Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Najbardziej Uniwersalne Gogle Jakie Polecacie.


96 odpowiedzi w tym temacie

#21 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 November 2014 - 01:09

A co sądzicie o oakley'ach flight deck'ach lub airbrake?

Jeżdżę od sylwestra w Airbrake'ach.
System wymiany szybki bardzo dobry i precyzyjny. Kąt widzenia OK, kompatybilność z kaskami, OK.
Nie parowały mi nawet podczas zeszłorocznych roztopów i podchodzeniu. Wentylacja bardzo dobra.
Jak we wszystkich goglach tego typu (wypukłych) szybka narażona jest na uszkodzenia. Trzeba uważać.
Optyka Oakley to jest najwyższy poziom, nigdy nie bolała mnie głowa po zejściu z wysokości przy mocnym słońcu.

#22 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 10:05

Flight Deck - kupiłem ostatnio bo szukałem jakiś nowych gogli.
Ten model super pasuje z kaskiem ! Nie jest tak wysoka jak EG2.
Mają fajny duży pasek.

tu małe selfie
Dołączona grafika

Jaki to kolor szyby? Czy jest to może Jade Iridium?

#23 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 11:19

Jaki to kolor szyby? Czy jest to może Jade Iridium?


tak to Jade. Fajna Szyba.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#24 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 11:37

tak to Jade. Fajna Szyba.

A możesz już stwierdzić czy jest tak uniwersalna jak piszą na stronie oakleya? Bo jestem bardzo ciekaw.

#25 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2014 - 11:44

Po coś te dwie szyby są.. Rentgena nie mam, ale używam tylko tej jednej. Nie miałem potrzeby jeszcze by ją zmieniać nawet podczas ostrej mgły i kiepskiego waruna. Czy to u pepików czy to w Alpach. Ale nikogo nie namawiam, dzielę się swoimi odczuciami :-)

#26 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 24 November 2014 - 12:26

Qurka, chyba rzeczywiście masz rentgena w oczach... ja mam szybkę blue ionized z przepuszczalnością 50-60% i też jeździłem w nocy ale uznałem, że jednak będzie lepiej mieć coś dedykowanego i kupiłem szybę yellow. Najwięcej jeżdżę w Beskidach i u nas rzadko bywa "pełne słońce", raczej jest pochmurnie lub mgła. Żółty też się przyda w wieczornej jeździe... :-D

Wg. producenta Twoja szyba jest raczej dla dużego do średniego nasłonecznienia i ja bym się trzymał takiego zastosowania ;-)

#27 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 13:23

A możesz już stwierdzić czy jest tak uniwersalna jak piszą na stronie oakleya? Bo jestem bardzo ciekaw.


na słoneczko alepejski i nasze jak najbardziej.
Jak jest zachmurzenie - też da radę.

Nie dasz rady w nocy i podczas opadu, mgły.

Nie jest to szkło uniersalne na pewno.

Ale wolę te szkło niż Fire Ididium

Qurka, chyba rzeczywiście masz rentgena w oczach... ja mam szybkę blue ionized z przepuszczalnością 50-60% i też jeździłem w nocy ale uznałem, że jednak będzie lepiej mieć coś dedykowanego i kupiłem szybę yellow. Najwięcej jeżdżę w Beskidach i u nas rzadko bywa "pełne słońce", raczej jest pochmurnie lub mgła. Żółty też się przyda w wieczornej jeździe... :-D

Wg. producenta Twoja szyba jest raczej dla dużego do średniego nasłonecznienia i ja bym się trzymał takiego zastosowania ;-)


slv - i jak jeździsz głównie w PL to twój wybój jest słuszny.
Sam latałem w Dragon Mace z Pink Ionized. Super szyba i super uniwersalna.

Użytkownik ProDish edytował ten post 24 November 2014 - 13:22

"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#28 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 13:47

Pewnie budżet naciągane ale trzeba będzie dokupić szybę Prizm rose.

#29 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 13:59

Pewnie budżet naciągane ale trzeba będzie dokupić szybę Prizm rose.


ja tam śmigam w lusterkach niebieskich a jak wiem że będzie słabo biorę żółte gogle.
nie chcę mi się wymieniać szybek więc mam kilka ramek gogli.
Szyby kosztują majątek i czasem taniej jest kupić całe gogle jak są wyprzedaże.

na teraz Prizm Rose dla Flight Deck - 319 PL :twisted:
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#30 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 14:32

Wiem że 319 Zł to zdzierstwo i tak się bije z myślami. Tysiąc za gogle niby tez dużo bo to połowa budżetu wyjazdu w Alpy Heh. Ale jedni lubią wygrzewać tyłki na piachu a drudzy lubią w nie zmarznać. Ja należę do tych drugich.

#31 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2014 - 14:51

Jeżdżę od sylwestra w Airbrake'ach.
System wymiany szybki bardzo dobry i precyzyjny. Kąt widzenia OK, kompatybilność z kaskami, OK.
Nie parowały mi nawet podczas zeszłorocznych roztopów i podchodzeniu. Wentylacja bardzo dobra.
Jak we wszystkich goglach tego typu (wypukłych) szybka narażona jest na uszkodzenia. Trzeba uważać.
Optyka Oakley to jest najwyższy poziom, nigdy nie bolała mnie głowa po zejściu z wysokości przy mocnym słońcu.


System wymiany szyby w Airbreakacj jest super. Teraz Dragon takie coś wprowadza w APX2.
Z tą kompatibilnością z kaskami i dopasowaniem do twarzy to bym polemizował ale ...... mi nie podpasiły.

Z tym parowaniem to jest wg. mojej oceny tak. Nie zdarzyło mi się jeszcze by wysokie modele, które użytkowałem parowały. Obecnie dla mnie ten problem jest zupełnie nie znany.

Z bólem głowy Morgan ma rację. Dobre Gogle i Szyba = Dobre samopoczucie przez cały dzień na stoku.

Wiem że 319 Zł to zdzierstwo i tak się bije z myślami. Tysiąc za gogle niby tez dużo bo to połowa budżetu wyjazdu w Alpy Heh. Ale jedni lubią wygrzewać tyłki na piachu a drudzy lubią w nie zmarznać. Ja należę do tych drugich.


To nie złodziejstwo. Taką cenę ustalili i tyle.
Taki mają model biznesowy.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#32 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 24 November 2014 - 20:30

Jeśli chodzi o gogle które będą dawały rade w każdą porę to nie ma bata - muszą być 2 szyby. Do tej pory miałem do czynienia prawie ze wszystkimi dużymi (i drogimi) goglami:) Zresztą sam chętnie pogonie Airbrake od oakleya i eg2.

Osobiście moimi ulubionymi goglami są eg2 - jeżdze w szybie bronze red chrome cały czas - aczkolwiek gdy robi się ciemno to delikatnie mówiąc szału nie ma (przepuszczalność na poziomie 24%)

Dosyć długo używałem szyby dragona blue ionized (coś ok 40 - 50%) niby uniwersalna i jak na nasze warunki w PL całkiem ok. W przypadku mocnego słońca czy nocnej jazdy jednak słaba.

Ostatnio poogladałem gogle od nike z szybą transisions (zrobiły na mnie średnie wrażenie a patrząc na cenę to nawet gówniane). Oakley flight deck imo fajniejszy ale w boju na stoku jeszcze nie dane mi było testować ich nowej magicznej szyby.

Airbrake - bardzo fajnie leżą z prawie każdym kaskiem, więc jeśli stylistycznie się podobają to uważam, że jeden z najlepszych wyborów bo system wymiany działa idealnie. Stosowałem je zamiennie z Eg 2 które poprostu mi się bardziej podobały:)

Teraz jadą do mnie EG 3 więc oba powyższe mogę oddać w dobre ręce:)

#33 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 24 November 2014 - 20:38

Mam Dragony DXy z dwoma szybkami i mi z wiekszości dostępnych modeli najbardziej pasowały. Również extra pasują do kasku. No własnie kask. W życiu nie kupię gogli nie przymierzając ich do kasku bo mozna się lekko zdziwić.

#34 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2014 - 18:52

żeby nie zakładać nowego tematu to proszę o pomoc w znalezieniu gogli OAKLEY Oo 7050 59-707 Flight Deck 1975 Lime GM Prizm Jade Iridium, szukałem w wielu miejscach ale nie znalazłem. Miałem nadzieję że w sklepie iokulary.net bedą mieć lecz tylko na zamówienie i miesiąc czekania :wallie: . Będe wdzięczny :drunk:

#35 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 19:36

Sprawdź:
http://www.o-shop.co...E-SNOW-658.html
http://www.sportpoin...kUnMaAoNs8P8HAQ
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#36 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 04 December 2014 - 19:47

Dzieki Maluuutka ale u nich niema takiej szyby jak chce czyli Prizm Jade Iridium, właśnie skrobie maila do Oakley'a z zapytaniem o dostępność i ewentualny termin realizacji.

#37 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 04 December 2014 - 20:28

O Spy nikt nie pisał, a warto. 2 sezony latałem w Platoonach z lustrem Bronze w/ Green Spectra. Przepuszczalności nie pamietam, ale sprawdzała się w 90% przypadków, a większość czasu jeżdżę w PL niestety. Wiadomo, jak jest mgła, to choćbyś miał podczerwień, to będzie lipa, jednak nawet w szarudze ogarniają. W nocy super. To szkło w Spajach polecam z czystym sumieniem.

#38 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 December 2014 - 09:49

Teraz jadą do mnie EG 3 więc oba powyższe mogę oddać w dobre ręce:)


@L3wy
Masz już może te EG3 ?
Jak wrażenia ? Zastanawiam się czy ściągać z USA

Dzieki Maluuutka ale u nich niema takiej szyby jak chce czyli Prizm Jade Iridium, właśnie skrobie maila do Oakley'a z zapytaniem o dostępność i ewentualny termin realizacji.


szukałem samej szyby PRIZM i gogli. Tak zachwalają że ....

ale prawie nigdzie w sklepach nie ma :(
Na ebayu też PRIZM Jade Irridium nie ma
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#39 slv

slv

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 05 December 2014 - 10:20

@ProDish - to zapraszam do Bielska ;-) widzę, że mają gogle http://lulagoga.pl/g...idium-2015.html

#40 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 December 2014 - 10:23

@ProDish - to zapraszam do Bielska ;-) widzę, że mają gogle http://lulagoga.pl/g...idium-2015.html


ale nie te ramki... :ph34r:

Użytkownik mike edytował ten post 05 December 2014 - 11:11

no board no fun!