Skocz do zawarto┼Ťci

Zdj─Öcie
- - - - -

Burton Ion

144 odpowiedzi w tym temacie

#1 Zaq

Zaq

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 263 post├│w
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 listopad 2013 - 17:15

Dzień dobry wszystkim, opony zimowe założone, to czas się zbudzić ;)

Czy na placu boju co┼Ť jeszcze?? Jeszcze nie by┼éem mierzy─ç, ale pami─Ötam s┼éowa (palcem nie b─Öd─Ö pokazywa┼é) - ┼╝e lepszych ni┼╝ Burek but├│w nie ma :)
http://supersklep.pl...burton-ion-blue

Moje Flow TheOne s─ů ca┼ée, ale w zwi─ůzku z tym, ┼╝e m┼éodemu uros┼éa ju┼╝ stopa, a na pewno to nie jest koniec :( doje┼║dzi w tym sezonie moje, a ja kupi─Ö sobie nowe :), a jego stare ale jak nowe ( 8 dni zjazdowych - jaki┼Ť Head z BOA chyba 39 albo 40) s─ů do opchni─Öcia - ale to w stosownym dziale si─Ö wpis pojawi.
Co jeszcze zobaczy─ç i do czego si─Ö przymierzy─ç z 32, Celsius, VANS - czy mo┼╝e szkoda szukania, bo i tak lepsze s─ů tylko SLX ;)
To co wa┼╝ne - ta skorupa ew. ka┼╝da inna polecona musi wej┼Ť─ç w M'k─Ö Flux'a DS??

Użytkownik Zaq edytował ten post 21 listopad 2013 - 17:20

Pozdrawiam
Zaq

#2 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

Zaawansowany snołborder

• ModTeam
  • 760 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 18:07

Mam od zesz┼éego zimy Deeluxe ID, przez trzy sezony m─Öczy┼éem Iony. Z Deelux├│w jak dot─ůd jestem bardzo zadowolony. Wygodne i lekkie. Subiektywnie odczuwam to tak, ┼╝e szybciej mi deska w nich reaguje na impulsy, No ale Iony maj─ů ze 150dni na stoku... W ka┼╝dym razie warto przymierzy─ç.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#3 mike

mike

Pro snołborder

• ModTeam
  • 2122 post├│w
  • Poziom zaawansowania:jako┼Ť si─Ö ┼Ťlizgam

Napisano 21 listopad 2013 - 18:40

ja mam IONy 2012 i jak na razie to najlepsze co mia┼éem na nogach... odpowiednia sztywno┼Ť─ç, dobre czucie desiwa i reaktywno┼Ť─ç... generalnie w przysz┼éo┼Ťci wybiera─ç b─Öd─Ö mo┼╝e tylko pomi─Ödzy nimi a Imperialami
no board no fun!

#4 sedzia

sedzia

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 226 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 19:41

A mi z kolei IONy nie siadły - sprzedane, kupione Imperiale - sprzedane i dopiero przy Ambushach czuje komfort i zatrzymam się dłużej przy nich

Użytkownik sedzia edytował ten post 21 listopad 2013 - 19:43

#5 praxx

praxx

lo┼╝a szyderc├│w #1

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 20:16

buty opr├│cz tego, ┼╝e powinny by─ç dopasowane do stopy, powinny te┼╝ by─ç dobrane charakterologicznie do tego czego oczekujemy od naszego snowboardingu...

Co jeszcze zobaczy─ç i do czego si─Ö przymierzy─ç z 32, Celsius, VANS - czy mo┼╝e szkoda szukania, bo i tak lepsze s─ů tylko SLX ;)
To co wa┼╝ne - ta skorupa ew. ka┼╝da inna polecona musi wej┼Ť─ç w M'k─Ö Flux'a DS??

ot├│┼╝ to w┼éa┼Ťnie... czy na pewno slx'y s─ů lepsze..? lepsze wrogiem dobrego... mi na razie siedz─ů imperiale, ale jakie b─Öd─ů nast─Öpne tego nie wiem... mo┼╝e zostan─Ö przy tym modelu, mo┼╝e ion'y, a mo┼╝e w┼éa┼Ťnie ambush'e... na pewno pasuje mi kopyto burtka i to co robi─ů z wielko┼Ťci─ů skorupy... @zaq - je┼Ťli potrzebujesz bardzo wysokiej sztywno┼Ťci buta i pasuje ci ion - dobry wyb├│r... je┼Ťli nie chcesz katowa─ç n├│g na maxa przymierz imperiala albo co┼Ť z ca┼ékiem innej paczki... akurat tobie sprzedawcy ju┼╝ ┼╝adnego badziewia nie wcisn─ů... :uczen:

Użytkownik praxx edytował ten post 21 listopad 2013 - 20:17

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 20:42

Ja mia┼éem ION z 2006 i by┼éo super. Twardo i wygodnie zarazem. Mog┼éem ujarzmi─ç CSTMX na Cartelach i to w┼éa┼Ťnie chodzi┼éo.
Teraz doje┼╝d┼╝am do ko┼äca ION'y z 2009 - du┼╝a poprawa w wygodzie, linkach, wyko┼äczeniu, rzepy w bucie wewn─Ötrznym. W stosunku do tych z 2006 skok kosmiczny. Do dzi┼Ť dobrze mi si─Ö w nich ┼Ťmiga.
Obecnie odpalam IONy z 2011/12 (z 5 dni na stoku)- i tu polecam dok┼éadnie mierzy─ç bo jak pisa┼éem wcze┼Ťniej technologia Total Comfort mo┼╝e namiesza─ç w odczuciu rozmiaru.
ja musia┼éem zej┼Ť─ç z rozmiarem z 43 na 43,5

waga 1 buta ION z 2009 1,107 KG
waga 1 buta ION z 2012 0,950 KG

Morgan co┼Ť pisa┼é ┼╝e waga idzie dalej w d├│┼é w modelach na ten rok :)
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#7 Plecakofil

Plecakofil

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 36 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 21:09

A mi z kolei IONy nie siadły - sprzedane, kupione Imperiale - sprzedane i dopiero przy Ambushach czuje komfort i zatrzymam się dłużej przy nich

Ja te┼╝ ┼Ťmigam w┼éa┼Ťnie w Ambushach i jestem z nich bardzo zadowolony. Nie ma co ukrywa─ç, ┼╝e ┼Ťwietny but, tylko ju┼╝ troszk─Ö ┼éagodniejszy od ION├│w i Imperiali. Imperiale mia┼éem na nogach, ale do ION'├│w jeszcze nie mam por├│wnania.

#8 krystian21

krystian21

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 181 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 21:21

Plecakofil mo┼╝e co┼Ť wi─Öcej o Ambushach powiedz :excited: bo co┼Ť bum kupil i dopasowa┼é do ds30, kt├│re te┼╝ my┼Ťle ┼╝e kupie.

Użytkownik krystian21 edytował ten post 21 listopad 2013 - 21:24

#9 sedzia

sedzia

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 226 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 22:43

Ambushe maja najmniejszy flex z zestawu: Ion, Imperial, Ambush. Po za tym nie moge kompletnie nic zlego o nich napisac, ale trzeba mierzyc, mierzyc i jeszcze raz mierzyc. A n├│┼╝ si─ůd─ů :)

#10 Plecakofil

Plecakofil

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 36 post├│w

Napisano 21 listopad 2013 - 23:46

Ambushe maja najmniejszy flex z zestawu: Ion, Imperial, Ambush. Po za tym nie moge kompletnie nic zlego o nich napisac, ale trzeba mierzyc, mierzyc i jeszcze raz mierzyc. A n├│┼╝ si─ůd─ů :)

No w┼éa┼Ťnie maj─ů najmniejszy flex, dlatego wcze┼Ťniej napisa┼éem, ┼╝e to ┼éagodniejszy but od Imperiali i ION'├│w :)

Plecakofil mo┼╝e co┼Ť wi─Öcej o Ambushach powiedz :excited: bo co┼Ť bum kupil i dopasowa┼é do ds30, kt├│re te┼╝ my┼Ťle ┼╝e kupie.

Standardowo poleca┼ébym pierw przymierzy─ç na stop─Ö, ale je┼Ťli chodzi o samego buta, to jestem pewien, ┼╝e ┼Ťwietnie si─Ö zgra z tymi fluxami. Ambush to generalnie najl┼╝ejszy model but├│w od Burtona. Jest dodatkowo troch─Ö szerszy od innych modeli, przez co w moim odczuciu bardziej komfortowy, cho─ç to poj─Öcie wzgl─Ödne. Wcze┼Ťniej ProDish podawa┼é wag─Ö ION'├│w, to ja podam, ┼╝e moje Ambushe wa┼╝─ů ok 830g. cho─ç waga mo┼╝e si─Ö troch─Ö myli─ç, cho─ç nie s─ůdz─Ö, by jako┼Ť znacz─ůco.

Użytkownik Plecakofil edytował ten post 21 listopad 2013 - 23:48

#11 Zaq

Zaq

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 263 post├│w

Napisano 22 listopad 2013 - 09:30

ja mam IONy 2012 i jak na razie to najlepsze co mia┼éem na nogach... odpowiednia sztywno┼Ť─ç, dobre czucie desiwa i reaktywno┼Ť─ç... generalnie w przysz┼éo┼Ťci wybiera─ç b─Öd─Ö mo┼╝e tylko pomi─Ödzy nimi a Imperialami

Czyli w dobr─ů stron─Ö zmierzam :)

buty opr├│cz tego, ┼╝e powinny by─ç dopasowane do stopy, powinny te┼╝ by─ç dobrane charakterologicznie do tego czego oczekujemy od naszego snowboardingu...
ot├│┼╝ to w┼éa┼Ťnie... czy na pewno slx'y s─ů lepsze..? lepsze wrogiem dobrego... mi na razie siedz─ů imperiale, ale jakie b─Öd─ů nast─Öpne tego nie wiem... mo┼╝e zostan─Ö przy tym modelu, mo┼╝e ion'y, a mo┼╝e w┼éa┼Ťnie ambush'e... na pewno pasuje mi kopyto burtka i to co robi─ů z wielko┼Ťci─ů skorupy... @zaq - je┼Ťli potrzebujesz bardzo wysokiej sztywno┼Ťci buta i pasuje ci ion - dobry wyb├│r... je┼Ťli nie chcesz katowa─ç n├│g na maxa przymierz imperiala albo co┼Ť z ca┼ékiem innej paczki... akurat tobie sprzedawcy ju┼╝ ┼╝adnego badziewia nie wcisn─ů... :uczen:

Wiem, ┼╝e lepsze wrogiem dobrego - ale ja potrzebuj─Ö w miar─Ö sztywnego buta (Ion ma 8), bo obecnie u┼╝ywany Flow The One, jest w┼éa┼Ťnie na ko┼äcu skali (4,5/5)

Generalnie na desce je┼╝d┼╝─Ö (tak mi si─Ö przynajmniej wydaje ;) ) po trasach, czasem zjad─Ö gdzie┼Ť delikatnie w ┼Ťwie┼╝aka, lubi─Ö troch─Ö pocisn─ů─ç, ┼╝adne fiko┼éki nie wchodz─ů w gr─Ö ze wzgl─Ödu na stan kolana, nic jak na razie z nim nie zrobi┼éem, i pewnie ju┼╝ tak zostanie :) bo trzyma si─Ö wszystko kupy, i lekarz m├│wi, nie ruszaj - to si─Ö s┼éucham :)

Ja mia┼éem ION z 2006 i by┼éo super. Twardo i wygodnie zarazem. Mog┼éem ujarzmi─ç CSTMX na Cartelach i to w┼éa┼Ťnie chodzi┼éo.
Teraz doje┼╝d┼╝am do ko┼äca ION'y z 2009 - du┼╝a poprawa w wygodzie, linkach, wyko┼äczeniu, rzepy w bucie wewn─Ötrznym. W stosunku do tych z 2006 skok kosmiczny. Do dzi┼Ť dobrze mi si─Ö w nich ┼Ťmiga.
Obecnie odpalam IONy z 2011/12 (z 5 dni na stoku)- i tu polecam dok┼éadnie mierzy─ç bo jak pisa┼éem wcze┼Ťniej technologia Total Comfort mo┼╝e namiesza─ç w odczuciu rozmiaru.
ja musia┼éem zej┼Ť─ç z rozmiarem z 43 na 43,5

waga 1 buta ION z 2009 1,107 KG
waga 1 buta ION z 2012 0,950 KG

Morgan co┼Ť pisa┼é ┼╝e waga idzie dalej w d├│┼é w modelach na ten rok :)

No to Prodish, mnie utwierdzi┼é, pierwsze kroki skieruj─Ö w sobot─Ö do Burka. Ale nie rozumiem tego zej┼Ťcia z rozmiaru, bo napisa┼ée┼Ť jakby┼Ť kupi┼é wi─Öksze :), czy mia┼ée┼Ť wcze┼Ťniej 43,5 i ten TC spowodowa┼é ┼╝e teraz 43.

Chyba wezm─Ö tylko ze sob─ů wi─ůzki, ┼╝eby si─Ö nie okaza┼éo, ┼╝e si─Ö but nie mie┼Ťci :( - ale 43 Flowa siedzi jak powinien, wi─Öc mam nadziej─Ö, ┼╝e te te┼╝ si─Ö zmieszcz─ů.
Pozdrawiam
Zaq

#12 praxx

praxx

lo┼╝a szyderc├│w #1

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 post├│w

Napisano 22 listopad 2013 - 09:40

my┼Ťl─Ö, ┼╝e zmie┼Ťci si─Ö bez problemu... ja zmie┼Ťci┼éem us11.5 burtka w wi─ůzanie "em" tego┼╝ producenta :ok: a troll fabian z tego co pami─Ötam, w┼éa┼Ťnie w "emk─Ö" fluxa wsadzi┼é swojego ┼éapcia bodaj┼╝e us11... ale mo┼╝e mnie demencja ┼éapa─ç i gdzie┼Ť potwierdzenia poszuka─ç na forum... :bag:

#13 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w

Napisano 22 listopad 2013 - 11:49

Wcze┼Ťniej ProDish podawa┼é wag─Ö ION'├│w, to ja podam, ┼╝e moje Ambushe wa┼╝─ů ok 830g. cho─ç waga mo┼╝e si─Ö troch─Ö myli─ç, cho─ç nie s─ůdz─Ö, by jako┼Ť znacz─ůco.

- a jaki rozmiar masz tych Ambush├│w - rozmiar rozmiarowi nie r├│wny, po┼é├│wki mog─ů wa┼╝y─ç tyle samo ale na pewno rozmiar 41 nie b─Ödzie wa┼╝y┼é tyle do 46 :)
- mi─Ökszy but powinien mniej wa┼╝y─ç. Mniej element├│w kt├│re usztywniaj─ů konstrukcj─Ö buta, g┼é├│wnie zewn─Ötrznego ale te┼╝ w pewnym stopniu wewn─Ötrznego.

No to Prodish, mnie utwierdzi┼é, pierwsze kroki skieruj─Ö w sobot─Ö do Burka. Ale nie rozumiem tego zej┼Ťcia z rozmiaru, bo napisa┼ée┼Ť jakby┼Ť kupi┼é wi─Öksze :), czy mia┼ée┼Ť wcze┼Ťniej 43,5 i ten TC spowodowa┼é ┼╝e teraz 43.

Ja miałem sytuację że zszedłem z 43 na 42,5. W nowym 43 noga mi niepewnie leżała na pięcie. Była na granicy ruszania się.
w 42,5 było jak starszym 43.
TC spowodowało że kupiłem mniejsze.
Morgan ostatnio gdzie┼Ť pisa┼é ┼╝e ma odwrotnie - ┼╝e musia┼é i┼Ť─ç w wi─Öksze.
"Je┼╝eli problem ma jakie┼Ť rozwi─ůzanie, to nie ma si─Ö o co martwi─ç, je┼╝eli rozwi─ůzania nie ma, to martwi─ç si─Ö nie ma sensu" - Dalajlama

#14 Plecakofil

Plecakofil

Nowy na forum

• Sno┼éborderzy
  • Pip
  • 36 post├│w

Napisano 22 listopad 2013 - 18:50

- a jaki rozmiar masz tych Ambush├│w - rozmiar rozmiarowi nie r├│wny, po┼é├│wki mog─ů wa┼╝y─ç tyle samo ale na pewno rozmiar 41 nie b─Ödzie wa┼╝y┼é tyle do 46 :)
- mi─Ökszy but powinien mniej wa┼╝y─ç. Mniej element├│w kt├│re usztywniaj─ů konstrukcj─Ö buta, g┼é├│wnie zewn─Ötrznego ale te┼╝ w pewnym stopniu wewn─Ötrznego.

W┼éa┼Ťnie my┼Ťla┼éem czy od razu nie poda─ç rozmiaru, ale ok, podaj─Ö teraz - 10 us, czyli 43.

Użytkownik Plecakofil edytował ten post 22 listopad 2013 - 18:51

#15 krystian21

krystian21

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 181 post├│w

Napisano 25 listopad 2013 - 09:33

Jeszcze jedno pytanie na temat ambush├│w. Jak jest z tym oznaczeniem EST? B─Öd─ů si─Ö nadawa─ç do ds-├│w lub innych wi─ůza┼ä bez systemu EST bo z tego co wiem to podeszwe maj─ů troch─Ö ciensz─ů ze wzgl─Ödu na jak─ů┼Ť pianke zastosowana w wiazkach burka est. I niewiem sumie jak to si─Ö b─Ödzie sprawowa─ç, bo mo┼╝e stopa odpadnie po 2 godz na stoku. Tak wi─Öc prosz─Ö o porad─Ö i to najlepiej kogo┼Ť kto smiga na takim zestawie, czyli buty est, wi─ůzki bez est.

#16 mike

mike

Pro snołborder

• ModTeam
  • 2122 post├│w

Napisano 25 listopad 2013 - 09:36

ja ┼Ťmigam na takim zestawie od 2 sezon├│w i absolutnie nie czuj─Ö dyskomfortu... wr─Öcz przeciwnie, IONy s─ů mega wygodne B)
no board no fun!

#17 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w

Napisano 25 listopad 2013 - 09:51

cie┼äsza podeszwa EST jest tylko delikatnie cie┼äsza. Raczej to Marketing ni┼╝ realia ale mo┼╝e kto┼Ť to odczuwa.
Jest mega wygodnie i jak trzeba twardo.

#18 krystian21

krystian21

Snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPip
  • 181 post├│w

Napisano 26 listopad 2013 - 19:27

Po zmierzeniu kilku par but├│w kupilem Ambushe i zobaczymy jak to bedzie. Narazie s─ů mega wygodne i naprawde lekkie, dobrze trzymaj─ů piet─Ö. Oczywi┼Ťcie to moja opinia. Podoba mi sie pomys┼é z j-barem kt├│ry mo┼╝na zastosowa─ç jak sie but troche rozbije na pi─Öcie. Tak wi─Öc zobaczymy. Dzieki za porady.

#19 ProDish

ProDish

Pro snołborder

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2570 post├│w

Napisano 26 listopad 2013 - 19:44

Po zmierzeniu kilku par but├│w kupilem Ambushe i zobaczymy jak to bedzie. Narazie s─ů mega wygodne i naprawde lekkie, dobrze trzymaj─ů piet─Ö. Oczywi┼Ťcie to moja opinia. Podoba mi sie pomys┼é z j-barem kt├│ry mo┼╝na zastosowa─ç jak sie but troche rozbije na pi─Öcie. Tak wi─Öc zobaczymy. Dzieki za porady.

nic ci si─Ö tam nie rozbije :) j-bar jest dla tych co maj─ů w─ůskie kostki

#20 praxx

praxx

lo┼╝a szyderc├│w #1

• Sno┼éborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 post├│w

Napisano 26 listopad 2013 - 20:00

wr├│cili do dodawania j-bar├│w na wyposa┼╝eniu..? kiedy┼Ť chyba odeszli od tego...