Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Flux Ds 2014


10 odpowiedzi w tym temacie

#1 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 26 November 2013 - 10:35

Pytanie czy warto?
Morgan mozesz coś o nich powiedzieć bo masz u siebie.Zamierzam coś kupić ale ds30 yellow które zamówiłam wczoraj w innym sklepie okazały się niedostępne. I byłem bardzo wk.....ny bo zależy mi na żółtych.

#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 26 November 2013 - 10:48

wiązania flux to chyba najbardziej opisane wiązania na polskich forach... czy warto..? wystarczy poczytać to co już jest napisane i konkluzja jest jedna - warto... dostępne: u morgana (jak już wspomniełeś), u jamera (boardshop.pl), u marcina07 (prosnow.pl), u siwego (snow4life.pl) i pewnie jeszcze w paru miejscach... te, które wymieniłem, polecam szczególnie... kolejność przypadkowa... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 December 2013 - 17:22

Flux ds kupione od mrgn :excited: , ukłony w jego strone. Pierwsze wrażenia wizualne bardzo pozytywne. Trzeba teraz dobrze ustawić, ale to chyba już w innym temacie(tak mi się wydaje).

#4 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 15:18

Pierwsze wrażenia wizualne bardzo pozytywne. Trzeba teraz dobrze ustawić, ale to chyba już w innym temacie(tak mi się wydaje).

Poświęć na to odpowiednio dużo czasu. Próbuj różnych konfiguracji ustawień capstrapa i toe-strapa.
Że fluxy zbetonują buta to pewniak, nawet gdy są rozmiar większe. Ale żaden ze strapów 3D nie powinien uciskać kostek ani palców.

Trochę się nakręcisz śrubkami, ale będzie warto ;)
ps. Nie zapomnij o pedałach gazu.

Użytkownik Joszu edytował ten post 06 December 2013 - 15:36

There's a natural mystic blowing through the air ...

#5 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 15:24

Poświęć na to odpowiednio dużo czasu. Próbuj różnych konfiguracji ustawień capstrapa i toe-strapa.


Ciekawa historia z tymi strapami...

#6 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 16:41

Ciekawa historia z tymi strapami...

ejjjj, nie no poważka ... :-)

Z zamkniętymi oczyma 0:43min :]

e: wiesz, fajnie się ciula z truizmów.
Nóż się jednak otwiera jak widzę na stoku kierunkowo wsadzone wiązki. Z tym, że wstronę nose'a....

Użytkownik Joszu edytował ten post 06 December 2013 - 16:46

There's a natural mystic blowing through the air ...

#7 krystian21

krystian21

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 17:12

Joszu dzisiaj spędziłem z nimi troche czasu może nawet więcej. Podskakiwałem. kucałem i inne takie wygibasy :mrgreen: żeby w optymalnych i naturalnych kątach ustawić wiązki. Zobaczymy co wyjdzie i jak znajde chwilke to wrzuce fotki tylko do tematu o ustawieniach pedałów gazu tylko sie tak zastanawiam jak to zgrać bo asymetryczny blat mam :?: . I jeszcze jedno mi ustawienie +21/-12 siadło 8-) , wcześniej wiele innych prób było ostatnio to nawet +15/-15.pozdrawiam

#8 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 21:07

ejjjj, nie no poważka ... :-)

Z zamkniętymi oczyma 0:43min :]


yyyy, ale 0:43min zajmuje regulacja capstrapa czy toestrapa ? :) :) :)

#9 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 22:04

Nie no Joszu nie dramatyzuj. Regulacja banalnie prosta i szybka.

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#10 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2013 - 02:15

Fab: sprawiedliwie 0:43 każdy ;)

Marcin: ustawienie wiązek nie jest dla mnie tak łatwe z samego założenia.
Mam buty w rozm. 40 (25cm - niewdzięczny rozmiar), gdzie zdobycie samego renomowanego buta w tym rozmiarze - niezależnie jakiej firmy - jest wyzwaniem samym w sobie (sam widziałeś jakie problemy miał Mike, a też ma 40-tkę). Druga rzecz, to mieszczenie się na granicy rozmiarowej między S,M, a M/L.Z fluxów wyszedłem od PR-ów 2013. Niby najniższy model, ale jak nie spojrzeć lat kilka wstecz, to jest to technologicznie wiązanie zbierające wszystko co najlepsze z tego co miały do zaoferowania DS (m.in. strapy 3D), tylko że zawsze miały twardą łychę (w końcu to wiązanie AM)
Choć będąc wielkimi (bo to typowe L, nie M/L) betonowały mi buta na amen i żaden strap nie spadał, but się nie ruszał, nic się nie odkręcało (wątek jest o fluxach, nie będę nadmieniał o innych wiązkach które miałem na nogach). Dlatego nie mam żadnej podstawy by powiedzieć o fluxach cokolwiek złego, bo widać gołym okiem że technologie z modeli wyższych z roku na rok przechodzą na modele z niższej póły.
W każdym razie baseplate w PR rozm. M/L jest dużo szerszy od DS-ów w rozm. M, stąd doświadczenie w dopasowaniu strapów i odpowiednim wysunięciu pedałów gazu spasowanych pod aktualną podeszwę buta i deskę, jest zupełnie inne w porównaniu do tego, co poświęciłem w przypadku wcześniejszych PR by ustawić je pod inną deskę*.
I tu jest knif na który zacząłem zwracać uwagę. Nie należy przestawać w momencie, gdy but siedzi w wiązkach i wydaje się że to już jest to.
Sam się przekonałem, że jeszcze trochę kombinowania, ustawiania na wyrost, sprawdzenia najniższego z możliwych i przesadnego ustawienia na wyrost, przyniosło najlepszy efekt. Sądziłem że lekki nacisk na kostkę jest standardem w każdych wiązaniach, który się znosi na zasadzie "bo tak"; bo taki zawsze odczuwałem w innych wiązaniach.
Ale to się zmienia z roku na rok. Na to należy zwracać uwagę na bieżąco, o tym należy mówić. Że z każdą zmienioną częścią setu musowym jest rewaloryzacja ustawienia wiązań pod kątem dotychczasowo nabytych nawyków i odruchów.

Stąd dla profesjonalistów pewne rzeczy zawsze będą truizmami. Bo to jest syndrom informatyka.
Ale dla tych, którzy nie mają możliwości zapytać nikogo kto wie co w trawie piszczy, każda opinia, porada i sprzedany knif jest na miarę złota.


* bo „Ktoś” wtłukł mi razu pewnego, że nie powinno się kurczowo trzymać tego samego ustawienia po zmianie deski, wiązek lub butów.


ps. I już kompletnie abstrachując od tego tematu. Wystarczy sięgnąć co wypluwa SERP w googlach na temat ustawień wiązań i ogólnego setupu, a więcej niż kilka osób się zdziwi, że opowieści obecnie uznawane za mity wciąż mają rację bytu, są powielane i stanowią wyrocznię.
There's a natural mystic blowing through the air ...

#11 RosVel

RosVel

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2013 - 18:26

Dbaj o strapy górne bo są delikatne i łatwo je poszarpac. I wygląda to później kiepsko