Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Union Rosa 2013 Co Sądzicie?


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 lila

lila

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 December 2013 - 22:23

Witaaaam :)

Może ktoś się orientuję jak jest dokładnie z tymi wiązaniami ?
Szukam wiązań z przedziału 400-500 zł do deski apo selekta, ale nie freestylowych
Wiem, że ogólnie Union robi bardzo dobre wiązania, ale zastanawia mnie jak jest z twardością, przeznaczeniem itd tego modelu ;) a i myślę jeszcze nad Drake Dl, ale większość poleca mi Union'a.
Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

#2 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 05 December 2013 - 23:54

Dostałem w ostatnim czasie, praktycznie identycznie zapytania, od trzech raczej nie znających się osób. Pytania brzmiały, czy na forum obowiązuje zmowa milczenia. Dlaczego nikt już nie pisze wprost, że dany produkt ma wady, o których z czystej przyzwoitości, kupujący powinien zostać poinformowany.

Ja, ze względu na to że jestem związany z jakimiś tam markami, takich rzeczy pisać nie będę, dziwi mnie jednak że inni tego nie robią.
Inną sprawą jest fakt, że rekomendacje często są bardzo dziwne. Współczuję sprzedawcom pewnych butów, w których łatwiej jest się poplątać niż je zasznurować "szybkim systemem" po to by mieć mega problem z zahaczeniem linek, które i tak puszczają na stoku. Poza tym but jest wygodny, zawsze o 2-4 cm dłuższy niż zgrabne buty jak np. Burton czy nowe Nortwave :) To już jakieś 2-3 lata a na polskich forach nie ma ANI SŁOWA w tym temacie. A na innych forach jest inaczej...

#3 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 00:02

Bo na naszych forach powiela się mity. "Nie jeżdziłem ale ktośmi powiedział". Stąd na przykład ogromna niechęć do kilku przyzwoitych marek i gloryfikowanie kilku innych przeciętnych
  • Joszu i WeLoveBoards lubią to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#4 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 December 2013 - 00:18

Marcin, ale są pewne rzeczy powszechnie wiadome, jak z tymi butami, gdzie codziennie od kogoś o tym słyszę :D
Dziwi mnie to ogromnie, dlaczego takich rzeczy nie znajdziesz na forach. Ja nie czytałem polskich forum przez parę lat, stąd jestem w ciężkim szoku.
Żółte strony to jest już bazar sprzedawców, tam nie ma przekazu wiedzy czy doświadczenia.
A tu... jak napiszesz coś nie po czyjejś myśli to jest draka :)
  • szznp lubi to

#5 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 11:30

Wracając do tematu... Union to dobre wiązania... tak samo dobre jak Drake. Łączy obie firmy grupa konstruktorów... Union startując zrobił znacznie lepsze wiązania niż Drake. Jednak nic nie stoi w miejscu... tzn stoi - Union stracił na innowacujności a Drake wrócił do grona uznanych producentów. W nowych kolekcjach nie gloryfikowałbym Union.
  • Joszu lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#6 lila

lila

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 December 2013 - 12:01

Dystrybutor może coś więcej na temat wiązań się wypowiesz, będę wdzięczna, bo z Twojej wypowiedzi mam rozumieć, że nie są do końca tak dobre jak inni twierdzą i że są przereklamowane?

#7 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 06 December 2013 - 12:59

Zapytaj tych co je polecają, o odpinanie pompek, o trzymania toe-strapa. Ewentualnie googluj na snowboardingforum.com - union+toe strap

#8 arap

arap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 16:08

Mam union force, wczesniej drake fifty. Drejki mialy rewelacyjne pompki, szybkie, zawsze sie odpinaly bez najmniejszego problemu. Uniona pompka gorna jest ok, dolna owszem, zawsze sie zacina - trzeba uzyc troche sily i sposobu zeby ja odpiac. Ze to jest jakis wielki problem to bym nie powiedzial, aczkolwiek mogliby juz to poprawic. Za to capstrap trzyma bez zarzutu, wiele lepiej niz w drakach. W nizszym przedziale cenowym celowalbym w drake, ale za niecale 500 mozna juz wyrwac uzywane forcy, lub ich damski odpowiednik...

Użytkownik arap edytował ten post 06 December 2013 - 16:10


#9 lila

lila

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 December 2013 - 22:37

Dzięki :)

#10 Jag Jak

Jag Jak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2014 - 13:26

Witam
Ja posiadam Union trilogy z zeszłego sezonu, jeśli chodzi trzymanie stopy rewelacja dawno nie miałam tak dobrze spisujących się wiązań, natomiast pompka dolna przez pierwsze kilka dni jazdy dramat, za każdym razem walka z wypięciem się. Poza tym wykonanie wiązań pozostawia dużo do życzenia strapy poprzecierały się w kilku miejscach po 3 dniach jazdy, schodząca farba z piętki. Wiązania wyglądają szybko na bardzo zniszczone nie wpływa to na ich właściwości jezdne ale wygląda słabo.

#11 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 January 2014 - 16:51

Moja Wife ma Trilogy. Nie znosi toe strapa i przedniej pompki
  • Jag Jak lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)