Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

[Never Summer] Raptor 164 Na Trasach Przygotowanych


34 odpowiedzi w tym temacie

#1 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 December 2013 - 22:09

Hej,

W wątku o mnie ( http://adechade.com/...__20#entry81410 ) pojawiła się prośba, żeby więcej napisać o Raptorze, którego miałem okazję niedawno testować. Najbardziej kompletny jest opis 'na gorąco' - kręcony na krzesełku, jeszcze z zadyszką z jazdy, wraz z kilkoma sekwencjami skrętów. Można go znaleźć tutaj:

{argh, zaraz się pojawi}


Lubię:
+ Łatwość wejścia na krawędź - w sumie deska sprawdzi się dla średniozaawansowanych
+ szybkość zmiany krawędzi
+ Pop - w sam raz. Pomaga przy wyjściu w skręcie, pozwala na małe przeskoki pomiędzy skrętami, równocześnie deska nie podskakuje przy wysokich kątach przechylenia (co zdarza się gdy jest zbyt duży).
+ Flex - bardzo fajnie się wygina ta deska, można łatwo zmieniać promień skrętu w czasie jego trwania.
+ promień skrętu - łatwy do kontrolowania, raczej na krótsze niebieskie i czerwone trasy lub zatłoczone stoki
+ wydaje się bardzo lekka
+ Zostawia ładne ślady w śniegu
+ Nie męczy w ślizgowym rotacyjnym (może się to wydawać śmieszne, ale to jedna z rzeczy na którą zwracam uwagę. Niektóre deski pod tym kątem są potwornie męczące)

Nie lubię:
- niedostateczna sztywność poprzeczna - na czarnej stromej trasie już nie dawała rady i dla mnie to ją dyskwalifikuje...
- wąska - buty wystają i przy dużych wychyleniach łapią śnieg (a ja i tak mam dość male stopy). Wersja Raptor X pewnie byłaby lepsza, ale i pewnie mniej stabilna poprzecznie... chętnie przetestuję jak będzie okazja.
(dygresja: generalnie zawsze zastanawia mnie na czym jeżdżą osoby z dużymi stopami, bo ja z moim EU41 wybieram zwykle modele wide)

Podsumowanie:
Gdybym miał wybrać jedną deskę na wyjazd rodzinny, to Raptor byłby idealny. Tak samo jadąc w miejsce, gdzie nie ma ambitniejszych tras.
Jadąc samemu pojeździć - na pewno bym jej nie zabrał.

Jeśli chodzi o wszechstronność - deska wybitna.
Natomiast jako deska do dynamicznej jazdy carvingowej w miękkich butach - jest OK, ale bez wielkich rewelacji.

I jeszcze kilka fotek:



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pozdrawiam
Bartek

#2 Vasya

Vasya

    Snołborder

  • 3MetryPuchu
  • 154 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 22 December 2013 - 22:28

Dzięki Bartek za recenzję, w końcu potwierdziłeś moje spostrzeżenia co do tej deski. W jednym punkcie trochę bym polemizował: ona daje radę na czarnych trasach, ale nie jest to jazda, jak po szynach, jak mają to w zwyczaju deski true camber o większej sztywności, szczególnie poprzecznej.

Natomiast jeśli chodzi o jej uniwersalność to jest mistrzowska. Nie zawiodła mnie jeszcze nigdzie, nawet w parku dawała radę, szczególnie na dużych hopach.
  • canmanski lubi to

Willa Modrysówka - Noclegi w Zawoi


#3 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 December 2013 - 23:28

Vasya,

To zależy co się ma na myśli mówiąc 'daje radę na czarnych". Moja definicja dawania rady to zjechać ciętym, z idealnym śladem (bez żadnego uślizgu, speed checków itp), kontrolując swoją prędkość i poczynania. Ja jeżdżę stosunkowo wolno, za to w głębokim wychyleniu.
Sam piszesz, że nie jest to jazda jak po szynach = czyli nie daje rady :)
A Voelkl Coal, Swoard Dual czy Nidecker Platinum dają radę.

Brakujący film z Raptorem jest tutaj:



I zapomniałem pozostałych informacji:
- wiazania Flux SF45
- kąty 33/18
- stance 52cm, symterycznie wzgledem insertów.
- buty Vans Aura
- waga - 77kg


Pozdrawiam
Bartek

Użytkownik canmanski edytował ten post 22 December 2013 - 23:37


#4 snowman

snowman

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2013 - 01:16

ciesze sie z Coala ale mysle ze dla mnie Raptor by byl tez ok.Czyli moje przewidywania byly trafione.
dzieki za obiektywna recenzje.
Mam nadzieje ze w tym sezonie jescze dasz sie namowic na jakies szkolenia
pozdrawiam
jacekw

#5 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 23 December 2013 - 08:07

snowman,

Dzięki.
Obiektywna to ona nie jest. Za to to co słyszysz na filmie jest w żaden sposób edytowane ani rezyserowane. Po prostu jeżdżę na desce i mówię co myślę, na gorąco.
Ewentualne uwagi mile widziane. Chciałbym kontynuować serię 'chairlift review' z innym sprzętem - mam nadzieję że w tym roku sie uda.

Pozdrawiam
Bartek

#6 jj prince

jj prince

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 December 2013 - 22:08

Jeśli chodzi o problem że na stromej trasie nie dawała rady to deska najwyraźniej jest nie do końca kompatybilna z twoim stylem jazdy. Nigdy na niej nie jeździłem, natomiast dwóch moich kumpli z którymi jeżdżę ma po sztuce i zawsze wypowiadają się o niej w samych superlatywach, szczególnie jeśli mowa o trudnym terenie, tzw. "czarnych trasach", lub o freeridach czy jeździe w puchu. Na pewno nie jest to idealna deska slalomowa ;-)

Użytkownik jj prince edytował ten post 23 December 2013 - 22:08


#7 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 23 December 2013 - 22:56

Pytanie brzmi, jaki punkt odniesienia mają Twoi koledzy. Może nawet nie wiedzą o tym że istnieje coś "inaczej" jeżdżącego?

Przecież to jest normalne, kupujesz deskę, jest lepsza od poprzedniej, dobrze Ci się na niej jeździ itd. Chwalisz ją, polecasz. Tyle że nawet nie wiesz o tym że istnieją lepsze deski...
Dlatego polecam Test Drive, na tym samym stoku możesz porównać różne deski. Podobno, obecne będą, wszystkie polecane marki na forum.

#8 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 December 2013 - 23:37

Pozwolicie, że wtrącę swoje trzy grosze. Ciekawa i oryginalna (szczególnie w naszej szerokości geograficznej) recenzja Bartek. Dzięki za opisanie Twoich wrażeń.
Jeżeli chodzi o samą deskę, to ja osobiście cenię Raptora przede wszystkim za jej uniwersalność.
Pytanie jest inne, czy przy takiej jakości jazdy na krawędzi jaką reprezentuje Raptor i tym co prezentuje ta deska w ogólnie pojętych akcjach pozatrasowych, pozostałe wymienione desiwa mogą utrzymać taki poziom w różnych od carvingu zadaniach.
Oczywiście recenzja dotyczy jazdy w określonym stylu, na przygotowanych trasach i odczuciach doświadczonego Ridera jeżdżącego właśnie takim a nie innym stylem.
Zgoda, ale z doświadczenia wiem, że większość Riderów, którzy wybierają Raptora, ma szerokie spektrum wymagań, gdzie inne wyspecjalizowane deski, dość często nie są w stanie sobie poradzić, albo mówiąc inaczej, nie spełniają oczekiwań. I nie twierdzę, że Raptor jest deską lepiej jeżdżącą na krawędzi od Coala, Sworda etc. Uważam, że jeździ na krawędzi ponadprzeciętnie, ale przy okazji spisuje się genialnie jako deska freeride, do czego w sumie została stworzona :)

I tym optymistycznym akcentem Wesołych Świąt Panie i Panowie! Niech się wszystkim wiedzie i w końcu niech porządnie sypnie!

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#9 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 December 2013 - 11:32

Jamer,

Ciekawe, dlaczego piszesz że recenzja jest oryginalna w naszej szerokości geograficznej? Intryguje mnie to bardzo.

Widzę, że wszyscy się zgadzamy, że jeśli chodzi o wszechstronność - deska to wybitna... więc dlatego na pewno znajduje się w mojej krótkiej liście desek, które wziąłbym ze sobą, gdybym mógł wziąć tylko 1 deskę. Obecnie to: 1. Radical Double Triax, 2. Swoard Dual i 3. Raptor właśnie.

Na szczęście rzadko taka sytuacja ma miejsce, więc do przygotowanych tras wezmę coś na trasy, kiedy uczę wezmę symetrycznego twina z wiązaniami na kaczkę, a do puchu swallow-taila albo mojego splitboarda.

Z resztą z tą krawędzią jest na prawdę dobrze - na 9 na 10 desek nie da się zrobić czystego grab-carve'u - a na Raptorze proszę, frontside i backside, jak widać na zdjęciach powyżej...

Pozdrawiam
Bartek

#10 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 December 2013 - 12:13

Bartek, to bardzo proste. Są zdjęcia, jest film, opinia jest oparta o jazdę w technice carvingowej, dlatego jest to dla mnie recenzja oryginalna i wyjątkowa jak na nasze warunki. Po prostu niewiele takich można w polskich zasobach znaleźć. Dlatego uważam, że jest to materiał wyjątkowo oryginalny w pozytwnym tego słowa znaczeniu oczywiście.

Jeszcze raz Wesołych i spokojnych Świąt.

Jamer

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#11 ziolas

ziolas

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 20 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 01 January 2014 - 18:44

Pięknie dziękuję za piękny test.

Choć oczywiście nie ułatiwł mi życia...jestem przed zmianą blatu i do tej pory myślałem tylko o Coalu.

Dopóki nie przetestuję Raptora, nie spocznę...

Czy NS będzie obecny na TD5?

#12 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 01 January 2014 - 19:18

Nie wiem. Nie jestem dystrybutorem.

Może zapytaj w wątku o TD5.

Pozdrawiam
Bartek

#13 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 21:14

@ziolas, testy NS'a będą jak spadnie śnieg i będą do tego przynajmniej przyzwoite warunki. Nie jestem fanem testowania sprzętu na kiszonej kapuście zmieszanej z kamieniami i poprzecinanej płachtami lodu. Musi coś popadać, bo chciałbym żeby testujący mieli oprócz przygotowanej trasy możliwość przynajmniej delikatnego wyjechania w pozatrasie i sprawdzenia jak zachowują się te desiwa w urozmaiconych warunkach. Będziemy informować na bieżąco na naszym profilu fb, na stronie sklepu i oczywiście na adechade.
Na razie tak jak wszyscy czekamy i trzymamy kciuki za jakiś solidny opad :)

P.S. Testów z pewnością nie będzie w terminie 17-26 stycznia, bo wtedy część ekipy udaję się polatać za granicę na kolekcji NS na sezon 14/15 ;)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 21:20

P.S. Testów z pewnością nie będzie w terminie 17-26 stycznia, bo wtedy część ekipy udaję się polatać za granicę na kolekcji NS na sezon 14/15 ;)

khm... khm... coś jeszcze dzisiaj masz do dodania..? masz udziały w klinikach psychiatryczno-psychologicznych, czy po prostu lubisz dołować/wqrwiać ludzi..? <_<
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 21:34

praxx, wiesz przecież, że jest mi to totalnie nie na rękę :hahaha2: ale wiem, że rozumiesz, iż muszę to wszystko objeździć, aby móc uczciwie na ten temat nowych desek NS się wypowiadać :)
  • snowmoni lubi to

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 21:36

tylko zdjęć parę zrób i ze dwa filmy... wiesz... inaczej potłuczone gary... :hahaha2:
  • kortek lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 21:39

spróbuję i prześlę od razu do centrum dowodzenia snowboardem, do akceptacji :)
  • praxx lubi to

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#18 canmanski

canmanski

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 January 2014 - 21:47

praxx, wiesz przecież, że jest mi to totalnie nie na rękę :hahaha2: ale wiem, że rozumiesz, iż muszę to wszystko objeździć, aby móc uczciwie na ten temat nowych desek NS się wypowiadać :)


Ja Cię mogę wyręczyć...
  • Jamer lubi to

#19 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2014 - 22:10

heheheh Bartek, dziękuję serdecznie za wsparcie, ale tym razem spróbuję jeszcze we własnym zakresie :ok:
Oczywiście podtrzymuję deklarację testowania nowości 14/15. Niech no tylko pogoda da nam szansę...

Dobra, kończmy tego offa bo temat zdaje się był o Raptorze 164 ;)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#20 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 January 2014 - 02:08

Pięknie dziękuję za piękny test.

Choć oczywiście nie ułatiwł mi życia...jestem przed zmianą blatu i do tej pory myślałem tylko o Coalu.

Dopóki nie przetestuję Raptora, nie spocznę...

Czy NS będzie obecny na TD5?


Jeżeli mieszkasz w okolicy Krynicy i będę miał czas to możemy się umówić na Jaworzynie lub Słotwinach i użyczę Ci w tedy Raptora zeszłorocznego...mój raptor to 156cm i chyba jest troszkę miększy od najnowszego modelu ale nie jestem pewny...Jamer?