Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Tyrol 13/14, Jesienne Wyjazdy - Lodowce I In.


35 odpowiedzi w tym temacie

#1 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 October 2013 - 13:56

Witam, w najbliższym czasie wybieramy się dwukrotnie do Tyrolu - oczywiście w związku z dwoma dłuższymi weekendami.
Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk, dalej na południe. Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko.
Mam wolne miejsca w busiku i na kwaterach - zapraszam :)

1-4.11 (piątek-poniedziałek na śniegu, 4 dni) - dłuższy weekend, piątek wolny
9-12.11 (sobota-wtorek na śniegu) też dłuższy weekend (wolny 11.11), 4 dni.
W grę wchodzi na razie 5 tyrolskich lodowców, ewentualnie Obergurgl-Hochgurgl jeśli otworzą. Planowane otwarcie Gurgli jest 14.11 ale niewykluczone, że jest szansa na wcześniej(?)

Decyzję co do miejsca wyjazdów podejmuję m.in. po doniesieniach nt. warunków, ludzi itp.

Parę słów nt. kosztów.
Dopóki nie mam określonej domkniętej grupy koszty mogę podać jedynie w przybliżeniu, ale z niewielkim błędem Dołączona grafika

4-dniowy karnet (kupowany w kasie), w tej chwili:
Pitztal - 151 euro
Stubai - 150 euro
Sölden - 144 euro (do 15.11)
Hintertux - 161 euro
Kaunertal - 134 euro

W wypadku jakiegoś miksa ośrodków czyli safari, suma wyjdzie o kilka euro więcej - za to jest ciekawiej Dołączona grafika
Do połowy listopada na tyle można liczyć w Tyrolu, potem powinny otworzyć się Gurgle, a na początku grudnia dużo, dużo więcej Dołączona grafika

Kwatera, 3 noclegi: 3 x ok. 17-21 euro (tak było w ub. sezonie) - przykładowo w okolicach Sölden raczej drożej, w okolicach Pitztal raczej taniej, w ub. roku, w analogicznym okresie w Pitztal było po 17, pewnie teraz nieco więcej, także tam wszystko drożeje.
Rzadko o tym piszę, więc jeszcze tytułem uzupełnienia - raz zdarzyło się 25/os. - ale to było w samym Sölden. Cała reszta raczej zgodnie z ww. założeniem.
Staram się nie brać kwater najtańszych, ciasnych, spania w kuchni itp. - musi być porządnie, co najmniej przyzwoicie Dołączona grafika

Transport, tam i z powrotem + jazda na miejscu 350-400 zł, ...skibus mamy pod drzwiami kwatery Dołączona grafika

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 28 October 2013 - 13:58


#2 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 November 2013 - 14:32

Witam, jedziemy teraz do Sölden i zwolniły mi się miejsca, mam 2-3 wolne w busiku i na kwaterze.
Wyjazd w piątek wieczorem (8.11), 4 dni: sobota-wtorek na śniegu (9-12.11), powrót po nartach, w nocy wt./śr. z powrotem w PL.
Wyjazd z Krakowa przez Śląsk - reszta do uzgodnienia.

Nie wykluczam wariantu: 3 dni Sölden + 1 np. Stubai - żeby było ciekawiej :)

PS. jak uzbieram jednak ten komplet ludzi to mogę wziąć fajną kwaterę w samym Sölden, za rozsądne pieniądze i zaraz przy przystanku skibusa, i na samym wylocie na lodowiec - prawie bez uciążliwych dojazdów (tylko skibus na górę).

***
Dla zachęty foto z ost. wyjazdu (1-4.11) i krótka relacja - zrobiliśmy sobie ciekawe ski-safari:
1. dzień Sölden, 2-3 dzień Pitztal, 4. dzień na Stubaiu
Ogólnie bardzo fajnie, jak na weekend z 1.11 z ludźmi w tych ośrodkach było więcej niż przyzwoicie, czyli w zasadzie luz (wyraźnie mniej niż np. rok temu).
Baza w Pitztal - świetna kwaterka dość blisko lodowca, 17 euro/os./noc;
suma za karnety przy naszym scenariuszu wyszła tylko 149,5 euro, oczywiście tylko dla tych co nie mają sezonówek ;)
Jak widać realia kosztowe nie muszą być jakieś straszne a program bywa ciekawy - nudy nie ma ;)

Poniżej przykładowe fotki, więcej pod linkiem:
https://www.facebook...14284817&type=1
zachęcam, sporo bajkowych :)

Sölden - 1.11.2013

Dołączona grafika Dołączona grafika

Pitztal 2-3.11.2013

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Stubai - 4.11.2013

Dołączona grafika Dołączona grafika

#3 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2013 - 13:20

Dwa słowa na podsumowanie ostatniego wyjazdu:
Śniegowo świetnie, warunki bez zarzutu, z ludźmi w ww. miejscach było też b. przyzwoicie. Sölden jest dość bezpieczne o tej porze, a na Stubaiu byliśmy we wtorek, czyli tłum już zniknął.
Było naprawdę bajkowo, pierwsze dwa dni pogoda zmienna, ale zdecydowanie taka do jazdy, ostatnie dwa to już pogoda 100% brzytwa :)
- 3 dni w Sölden + 1 na Stubaiu
- kwatera w Ötztal, właściwie nad Ötztal - pięknie położona, 3 x 18 euro
- suma za karnety w naszym scenariuszu wyszła tylko 138 euro za 4 dni (miałem tanie karnety na Stubaia a w Sölden był jeszcze NS).
Kto nie był a rozważał niech żałuje, bo przepięknie było, a taniej już nie będzie, niestety raczej drożej.

***
Następne wyjazdy:
• najbliższy już w przyszły piątek 29.11:
- 4 dni na śniegu: 30.11 - 3.12
- jest szansa, że do Zillertal, bo pierwsze wyciągi startują już w ten weekend czyli tydzień przed planowanym terminem, Tux chodzi w całości (wszystkie "piętra"); czyli ogólnie jest wyraźnie lepiej niż rok temu kiedy otwarcie się opóźniło o tydzień
- a jakby co, coś poszło nie tak - to plan B: może Ischgl + Kaunertal lub jakiś inny, bliższy lodowiec 1. dnia

7-10.12 - Serfaus-Fiss-Ladis, 4 dni

14-19/20.12 - 6-7 dni, SFL + dodatki typu Nauders, Kaunertal, może Ischgl 1 dzień

Zapraszam :)

***
Fotki z ostatniego wyjazdu dorzucę jeszcze, a jest tego sporo i sporo pięknych :) Tymczasem krótki filmik skręcony przez kol. Porky, głównie czy wyłącznie na stokach lodowców Sölden.

http://www.youtube.com/watch?v=70G5Mcn6KwE

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 20 November 2013 - 13:22


#4 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 15:20

OK, my ze względu na dziecko odpuszczamy mega tani (990) Val Thorens (doba w autokarze z dzieciakiwm - chyba szkoda zdrowia). Wychodzi na to, że możesz zatem wpisać trzy osoby na listę :D

Edit: 14-21.grudnia ofkors.
  • gajowy01 lubi to
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#5 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 December 2013 - 20:00

Nieoczekiwanie wypadły mi ze składu różne osoby, więc mam wolne miejsca na wyjazd za tydzień, na 6 dni.

Wyjazd z Kraka 13 w piątek (uhu!) wieczorem, na śniegu od 14 do 19.12, czyli 6 dni jazdy.
Program oparty na świetnym Serfaus-Fiss-Ladis + dodatki typu Nauders na dzień czy dwa, a może Kaunertal lub Ischgl, zależnie od ew. życzeń grupy.

Teraz, zaraz lecimy też do SFL, ja/my akurat śpimy w samym Serfaus za b. rozsądne pieniądze.
Teraz udało się "po wypasie" (lokalizacja, sauna itp.) - za tydzień na razie nie wiem jak będzie ale na pewno będzie co najmniej przyzwoicie.

Niestety sytuacja jest dynamiczna więc trudno mi określić rozmiar grupy ...więc i nie przesądzam kwater/kwatery/lokalizacji na 100%. Tak czy owak skibus stoi pod drzwiami więc zawiozę.

Całość wstępnie oceniam na tylko 280 euro, za skipassy na 6 dni + noclegi ...więc chyba spoko :)
Do tego transport ok. 400 zł.

Zapraszam :)


OK, my ze względu na dziecko odpuszczamy mega tani (990) Val Thorens (doba w autokarze z dzieciakiwm - chyba szkoda zdrowia). Wychodzi na to, że możesz zatem wpisać trzy osoby na listę :D

Edit: 14-21.grudnia ofkors.

Hej, jest tak, na tę chwilę, że zrobił mi się przeciąg w busie :/
Mnie tam w żaden sposób dzieciak nie przeszkadza, a jeżdżę też dość szybko i skutecznie, to nie jest jak wyjazd autokarem do Francji ;) Czyli nie doba, a raczej 10 godzin (?).

Zapraszam nieustannie, na ten moment widzę, to tak, że w pierwszym rzędzie chcę wypełnić busa co oczywiste, jeśli znajdą się jakieś osoby na te miejsca, to wtedy pojedziecie osobówką.
Jeśli jednak nikt nie dojdzie - to zapraszam do busa.
Tak czy siak, wcześniej byłem umówiony że kumpel jedzie autem, ale w tej sytuacji wepchnę go do siebie jakoś i może się jakoś poukłada :)
... z resztą nieważne, zdzwońmy się czy zmailujmy - ja niestety stale gdzieś w ruchu.


#6 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 December 2013 - 10:28

Jakieś nieszczęścia chodzą po ludziach i ich dzieciach itd. Sypie mi się nieco skład Mam więc ciągle wolne miejsca.
Patrząc na tutejsze warunki, mała modyfikacja planów na ten wyjazd - czyli układ ośrodków bardziej równy.
Jazda w Serfaus-Fiss-Ladis, Ischgl i Nauders - niewykluczone że 3x po 2 dni. Razem 6 dni na kilkuset kilometrach tras :)
Ciągle powinniśmy sie zmieścić w planowanym budźecie.

Zapraszam - gdyby była taka potrzeba mogę rozważyć jazdę przez Wrocław, czyli A4 przez Śląsk, Opole, Wrocław i na Niemcy.
W ostateczności także jakąś modyfikację terminu czyli np. skrócenie wyjazdu.

pozdrowienia ze słonecznego Serfaus :) trochę fotek tutaj:
https://www.facebook...14284817&type=1

Kontakt do mnie, najlepiej telefoniczny jest w profilu

#7 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 15:46

Mam ciągle wolne miejsca na jutrzejszy wyjazd + mała zmiana planów
- krócej: 5 dni na nartach, 14.12-18.12, modyfikacja ze względu na urlopy itd.
- safari: Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, Ischgl, może Hochzeiger z trasy, lub cokolwiek fajnego, tam gdzie dojedziemy

- wyjazd późnym wieczorem w piątek (13.12) z Krakowa, kierunek na A4, Katowice, dalej sprawa otwarta, w ostateczności mogę jechać przez Wrocław, choć wolę na Czechy ze względu na czas.

- powrót - w nocy z 18 na 19.12 jesteśmy w Polsce, ostatnio ok. 3 w nocy w Krakowie... i kilka dni do Wigilii na zakupy i porządki jeszcze zostaje ;-)

- szacowany budżet - ok. 230-260 euro za noclegi i sumę karnetów - różnica zależy od wyboru programu, co ludzie będą chcieli zwiedzać. Np. Ischgl jest wyraźnie droższe niż Nauders w tym okresie. Naturalnie dla posiadaczy sezonówek, w tym mnie - jest to obojętne

- kwatery mamy upatrzone w odległości kilkunastu kilometrów od ww. ośrodków, więc doloty szybkie i sprawne

- do tego transport, do ustalenia,


Zapraszam, jak pokazują liczne przykłady spontan najlepszy, to nie jest "wielka wyprawa w nieznane" - do odważnych świat należy :)

Najlepszy szybki kontakt telefoniczny, jakieś pytania czy wątpliwości - chętnie wyjaśnię, mój nr tel. jest w moim profilu.

#8 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 December 2013 - 23:20

U nas w rodzinie pomór i niestety odpadamy, ale z tego, co sie naoglądałem SFL w necie, to dziwi mnie, że tam nikt z Polski nie jeździ - mega ośrodek, a same miasteczka bardzo malownicze. W każdym razie na bank tam jeszcze pojedziemy, może następnym razem nam dzieciak się nie rozchoruje :/
  • gajowy01 lubi to
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#9 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 December 2013 - 11:21

Mam ciągle wolne miejsca na jutrzejszy wyjazd + mała zmiana planów
- krócej: 5 dni na nartach, 14.12-18.12, modyfikacja ze względu na urlopy itd.
- safari: Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, Ischgl, może Hochzeiger z trasy, lub cokolwiek fajnego, tam gdzie dojedziemy

- wyjazd późnym wieczorem w piątek (13.12) z Krakowa, kierunek na A4, Katowice, dalej sprawa otwarta, w ostateczności mogę jechać przez Wrocław, choć wolę na Czechy ze względu na czas.

- powrót - w nocy z 18 na 19.12 jesteśmy w Polsce, ostatnio ok. 3 w nocy w Krakowie... i kilka dni do Wigilii na zakupy i porządki jeszcze zostaje ;-)


Ciągle aktualne, dla wahających się mogę coś zaproponować ...nie wiem co - ale szkoda żebym powietrze woził :)
To jest tani wyjazd, bo tanie karnety w Nauders po 21 eur/dzień, ew. SFL +/- 30 eur dziennie, czyli taniej niż np. "free ski" na Kaunertalu, a program o wiele ciekawszy :)

Są na miejscu darmowe skibusy co 10 min. - jeśli ktoś nie chce bogatego safari to może jeździć np. tylko w Nauders za 105 euro przez 5 dni. Razem z kwaterą to wyjdzie poniżej 200 euro! Dołączona grafika
Jest także skibus do Prutz, i dalej do SFL - nieco droższy wariant, ale ok. 230 euro.
Są też możliwe inne warianty mieszane.


U nas w rodzinie pomór i niestety odpadamy, ale z tego, co sie naoglądałem SFL w necie, to dziwi mnie, że tam nikt z Polski nie jeździ - mega ośrodek, a same miasteczka bardzo malownicze. W każdym razie na bank tam jeszcze pojedziemy, może następnym razem nam dzieciak się nie rozchoruje :/


Szkoda, zapraszam w przyszłości... jest czego żałować bo pogoda zapowiada się jak drut :)

Załączony plik  sfl_pogoda.jpg   155.24 KB   14 Ilość pobrań

Może znajdzie się jeszcze ktoś odważny :)
Wyjazd z Krakowa późnym wieczorem, potem przez Katowice itd.

#10 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 December 2013 - 21:24

Mam parę wolnych miejsc na wyjazd Sylwestrowy - w busie i na kwaterze.
Miejsc jest niewiele a parę osób się waha - więc namawiam do szybkich decyzji, ja też muszę szybko działać - możliwość takiego wyjazdu pojawiła się "last minute".

Ośrodki:
Kitzbühel, SkiWelt - Wilder Kaiser-Brixental, większość (ta bliższa) Kitzbüheler Alpen (Steinplatte, Fieberbrunn, St. Johann etc.).
Możemy też włączyć do programu także Zillertal Arenę, zależnie od życzeń grupy.
Tak czy owak do wyboru setki kilometrów tras (ok. tysiąca?) - nudy nie ma :)

Skipass na 6 dni jazdy, ok. 240 euro - zależnie od programu, ośrodków itd.
Można wybrać opcję jazdy tylko w Kitzbühel - wtedy 6 dni to 233 euro ...w mojej ocenie jednak nie warto rezygnować z innych ośrodków :)

Kwatera:
w centrum miasteczka, ze śniadaniami (5x) - razem ok. 140 euro. To jest Sylwester więc i tak cenę udało się utargować OK.

Dojazd (Kraków, Katowice, Gliwice itd.), jazda nam miejscu (własny skibus spod drzwi ;) ) - 400 zł.

Impreza sylwestrowa - free, w knajpce w centrum, ...rok temu było b. fajnie.
W miasteczku "coś się dzieje" - ludzie fajerwerki itp. Razem do kupy będzie nas kilkanaście osób - jest drugi bus z 3M - bawimy się, jeździmy razem, choć mieszkamy osobno, ale niedaleko.

Wyjazd w piątek 27.12, jazda 6 dni, powrót w nocy 2/3 stycznia ( w Krakowie jesteśmy ok. 2-3 w nocy).
Dojazd z Krakowa, powrót to tylko ok. 9 godzin w jedną stronę.

***
Możemy ew. jeszcze rozważyć jakieś przesunięcia +/- 1 dzień, ew. wydłużenie lub skrócenie jazdy ...ale to już konkretnie, z konkretnymi ludźmi, na telefon. Mój nr jest w moim profilu.

#11 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2013 - 15:53

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt na początek:
szczęścia, zdrowia, dużo białego itd.
życzę :)

Załączony plik  swieta2013 copy.jpg   215.08 KB   2 Ilość pobrań

a życzenia noworoczne chętnie złożę osobiście ;)
Mam 2 wolne miejsca w busie, i pojawił się kolejny wolny pokój z bliskim sąsiedztwie dla 2 osób.
Wystarczy mi tylko 1 osoba zdecydowana :)
Czasu coraz mniej - więc chętnie przyjmę telefoniczne życzenia świąteczna wraz deklaracją chęci wyjazdu :)
(nr w profilu, szczegóły we wcześniejszych postach)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 24 December 2013 - 15:54


#12 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 January 2014 - 21:31

Termin 11-14.01 - prawdopodobny plan: Sölden, Axamer-Lizum, Kühtai, Hochötz - po 1 dniu
Taki plan bym chciał zrobić... może się uda ogarnąć kwaterę która to "obsłuży" :)
Takie karnety da się zbudować całkiem tanio.

Na tę chwilę jest tak, że jeśli od wszystkich zadeklarowanych osób będzie potwierdzenie (czyli zaliczka), to ew. jest tylko 1 miejsce, do tego tak na 50% (ktoś rozważa, żeby zabrać syna itd.).
Ponieważ życie jak w kalejdoskopie jest ostatnio - to możliwe że pojawi się opcja dodatkowego transportu - proszę ew. zatem o deklaracje "rezerwowe".


Mam miejsca od 18 stycznia. Najchętniej zrealizował bym taki scenariusz:
See, Kappl, Galtür po 1 dniu + np. 2 dni w Ischgl - czyli razem 5 dni.
Można oczywiście jeździć wyłącznie w Ischgl - są lokalne darmowe skibusy, dolina dobrze skomunikowana.
W tym terminie można liczyć na rozsądne ceny za skipass Silveretta, 5 dni za 191 euro, z pełną swobodą wyboru ośrodków.
Trzeba więc to zrobić w styczniu. Potem 222 eur za 5 dni(!) aż do kwietnia, i kwatery też z pewnością będą droższe.

Zapraszam, sorry że tak krótko - mam nadzieję, że przyjdzie czas na relacje :)

#13 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 January 2014 - 18:54

1 ostatnie wolne miejsce na najbliższy wyjazd do Ischgl (+okolice).
Jazda od 18 stycznia, 5 dni po całej dolinie Paznauntal, scenariusz na miejscu: min. 2 dni w Ischgl + np. See, Kappl, Galtür po 1 dniu - czyli razem 5 dni. Ja lubię te mniejsze ośrodki ale można też jeździć w samym Ischgl - jeśli ktoś ma ochotę, karnet na to pozwala, nic nie limituje.

Wyjazd z Krakowa w piątek wieczorem, 17.01.
Karnet tylko 191 euro za 5 dni, to b. dobra cena jak za ten rejon - w połowie stycznia są 2 tygodnie "niskiego sezonu".
Kwatera 90-100 euro za całość.

Parę dni później wszystko drożeje, np. skipass 5 dni to będzie az 222 euro... wiec jak nie teraz to kiedy :)

#14 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2014 - 12:31

Wrzuciłem na swoją stronę na FB trochę zdjęć do albumu z ostatniego wyjazdu (wszystko dostępne bez konta, logowania etc.):
https://www.facebook...14284817&type=1
Uprzejmie proszę o powstrzymanie ew. różnych emocji, głównie tych złych - jak zazdrość itp. :)
No przepraszam - bajkowo ostatnio bywało ;)
Parę fotek także tu: http://adechade.com/...3743#entry83743

Dla potomnych:
4 dniowe safari po Tyrolu: Axamer-Lizum, Hochötz, Kühtai i Sölden
duża fajna kwatera 69 eur/os. za cały wyjazd; suma za karnety: tylko 158,5 euro, przy czym został wybrany wariant nieco droższy (więcej w Sölden), w pierwotnym planie miało być tylko 142 euro...ale magia Sölden robi swoje, i tak warto było :)

Tu 4 fotki jako zajawka, na FB dużo więcej, zachęcam :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • Ines lubi to

#15 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2014 - 14:13

Kiedy następny wyjazd, co tam planujecie na luty/marzec?

#16 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2014 - 15:57

Kiedy następny wyjazd, co tam planujecie na luty/marzec?


Najbliższy wyjazd mam kompletny, dłuższy od 8 lutego raczej też. Coś krótszego w międzyczasie będzie.
Niebawem podrzucę nowe terminy - tylko muszę siąść z kalendarzem - kwestia 2-3 dni, tak myślę.

#17 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2014 - 01:58

Ostatnie 1-2 miejsca na najbliższy wyjazd - w piątek wieczorem, jazda od soboty przez 4/5 dni... na razie większość skłania się ku 5. Scenariusze, szczegóły poniżej:

Lada moment określę kierunek ale wiadomo, że każdy z poniższych wariantów gwarantuje kilka fajnych miejsc, setki kilometrów tras, w tym także mniej oblegane miejsca (w końcu to już luty ferie itd.) a zarazem suma za karnety to najwyżej 165 euro za 4 dni.

- Serfaus-Fiss-Ladis + Nauders + Kaunertal
- okolice Innsbrucka: Stubai + Schlick200 + Axamer Lizum + Seefeld + np. Steinach am Brenner (m.in. najbardziej stroma trasa w Austri, 103%).
- Ski Juwel (Alpbachtal + Wildschönau) + SkiWelt - Wilder-Kaiser-Brixental
- Pitztal + Rifflsee + Hochzeiger + Axamer Lizum
- ...a może po prostu Zillertal :)

Wyjazd w piątek wieczorem 31.01, jazda od soboty przez 4 lub 5 dni,
powrót po nartach - ok. 2-3 w nocy z powrotem - jeśli logistyka będzie sprawna
Kwatera ok. 65-70 euro za 3 noce, ok. 90 za 4.
Skipass - ok. 165 za 4 dni, ok. 190 eur za 5 dni jazdy.
Jakiekolwiek różnice mogą sięgać tylko max. 5 euro (!) zależnie od scenariusza.
Transport, jazda na miejscu, własny skibus pod drzwiami na stok itd. - 400 zł

Sporo obrazków z ostatniego wyjazdu wrzuciłem do siebie - polecam :)
https://www.facebook...14284817&type=1

a tutaj parę na zachętę :)

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 28 January 2014 - 02:01


#18 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 January 2014 - 08:59

Panie Krzyśku 2 osoby na drugą połowę lutego lub początek marca :papa: Jakby miał Pan coś wolnego proszę o nas pamiętać.

#19 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2014 - 11:56

Panie Krzyśku 2 osoby na drugą połowę lutego lub początek marca :papa: Jakby miał Pan coś wolnego proszę o nas pamiętać.


- jak już to Krzych ...po prostu :)
- pod koniec lutego Osttirol, być może na początku marca też. Piękne miejsca i "bezpieczne" w kontekście ferii, potencjalnych tłumów itp.
Tak było w lutym ub. roku :)
https://www.facebook...14284817&type=3

Tymczasem zapraszam ew. wahających się na najbliższy wyjazd, w piątek wieczorem - jeszcze nie ma feryjnych tłumów :)

#20 gajowy01

gajowy01

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 143 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 January 2014 - 19:01

Następne terminy wkrótce - wstępnie tak to widzę:
22-25 lutego - 4 dniówka, Tyrol - wyjazd dzień wcześniej późnym wieczorem - może się uda :)
1-4.03 - 4 dniówka, na pewno się uda, mam ostatnie miejsca - prawdopodobnie Osttirol, który wygląda tak:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.47620722 9094469.113688.157637114284817
Sillian, Kals-Matrei, St. Jakob, ew. Lienz :)

Zapraszam
kontakt mailowy: skibus(at)skibus.com.pl