Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Dla Samouka Jeżdżącego Od 4 Lat


61 odpowiedzi w tym temacie

#1 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 00:20

Witam.
Na desce jeżdżę już od jakiś 5 lat, każdego roku spędzam max 5-6 dni na stoku, na moje szczęście od 2 lat do 5-6 dni dochodzi tydzień w alpach, w tym roku szykuje się Stubai.
Dotychczas głównie jeździłem tylko po stoku, lubię pobawić się na stoku (nie w parku, bo to dla mnie za wysokie progi, żadne rurki) ale także puścić się przed siebie.
Od 4 lat posiadam deskę Santa Cruz TT Riot 153cm, mimo, że ma flexa 4, to wydaje mi się że deska jest dość twarda.

Rok temu kumple zaprosili mnie do lasu, i zakochałem się, niestety poczułem się w puchu jak totalny amator, nie potrafiłem ujechać swobodnie dłuższego dystansu, teraz wiem, że moja deska zupełnie nie nadaję się do fr. dlatego chciałbym coś zakupić co pozwoli mi się w pełni cieszyć podczas jazdy w puchu, jednak nie chciałbym pozbawiać się zabawy na stoku, wymagam by na desce bez większego problemu dało się robić butery, oraz by deska miała solidnego popa bo lubię sobie poskakać nie mając przed sobą skoczni :).

Napaliłem się na Lib Tech t.rice pro C2 BTX http://www.lib-tech....ravis-rice-pro/ bo z tego co się zaczytałem to deska spełniała by moje zachcianki, jednak cena 2300zł trochę mnie przerażą :/

Dlatego chciałbym się zapytać czy istnieje jakaś alternatywa dla tej deski, czyli podobne walory jezdne za przystępną cenę tzn, ok 1500zł
Zastanawiam się nad Pathron Eco Sensei, tylko boję się, że deska nie ułatwi mi jazdy fr w głębokim puchu.

Jakieś propozycję ?

#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 December 2013 - 01:00

Moja propozycja to Arbor Westmark.
Możesz ją konfrontować na lodzie, na twardych stokach z dowolnymi deskami, dowolnych firm o podobnej długości.
W puchu przy 70 kg na 156 cm jeździłem, nawet w takim metrowym, pełny paraboliczny rocker przy średnio-twardej desce zawsze dobrze daje radę. Jeździłem na tej desce po torze SBX, będąc na krawędzi deska przyspiesza bardzo fajnie. Model objeżdżam od dwóch lat, teraz mam trzeciego. Na priv mogę podesłać filmy z tego toru i puchu 1 m :)
Są więksi specjaliści od freestylu ode mnie, choć myślę że Westi jako deska Scotty Vine musi dawać i tu radę:
Na tym filmiku widać o co chodzi z konstrukcją pełny paraboliczny rocker + pofalowanie Grip-Tech pod wiązaniami:


Na tym filmiku mamy pokaz umiejętności Scottiego, ale można podejrzeć jak ta deska zachowuje się w puchu, nose deski poprzez swoją konstrukcję nie zwalnia deski w głębszym puchu, nie hamuje, a to powoduje że mamy pełną swobodę, trzeba się wyjątkowo starać by ten nose zakopać.


Jak ktoś jeździł na starszych modelach, polecam porównanie z nowym, np. na TD vol 5.0 gdzie w tych samych warunkach, na tym samym stoku, można będzie sobie fajnie porównać trzymanie na krawędziach różnych desek :) Mamy tę deskę objętą programem gwarancji satysfakcji, jeśli Ci się nie spodoba, możesz ją nam oddać/odesłać, używaną :)
Z innych desek ode mnie, sprawdziłby Ci się fajnie Volkl Cashew, może Soulsurfer (fs słabo), Arbor Coda, Whiskey, może Element (fs trudny).

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2013 - 10:06

No to ja też zachwalę swoje...

1) sztandarowy Endeavor BOD - zerocamber który został stworzony z myślą o FS i backcountry. Doskonały w puchu, Ma dobry pop, a dzięki wypukłemu ślizgowi na nosie i tailu redukuje ryzyko zacięcia krawędzi przy pressach. Idąc dalej w stronę dek miększych - Endeavor New Standard. Miękkie desiwko stworzone z myślą bardziej o zabawie znajdziesz w nim patenty z BOD, jest zalecenie by go skracać, ale ze względu na to co piszesz o puchu nie skracałbym go za mocno (mimo że to midwide) - o jakieś 2 cm
http://endeavorsnowb.../portfolio/bod/

http://endeavorsnowb...o/new-standard/


2) Stepchild FTW - Deska AM ale good wood dostała jako desk parkowa (To daje do myślenia). A jeśli ma być bardziej FS to promodel Stepchild Simon Chamberlain. Deska wcale nie miękka, również pełen rocker - a to sprawdza się w puchu i gigantyczny pop.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 10:30

Tak jak napisałem na snowboard.pl, Gnu Carbon Credit BTX 153 będzie ok, a to ta sama fabryka i p oczęści ta sama technologia co Travis.

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2013 - 10:33

Tylko czy ta deska go nie pokona?

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 10:54

Gnu Carbon Credit to właśnie deska dla początkujących i średniozaawansowanych. A,że Mervin genialnie konstruuje deski, to pewno na niej nadal był bym w stanie skoczyć na dużej skoczni czy polecieć pęłnym ogniem w dół na krawędzi.

#7 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 December 2013 - 17:34

Witam.
Na desce jeżdżę już od jakiś 5 lat, każdego roku spędzam max 5-6 dni na stoku, na moje szczęście od 2 lat do 5-6 dni dochodzi tydzień w alpach, w tym roku szykuje się Stubai.
Dotychczas głównie jeździłem tylko po stoku, lubię pobawić się na stoku (nie w parku, bo to dla mnie za wysokie progi, żadne rurki) ale także puścić się przed siebie.
Od 4 lat posiadam deskę Santa Cruz TT Riot 153cm, mimo, że ma flexa 4, to wydaje mi się że deska jest dość twarda.

Rok temu kumple zaprosili mnie do lasu, i zakochałem się, niestety poczułem się w puchu jak totalny amator, nie potrafiłem ujechać swobodnie dłuższego dystansu, teraz wiem, że moja deska zupełnie nie nadaję się do fr. dlatego chciałbym coś zakupić co pozwoli mi się w pełni cieszyć podczas jazdy w puchu, jednak nie chciałbym pozbawiać się zabawy na stoku, wymagam by na desce bez większego problemu dało się robić butery, oraz by deska miała solidnego popa bo lubię sobie poskakać nie mając przed sobą skoczni :).

Napaliłem się na Lib Tech t.rice pro C2 BTX http://www.lib-tech....ravis-rice-pro/ bo z tego co się zaczytałem to deska spełniała by moje zachcianki, jednak cena 2300zł trochę mnie przerażą :/

Dlatego chciałbym się zapytać czy istnieje jakaś alternatywa dla tej deski, czyli podobne walory jezdne za przystępną cenę tzn, ok 1500zł
Zastanawiam się nad Pathron Eco Sensei, tylko boję się, że deska nie ułatwi mi jazdy fr w głębokim puchu.

Jakieś propozycję ?


W puchu raczej każda deska jeździ ;) jeżeli chcesz zachować przy tym możliwość dobrej zabawy na stoku i całkiem przyjemnie po hulać po puchu to szukałbym deski z V- Rockerem.

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 18:58

W puchu raczej każda deska jeździ ;) jeżeli chcesz zachować przy tym możliwość dobrej zabawy na stoku i całkiem przyjemnie po hulać po puchu to szukałbym deski z V- Rockerem.

próbowałem w zeszłym sezonie na lobsterze fs... nie bardzo... to już o wiele lepiej nug szedł pode mną... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 22:55

Moja propozycja to Arbor Westmark.
Możesz ją konfrontować na lodzie, na twardych stokach z dowolnymi deskami, dowolnych firm o podobnej długości.
W puchu przy 70 kg na 156 cm jeździłem, nawet w takim metrowym, pełny paraboliczny rocker przy średnio-twardej desce zawsze dobrze daje radę. Jeździłem na tej desce po torze SBX, będąc na krawędzi deska przyspiesza bardzo fajnie. Model objeżdżam od dwóch lat, teraz mam trzeciego. Na priv mogę podesłać filmy z tego toru i puchu 1 m :)
Są więksi specjaliści od freestylu ode mnie, choć myślę że Westi jako deska Scotty Vine musi dawać i tu radę:
Na tym filmiku widać o co chodzi z konstrukcją pełny paraboliczny rocker + pofalowanie Grip-Tech pod wiązaniami:
http://youtu.be/GzqzlRyAuV0
http://vimeo.com/75519466#at=0
Na tym filmiku mamy pokaz umiejętności Scottiego, ale można podejrzeć jak ta deska zachowuje się w puchu, nose deski poprzez swoją konstrukcję nie zwalnia deski w głębszym puchu, nie hamuje, a to powoduje że mamy pełną swobodę, trzeba się wyjątkowo starać by ten nose zakopać.
http://vimeo.com/74606211

Jak ktoś jeździł na starszych modelach, polecam porównanie z nowym, np. na TD vol 5.0 gdzie w tych samych warunkach, na tym samym stoku, można będzie sobie fajnie porównać trzymanie na krawędziach różnych desek :) Mamy tę deskę objętą programem gwarancji satysfakcji, jeśli Ci się nie spodoba, możesz ją nam oddać/odesłać, używaną :)
Z innych desek ode mnie, sprawdziłby Ci się fajnie Volkl Cashew, może Soulsurfer (fs słabo), Arbor Coda, Whiskey, może Element (fs trudny).


http://www.pyc.pl/in...er-z-ekspozycji coś takie może być, czy unikać lepiej ekspozycyjnych produktów ?

#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 23:24

Jem popcorn i się przyglądam;)
  • Workishi lubi to

#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 December 2013 - 23:28

hahaha... ja do paru tematów mam wiadro pop cornu i baniak coli... :bag:
  • Workishi lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 11 December 2013 - 23:58

Jem popcorn i się przyglądam;)

Ja go zajadam na testach TD :) Szkoda że znów nie będzie można wszystkiego, porównać w tych samych warunkach, na tym samym stoku :)

#13 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 00:03

W sensie?

#14 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 December 2013 - 00:10

Będą Lib-Tech, GNU czy znów tylko Rosi ?

#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 00:22

A co ma Rossignol do tego? Z moich marek będzie DC, a Liba i Gnu nie będzie,niestety sample nie są moje i jadą wtedy prawdopodobnie za granicę. Być może uda mi się parę desek przywieźć,ale póki to nie jest pewne to nie obiecuję.

Ale spójrz na to z dobrej strony, w końcu możesz nie skręcającego dupolota takiego jak ja naklepać na freeridzie, tyczkach, zjeździe na krechę i podwijaniu zakretów;)
Kurde Morgi, już byś mi dał spokój i skoncentrował się na czymś pożytecznym.
  • mrgn lubi to

#16 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 12 December 2013 - 00:41

Kurde Morgi, już byś mi dał spokój i skoncentrował się na czymś pożytecznym.

OK, ale powiedz, czy nie podoba Ci się styl amerykański (pro) robienia recenzji desek? Coś jak tu? Zaeebiście praktyczne, zainteresowani dostają porcję info bez googlowania, dopiero później mogą sobie szperać za innymi opiniami. Jak dla mnie wypas :D

#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 December 2013 - 00:43

Podoba mi się. To ogólnie długi temat, pogadamy na TD5, bo tu to by taka dyskusja parę stron A4 trwała.

#18 klima

klima

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 December 2013 - 00:00

Panowie, która z desek będzie dawała większego popa, i lepszą zabawę na flacie ?
Gnu Carbon Credit vs Endeavor B.O.D

Pozdrawiam :)

#19 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 December 2013 - 00:25

obawiam się że nikt z tu piszących nie miał obu desek pod nogami. BOD to zero z podgiętą krawędzią. Gdy bawisz się na nim pracuje niepełną krawędzią w skrajnych punktach nie hacząc śniegu. potrafi wybaczyć wiele, Pop na bardzo wysokim poziomie - Kamel bierze go na duże quatery i hopy i bardzo chwali za szybkość kontrolę i pop

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#20 Iroo

Iroo

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 December 2013 - 20:19

Dobry ! I ja się podopne pod temat. Mianowice krotko zwiezle i na temat.... jezdze na desce 4 lata i postanowailem w tym roku zmienić na coś lepszego. Mam 184 cm wzrostu wagi 85kg smigałęm na desce 160 cm. Interesuje mnie jazda głownie po stoku wmiare szybka często smigam po pracy i stok jest juz lodowaty... :huh2: , i od czasu do czasu pyknąć jakiego skoka :twisted:. Pyatnie Moje brzmi "jaka deske zakupić"? zastanawailem sie nad kupnem...

http://allegro.pl/gn...3773329644.html

Czy by była to dobra decyzja???

Użytkownik Iroo edytował ten post 17 December 2013 - 20:21