędzi i najpierw wywiercę otwór pod śrubę z nakrętką. Oczywiście wolałbym przykleić, mniej roboty.
Tylko najpierw muszę dorwać ten uchwyt.
G

A propo oglądałem z żoną slopestyle i przyziemnienie Czeszki, no i żona oczywiście stwierdziła, że od teraz zawsze mam dygać w kasku.
G

#5 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2014 - 12:09

Specjaliści ze Smitha i K2 na pewno dokładnie przebadali sposoby mocowania uchwytów na śrubę. Niestety, każda samowolna modyfikacja (wiercenie, wkręcanie śrub czasem nawet naklejanie nalepek) powoduje utratę certyfikatu bezpieczeństwa dla kasku. Poza tym śruba wbita w potylicę (choćby przy takiej glebie jak u wzmiankowanej Czeszki) słabo później wygląda na prześwietleniu :P

#6 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2014 - 15:14

Retro, certyfikat mnie przekonuje natomiast wybacz ale przy moim montażu nie przewiduję śruby w głowie bo takowa nie wystaje mając sferyczną główkę od wewnątrz kasku i zamkniętą nakrętkę na zewnątrz (do tego przy dziesięciomilimetrowej piance tak twardej że chyba musiałbym ją potraktować kilku kilowym młotem aby ją zgnieść :)
Pozdro g

#7 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2014 - 17:51

ja bym nie ryzykował, sama myśl o śrubeczce z tyłu kasku... Btw nie możesz użyć zwykłej kropelki ?

#8 izaw

izaw

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 February 2014 - 17:19

do tego przy dziesięciomilimetrowej piance tak twardej że chyba musiałbym ją potraktować kilku kilowym młotem aby ją zgnieść


Ona tylko pozornie wydaje się taka twarda - sama to testowałam wgniot + pęknięcie ;). Zadaniem skorupy jest absorpcja uderzeń. Każde wwiercenie w skorupę śrubki, może fizycznie ją osłabić, przez co jej możliwości będą mniejsze, a w przypadku pechowego wgniecenia akurat tego elementu, gdzie jest śruba zakończona nakrętką - która ułatwia jej wciśnięcie w skorupę do kasku albo też pęknięcia skorupy. Może w całkiem prosty sposób może sprawić, że "główka" śruby wbije się w czaszkę (główka śruby nie będzie miała w realizacji tego zadania większego problemu, jeśli pomoże jej odpowiednia siła)

#9 Lolaa

Lolaa

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 December 2014 - 17:31

odkopie wątek :) nie wiecie gdzie moge dostac ten uchwyt?

#10 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 December 2014 - 17:42

Pytałaś już dystrybutora ? Burka i jego marki goni w polsce coolsport.pl (supersklep).
Skoro mają konto na adhd, pchnij im PMem linka do tego wątku.
Jako dystrybutor mogliby opisać krótko jak załatwiać takie sprawy.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#11 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 December 2014 - 23:58

Ostatnio demontowałem ten uchwyt w kasku (przed oddaniem do pokrycia folią) i nie wiem jak można zgubić ten uchwyt w kasku Red.
No chyba że ktoś go wyrwał.
Mi w Red'ie odpadła pompka (jak jeszcze dawali) nie Burton nie miał części. Dawali mi nowy kask.

Raczej marne szanse na cześci zamienne do kasków.

Musisz coś sztukować. Można by przykleić pasek z zatrzaskiem. Niektóre firmy od kasków mają właśnie takie uwchwyty ka paski gogli
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama



Dodaj odpowiedź