Skocz do zawartości




Zdjęcie

Alaska Larger Than Life 2014


33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 November 2014 - 16:58

Firnu nie było, ogólnie śnieg na Alasce jest cięższy, niż ten u nas, w większości przypadkach pokrywa śnieżna była jak wyschniety gips a nawet miejscami jak cement, wiatr strasznie wpływa tam na śnieg, przez pierwsze 2-3dni mieliśmy problemy z oszacowaniem warunków itd. W kazdym razie musieliśmy często improwizowac, finalnie skrocilismy pobyt do 8 dni bo nie było sensu się męczyć i postanowiliśmy finalnie, że sobie pozwiedzamy :)

#22 msolczak

msolczak

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 321 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 November 2014 - 08:42

Trzymam kciuki za 2016, by wyszło ideolo. Teraz już na pewno jeteście bogatsi o doświadczenie i nikt Wam tego nie odbierze :-)
slv z tego co widać na filmie, to wielokrotnie zmrożona warstwowo pokrywa śniegu, tzw. lodowy śnieg. Czyli koszmar, ale to niech Ci co byli się wypowiedzą :-)

#23 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 10:51

Czy lokalesi jeżdżą z pełną swobodą po czymś takim, czy też mają ściśnięte zwieracze? W sensie, czy jest przepaść w poziomie radzenia sobie między Wami, a nimi?
Widziałem Tomka K. w akcji w trudnych warunkach na Babiej, myślę, że jak na nasze podwórko, to poziom jazdy bardzo wysoki. Nie mam na myśli fiflaków, czy techniki Kunysza, ale swobodne radzenie sobie w ciężkim śniegu w wąskich miejscach.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#24 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 12:07

Trudno na to pytanie odpowiedzieć bo poziom zaawansowania jest różnoraki, ale tak... poziom lokalesów jest większy tutaj raczej nie ma wątpliwości ale wszystko zależy od stromizny, które są bezlitosne dla wszystkich wszczególności w ciężkich warunkach, tam np. wiekszość omija żleby szerokim łukiem bo przeważnie w nich są najtrudniejsze warunki, więc tak jak u nas szuka się żlebów to u nich szuka się spajnów:) jeżeli chodzi o prosów to chłopaki np. Never Summera wyjaśniali temat:D W każdym razie w AK jest całkiem inna jazda, po powrocie z AK pojechałem z początkiem lipca na hinter i różnica w progresie była duża, a tak na prawdę w AK przejeżdziłem może tylko z 6-7dni. Pamiętać trzeba też, że moje spostrzeżenia itp. są tylko na bazie zaledwie kilku spędzonych tam dni;)

#25 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 14:04

ten film dobrze pokazuje jaka duża jest tyrka we freeride, film z TailgateAlaska 2012 z mistrzostw świata w wykonaniu prosów.


Użytkownik Arec edytował ten post 16 November 2014 - 14:04


#26 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 17:21

Nie baliście się przy podejściu że Wam się to wszystko na łeb zwali ? :D Nie znam się na podchodzeniu (chociaż pochwalę się zakupem raków i czekana...i oczekiwaniem w Tatrach na śnieg)...ale to byłaby pierwsza moja myśl idąc do góry czymś takim.

Co do walki na desce - jednym daje przyjemność innym nie. Ja tam lubię...w swoich możliwościach oczywiście.
Od 3:50 z tego co slv wrzucił - miodzo :D

EDIT: swoją drogą - chodzicie coś po Tatrach teraz zanim śnieg spadnie ?

Użytkownik Muniek edytował ten post 16 November 2014 - 17:40


#27 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 17:56

ryzyko zawsze jest ale na miejscu mieliśmy bardzo dobre info jeżeli chodzi stopień zagrożenia lawinowego dzięki ekipie z Valdez Avalanche Center. Jeżeli chodzi o samo podchodzenie to własnie jest ta jedna z różnic między freeride a backcountry:)

Osobiście po Tatrach rzadko się poruszam przed sezonem zimowym, bardziej Arkez, który jest naszym guidem:D

#28 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 18:22

Teraz przyjemnie się chodzi, w ciągu dnia spotkasz 4-5 osób na grani...nie ma bydła w japonkach z siatkami z biedronki na Wołowcu.
Jak zimą poza Orlą i Rysami ;-) robicie coś "turystycznie" w Zachodnich to chętnie pochodzę. Nie koniecznie z deską (chociaż bez różnicy).

Tyle że na śnieg się tu nie zapowiada...

#29 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 November 2014 - 20:21

Ja byłem przez tydzień w Tatrach dość niedawno temu. Trochę się ochodziłem :P Jak spadnie jakiś podkład i później coś świeżego to się pewnie wybiorę na jakiś toury

#30 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 16:00

Aro - a że jeszcze tak zaspamuję lekko w temacie - Ty robiłeś kursy lawinowe z DPSP ? Są I i II stopnia, w styczniu 2015 terminy fajnie się zbiegają (jeden za drugim) a że mieszkam w Zako to na 90% je zrobię.

Jak byłeś - polecasz, jakieś rady, coś szczególnego ? Zwłaszcza co przyda się wiedzieć / sprawdzić przed takim kursem ?

Co do Tatr - wczoraj prezentowały się tak.
Foto moje.

http://www.fotosik.p...1a4b9af987.html

Użytkownik Muniek edytował ten post 18 November 2014 - 16:04


#31 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 November 2014 - 16:33

Aro - a że jeszcze tak zaspamuję lekko w temacie - Ty robiłeś kursy lawinowe z DPSP ? Są I i II stopnia, w styczniu 2015 terminy fajnie się zbiegają (jeden za drugim) a że mieszkam w Zako to na 90% je zrobię.

Jak byłeś - polecasz, jakieś rady, coś szczególnego ? Zwłaszcza co przyda się wiedzieć / sprawdzić przed takim kursem ?

Co do Tatr - wczoraj prezentowały się tak.
Foto moje.

http://www.fotosik.p...1a4b9af987.html


tak robiłem w DPSP z ratownikami TOPR między innymi z Maciatą...jest drogi ale się opłaca.

Tam tylko słuchasz i robisz co Ci karzą i nie podskakujesz :) kurs z nimi to sama przyjemność :D

Użytkownik Arec edytował ten post 18 November 2014 - 16:35


#32 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 November 2014 - 14:33

No dobra... wrzucaj następny kawałek

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#33 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 January 2015 - 21:46

Hej

 

Nie dawno ukazała się nasza recka z AK w MDS, udostępniliśmy ją także na portalu 4board.pl, jeżeli ktoś ma chwilę to polecam:)

 

http://4board.pl/ind...d-summit-squad/


Użytkownik Arec edytował ten post 24 January 2015 - 21:51


#34 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 October 2015 - 23:11

Troszke odświeżę temacik, w końcu zbliża się sezon :D Po tak długim czasie udało się skleić ostatni epizod z Tailgate.

 

Namawiam do mobilizacji aby pojechać na taki festiwal bo naprawdę warto tam pojechać!!! Wystarczy dobra mobilzacja, troszkę zaparcia :D i przedewszystkim cierpliwośći. Straciłem 3 sezony Alp ale było warto, zresztą Alaska warta jest każdego grosza!!! :D