Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Polscy Snowboardziści W Vancouver


32 odpowiedzi w tym temacie

#1 anoes

anoes

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 February 2010 - 00:38

Jestem ciekaw waszych opinii bo ja jestem zażenowany. To był jakiś dramat...Czyżby klan Ligockich znowu pojechał na wycieczkę?

#2 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 00:58

Mateusz L. no cóż... dużo mówił przed zawodami, zaskakujące porównania do Maćka J. za co później oczywiście przeprosił, wiem, najbardziej utytułowany polski snowboardzista, ale tak zachowywać się nie przystoi nawet królowi na klopie... a w Vancouver no cóż nic nie pokazał, jednak życzę mu powrotu do dawnej formy tej sprzed kontuzji bo to jeszcze przecież nie czas by kończyć karierę, są następne igrzyska wtedy będzie można pokazać światu wielkiego faka ;D

Maciej J. - w/g mnie chyba najlepiej z całej kadry się zaprezentował choć no cóż też bez szału liczyłem po cichu na ćwierćfinał ;)

Michał L. - szkoda nooo.... widać, że chciał ponoć na treningach czarował, przyszło co do czego i żadnego czystego przejazdu, miało się asy w rękawie niestety rękaw zaszyty.... wielka szkoda, życzę jednak dużych sukcesów bo potencjał jest

Paulina L. - na nią chyba wszyscy liczyli najbardziej i treningi też ponoć wyśmienite. aj, nasi to treningi powinni zawalać a na zawodach czarować ;), nie wiem jak wy, ale ja widziałem po buźce, że chyba nieco spięta była na dwóch przejazdach, wiadomo igrzyska itp. i chyba za duża presja na niej była, bo ostatnia w końcu z naszej kadry i nawet cicha nadzieja medalowa. Aby znów z góry nikogo nie osądzać, bo w końcu ja wszystkim wymienionym w niniejszym felietonie do krawędzi nie dorastam - najlepszego i sukcesów w następnych sezonach!
KUBOTA TEAM official rider!

#3 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 08:05

nie wiem jak wy, ale ja widziałem po buźce, że chyba nieco spięta była na dwóch przejazdach, wiadomo igrzyska itp. i chyba za duża presja na niej była, bo ostatnia w końcu z naszej kadry i nawet cicha nadzieja medalowa. Aby znów z góry nikogo nie osądzać, bo w końcu ja wszystkim wymienionym w niniejszym felietonie do krawędzi nie dorastam - najlepszego i sukcesów w następnych sezonach!


Co Ty piszesz , a z jakiego powodu Ty im masz dorastać ? to ich praca !!! Jak ja w pracy nie wykonam założonych planów to lecę na zbity pysk i nie ma tłumaczenia że się zdenerwowałem bo miałem podpisać największy kontrakt a przygotowywałem się do tego 4 lata. Czy myślisz że ktoś z nich potrafi robić to co Ty potrafisz zapewniam Cię że nie.
Ja klanowi Ligiockich mówię stanowcze i zdecydowane NIE .
A nie trawie ich za zachowanie jak miał Jodko jechać , to jeden z nich się popłakał i naubliżał Jodce a i tak zajął gorszą pozycję.
Trzeba zrozumieć że sport to jest normalna praca tylko za większą kasę i każdy powinien być z niej rozliczany.

#4 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 08:45

Co Ty piszesz , a z jakiego powodu Ty im masz dorastać ? to ich praca !!! Jak ja w pracy nie wykonam założonych planów to lecę na zbity pysk i nie ma tłumaczenia że się zdenerwowałem bo miałem podpisać największy kontrakt a przygotowywałem się do tego 4 lata. Czy myślisz że ktoś z nich potrafi robić to co Ty potrafisz zapewniam Cię że nie.
Ja klanowi Ligiockich mówię stanowcze i zdecydowane NIE .
A nie trawie ich za zachowanie jak miał Jodko jechać , to jeden z nich się popłakał i naubliżał Jodce a i tak zajął gorszą pozycję.
Trzeba zrozumieć że sport to jest normalna praca tylko za większą kasę i każdy powinien być z niej rozliczany.

Ligoccy NIE ale kto w zamian? Kto jezdzi w Pipie rownie dobrze? w BX? Niestety nie ma alternatywy.
Polska rurkami stoi a na IO nie ma szurania po poreczach - wowczas Gniazdo moglby zaistniec ;)

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#5 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2010 - 09:29

Może Siwex lub Motyl zasilą kadrę ;) ;)

#6 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 10:25

Może Siwex lub Motyl zasilą kadrę ;) ;D



haha nie no w pajpie to proste airy parę centów nad kopingiem robię :) o BX się nie wypowiem bo na takim hardkorowym nie jechałem nawet hehe dobre... ja mogę im deski nosić i wymydełkować desiwko przed startem ;)

A tak na serio to taki jest obraz naszego snowboardingu. Niby nie ma gdzie trenować (Polska) ale wiadomo że wyższa półka nie trenuje w Polsce. Acz nie to mnie nawet martwi że nasi nie powalczyli, tylko to że tak de facto nie ma następców ( zwłaszcza w pajpie). No może Jośka jeszcze coś powalczy, ale z tego co wiem PZS już obciął wyjazdy kadrowe i do końca sezonu został im jeden lub dwa. Może Dytkowski (ale to poziom na okolice pierwszej czterdziestki). Zresztą oni też swoje lata już mają, a tu brakuje juniorów w których inwestując można by spodziewać się wyników. Jest paru młodych i obiecujących ale nie w dyscyplinach olimpijskich. Rurki, rurki... taka specyfika naszego kraju, że łatwiej (i taniej) pokatować rurę pod blokiem niż napinać do Austrii.
jeszcze o pajpie trochę... popatrzcie jak światowa czołówka trenuje .. prywatne pajpy, baseny z gąbkami, air bagi, stado szejperów, masażystów etc gdzie tam nam do nich ;D

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 11:22

jaki poziom, takie wyniki... nie mam żadnych pretensji do żadnego z zawodników, każdy z nich chciał jak najlepiej i starał się z całych sił (moim zdaniem!), jeśli było inaczej, to jest ch**em skończonym i niech odda siano pochodzące z budżetu ;) ja widzę problem gdzie indziej... popatrzcie się szerzej: poziom kultury fizycznej w naszym kraju (gdzie wszyscy się kochają...) państwo nasze nie jest kompletnie zainteresowane prewencyjną rolą aktywności fizycznej w przeciwdziałaniu chorobom społecznym... bo na choroby społeczne i tak nie wydaje pieniędzy ;D żadnych możliwości uprawiania dyscyplin sportu powszechnego (nie mówię o specjalistycznych dyscyplinach, jak np. snb ;D system szkolenia i upowszechniania dyscyplin sportowych jest chory, albo nie istnieje... ogólna paranoja wyniku od najniższej kategorii wiekowej... młodzieżowi mistrzowie europy i świata wielu dyscyplin, w wieku seniorskim nie są w stanie nawiązać równej, sportowej walki ze swoimi rówieśnikami. tak jak było napisane wyżej: sport to praca, ciężka i niewdzięczna jak każda inna, ale pracę należy wykonywać od podstaw, w innym przypadku to będą zamki na piasku...
ale się qrtka na wacie rozpisałem... ale to taki temat rzeka... i w dodatku mi bliski...
howgh ;)
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 11:57

ehhh juz pisalem posta odnosnie naszych uczestnikow w innym temacie ale z checia napisze raz jezcze:))
tak jak ktos wyzej napisal to ich praca za to dostaja pieniadze dziki temu jezdza na wakacje na koszt moj i wasz wiec powinni brac to wszystko na powaznie,jedyny polak zaliczyl 2 orly w pipie,(jechac i wywalic orla potrafi kazdy z nas wydaje mi sie ze kazdy tez chcialby zobaczyc kanade:P)wiem ze ciezko porownywac nasza kadre do innych ale z drugiej strony sprzet maja taki sam jak swiatowa czolowka nie jezdza przeciez w szczyrku tylko maja wypady do zagranicznych resortow.Moze faktycznie zainwestowac w mlodych bo dziadki juz nie daja rade(15 latek z australi zrobil lepszy przejazd niz ligocki i teraz zastanowmy sie jak dlugo jezdzi i cwiczy mlody australijczyk a jak dlugo rodzina ligockich!!!!!prosty przyklad;)

najladniej zaprezentowal sie nasz rodak w crossie ciezka dyscyplina warunki bardzo niestabine i mnostwo przetasowan zwlaszcza wsrod liderow;))
www.labdud.pl dygestoria-i-meble-laboratoryjne,biurowe,hotelowe,recepcyjne i inne......

#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 13:56

Marcin jak nie ma kto to nie jedzie nikt, nie ma nigdzie napisane że musi startować Polak w każdej konkurencji , wole żeby nie jechali na wycieczkę niż kompromitowali nas na olimpiadzie.
Wszyscy jak w jeden się wywrócili ,
Jak ja czegoś nie potrafię to się za to nie biorę i zlecam fachowcom.
Co mnie obchodzi że chciała 900 wykręcić i się wywróciła bo to trudne . Po to trenuje tyle lat żeby w ten jeden dzień mieć formę i zrobić wynik. Co myślała że wynik się rozstrzygnie w alei serwisowej czy co :D

Wszyscy po części mamy rację że nie ma młodych ( a może są tylko blokowani bo 3 ligockich z rodziną muszą jechać na wycieczkę )Warunki mamy dramatyczne do uprawiana snowboardu na wysokim poziomie , ale nie zmienia to faktu że po zawodowcu oczekuję wyników.

Nic do nich nie miałem dopóki ten jeden się nie rozpłakał i obraził na cały świat że nie pojedzie na olimpiadę tudzież zaczął ubliżać koledze z reprezentacji . żenada
I ja się pytam po co tam pojechał ?
Oczywiście pytanie było retoryczne

#10 Bishop

Bishop

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 19 February 2010 - 14:14

jakich tu wyników się spodziewać jak na OOM w ostatniej chwili odwołali Big Air i zamiast tego zrobili Half-pipe, który wyglądał tak:
osobiście do Ligockich nic nie mam, prawdziwym problemem jest właśnie brak następców i podejście do uprawiania profesjonalnego sportu w Polsce.
jeśli mają być jakieś wyniki na arenie międzynarodowej to podejście musi się zmienić, a na własnym "podwórku" to się możemy bawić, faktycznie :D

#11 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2010 - 14:33

Gdzie znaję jakiś artykuł na temat płaczu ligockiego i tych obelg ?

#12 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 14:38

Gdzie znaję jakiś artykuł na temat płaczu ligockiego i tych obelg ?

Tu na szybko z WP znalazłem ale była afera w TV i na Onecie czytałem jak się wypowiadał że Jodko kto to jest itp...

Na igrzyska powinien jechać lepszy, bardziej perspektywiczny zawodnik. Zamiast mnie jedzie jednak Maciej Jodko. Decyzja została podjęta jednoosobowo przez prezesa Polskiego Związku Snowboardu. Z tym, że zapadła jeszcze przed zakończeniem kwalifikacji wewnętrznych - mówi o kulisach wyboru Jodki na antenie stacji Orange Sport Info rozżalony Ligocki.

- To dyktatura i królestwo. Na decyzje prezesa Polskiego Związku Snowboardu pana Marka Króla praktycznie nie ma wpływu nawet pan prezes PKOL ani Ministerstwo Sportu - nie kryje rozgoryczenia snowboardzista.

Problemu nie widzi jednak prezes PKOL Piotr Nurowski. - Federacja międzynarodowa przyznała Polsce tylko jedno miejsce w tej dyscyplinie. Jedzie Maciej Jodko, bo wypełnił kryterium krajowe. Związek zaproponował jego kandydaturę i my to uszanowaliśmy. Reguły gry są nieubłagane i musimy podchodzić do tego w sposób sportowy - tłumaczy na spokojnie.

To stanowisko praktycznie nie pozostawia złudzeń Ligockiemu, który teraz zastanawia się nad swoją sportową przyszłością. - Zastanawiam się, co dalej zrobić z moją karierą, bo uważam, że jest to duża niesprawiedliwość - kończy Mateusz Ligocki.

A tu jeszcze cos takiego :D

Prezes PZSnow żąda natomiast od niego oficjalnych i publicznych przeprosin, nie tylko związku, ale przede wszystkim Jodki.

"My, jako związek, chcemy, by jak najwięcej naszych zawodników występowało w igrzyskach. On znalazł się jednak w ekipie, po obrażeniu Macieja Jodki i po zachowaniu niegodnym reprezentanta, nie mającym nic wspólnego z duchem olimpizmu. Po informacji prezesa Nurowskiego, że Mateusz został włączony do ekipy, byłem zdumiony, ale jednocześnie ucieszyłem się, iż nasza pula zawodników się zwiększyła. Oczekuję jednak od niego oficjalnych i publicznych przeprosin Maćka Jodki, który nie zasłużył na takie traktowanie. Nie chcemy, by było to jednak tylko rzucone na boku słowo "przepraszam", ale by wykonał to na piśmie. Wtedy dopiero będziemy mogli wspólnie cieszyć się z wyjazdu do Vancouver" - powiedział Król.


Oprócz Mateusza Ligockiego w Kanadzie wystąpi jego brat, 25-letni Michał, ich kuzynka, 26-letnia Paulina Ligocka (oboje halfpipe) i Maciej Jodko (snowcross). W ekipie, z rodziny Ligockich, jest jeszcze trener i ojciec Pauliny - 54-letni Władysław oraz brat Mateusza i Michała, 30-letni Łukasz, członek misji olimpijskiej.

#13 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 14:46

pajp na OOMie wypasiony nie ma co... jakby w zielencu nie mogli by pajpa zrobić :D|

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...


#14 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2010 - 15:31

Jak dla mnie to w Polsce nie ma kasy na inne dyscypliny niż piłka nożna... Leci na to kupa forsy, a oni nic sobą nie reprezentują. Mogliby wyłożyć więcej kasy na mniej znane dyscypliny, bo piłkarze ręczni osiągają sukcesy, a nie dostają takiej kasy jak jeden z drugim "kopaczem". Sam wiem jak to jest, bo pływam w klubie już 6 lat i nigdy na nic kasy nie ma. Była kiedyś zbiórka na sprzęt to owszem sprzęt był, ale po jakimś czasie dowiadujemy się, że nasz sprzęt za ponad 2000zł został sprzedany, bo go nie używaliśmy tak często jak wg. prezesa powinien być używany... Jak wygląda np. sala treningowa Leszka Blanika, mistrza olimpijskiego??? Rozbieg z korytarza??? Wiem jak to tam wygląda, bo mieszkam niedaleko i parę razy tam byłem. Dzisiaj każdy kto chce coś osiągnąć w sporcie musi mieć najlepiej własne prywatne miejsce do treningu z odpowiednim sprzętem, prywatnego trenera i $$$$$$$$$$$$$$$ na koncie...

#15 pelepl

pelepl

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 353 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 17:58

Jak ja w pracy nie wykonam założonych planów to lecę na zbity pysk i nie ma tłumaczenia że się zdenerwowałem bo miałem podpisać największy kontrakt a przygotowywałem się do tego 4 lata. Czy myślisz że ktoś z nich potrafi robić to co Ty potrafisz zapewniam Cię że nie.


Nie no, chodziło mi o to, że nie chciałem za bardzo krytykować nie mając o tym sporcie większego przecież pojęcia o dużą gębę potrafi mieć każdy więc wolałem wyrazić swoje umiarkowane zdanie na temat startu naszych. A co do Twoich cytowanych słów zgadzam się w pełni i też prawda że od zawodowców oczekuje się wyników. następne igrzyska za 4 lata i zobaczymy, czy będą jakieś roszady w ekipie...
KUBOTA TEAM official rider!

#16 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 20:37

Nie no, chodziło mi o to, że nie chciałem za bardzo krytykować nie mając o tym sporcie większego przecież pojęcia o dużą gębę potrafi mieć każdy więc wolałem wyrazić swoje umiarkowane zdanie na temat startu naszych. A co do Twoich cytowanych słów zgadzam się w pełni i też prawda że od zawodowców oczekuje się wyników. następne igrzyska za 4 lata i zobaczymy, czy będą jakieś roszady w ekipie...


no m.in dzięki snowboardzistom mamy czołowe miejsce w rankingu
Lista Metalowa
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#17 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 20:54

no m.in dzięki snowboardzistom mamy czołowe miejsce w rankingu
Lista Metalowa


no w tym to zawsze byliśmy jedni z najlepszychDołączona grafika

#18 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 19 February 2010 - 21:00

Witam!
Czytając powyższe posty przychodzi mi do głowy jedynie moja amatorszczyzna i ignorancja w dziedzinie sportu zawodowego.
Z tego co wiem formę buduje się stopniowo, wolę walki sportowej też. Wina, o ile można o takiej mówić, moim zdaniem lezy przede wszystkim po stronie ekipy trenerskiej, psychologa. Zawodnik nie jest w dzisiejszych czasach pozostawiony samemu sobie i świadomość odpowiedzialności może być dla niego zabójcza. Właśnie po to, zby wyzwolić u niego wolę walki i przygotować do wysiłku i stresu pracuje z nim sztab ludzi.
Jeżeli byłyby wyniki, pieniądze pojawiłyby się. Prosta zależność.
Wyłapywanie talentów, podobnie w innych dyscyplinach (piłka nożna) u nas w kraju leży kompletnie. Talentów mamy sporo, ale marnują się po podwórkach :( http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif'(
pzdr

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 22:11

Jako firma sponsorujemy - tak jak mozemy... Najlatwiej jest sponsorowac duze nazwiska - sa medialni - kochaja ich fotografowie i rodzimi filmowcy. My rzucilismy sie na "chlopaka z nikad" - Piotrek Tokarczyk. Nie mamy cisnienia na wyniki - fajnie ze startuje ze robi progress na Endeavor. Ale szokiem dla mnie bylo jak zajal 3 miejsce w HP na OOM!!!
Smaczkiem jest to ze pierwszy raz w zyciu jezdzil w pipie.

Taki jest polski snowboarding. Piotrek ma teraz 18 lat, szkoda ze nikt nie dal mu szansy jak mial 13 -15.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 22:21

Jako firma sponsorujemy - tak jak mozemy... Najlatwiej jest sponsorowac duze nazwiska - sa medialni - kochaja ich fotografowie i rodzimi filmowcy. My rzucilismy sie na "chlopaka z nikad" - Piotrek Tokarczyk. Nie mamy cisnienia na wyniki - fajnie ze startuje ze robi progress na Endeavor. Ale szokiem dla mnie bylo jak zajal 3 miejsce w HP na OOM!!!
Smaczkiem jest to ze pierwszy raz w zyciu jezdzil w pipie.

Taki jest polski snowboarding. Piotrek ma teraz 18 lat, szkoda ze nikt nie dal mu szansy jak mial 13 -15.


snowboard jest jeszcze w PL na tyle stosunkowo młody i ignorowany ze to ze nikt mu 3-5 lat temu nie dał szansy nie ma co dziwic. Dalej jest tak ze snowboard trzeba trenowac komercyjnie w klubach bo państwowych nie uświadczysz, a przeciez tyle jest różnych sekcji sportowych a snowboardowe w sumie są tylko na uczelniach. Jeszcze pewno ignorancja snowboardu w PL troszke potrwa ( niestety ) i dopiero dzieciaki takie jak młody jancia czy inne dzieciaki zaczynajace jezdzic w wielu lat 6-7 będą będą (moze) brylować w polskim snb. Pozatym sponsoring w wykonaniu polskim a amerykanskim to przeciez sa kompletnie rozne wykonania a i kwoty pewnie różnia sie nie tylko znaczkiem zł/$ a i z 2 zerami. Wtedy wszystko staje sie łatwiejsze.

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...