Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Volkl Coal Xt 158, 163 - Turbo Cena


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 January 2014 - 11:10

W przyszłym do sprzedaży roku wchodzi nowy Volkl Coal, w wersji XT oraz Race (z systemem UVO).

Deski nie trzeba reklamować czy przedstawiać, jedna z najlepszych desek do agresywnej jazdy, używana także przez zaawansowanych do freeridu.

Ostatnie sztuki bieżącego modelu, mamy przyjemność zaoferować Wam w b.atrakcyjnej cenie 1349 zł.
Długość 168 cm jest definitywnie i ostatecznie sprzedana. Dostępne są długości 158 i 163 cm.

http://sklepsnowboar...coal-xt-12.html

W razie potrzeby służę pomocą przy doborze długości.
  • ProDish lubi to

#2 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 09 January 2014 - 20:53

Będziesz miał tego nowego do testów w tym sezonie? I co w nim nowego... zdradź choć trochę... :P

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 January 2014 - 01:39

XT 63, 68 w zasadzie już są. Ale odpalone mogą być dopiero po Ispo w lutym. Race z niewiadomych powodów dopiero po Soczi, gdzie nikt na nim jechać nie może.

Nowy XT ma zmieniony nose, zupełnie nowa geometria. Zmienionych jest kilka rzeczy w materiałach, ale o tym szerzej pisać nie mogę. To są detale mające wpływ na efekt końcowy, dla przykładu jest nowy materiał AVS, inna mieszanka, lepiej absorbująca drgania.
Podobne zmiany materiałowe są w Race, gdzie dodatkowo jest system Markera UVO. To coś działa :) Ta deska zaczęła skręcać i przestała klepać nosem.
Więcej o UVO jest tu: http://www.markerusa.com/binding/uvo/
Narty z tym wynalazkiem pojadą w Soczi, zobaczymy z jakim rezultatem. Na priv masz nagrywkę, gdzie mniej więcej widać różnice pomiędzy deskami. Jedan ma race drugi xt.

#4 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 January 2014 - 16:39

No to TD w marcu siadłby pięknie z nowymi desiwami... :P

Co do klepania nosem nie zauważyłem tego w XT z 2012. Może nie było okazji puścić się po twardym na full speedzie... Jeśli jeszcze bardziej go wytłumili to nie mam słów... już w obecnych modelach robiło to na mnie wrażenie. Ale nowe geo nosa może być na plus, bo ten obecny "rockerek" mimo, ze zwiększył manewrowość deski to był symboliczny i przypuszczam w puchu nie był aż taki kozak. Takie miałem wrażenia po oglądnięciu z bliska i jeździe po sypkim śniegu na trasie.

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#5 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2014 - 20:59

czyli dobrze przeczytalem na niemieckim forum ze nowy xt tez bedzie.
co to znaczy ze klepie nosem?
wg mnie przod deski jest zbyt miekki i przy duzej szybkosci na nierownosciach cos sie dzieje ( mialem okazje na totalnym lodowisku jezdzic)to o to chodzi?
a jutro w bialce beda arbory?

#6 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 10 January 2014 - 21:47

@Vasya - bardzo trafne spostrzeżenie, w XT nie było wibracji na nose, nie ma więc UVO :) Wibracje były w Race,

Te zmiany na nose w XT dały tej desce dały trochę większy spokój na krawędzi, ciężko coś więcej powiedzieć, bo sam w razy na XT zjechałem. Podobno znacznie poprawiło się noszenie w puchu, wszechstronność deski. O puch też trochę chodziło, nose jest twardszy, ma mniejszy pop na końcówce w rockerze.

Na Coal Race więcej pojeździłem, bo wreszcie ta deska zaczęła mnie w miarę słuchać, deska zrobiła się łatwiejsza w skręcie. Jeździło na race sporo osób, ale każdy miał takiego samego banana, twierdząc że ta deska pozwala na okrutne zapieprzanie. Uvo jedzie na nartach Volkl na IO w Soczi.

@snowman - tak, oba będą nowe. W XT tego zjawiska nie było. W race na dużej prędkości, ale nie na krechę, tylko gdy deska była w skręcie przód deski nie był dociskany, to UVO uspokoiło go do tego stopnia że deska łatwiej skręca, lepiej trzyma, jest to prawdziwa petarda. Ale raczej nadal będę twierdził, że do jazdy bez wyznaczonej trasy lepszy będzie XT.

Od lutego będzie można testować oba modele, będzie opcja zamówienia tych desek. Biorę jutro kilka Arborów także.

#7 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 January 2014 - 23:46

a to wiem o co chodzi wpada w wibracje na krawedzi jak freestylowe dechy.ale nie to nie to. to raczej jakies wrazenie podwijania sie nosea na krawedzi w mocniejszym skrecie co jakby przyhamowuje i daje wrazenie ze polece na moj nos :)
przod deski za wiazaniami do konca jest dosc miekki zdziwilo mnie to ale juz sie przyzwyczailem i nawet mi to pasuje.
wogole to swietnie sie jezdzi jak nowa jest lepsza to juz wogole sobie nie moge tego wyobrazic :rolleyes:

#8 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 January 2014 - 00:02

tu http://www.voelkl.co...rmance/uvo.html jest duzo o tych nowosciach technologicznych.To uvo musi dzialac bo do taki absorber jak w konstrukcjach mostowych i wiezowcach (membrana z odwaznikiem). mogliby to sprzedawac osobno zeby sobie przyczepic do deski. :jump:

Użytkownik snowman edytował ten post 12 January 2014 - 00:05