Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Cięty


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 26 January 2014 - 23:11

No to jako, ze jestem samoukiem od poczatku do konca prosze o ocene i porady co poprawic:)
Widze na filmiku,że ewidentnie sie zgarbiłem, także prosze przymknac na to oko gdyz wiem o tym, i nastepnym razem sie bede pilnowałXD

Sprzet:
Buty northwave legend
Wiazania SP sLab One
decha Pathron Slash (flatrocker z flexem 4)

Na tej desce pierwszy dzien, wczesniej przede wszystkim twardszy camber;p
Stok pod koniec dnia, troche sypkiego a pod dołem lód w dużej mierze;/



Ja to ten czerwono czarnyXD

Dodatkowo 2 film na ktorym probuje wykorzystac popa tej desuni:


Ktos przy okazji podpowie jak w tym wypadku moglbym wzmocnic wybicie zeby to dokrecic jeszcze troche?

icon_users.png


#2 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2014 - 08:52

Na pewno się nie znam tak jak inni z forum, ale wydaje mi się, że chyba za bardzo się spinasz, żeby było szybko i agresywnie ;)
тише едешь - дальше будешь!

#3 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2014 - 09:31

Wypychaj biodra do przodu, a barki do tyłu, bo bardzo wisisz zgięty nad deską.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#4 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 January 2014 - 12:20

Moim zdaniem do analizy przede wszystkim skręty są zbyt krótkie i szybkie - wrzuć coś z pełnym znacznie szerszym skrętem trwającym zdecydowanie dłużej.
Ale garbik jest.

#5 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2014 - 15:03

O garbiku wiedziałem, niestety pod cienka warstwa sniegu byl zmrozony snieg i lod, wiec odruchowo pojechalem asekuracyjnie czyli garbik zeby sie dodatkowo obnizyc;/ Niestety niemam kamery pozadnej wiec nie kameruje czesto takze i tym razem nie byo szans na poprawe;p Sam sie przyznaje ze ejst, chodzilo mi raczej o inne elementy:) i oczywiscie sporbuje zrobic lepszy filmik;p

A co do spinania sie no to raczej nie to;p

icon_users.png


#6 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2014 - 17:19

obnizyc sie mozesz kolanami :D pozwol jej troche pojechac na krawedzi szeroko ;) jest fajnie na fs w 5 sekundzie tylko ten garbik ;) zjedz tak zeby na samym dole bolaly Cie plecy od prostowania sie :D

#7 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2014 - 18:43

sprzet nagrywajacy miałem slaby i myslalem ze jak odjade dlugimi to nie bedzie widacXD ten garbik nie daje spokoju, nie wiedzialem ze az tak bardzo sie zginam:D Ale w sumie jesli tylko tego sie czepiacie to wyprostowac sie nie jest trudno:D byle sie pilnowacXD Nastepny razem nagram w dzien i postaram sie by bylo mniej ludzi, bo ta peirwsza czesc to bardziej smig przypominaXD

icon_users.png


#8 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2014 - 21:04

O garbiku wiedziałem, niestety pod cienka warstwa sniegu byl zmrozony snieg i lod, wiec odruchowo pojechalem asekuracyjnie czyli garbik zeby sie dodatkowo obnizyc


Hej,

No właśnie. A powinno być na odwrót. Kiedy pochylasz się tak / garbisz , trochę blokujesz swoje biodra:

Wstań teraz od kompa (no chyba że czytasz to na telefonie siedząc na kiblu), stan tak jak na desce. Poruszaj biodrami - powinien być luz. A teraz zrób garbika i znowu poruszaj biodrami - będzie gorzej - mniej tak zwanego 'luzu w d*pie' (to taki termin sportowy).

I w sumie pochylanie się / garbienie w trudnych warunkach jest najgorszą rzeczą, którą można zrobić.
Zwykle moim standardowym stwierdzeniem na każdej lekcji dla początkujących jest: "Snowboardzista powinien być dumny."

Na stok. Ćwiczyć.

Pozdrawiam
Bartek

#9 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2014 - 21:31

Canmanski i to co gadasz ma sens:D Wiem co robie źle, po prostu to bagatelizowałem, ale skoro tak to działa to trzeba by to poprawić:D

Zastanawiało mnie własnie dlaczegopochylanie sie w trudnych warunkach jest tak karygodnym błedem skoro obniża to srodek ciezkosci przez co an ogike powinno byc stabilniej a jednakXD

icon_users.png


#10 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2014 - 21:53

Zastanawiało mnie własnie dlaczegopochylanie sie w trudnych warunkach jest tak karygodnym błedem skoro obniża to srodek ciezkosci ...


Pochylanie aż tak bardzo nie obniża środka ciężkości... zresztą w trudnych warunkach chcesz jechać w pozycji 'gotowej na wszystko'. Możesz sobie stanąć znowu obok kompa, udając że jesteś na desce i stanąć tak, żeby mieć jak największy zapas równowagi - wyobraź sobie że zaraz ktoś może cię popchnąć, ale nie wiesz z której strony albo rzucić Ci piłkę do złapania. Stań tak, żeby na wszystko być gotowy - okaże się że wcale nie stoisz aż tak nisko i raczej nie będziesz się garbić.

Zresztą dynamiczne zejście w dół jest jednym ze sposobów uratowania się w sytuacji kiedy tracisz równowagę. Jeżeli na początku jesteś obniżony - nie masz takiej możliwości...

Pozdrawiam
Bartek

#11 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 27 January 2014 - 22:08

No coz blokowanie bioder juz zauwazylem w twoim pierwszym tescie. Zastanawia mnie jednak czmeu mowisz ze zejscie w dol ratuje? Jezdze na miekkich deskach true twin, i gdy jestem nisko i nagle ujedzie krawedz na lodzie to tylko szybkie prostowanie nog ratuje mnie przed upadkiem, to samo gdy jakas mulda mnie wybija a nie chce stracic kontaktu krawedzi ze stokiem.

W ten weekend postaram sie nagrac jeszcze NW do oceny, a takze powiedzmy kompensacyjny (czyli jazda po muldach cietym, lub smigiem?)

Poprostu zwykle spotykałem sie z przekonaniem że im nizej tym lepiejXD

icon_users.png


#12 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 January 2014 - 22:32

Poprostu zwykle spotykałem sie z przekonaniem że im nizej tym lepiejXD


Spoko, każdy ma swoją wiarę...

Im niżej - tym bardziej ograniczone ruchy, ale bliżej śniegu. To taki kompromis - musisz znaleźć swój własny złoty środek. Przy trudnych warunkach, twoim priorytetem w jeździe jest zwykle utrzymanie równowagi. Zobacz jak goście chodzą po linie (a najlepiej to kup sobie slackline - idealne ćwiczenie na lato). Chodzą na ugiętych kolanach, ale dość wyprostowani. Miękko - takie kocie ruchy. I tak najlepiej jechać. Co nie znaczy, że to jest wożenie 4-liter. Koty to dość dynamiczne zwierzaki...

Pozdrawiam
Bartek

#13 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 January 2014 - 23:07

Jeśli chcesz zejść niżej, to robi się to w kolanach, a nie pochylaniem tułowia. środek ciężkości jest w okolicach doopy, a pochylanie tułowia nad krawędź fs go jakoś strasznie nie obniża.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#14 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 January 2014 - 04:32

No coz bede probowałXD Dzieki za tlumaczenie:)

icon_users.png


#15 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 28 January 2014 - 10:38

Hej,

Taka dygresja:
Pracowałem kiedyś w szkole narciarskiej, gdzie mieliśmy kategoryczny zakaz używania terminu "Środek Ciężkości". Nasz szef wychodził z założenia, że środek ciężkości nie istnieje. Jako dowód mówił: " Pokaż mi swój środek ciężkości".
Zamiast "obniż środek ciężkości" - co nic nie mówi, musieliśmy używać jasnych i precyzyjnych poleceń, związanych z częściami ciała które widać i którymi możemy świadomie poruszać - ręce, nogi, biodra itp.

Czyli zamiast "obniż środek ciężkości" było proste np. "kucnij".

Pozdrawiam
Bartek

#16 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2014 - 12:32

Hej,

Taka dygresja:
Pracowałem kiedyś w szkole narciarskiej, gdzie mieliśmy kategoryczny zakaz używania terminu "Środek Ciężkości". Nasz szef wychodził z założenia, że środek ciężkości nie istnieje. Jako dowód mówił: " Pokaż mi swój środek ciężkości".
Zamiast "obniż środek ciężkości" - co nic nie mówi, musieliśmy używać jasnych i precyzyjnych poleceń, związanych z częściami ciała które widać i którymi możemy świadomie poruszać - ręce, nogi, biodra itp.

Czyli zamiast "obniż środek ciężkości" było proste np. "kucnij".

Pozdrawiam
Bartek


tylko ze niektorzy jak kucna to tak wypna tylek ze chce sie kopnac :D dlatego takie rzeczy trzeba wyhaczac :D

#17 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2014 - 16:02

a może: "spróbuj posadzic tylek na desce między wiazaniami"?;)
тише едешь - дальше будешь!

#18 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 28 January 2014 - 22:12

Tyłek psoadze bez problemu, czasem sie tak bawie, albo łapie krawedz sobie rekoma podczas skretu tylko ze w obu przypadkach raczej trzeba sie zgarbic wreczXD Poprobuje peirw to co juz ustalilismy:D

icon_users.png


#19 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 29 January 2014 - 01:36

Jak chcesz schodzić niżej w kolanach to można, a nawet należy, symetrycznie pochylić oba highbacki.
Zaczynają wtedy pracować kolana do przodu, nie ma też kibelka.

Co do filmu, warunki super na cięte skręty, cukier na lodzie ;) Nie ma pracy nóg, zawias nie pracuje, więc nie podkręcasz skrętów, to jest taka jazda wężem z nabieraniem prędkości.
Pojeździj sobie w ten sposób, by po każdym skręcie, deska była prostopadle do linii spadku stoku. Tylko nie w takiej cukierniczce :)
Im większy scyzoryk, tym większe prawdopodobieństwo że krawędź puści w skręcie, przy kaczce trzeba unikać jak ognia tego pochylania się...