Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Ból Prawej Części Pleców Pomocy


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2014 - 12:37

Witam, muszę się wam poskarżyć na lekki ból pleców, który dręczy mnie od pewnego czasu. Mianowicie pewnego dnia, po obudzeniu się poczułem raczej słaby ból pleców. Pewnie źle spałem, pomyślałem. Tego samego dnia wybrałem się na snb. Po powrocie ból się nasilił. No ale cóż poradzić, 3 dni później znowu jeżdżę na stoku. Wjeżdżam na małą hopę... i ląduję na prościutkich nogach. Uczucie jakby kość z nogi wbiła się prosto do miejsca, które mnie bolało :(

Było to już dawno ( ok 2,5 tyg, temu ) a lekki ból ciągle mi dokucza. Przez przypadek usłyszałem, że może to być spowodowane np. przestawieniem kręgów, co skutkuje dłuuuugą przerwą w jeździe. Jezus Maria coś takiego nie wchodzi w grę !

PS Proszę was serdecznie, o jakieś info, do jakiego lekarze się udać. lub chociaż co to może być, może ktoś miał już taki problem....

#2 piotrj

piotrj

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 January 2014 - 13:08

Połóż sie na plecach i spróbuj podnieść wyprostowaną najpierw jedna a potem drugą nogę. Jeżeli przy którejś nodze ból się nasila to najprawdopodobniej dyskopatia. Wybierz się do fizjoterapeuty. Jeżeli to nie jest jakiś mocny ból to powinieneś raczej szybko to zwalczyć. Ale w sumie ciężko powiedzieć co to jest przez internet więc zacząłbym od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i on ci powie co dalej.

#3 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2014 - 13:43

piotrj to na całe szczęście chyba nie dyskopatia... i bardzo się cieszę, bo jak przeczytałem, że w większości przypadków jest to pierwszy z etapów choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa..... :-?

zrobiłem to, co zaleciłeś, ból nie nasilał się...

mimo wszystko dzięki, juro udam się do lekarza, zobaczę gdzie mnie skieruję

Użytkownik szymoński edytował ten post 19 January 2014 - 13:44


#4 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 January 2014 - 15:16

Nie można lądować na prostych nogach! Nawet na małych hopach! To grozi kalectwu! Jeżeli zdarzyło się takie lądowanie na prostych nogach i odczułeś w tym miejscu pogorszenie zdrowia to zapirniczac trzeba do lekarza i robić prześwietlenia.

#5 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 January 2014 - 15:23

arec wiem to ! to był zupełny przypadek

#6 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2014 - 15:45

Dobra, po wizycie u lekarza wiem że to zwykłe nadwyrężenia mięśnia, spotęgowane lądowaniem na prostych nogach... ALE MAM PYTANIE DO WAS, czy robić jakieś ćwiczenia rozciągające na ten kawałek pleców, jakieś ćwiczenia na kręgosłup itp ? Nie ukrywam, że bólu chcę pozbyć się jak najszybciej

#7 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2014 - 18:00

Dobry terapeuta (masażysta) powinien być ok. Oni często lepiej Ci powiedzą niż lekarze. Zablokowany (przeciążony mięśień może wynikać z zablokowanego stawu krzyżowo biodrowego. Wystarczy odpowiednia manipulacja.Jak trzyma Cię tak długo to raczej nie zwlekaj.

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#8 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 February 2014 - 17:00

kurde, to udawać się do masażysty czy walić ćwiczenia ?

#9 ZAPP

ZAPP

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 426 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 February 2014 - 21:33

Tu bardziej chodzi o to żeby terapeuta dobrał ćwiczenia i pokazał jak je robić. Tylko poszukaj dobrego, bo takich co się na Tobie uczą bym omijał (niestety wiem to z autopsji). Jeżeli ci się nie polepszyło (po już jak widzę prawie trzech tygodniach) to przynajmniej na taką wizytę w celu konsultacji bym poszedł.

......don't eat yellow snow :) ......just ride....https://www.youtube....?v=bQmrb0_YY4U 


#10 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 February 2014 - 22:21

dobra ! dzięki ;)

#11 Bastobej

Bastobej

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 February 2014 - 19:12

Taki ból może by nie wystąpił gdyby pomyśleć za wczasu o suchej zaprawie. Moja sąsiadka (mieszkamy pod Warszawą w osiedlu domków na lekkim odludziu) zaproponowała mi taki suchy trening przed wyjazdem w góry, który odbywa się w domu, żeby nie wyjeżdżać specjalnie na trening do miasta. Znalazła w Warszawie trenera personalnego, który przyjeżdża do klienów. Pani Ania Matusiak przyjeżdzą 2 x w tygodniu, ułożyła nam plan ćwiczeń i ćwiczymy razem. Może to nie jest bardzo tania usługa, ale dla mnie czas ważniejszy. Na te bóle pleców też pewnie opracowałaby ćwiczenia i pomoże je wykonać. Jakby ktoś chciał, podaję link: http://aniamatusik.pl/

#12 ada111

ada111

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 0 postów
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 29 July 2014 - 07:07

na pirwsza pomoc plaster rozgrzewajacy i lekarz

=============
Najlepsze warszawa jazdy doszkalające

#13 mierel

mierel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 0 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 August 2014 - 07:37

Ja następnym razem przed wizytą u lekarza polecam dobrą maść przeciwbólową dla sportowców - większośc dostępna w aptece bez recepty.
_______________
fura w leasing i jest czad