Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Jaka Warstwa Pośrednia Ciuchów?


26 odpowiedzi w tym temacie

#1 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 November 2013 - 04:06

Hmm jak w temacie, mam pewien dylemat mianowicie, zaopatrzyłęm się w bielizne termoaktywna brubec extreme merino, do tego mam polar z 4f (dosyc gruby i tyle o nim wiem) +kurtke z membraną (bez ocieplenia). Teraz mam dylemat, co mógłbym dokupić na ewentualne mrozy które mogą mnie spotkać chocby we Włoszech (do -30 stopni). Chodzi mi o warstwe miedzy bielizną a polarem?

Czytaem na NGT i troche sie pogubiłem....Wytypowałem kilka produktów:
-cienki polar
-sweterek z wełny merynosów (tylko czy z film nie outodorowych bedzie taksmao dobrze działał?)
-polartec/softhsell/bluza aktywna (w tym to juz sie troche gubie co jest co)?

EDIT:
znalazłem costakiego:
http://allegro.pl/sw...3688616955.html

sprawdzi sie? dodam, że nie chce wydawać i kupowac nówek firmówek ponieważ nie wiem ile razy tego w ogóle użyje:) Ale nie chciałbym by w razie czego tego nie mieć;p
Ewentualnie:
http://allegro.pl/pe...3704755414.html
Tylko tu jest domieszka jakiegos syntetyku,wiec chyba można od razu to odrzucić? a może polar lepszy?

Użytkownik gula44 edytował ten post 15 November 2013 - 04:19

icon_users.png


#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 07:22

można założyć ewentualnie 2 warstwy bielizny termicznej.
są też różne bielizny - inne cienkie inne bardziej grube.

przy -30 2 warstwy bielizny, cienki polarek i kurtka bez ocieplenia są ok - da się jeździć.
przy -30 to ciepłe rękawice są najważniejsze i coś na twarz :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 November 2013 - 08:28

Nie jeździłem przy -30, ale przy -25 1 warstwa bielizny, polar dwusetka i kurtka lekko ocieplana spokojnie dały radę.
Tak jak Prodish napisał... rękawice.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#4 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 15 November 2013 - 15:44

rekawice mam, 2 razy bielizna to wydatek dodatkowo jesli liczyc tylko gore 250 zl.... wiec mzoe ten merino wool styknie? airhole itd tez oczywiscie mam troche jezdze, chodzi mi konkretnie o to co pytałem:) Nada sie ten sweterek?

icon_users.png


#5 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 16:51

W sumie nie widzę sensu zakładania 2 par bielizny. System 3 warstw odzieży jest najlepszy ze względu na najlepsze właściwości odprowadzania ewentualnej wilgoci. Im więcej warstw założysz dodatkowo tym będzie to gorzej działać ( w tej kwestii). Na solidne mrozy lepiej ubrać grubszą bieliznę, gruby polar i na to kurtkę z jakąś membraną. Sweterek nie wiem czy się nada. Trochę tanio coś jak na merynosy :) Poza tym chodzi o dopasowanie. Jeśli krój będzie odpowiedni...

#6 gooday

gooday

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 15 November 2013 - 17:40

też mam wątpliwości co do sensowności ewentualnego zakupu dodatkowego swetra.
np ja mam zestaw:
1) bielizna termoaktyna burton + polar burton ak + burton ak goretex (tylko membrana bez ocieplenia) i w tym jeżdżę w temperaturze od -30 do -2
2) ten sam zestaw ale zamiast polara ak biorę cienki polarek oakley na temperatury 0 do +10 (wiosna)

to co pisze retro ma sens. im wiecej warstw tym gorzej bedzie dzialać taki zestaw.
Mój kanał na Youtube --> Goodayonboard

#7 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 18:21

w zeszłym roku znajomy śmigał w 2 bieliznach (bo w pojedynczej byłoby za zimno). Przetestowałem to w zeszłym sezonie i obecnie w Kauner.
podwójna bielizna działa jak ocieplona bielizna (takie moje odczucie)

Jak jest ciepło na plusie to śmigam w bieliźnie + Gore
jak jest blisko zera do -5 podwójna bielizna (fajnie działa i człowiek się nie poci). Przetestujcie co wam szkodzi.
jak jest poniżej -10 - bielizna + polarek (akurat mam Burka AK)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#8 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 18:25

ja przy -30 nie wychylam głowy z domu :P

a przy -20 to gruba bielizna termo, gruby polar 200, i kurtała z lekką podpinką
jak chłopaki wyżej napisali, twarz i ręce najważniejsze ogrzać - chyba że to już masz ogarnięte

#9 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 18:28

Na -30 to widziałem fajną puchówkę ostatnio w TK Maxx. Normalnie identyczną jak miał ten stary szerpa w "Into The Mind" :D
Swoją drogą dni w których mamy -30 to było ze 4 w tym dziesięcioleciu :) Także może po prostu odpuścić wtedy jazdę i problem sam się rozwiązuje. Nie wyobrażam sobie jazdy kanapą na Wierchomli przy -30 i wietrze :wallie:

Użytkownik retro edytował ten post 15 November 2013 - 18:31


#10 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2013 - 18:46

jak chłopaki wyżej napisali, twarz i ręce najważniejsze ogrzać - chyba że to już masz ogarnięte


Ręce to jest problem. Szczególnie na krześle. Śmigałem przy -28 C na Słotwinach. Mimo ocieplonych rękawic ból był niemiłosierny.
Ostatnio kupiłem na taką okoliczność w takie coś

Dołączona grafika
czekam by to przetestować.

na twarzy miałem kominiarkę Under Armor i Airhola polarowego i dawało to radę bez problemu.
warto mieć też uszczelkę pomiędzy goglami a kaskiem. Kiedyś do kasków RED dawali.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#11 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 November 2013 - 08:39

na rekawice mam patent, mam wkladke grubsza niz oryginalna plus zewnetrzna, jak juz zewnetrzna zamarznie tow srodku cieplutkoXD ale toto mniejsza, bo szczere gdy mi calemu cieplo to i zrekami problemow niemam.

Niestety polara niemam 200 bo mi nie zawsze taki potrzebny, skoro ważne są akurat 3 warstwy to nie rozumiem dlaczego np. w 4f widziałem wczoraj cieńki taki chyba polarek własnie ubierany na bielizne jak dla mnie ewidentnie pasujacy własnie jako ta dodatkowa warstwa rezerwowa. Ten sweterek na allegro jest chyba z lumpeksu stad ta cena, zastanawia mnie tylko czy sie sprawdzi skoro to nie typowo outdoorowy ciuch, i nie jestem pewien jak powinna ta 2 warstwa wygladac jesli chodzi o przepuszczalność/material.

icon_users.png


#12 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2013 - 09:22

Niestety polara niemam 200 bo mi nie zawsze taki potrzebny, skoro ważne są akurat 3 warstwy to nie rozumiem dlaczego np. w 4f widziałem wczoraj cieńki taki chyba polarek własnie ubierany na bielizne jak dla mnie ewidentnie pasujacy własnie jako ta dodatkowa warstwa rezerwowa.


Bo nie zawsze polar 200 jest potrzebny. Sam będę musiał kupić taki cieniutki, gdy 200 jest za gruby, a w samej koszulce znów za zimno.
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#13 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 November 2013 - 09:58

no ae to chyba jeden polar grubszy i chudszy w razie czego nie powinien w niczym rpzeszkodzic? raczej pomoc? co z ta welna merynosow moze cos takiego dorwac;>

icon_users.png


#14 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2013 - 16:48

Merynosa to ja dziś na obiad jadłem :D
A na zimne dni mam polar 300 :)

#15 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2013 - 18:02

A ja właśnie używam merino od dwóch sezonów i raczej nie wrócę do włókien sztucznych. W zależności od temperatury ubierania jedną lub dwie warstwy pod kurtkę. Na -20 mam inną kurtkę - z puchem. Na cieplejsze dni - albo gore, albo jakieś lżejsze kurtki 20/20.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#16 gula44

gula44

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 16 November 2013 - 19:25

Wiec w koncu mozna miedzy polar a bielizne cos włożyć z pozytywnym skutkiem? Bo nikt konkretnie mi nie odpowiedział;p A jesli tak to polar, czy sweterek merino?

icon_users.png


#17 Plecakofil

Plecakofil

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 November 2013 - 13:25

No cóż, wybaczcie, że zejdę trochę z tematu, ale kilka razy u góry wspominaliście o doborze rękawów i tutaj mam małe pytanko - jakie rękawice polecacie właśnie do temp. -25 albo -30 stopni? Mam gdzieś trzy stówki, myślałem nad rękawiczkami burtona z gore texem, ale mam wrażenie, że się sprawdzą co najwyżej do -10 albo -15.

#18 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2013 - 13:35

No cóż, wybaczcie, że zejdę trochę z tematu, ale kilka razy u góry wspominaliście o doborze rękawów i tutaj mam małe pytanko - jakie rękawice polecacie właśnie do temp. -25 albo -30 stopni? Mam gdzieś trzy stówki, myślałem nad rękawiczkami burtona z gore texem, ale mam wrażenie, że się sprawdzą co najwyżej do -10 albo -15.


na -25 - -30 to tylko w mega ilością puchu lub lepiej primaloftu (taki sztuczny puch który jak namoknie nadal trzyma ciepła - technologia wojskowa)
te rękawice powyżej o których pisałem są oparte na tym. Model Burka Burton AK Owen Mitt.
ja okazyjnie kupiłem je za 240 PLN na allegro swego czasu. Nowe - cena koszmar.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#19 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 November 2013 - 14:21

Mam gdzieś trzy stówki, myślałem nad rękawiczkami burtona z gore texem, ale mam wrażenie, że się sprawdzą co najwyżej do -10 albo -15.


Jeśli masz blisko to w TK Maxx masz w tej cenie rękawice Gore Black Diamonda. Można spokojnie olać Burka chyba że musi być koniecznie snowboardowy brand :wallie:

#20 Kopter

Kopter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2013 - 18:55

Odkopie temat co by nie zakładać nowego ;)

Szukam czegoś w rodzaju bluzy lub longsleeva jako warstwę między cienką i przylegającą koszulką termoaktywną a kurtką. Interesuje mnie coś o luźniejszym kroju, oczywiście umożliwiającego odprowadzanie wilgoci i koniecznie bez żądnej stójki, kaptura itp gdyż mam wysoką stójkę w kurtce a na szyję ocieplacz.

Spotkał się ktoś z czymś takim ? Mniej więcej ok jest tall tech tee z Burtona http://www.burton.co...irst-layer��ale jest to chyba za cienkie i za dłuugie na moje skromne 170cm ;)

Lub coś takiego: http://www.blue-tomato.com/pl-PL/product/Burton-Park+Fleece+Crew+Sweater-300695755-true+black+heather?cr=PLZ&ia-pkpmtrack=1-6323739363032363534303-151931994-7807652994-18283950120&_$ja=tsid:46445&adword=Google%2FPL%2FPRODUKTERWEITERUNG%2FBurton%2F300695755&gclid=CMC-_orB07sCFYlF3godN04AGw

Użytkownik Kopter edytował ten post 28 December 2013 - 19:09