Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Wieczorny Zjazd - Proszę O Ocenę :)


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 February 2010 - 00:29

Udało mi się w końcu nagrać z pomocą Simona z forum. Jeżdżę drugi sezon, od niedawna na nowej desce.
Proszę o ocenę i konstruktywną krytyke a jak cos jest wporzo to również proszę :(

rentgen http://www.youtube.c...h?v=PheBDVqwE_E
[url="http://www.youtube.com/watch?v=PheBDVqwE_E"]http://www.youtube.c...h?v=PheBDVqwE_E[/url]

i simon (również prośba o ocenę) http://www.youtube.c...feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=O9jszAKh2BQ&feature=channel

Użytkownik Shrek edytował ten post 22 February 2010 - 09:17
Brak wklejenia linków Youtube jako Media :P


#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2010 - 07:42

Obydwoje jak w jeden jeździcie na tylnej nuzi :( , simon przednia noga prościutka jak byś chciał na teilu jeździć. To widac na pierwszy rzut oka , co do reszty to pewnie się wypowie Siwy albo Motyliano i powiedzą co zrobić żeby to zmienić.

#3 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 February 2010 - 09:03

Dopiero teraz jak patrze sa swoja jazde to widze ze duzo mam jeszcze do nauki :( dosc smiesznie wyglada ta moja jazda :) ale jak to mowia trening czyni mistrza :) jak mozecie powiedziec co poprawic a co wazniejsze jak to zrobic :D

faktycznie przednia noga mocno wyprostowana ;/

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#4 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 February 2010 - 18:03

To jest bardzo płaski stok i ja z każdym razem aby nabrać jako takiej prędkości naciskam tail deski lub lekko przykucam żeby było ciut szybciej. Myslę, że to może byc również powodem ciężaru na tylniej nodze, jak już się rozkrecam to chyba jest lepiej :D

#5 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2010 - 18:10

Renio ja Cie nie krytykuję tylko pisze co widzę :D
Ale tu potrzeba opini fachowców http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/smile.gif

#6 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2010 - 18:21

mała taka sugestia Dołączona grafika

jeżeli robicie video catching to niech nagrywany rider zjeżdża na całej szerokości stoku i troszkę wolniej niż normalnie śmigacieDołączona grafika w tedy można o wiele łatwiej wyłapać błędy ridera i w tedy dobrze widać wszystkie fazy skrętuDołączona grafika itd.

#7 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 February 2010 - 18:30

Jacek spoko, ja tylko tak lekko tłumaczę się za ten stok :D ale tak jak zauważyłeś faktycznie ten ciężar na tylniej nodze no tak jak de_so napisał że za szybko i za ciemno oraz za krótko hahaahha ale nam było spieszno bo mielismy gratisowego wpuszczacza na orczyk ;D a po całodziennym obijaniu na boxach i hopkach(jeszcze dupsko boli) chcielismy się na czymś wyżyć i padło na...stok http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/wink.gif

#8 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 15:14

nie ma chetnych do przekazania wskazowek co zrobic aby bylo lepiej?? :D((

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 15:41

Simon ja proponuję zrobić filmik tak jak się robi na szkoleniach tak jak Arek mówi czyli wolniej , połowa stoku , skręty dokręcać i wtedy na pewno się fachowcy wypowiedzą , a tak to walicie na kreche ciemno jak w tunelu i myślę że ciężko jest coś konstruktywnego powiedzieć , a nie chodzi o to żeby skrytykować i wszystko źle , tylko żebyście też widzieli swoje błędy.
Napiszcie do Siwego na PW z linkiem do podstrony to się napewno wypowie. Teraz chłopaki pewno zalatane nowa firma nowe wyzwania :D

A co zrobić Ty napewno musisz przenieść ciężar na obydwie nogi , myślę że mógłbyś spróbowac jazdy w przysiadzie i na BS łapiesz graba a na FS łapiesz się za kostki od wewnatrz i jedzisz po szerokości stoku. To nauczy Cię jazdy na krawędziach a ciężar tez rozłożysz równomiernie bo inaczej się wywalisz :D

A tu takie zdjęcie de_so jak to robi :D

Dołączona grafika

#10 Zaq

Zaq

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 15:44

nie ma chetnych do przekazania wskazowek co zrobic aby bylo lepiej?? Dołączona grafika((


Zacznijcie od trenowania pozycji np. przed lustrem, potem jak już złapiecie w lustrze jak macie stać zróbcie sobie screenshota w głowie i starajcie się przenieść to na stanie na desce w czasie jazdy.
Później nowe filmiki, bo na teraz nie ma co poprawiać innych rzeczy, skoro pozycja nie taka :D
Takie jest moje zdanie.
Pozdrawiam
Zaq

#11 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 16:04

Zacznijcie od trenowania pozycji np. przed lustrem, potem jak już złapiecie w lustrze jak macie stać zróbcie sobie screenshota w głowie i starajcie się przenieść to na stanie na desce w czasie jazdy.
Później nowe filmiki, bo na teraz nie ma co poprawiać innych rzeczy, skoro pozycja nie taka :D
Takie jest moje zdanie.


dzieki chlopaki:) no nic rentgen bedziemy cwiczyc :D

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#12 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 16:12

Simon przejrzałem filmik w zwolnionym tępie i tak tylnie kolanko wchodzi do środka , pozycja otwarta wchodzisz na fronio a bark w drugą stronę ucieka , mniemam że jest to asekuracja bo boisz się wejść na krawędź , jak to zmienić , podczas skrętu złap się przednią ręką za tylnie kolanko w ten sposób domkniesz bark i wejdziesz na krawędź. Nogi bardzo proste postraj się je ugiąć w kolankach bo nawet tylnia ma tendencje do prostowania. I tak jak Zaqu pisze zacznij od pozycji a dalej już tylko będzie lepiej :D

#13 opt1c5

opt1c5

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 413 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 16:32

Simon ciężko coś o Waszej jeździe powiedzieć, bo przejazdy trwają po 15s i za wiele nie widać.

W praktyce jeżdżę słabo, ale w teorii coś tam wiem, więc napiszę jak to wygląda z mojego punktu patrzenia.

Rentgen - jak dla mnie to jedziesz całkiem dobrym skrętem ślizgowy, poprawić trochę musisz rozkład ciężaru, bo jak już zostało napisane jedziesz trochę na tylnej nodze. Zastanawiam się czy nie masz też lekkiej tendencji do otwierania się na fs. Trzeba by było zobaczyć to na filmiku w ciągu dnia (na filmiku wygląda jak by biodra nie były w linii z deską).

Simon - jak dla mnie masz zbyt proste nogi, przez co na bs łamiesz się w pół (scyzoryk) lub jedziesz trochę zgarbiony. Jedziesz bardziej na tylnej nodze, u Ciebie otwieranie się jest bardziej widoczne. Najważniejsze jest, żebyś jeździł bardziej miękko, bo trochę to wygląda jak siłowanie się z deskę. Niższa pozycja to główna rzecz u Ciebie do poprawy.

Nie musicie się z tym zgadzać, to są tylko moje sugestie na co powinniście zwrócić uwagę.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team :)


#14 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 February 2010 - 16:47

ja rowniez nie znam sie az tak dobrze na jezdzie z reszta to widac :D ale sadze ze twoje wskazowki sa bardzo ok :D dzieki

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#15 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2010 - 18:05

@rentgen i simon - żeby poprawić pozycje nie wystarczy lusterko Dołączona grafika tak jak napisał ZaqDołączona grafika, proponuje zjazd po całej szerokości stoku starając się nie zasuwać jak rakieta i na krechę Dołączona grafikaproponuje wykonać kilka ćwiczeń takich jak :)

1. ręce na kolanach, rozpychając rękami kolana do zewnątrz
2. ręce z tyłu za plecami złączone
3. robienie po 1-2 przysiady na backside i frontside
4. i tak jak Jaco wspomniał - "podczas skrętu złap się przednią ręką za tylnie kolanko w ten sposób domkniesz bark i wejdziesz na krawędź"


i pozostaje tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyćDołączona grafika

p.s. jazda na switcha też poprawia pozycjęDołączona grafika

Użytkownik de_so edytował ten post 23 February 2010 - 18:08


#16 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 23 February 2010 - 19:26

No w końcu chłopaki bo już myslałem, że link nie działa :)
Trzeba cały czas ćwiczyc i pracować nad techniką no ale najważniejsze, że jest fun i chęci :)
pozdro