Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Chusty bandamy kominy szaliki


248 odpowiedzi w tym temacie

#241 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 December 2014 - 00:07

Ja mam jedną bandane z Lib Techa,ale chyba też jedną z Clasta przytule. Podobają mi się.


  • ASH lubi to

#242 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 25 January 2015 - 18:51

Znalazłem alternatywę dla ludzi, którzy nie lubią grzania twarzy czy szyi, ale też nie są zwolennikami odmrażania twarzy od niskiej temperatury czy sztucznego śniegu z armatek. Testowałem różne produkty od no namów po airhole przez dwa sezony. Air hole maska ze względu na rzepy, które fatalnie przeszkadzają i nie sprawdzają się pod kaskiem i brak pośredniej rozmiarówki pomiędzy damski / męski odpadły. Podobnie kominy Air hole, które były albo za duże albo za małe. Kominy innych marek z materiałów ogólnodostępnych są fajne tylko przez chwilę. Później mokro, zimno i nieprzyjemnie. Nabyłem na testy z Arcteryxa komin z nowego materiału: http://arcteryx.com/...-AR-Neck-GaiterLekki, świetnie wycięty, można zostawiać go na różnej wysokości twarzy (pod ustami, pod nosem, pod oczami) i zawsze świetne przylega i leży, nie czuje się go. Zaciągnięty pod oczy z goglami (APX) nie paruje pomimo, że nie ma otworu. Świetna wentylacja i oddawanie wilgoci zarówno na wysokości nosa / ust jak i szyi, kiedy się zrobi cieplej od ruchu. Łatwo go zaciągnąć / zsunąć w rękawicach. Materiał przepuszcza powietrze, tzn. przy wietrze czujemy jak powietrze przenika, ale sprawia odczucie znacznie przefiltrowanego. Myślałem, że będę go używał tylko w szczególnych warunkach i to bardziej podczas pieszych wycieczek w góry, ale po kilku wyjazdach snb wszedł do podstawowego wyposażenia. Nie grzeje, ale chroni, więc można ubrać w każdych warunkach. Jak druga skóra. Dla mnie idealny produkt, polecam tym, którzy mają podobne oczekiwania i nadal szukają. Koszt: 89zł

#243 collener

collener

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 34 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 15:17

Sam od jakiegoś czasu kupuję czapki Carhartt. WYgodne, nie przepadam za grubymi czapkami ,te są z cienkiego akrylu tak więc bardzo wygodnie leżą na głowie, oczywiście na miasto albo co najwyżej aby sobie w tym pochodzić po Krupówkach. Bo na deskę to zdecydowanie preferuję połączenie: komin plus kask.  Ma w tym roku ten model:

223b11de967a1fe693a8fa05b56ce22c.jpg

źródło: http://czapki.co/jesien_zima.html

Klasyczny splot, dobrze trzyma ciepło. Wygląd i kształt to wiadomo kwestia gustu, dla mnie jest ok.



#244 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 January 2015 - 22:22

Znalazłem alternatywę dla ludzi, którzy nie lubią grzania twarzy czy szyi, ale też nie są zwolennikami odmrażania twarzy od niskiej temperatury czy sztucznego śniegu z armatek. Testowałem różne produkty od no namów po airhole przez dwa sezony. Air hole maska ze względu na rzepy, które fatalnie przeszkadzają i nie sprawdzają się pod kaskiem i brak pośredniej rozmiarówki pomiędzy damski / męski odpadły. Podobnie kominy Air hole, które były albo za duże albo za małe. Kominy innych marek z materiałów ogólnodostępnych są fajne tylko przez chwilę. Później mokro, zimno i nieprzyjemnie. Nabyłem na testy z Arcteryxa komin z nowego materiału: http://arcteryx.com/...-AR-Neck-GaiterLekki, świetnie wycięty, można zostawiać go na różnej wysokości twarzy (pod ustami, pod nosem, pod oczami) i zawsze świetne przylega i leży, nie czuje się go. Zaciągnięty pod oczy z goglami (APX) nie paruje pomimo, że nie ma otworu. Świetna wentylacja i oddawanie wilgoci zarówno na wysokości nosa / ust jak i szyi, kiedy się zrobi cieplej od ruchu. Łatwo go zaciągnąć / zsunąć w rękawicach. Materiał przepuszcza powietrze, tzn. przy wietrze czujemy jak powietrze przenika, ale sprawia odczucie znacznie przefiltrowanego. Myślałem, że będę go używał tylko w szczególnych warunkach i to bardziej podczas pieszych wycieczek w góry, ale po kilku wyjazdach snb wszedł do podstawowego wyposażenia. Nie grzeje, ale chroni, więc można ubrać w każdych warunkach. Jak druga skóra. Dla mnie idealny produkt, polecam tym, którzy mają podobne oczekiwania i nadal szukają. Koszt: 89zł

Przegapileś tuby z Featherlite - które w przyszłym sezonie stanowić będą 25% oferty Airhole. W Airhole wracają rozmiary


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#245 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 29 January 2015 - 08:26

Nie dokońca, bo wspominałeś o tym, tylko po prostu ich nie było tam gdzie byłem mierzyć.

#246 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 12:29

Ja obecnie latam tylko z Air Tubach z  Featherlite. 

Rewelacja jak dla mnie. 

 

Latałem na Stubai'u tydzień temu przy -14 i tuba sprawdziła się wyśmienicie


"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#247 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 13:42

mam trochę przyszłorocznych w mniejszym rozmiarze 


Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#248 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 14:37

mam trochę przyszłorocznych w mniejszym rozmiarze 

 

jakiś katalog przydałby się do wglądu ;)


  • gwal64 lubi to
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#249 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 29 January 2015 - 23:06

To trza sie spotkać dam Ci na papierze 


  • ProDish lubi to

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)