Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Deska Na Prezent :) Pomocy!


28 odpowiedzi w tym temacie

#1 ewelina.22

ewelina.22

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 00:26

Hej! Chciałabym kupic mojemu chłopakowi na prezent deskę. Z tego co wiem podoba mu się Raven Shape Black 2014. Tylko mam problem z długoscią. On ma 175 i waży 72 kg, będą to tylko zjazdy na przygotowanych stokach. Czy ta deska to dobry wybór? Długość 156 czy 158? Z góry dziękuje za pomoc :)

#2 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 00:42

Napewo chłopaki pomogą Ci coś wybrać jedynie co mogę podpowiedzieć to nie pisz "podoba się" bo to tabu jest na forum :bag: .
Napisz jeszcze jaki poziom zaawansowania ma twój chłopak to może koledzy coś wymyslą w dobrych pieniądzach i nie koniecznie ravena.
Ja nie podpowiem bo nie chce w błąd Cię wprowadzić, ale powiem że korzystałem z rad kolegów z forum :D i tak właśnie pozbyłem sie 4 tysi hehe
Tutaj znają sie na rzeczy. pozdrawiam

#3 ewelina.22

ewelina.22

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 00:51

W tamtym roku zaczeliśmy jeździć, więc początkujący. Ale jak dla mnie to już całkiem nieźle mu idzie, dosyć szybko zjeżdza, na pewno lepiej niż ja :) wiem, że to nie odpowiednie słowo, ale miałam na myśli wygląd deski :P wiem, że przeglądał dużo ofert i ciągle o tej desce wspominał i jeszce o Nitro Colorband Wide 2012, ale on ma rozmiar buta 42 więc chyba byłaby za szeroka :)

#4 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 09:52

wide nie jest potrzebna... długość 153-154cm...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#5 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 10:23

Jak zabawa i jazda to 154 jak więcej jazdy to 156

#6 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 11:10

lepiej 154, teraz może jest zainteresowany tylko jazdą ale kto wie, może będzie się chciał troszkę pobawić deseczką :) Ten Raven Shape ma flex 4 więc jakiś twardy nie jest, nada się na początek do zabawy. Co do samej deski to nie wiem nie jeździłem, jeździłem na Raven Blur (też 4) ale to camber, rockery tylko z trójką JibMaster i TTT, nie mogę złego słowa powiedzieć o tych deskach, stosunek cena/jakość jest bardzo dobry ale to moje osobiste zdanie ;)

#7 ewelina.22

ewelina.22

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 18:04

Już chciałam zamawiać z tej strony http://snowsport.pl/...Black_2014.html a tu do wyboru tylko 151 lub 156...

#8 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 18:11

ale na pewno są gdzie indziej... nawet na alledrogo...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#9 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 18:14

U mnie masz i 154 i 156 do wyboru do koloru :)

#10 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 18:25

Troszke poszperałem i u siwego ze snow4life znalazłem prosze :ok: http://sklep.snow4li...hape-black.html napisz do niego na PW może coś puści z ceny ale to tylko moja sugestia.

Sorki Jaceksp nie zauważyłem twojego posta, a interes to interes. pozdro

Użytkownik krystian21 edytował ten post 06 December 2013 - 18:32


#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 20:22

tylko nie pchaj się w jakieś 156 przypadkiem...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 December 2013 - 20:39

ja jestem ledwo 2 kg od twojego chudszy i mam deche odpowiednio 153 cm, 152 i 151;p

Na deskach allmauntain jezdizlem na 154 (ale wtedy te 156 by sie przydalo) ale 157 decha FS to była masakra (bo tez mi sie zdarzylo i taka założyc;)

Tylko, ze jak koledzy juz powiedzieli, wybierac po wygladzie to troche...

Druga sprawa, że brac taka deche na 2 sezon jak sobie dobrze radzi nie wydaje mi sie dobrym pomysłem:) teraz juz raczej wie, że chce isc stricte w FS lub FR. Z tym że jest cała gama desek FR które sa tak naprawde AM tylko lepiej sie jezdziXD Wytlumaczyłem najprosciej jak mogłem ;p

icon_users.png


#13 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 20:59

nie chciał bym zobaczyć jak tłumaczysz coś w sposób zawiły i skomplikowany w takim razie... :bag:
  • msolczak lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 21:03

brałbym 156cm do jazdy

#15 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 21:16

Spoko Krystian , S4L warto polecać to świetny sklep i obsługa.

#16 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 December 2013 - 22:27

Nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi :)
Dziewczyna pisze że chłopak chce deskę tylko do jazdy. Polecacie mu deskę freestylową, twin, o niewiadomej sztywności.
Deska w rockerze, freestylowy Twin, czyli teoretycznie z tendencją do podkręcania skrętów, co przy mniejszej (154 cm) długości deski skutecznie uniemożliwia szybszą jazdę, dłuższym skrętem. Jeździć na krawędziach nauczy się, ale tylko stylem węża.
Kupi, pojeździ, gdy spróbuje jednak czegoś innego, dojdzie do wniosku, dlaczego wcześniej na to nie wpadłem?
Oczywiście mowa tu o deskach do jazdy, temat zabawy fs i doboru dł. to inna bajka.

Ogólna tendencja na świecie, we wszystkich markach jest taka, by rockery, hybrydy przeznaczone do jazdy były coraz dłuższe. Powód jest prosty, rockery są znacznie łatwiejsze od camberów, nie ma więc problemu z poręcznością, skrętnością, a każdy cm więcej krawędzi efektywnej to większa stabilność, lepsze trzymanie. Podobnie każdy 1 cm więcej powierzchni to dodatkowy pkt do noszenia w puchu.

Jak ma być Raven, niech będzie Raven, ale dobierzcie może na ten prezent jakiś model bardziej do jazdy...
  • grzeg lubi to

#17 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 22:41

Hej! Chciałabym kupic mojemu chłopakowi na prezent deskę. Z tego co wiem podoba mu się Raven Shape Black 2014. Tylko mam problem z długoscią. On ma 175 i waży 72 kg, będą to tylko zjazdy na przygotowanych stokach. Czy ta deska to dobry wybór? Długość 156 czy 158? Z góry dziękuje za pomoc :)

ot i cała przyczyna rozmowy na temat tej właśnie deski...
  • grzeg lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#18 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 December 2013 - 22:54

ot i cała przyczyna rozmowy na temat tej właśnie deski...

Wiem. Czytałem :) Chce jeździć, a nie interesuje go zabawa. Długość do jazdy, jak średnio jeździ, dość dobrze wskazana. Tylko model deski raczej nie bardzo.
Dlatego sugeruję, by liczni sprzedawcy Ravena z tego forum, wskazali coś lepszego do jazdy ze swojej oferty. Po co mu miękka freestylówka, twin, jak chce jeździć. I tak zrobi setback, by jakoś na prędkości tę deskę prowadzić.

#19 neox

neox

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 23:27

Nie za bardzo rozumiem o co tu chodzi :)
Dziewczyna pisze że chłopak chce deskę tylko do jazdy. Polecacie mu deskę freestylową, twin, o niewiadomej sztywności.
Deska w rockerze, freestylowy Twin, czyli teoretycznie z tendencją do podkręcania skrętów, co przy mniejszej (154 cm) długości deski skutecznie uniemożliwia szybszą jazdę, dłuższym skrętem. Jeździć na krawędziach nauczy się, ale tylko stylem węża.
Kupi, pojeździ, gdy spróbuje jednak czegoś innego, dojdzie do wniosku, dlaczego wcześniej na to nie wpadłem?
Oczywiście mowa tu o deskach do jazdy, temat zabawy fs i doboru dł. to inna bajka.

Ogólna tendencja na świecie, we wszystkich markach jest taka, by rockery, hybrydy przeznaczone do jazdy były coraz dłuższe. Powód jest prosty, rockery są znacznie łatwiejsze od camberów, nie ma więc problemu z poręcznością, skrętnością, a każdy cm więcej krawędzi efektywnej to większa stabilność, lepsze trzymanie. Podobnie każdy 1 cm więcej powierzchni to dodatkowy pkt do noszenia w puchu.

Jak ma być Raven, niech będzie Raven, ale dobierzcie może na ten prezent jakiś model bardziej do jazdy...


Nikt przecież na siłę nie poleca mu rockera, to jest jego wybór bo "mu się podoba" ;)

#20 ewelina.22

ewelina.22

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 December 2013 - 12:29

Nie było mnie przez weekend na forum a tu tyle postów :) teraz już sama nie wiem co wybrać... jakie deski polecicie ( już nie patrząc na wygląd) tak do 8 stówek i do zjazdów? Po przeczytaniu postów zrezygnowałam z Raven Shape Black FS na razie odpada, ze względu na wyższe ryzyko kontuzji, na co nie może sobie pozwolić przy Jego zawodzie :)