Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

N I K E Vapen - Zbiór Opinii


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 14:02

Jako, że niedawno się zastanawiałam nad zakupem butów, vide:
http://adechade.com/...7243#entry77243

wybór padł na Nike Vapen i myślę, ze w zamian za cenne rady jestem winna Wam kilka słów:-)

Na wstępie zaznaczam, że:

1. Buty są na razie tylko pomacane, nie śmigane!
2. Jestem typową babą i wszystko czego na co dzień używam musi być ładne, funkcjonalne i komfortowe (kolejność nie przypadkowa).

Konkluzja:
Buty na 1 rzut oka robią wrażenie. Eklektyczny design będący efektem scalenia obecnych trendów z zajawką na vintage jest przyjemny dla oka.

Wszystkie elementy są dobrze spasowane, nie ma żadnych wtop w stylu krzywych przeszyć, plamek kleju i innych podobnych zaobserwowanych przy okazji codziennego użytkowania przedmiotów oferowanych przez droższe sieciówki.

But wewnętrzny ma ciekawy sposób sznurowania polegajacy na pociągnieciu równocześnie 2 sznurówek. Rozluznia się je ciągnąć za taki czerwony wihajster, który jest przymocowany na ich skrzyżowaniu. Co ciekawe, sznurówki trzymają w kupie nie tylko przód wkładki, ale również strefę pięty. W okolicach stawu skokowego są takie nibypoduszki. W górnej części wyłożono ''misia'', który jest miły w dotyku i ładnie wygląda, co z pewnością docenią Panie:-)

Skorupa zewnętrzna jaka jest kazdy widzi. Gdybym miała się do czegoś przyczepić to do sznurówek. Są za bardzo elastyczne i dziwnie się naciągają w momencie sznurowania, co trochę utrudnia porządne ściśnięcie buta, ale bezpośrednio nie przekłada sie to na dobre jego zawiazanie, pozwalające na krązenie.

Więcej powiem już niedługo, mam nadzieję :-)

Wiem, że w kilku tematach przewinęły się opinie, ale myślę, ze warto Nike poświęcić osobny temat, szczególnie z myślą o koleżankach:-)

FOTO
https://db.tt/x2J7u2PL
​https://db.tt/3LakZC0C
https://db.tt/U6qP9JUN

Użytkownik Respie edytował ten post 24 November 2013 - 14:17

тише едешь - дальше будешь!

#2 k3nap

k3nap

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 41 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 November 2013 - 15:29

Hej!
Szukam butów dla dziewczyny, więc trochę Cię przesłucham ;)

Jaki masz rozmiar jeśli można zapytać? :) rozmiarówka NIke'a jest chyba troche zawyżona (?).
Jakie miałaś wcześniej buty i jak się mają do nich Nike'i jeśli chodzi rozmiar skorupy? Miałem te buty w rękach i wydawały mi się jakieś duże i mega cięzkie w porównaniu do Butron'ów Mint czy nawet Coco.

Z góry dzięi za info!

Użytkownik k3nap edytował ten post 24 November 2013 - 15:30


#3 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 16:31

Tak, to prawda co do rozmiarówki. Mam stopę 22.5 cm, a buty mam na płetwę 23 cm - czyli najkowe 6 lub 36.5 europejskie. Skorupa powiedziałabym, że standardowa, wcześniej miałam Northwave, które słyną z wielkiej skorupy. Jak je wypakuję z szafy to zrobię zdjęcie i jednym i drugim razem to sobie zobaczycie:-)

https://db.tt/zwlVDz94
https://db.tt/i2QAUP2V
Tak się mają Nike do Northwave. Przyznam, że nie spodziewałam się takiej róznicy;-)

Ta niespodzianka jednak może wynikać stąd, że Northwave to buty JUNIORSKIE, jakiś model z minionej epoki;-)

p.s. coś się w 1 poście linki pochrzaniły...
тише едешь - дальше будешь!

#4 snowmoni

snowmoni

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 122 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 18:03

wcześniej miałam Northwave, które słyną z wielkiej skorupy.


No właśnie, podobno słyną z wielkiej skorupy, a szukając butów dla siebie nie udało mi się znaleźć mniejszych niż NW.
Porównywalne (jeżeli chodzi o damskie modele) są np. Vans, Ride i Burton.
Dużo większe: Head, Salomon, Deeluxe
don't follow me - you won't make it...

#5 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 24 November 2013 - 22:43

Te duze skorupy NW to sciema jakas z lat poprzednich. Sam mam NW od kilku lat, juz kolejne i za kazdym razem ten but jest coraz mniejszy, porownujac nawet do konkurencji.

icon_users.png


#6 macpas

macpas

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 November 2013 - 23:43

Ściema w dodatku dalej dobrze żyjąca własnym życiem. Kuzyn ma NW freedoom SL ( rocznik 2011 ale nie jestem pewien ) i but ma mniejszą skorupę od moich obecnych Najaczy jak i poprzednich 32. Oczywiście rozmiar mamy ten sam - 45 i bez problemu mieści się na niełajdowych deskach :)

#7 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 24 February 2014 - 09:01

Po sezonie (beznadziejnie krótkim...) mogę napisać, że:

- buty nie są niestety tak ciepłe jak obiecuje producent, dalej w niskich temp. marzną mi stopy... Hasło producenta, że Nike zabierają ciepło, gdy jest go zbyt wiele, a oddają, gdy za mało, można między bajki włożyć

-+ sznurowanie buta wewnętrznego - nie mam zdania, ani jakoś specjalnie funkcjonalne, ani przeszkadzające, dlatego opinia neutralna

+ buty bardzo dobrze trzymają piętę

+ buty raz zasznurowane nie puszczają i nie trzeba ich poprawiać w trakcie jazdy

Ogólnie kupiłabym je 2 raz, ale pod warunkiem, że zapłaciłam tyle ile zapłaciłam (450 zł) - standardowa zaokrąglona cena przeliczona z dolarów - 750 zł to moim zdaniem zbyt wiele.
тише едешь - дальше будешь!

#8 minka21

minka21

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 May 2014 - 20:37

Teraz ciężko kupić na deskę buty dla laski jakieś fajne, :( sama mam z tym problem

#9 Bandal

Bandal

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 03 July 2014 - 12:08

sciemy ze skorupami nie ma nowe modele od 3lat sa robione na miare butow codziennego uzytku wczesniej bylo trzeba kupic rozmiar wiekszy do tego trzeba uwazac na zoomforce1 bo z tego co pamietam jest kierowany do osób które mają węższą stope a zoom normalny wygodny kapciuch ..osobiście sprawdzone mam vapeny wms men i są ok teraz caly sezon w Kaiju i to najlepszy bucior moim zdaniem jaki mialem na rynku wczesniej haile testowalem moto i puki co kaiju rozgniata wszystko na miazge!

#10 Beardman

Beardman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2015 - 21:12

Jeżdżę w Nike Vapen, moja dziewczyna również. Buty wygodne, dobrze trzymają i faktycznie jak je raz zawiąże to do końca dnia nie muszę nic poprawiać. Sytuacja z trzymaniem ciepła jest natomiast trochę skomplikowana bo ja w każdej temperaturze mam ciepło w bucie a moja dziewczyna czasami narzeka że jej zimno w stopy. Niemniej jednak jest zadowolona z tych butów, ja również. Kolejne buty kupię również Nike. Butów używamy od początku 2012.



#11 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 17:02

no to sie spiesz bo w tym roku ostani raz kolekcja snow Najka ;)



#12 Beardman

Beardman

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2015 - 22:39

Słaba sprzedaż ich do tego zmusiła czy co ? Trochę szkoda, nie mam teraz potrzeby zakupu nowych butów...



#13 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2015 - 12:53

sprzedaz i nie tylko ;)



#14 Agnieszka R

Agnieszka R

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 18 January 2015 - 18:11

Cześć, 

ja mam Vapen'y z boa. Jeśli chodzi o rozmiarówkę to jest bardzo dziwna, normalnie mam 36 a te mam 37.5.

Teoretycznie jest to bardzo fajny but, trzyma twardość, dobrze trzyma stopę, po jakichś 18 dniach na stoku buty nadal wyglądają jak wyciągnięte prosto z pudełka, nic się nie psuje...

Ale ma wady, których w ogóle się nie spodziewałam, czyli:

-zimno w nich strasznie. Nigdy nie miałam problemu z marznącymi stopami (przynajmniej do -20 ;)), a w tych mi ciągle zimno

- cierpną mi nogi. Być może, kwestia niedostosowania buta do mojej hobbickiej stopy. Nic mnie nie gniecie, ale może są jeszcze odrobinę za małe? 

 

Czyli generalnie mówiąc powtarzam słowa Respie;)

 

Poszukiwania buta idealnego trwają.

Northwave'y - kapcie po 4 dniach, Burtony mi nie siedzą przez te podbite do góry palce ( a szkoda, bo kiedyś miałam Supreme'y i byłam z nich zadowolona), Vans wycofał Veil'a ( i cała kolekcję)... Chyba czas spróbować Salomona.

 

Bardzo chętnie posłucham innych sugestii :)



#15 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 January 2015 - 22:32

Moze zaczekaj na przyszly sezon Vans wraca z nowa kolekcja 



#16 Respie

Respie

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 394 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 January 2015 - 11:52

Agnieszko, dokładnie, mam wrażenie że z roku na rok coraz bardziej mi w nich piździ:P Ale co do wyglądu to się zgodzę, nie zużywają się pod tym względem, super materiały :)


тише едешь - дальше будешь!

#17 Banitaz

Banitaz

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 November 2015 - 22:20

Witam, szukam jakiś pierwszych butów swoich. Dotychczas jeździłem w wypożyczonych. Po długich poszukiwaniach najbliżej mi do Nike Vapen (ze względu na cene a także powszechną dobrą opinię). Mam tylko problem co do rozmiarówki, bo na oficjalnej stronie Nike rozmiarówka jest całkiem inna niż np. w popularnym w sklepie). Czy ktoś się może do tego odnieść jak jest na prawdę? Druga sprawa czy te buty nadadzą się głównie do jazdy po stoku a kiedyś do zabawy w snowparku?