Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kurs Na Instruktora Snowboardu - Wierchomla 10-17.01.2014


8 replies to this topic

#1 linku

linku

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 13 November 2013 - 22:58

Witajcie snowboarderzy!

Jeżeli jesteście zainteresowani kursem na instruktora śnieżnej deski zapraszam do Wierchomli w dniach 10-17 stycznia 2014 r. gdzie odbędzie się Szkolenie na Instruktora Rekreacji Ruchowej o Specjalności SNOWBOARD.


Jednostka wydająca uprawnienia:

Akademia Mistrzostwa Sportowego - Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli, prowadząca kursy dla dorosłych w zakresie ministerialnych uprawnień podnoszących wymagane kwalifikacje i kompetencje zawodowe, oraz szkoląca instruktorów rekreacji ruchowej wszystkich specjalności.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 listopada 2009r w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz. U. Nr 200, poz. 1537 z późn. zm.) oraz Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dziennik Ustaw 2010 nr 82 poz. 537)

Cena kursu:

Część specjalistyczna snowboardu 890 zł brutto
Część ogólna 350 zł brutto (osoby po studiach AWF lub TiR zwolnione z części ogólnej)
RAZEM obie części: 1.240 zł brutto

Dodatkowe opłaty:
- Nocleg + wyżywienie (nocleg ok 50 zł doba)
- Karnety


Zapraszam do kontaktu i przeczytania wydarzenia na facebooku
https://www.facebook...filter=calendar

TEL 696054104

PIONA!

#2 RauL

RauL

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2013 - 20:40

Witaj,

możesz powiedzieć mi z ciekawości co takie uprawnienia obecnie dają w Polsce?

#3 linku

linku

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 27 November 2013 - 22:52

Witaj,
Po ukończeniu kursu otrzymujesz 2 legitymacje. Papierową i plastikową (po PL i ANG), takie same kwity wydaje każdy AWF który oczywiście organizuje takie kursy. Tytuł instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji SNOWBOARD, NARCIARSTWO itp. umożliwia pracę w każdej szkółce narciarskiej i snowboardowej w Polsce oraz daje możliwość pracy w biurach podróży które organizują wyjazdy w góry po cały świecie. Sam mam takie kwity z Nart i Snowboardu i pracuje już na nich 10 lat. Różnica jest tylko taka, ze możesz być instruktorem albo PZSu (Polskiego Związku Snowboardu), albo tak jak w tym przypadku i w wielu innych, dokumenty wydawane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Sportu i Turystyki - ( tak jak na AWFie). Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy, którzy zawsze będą narzekali i porównywali jednych do drugich i wytykali, że to lub tamto jest lepsze od drugiego... Jednak w praktyce różnica pomiędzy legitymacją PZS a MENiS jest praktycznie żadna - dla mnie przynajmniej, dla innych to może być kwestia prestiżu i przynależności do związku, czy też stowarzyszenia jakim jest PZS - to tyle. Poza tym szybszą, tańszą i łatwiejszą drogą jest zdecydowanie kurs MENiS, jest to dokument, który jest wydawany dożywotnio i to jest w tym wszystkim najlepsze. Nie potrzeba zdawać żadnych unifikacji, czy też egzaminów co kilka lat, jak jest to np w Polskim Związku Narciarstwa, oraz nie ma żadnych składek członkowskich itp.
  • kielon likes this

#4 Pedro_SIGNX

Pedro_SIGNX

    Nowy na forum

  • Dystrybutor
  • 40 Postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Wykładowca SITS PZS

Napisano 28 November 2013 - 00:49

Witaj,
Po ukończeniu kursu otrzymujesz 2 legitymacje. Papierową i plastikową (po PL i ANG), takie same kwity wydaje każdy AWF który oczywiście organizuje takie kursy. Tytuł instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji SNOWBOARD, NARCIARSTWO itp. umożliwia pracę w każdej szkółce narciarskiej i snowboardowej w Polsce oraz daje możliwość pracy w biurach podróży które organizują wyjazdy w góry po cały świecie.

Bzdura. Nie umożliwia pracy w KAŻDEJ szkółce i każdym biurze, bo większość szkół i biur wymaga obecnie uprawnień SITS.

Sam mam takie kwity z Nart i Snowboardu i pracuje już na nich 10 lat. Różnica jest tylko taka, ze możesz być instruktorem albo PZSu (Polskiego Związku Snowboardu),

BZDURA. Od 2008 roku nie ma już szkoleń PZS i instruktorów PZS.

albo tak jak w tym przypadku i w wielu innych, dokumenty wydawane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Sportu i Turystyki - ( tak jak na AWFie).

BZDURA. Ministerstwa Eduakcji Narodowej i Sportu (MENiS) nie ma już od dobrych 9-10 lat, bo potem było Ministerstwo Sportu i Turystyki (MSiT) a obecnie Ministerstwo Sportu (MS).

Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy, którzy zawsze będą narzekali i porównywali jednych do drugich i wytykali, że to lub tamto jest lepsze od drugiego... Jednak w praktyce różnica pomiędzy legitymacją PZS a MENiS jest praktycznie żadna - dla mnie przynajmniej

Różnica jest KOLOSALNA. Wystarczy spytać o zniżki na karnety np. w Austrii, o możliwość uzyskania legitymacji międzynarodowej IVSI, itd. Dla mnie jest różnicą kupienie karnetu np w Kaunertal za 179 euro bez zniżki i za 108 euro ze zniżką. Na żadną legitymację AWF czy Akademii Mistrzostwa ... nie dostaniecie takiej zniżki.


dla innych to może być kwestia prestiżu i przynależności do związku, czy też stowarzyszenia jakim jest PZS - to tyle. Poza tym szybszą, tańszą i łatwiejszą drogą jest zdecydowanie kurs MENiS, jest to dokument, który jest wydawany dożywotnio i to jest w tym wszystkim najlepsze. Nie potrzeba zdawać żadnych unifikacji, czy też egzaminów co kilka lat, jak jest to np w Polskim Związku Narciarstwa, oraz nie ma żadnych składek członkowskich itp.


powyższy tekst świadczy o totalnym braku świadomości prawdziwych aktów prawnych i rzeczywistości przez autora. bardzo proszę o zasięgnięcie języka przed napisaniem takiego tekstu i o rzetelność w informowaniu potencjalnych klientów (no chyba że wprowadzenie w błąd było z góry zamierzone).

pozdrawiam
  • RauL likes this

#5 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 November 2013 - 10:50

@Pedro,
pomijając powyższe Twoje uwagi, czy uważasz że ta szkoła ma uprawnienia (zgodne z prawem) do przeprowadzenia kursu na instruktora snb czy nie?

#6 linku

linku

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 29 November 2013 - 11:59

hej pedro,

no to podsumujmy to wszystko i te bzdury według ciebie...
nie musisz od razu tak atakować i się ciśnieniować!

po 1sze moim zamiarem absolutnie nie jest wprowadzanie nikogo w błąd!
po to jest forum, żeby ludzie zadawali pytania a widać nie każdy ma taką wiedzę jak ty, za co z góry dzięki, że mnie doedukowałeś bo o kilku tych faktach które przedstawiłeś nie miałm pojęcia, np o zniżkach dla instruktorów sits itp... szczerze to tak jak napisałem, zrobiłem kwity na awfie i z mojego doświadczenia przez 10 lat pracy nikt nie wymagał ode mnie dokumentów sits a pracowałem w wielu szkółkach i biurach podróży i właśnie na sezon 2014 zacząłem współpracę z dużym biurem i nic nie mówili, że kwity z ms, menisu, czy innej organizacji są gorsze itp, gdyż na przełomie kilku lat te organizacje faktycznie zmieniały nazwe, a dokument jest ciągle bardzo wartościowy i legitymacje wyglądają tak samo, a czy wydawał je kiedyś menis poźniej msit a obecnie ms jest mało ważne - więc nie pisz głupot, że to jakieś bzdury!
fakt, nie jestem aż tak zorientowany co do szkoleń pzs, których już nie ma i sits gdyż nie zamierzam ich robić i tu również dzięki za cenne informacje.

zniżki na karnety? ok, na prawde dobra opcja, ale ja dawno byłem sam za własne pieniądze i sam kupywałem karnet - zawsze jeżdżę na zorganizowane wyjazdy, gdzie albo klienc którzy wynajmują instruktora opłacają karnet i resztę, albo biuro porduży zapewnia wszytsko tj. dojazd, nocleg, wyżywienie, karnet itp + oczywiście kasa za szkolenie... więc jeżeli sam sobie kupujeszs karnety i kożystasz z tej zniżki to na prawde spoko! ale ja radzę sobie z tym lepiej, a jak jest plan pojechać własną paczką wyszaleć się na maxa to jade albo przed, albo po sezonie gdzie jest freeski i karnety są za free, bo przecież nie pojade w sezonie i nie zmarnuje tego czasu, gdzie są żniwa! zarabiam wtedy kasę, również jeżdżę, dobrze się bawię, i nigdy nie kupiłem karnetu za własną kase! więc do mnie ten argument nie przemawia i nie jest czymś na co bym się połakomił.
strasznie shejowałeś mojego posta ale nie dziwię sie, gdyż tak jak pisałem jest wielu zwolenników i przeciwników i że na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie uważał, że dolumenty ministerialne są do d..y itp...czujesz się przez to lepszy i ważniejszy - ok. każdy ma prawo wyboru i dla mnie powtórzę jeszcze raz nie ma absolutnie żadnej różnicy i każdy instruktor który zarówno zdawał 10 lat temu w menis, 5 lat temu w msit czy obecnie sits dostanie bez problemu pracę w każdej szkółce! wskaż mi te które tego dokumentu nie honorują to zadzwonię do nich i się zapytam - to jest bzdura! gdyż pracodawca, który obecnie stawia takie wytyczne i prowadzi jakąś dziwną selekcję wśród instruktorów strzela sobie w kolano i zamyka drogę do pozyskania wielu bardzo wartościowych i dośwadczonych instruktorów! o klasie instruktora decyduje poziom z jakim został przygotowany do pracy podczas kursu, technika jazdy, doświadczenie i lata pracy oraz zadowolenie klientów a nie to czy się ma taką legitymację czy inną, czerwoną, czy zieloną...! przecież przed lekcją nikt nie prosi cie o pokazanie dokumentów i nie weryfikuje...!!! dla każdego klienta instruktor jest jak guru i czy to instruktor z sits czy instruktor z ms czy instruktor z "koziej wólki" jest mało ważne. najważniejszy jest jego poziom! ja nigdy nie oceniam instruktpora po tym gdzie zrobił kwity tylko po tym jakim jest człowiekiem, jaką ma kulturę osobistą, jak się wysławia no i oczywiście jak uczy i jeździ!

jeszcze raz wieklie dzięki za kilka na prawdę cennych informacji, o kórych nie wiedziałem, jestem bogatszy o tą wiedzę ;)
pozdrawiam
l

Użytkownik linku edytował ten post 29 November 2013 - 12:13


#7 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 November 2013 - 12:05

z innej beczki.... zrób please edit na małe litery bo aż oczy bolą zanim się do połowy tekstu dojdzie... :ok:
  • linku likes this
no board no fun!

#8 linku

linku

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 4 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 29 November 2013 - 12:15

@Pedro,
pomijając powyższe Twoje uwagi, czy uważasz że ta szkoła ma uprawnienia (zgodne z prawem) do przeprowadzenia kursu na instruktora snb czy nie?


KIELON, ZAJRZYJ POD LINK
http://www.ams.wroclaw.pl/
ZADZWOŃ DO AKADEMII MISTRZOSTWA SPORTOWEGO DO WROCŁAWIA I POROZMAWIAJ.
POLECAM, PRZECZYTAJ MOJĄ ODPOWIEDŹ NA HEJTA OD PEDRO!
PYTAJ ŚMIAŁO! ;)

POZDRAWIAM
L

z innej beczki.... zrób please edit na małe litery bo aż oczy bolą zanim się do połowy tekstu dojdzie... :ok:


dzięki, faktycznie. poszło ;)

#9 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 November 2013 - 18:32

Nie no, luz :)
Wiem że Wasza szkoła jest legalna. Ja nie planuję kursu, chciałem by to Pedro napisał.

pozdro,