Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Val Di Sole W Grudniu?


33 odpowiedzi w tym temacie

#1 superbk

superbk

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 32 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 September 2013 - 19:59

Cześć Wam,
jestem w trakcie wybierania miejsca na grudniowy wyjazd. Termin 13-22.
Nie byłem w Dolinie Słońca, więc chciałbym Was zapytać, czy zdarzyło się Wam odwiedzać tę dolinę w grudniu. Jeśli tak, to jak oceniacie warunki?
Patrząc na położenie stoków (wysokość) i opady śniegu (w grudniu) na przestrzeni ostatnich 3 lat, perspektywa dobrych warunków jest bardziej niż wątpliwa.

#2 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 October 2013 - 19:48

No cóż. Byłem w zeszłym roku w drugim tygodniu grudnia. W kilku rejonach. Ale po kolei:
Pejo - niewielki ośrodek i do tego kolejka na 3000 m była nieczynna. Warunki bardzo dobre. Ośrodek na jeden dzień, może na dwa jak jest czynna kolejka na 3000.
Potem Passo Tonale. Byłem tylko na niższych partiach. Jak było słońce było super. Można pojeździć trochę poza trasami ale niewiele.
Niestety momentami chmury i duży wiatr i wtedy niezbyt przyjemnie. Ale ceńy w knajpach niższe niż w innych ośrodkach. Polecam skonsumować tam pizzę.
Następnie Madonna di Campiglio. Super choć było zimno nawet -15. Tam można poszaleć w parku (to nie ja niestety) i poza trasami. Wiele ciekawych tras, wiele długich.
Kolejne dni Folgarida i Marilewa. Super, super. Bardzo dużo tras, wiele możliwej jazdy poza. Oczywiście można przeskoczyć do Madonny i do Pinzolo (nie byłem ale że w grudniu znowu tam jadę to na pewno odwiedzę).
Generalnie to w zeszłym roku full śniegu i tylo w Passo były chyba dwie trasy nieczynne a w Madonnie jedna bo była przygotowywana na zawody.
Ale oczywiście śnieg to loteria. W zeszłym roku było nieźle ale dwa lata temu np w livigno kicha.
Myśle że w twoim terminie większa szansa na większy śnieg.
Ja wracam w ten rejon bo mi się bardzo podobało. Niestety drogo. Ale dużo słońca.
Udanego wyjazdu
G

#3 danielo4479

danielo4479

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2013 - 21:04

ja jade w tym terminie z snowmotion i sam jestem ciekaw co i jak tam bedzie :)

ktos wie moze jakie koszty sa wlasnego dojazdu ??? jak najtaniej itd ??

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 November 2013 - 22:06

No cóż. Byłem w zeszłym roku w drugim tygodniu grudnia. W kilku rejonach. Ale po kolei:
Pejo - niewielki ośrodek i do tego kolejka na 3000 m była nieczynna. Warunki bardzo dobre. Ośrodek na jeden dzień, może na dwa jak jest czynna kolejka na 3000.
Potem Passo Tonale. Byłem tylko na niższych partiach. Jak było słońce było super. Można pojeździć trochę poza trasami ale niewiele.
Niestety momentami chmury i duży wiatr i wtedy niezbyt przyjemnie. Ale ceńy w knajpach niższe niż w innych ośrodkach. Polecam skonsumować tam pizzę.
Następnie Madonna di Campiglio. Super choć było zimno nawet -15. Tam można poszaleć w parku (to nie ja niestety) i poza trasami. Wiele ciekawych tras, wiele długich.
Kolejne dni Folgarida i Marilewa. Super, super. Bardzo dużo tras, wiele możliwej jazdy poza. Oczywiście można przeskoczyć do Madonny i do Pinzolo (nie byłem ale że w grudniu znowu tam jadę to na pewno odwiedzę).
Generalnie to w zeszłym roku full śniegu i tylo w Passo były chyba dwie trasy nieczynne a w Madonnie jedna bo była przygotowywana na zawody.
Ale oczywiście śnieg to loteria. W zeszłym roku było nieźle ale dwa lata temu np w livigno kicha.
Myśle że w twoim terminie większa szansa na większy śnieg.
Ja wracam w ten rejon bo mi się bardzo podobało. Niestety drogo. Ale dużo słońca.
Udanego wyjazdu
G


no ja tam śmigam na ferie z dzieciakami.
skipass nie jest tani ale pewnie trzeba brać na całość co ?
https://www.google.p....56643336,d.bGE
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 November 2013 - 23:25

warto dopłacić do superskiramy, jest co zwiedzać... :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 November 2013 - 07:38

warto dopłacić do superskiramy, jest co zwiedzać... :ok:


czym się różni SKIAREA CAMPIGLIO DOLOMITI DI BRENTA a SUPERSKIRAMA ?

ten pierwszy tylko na Campiglio a ten superskirama na Campiglio, Marrileva, Pejo ?
dobrze rozumiem
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 08:53

taaa... dodatkowo folgarida, passo tonale, pinzolo... syto... tylko na te dwie ostatnie miejscówki konieczny dojazd mobilem... :ok:

Użytkownik praxx edytował ten post 21 November 2013 - 08:55

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 09:12

a się rozmarzyłem.... :rolleyes:
no board no fun!

#9 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 09:17

a się rozmarzyłem.... :rolleyes:

nie martw się... marzec tuż tuż... a po drodze parę perełek na pewno się trafi (spomnij swój b'day tegoroczny)... O0 a coś się mnie czuje, że epicki trip będzie... :bag:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#10 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:07

a zielona w marcu będzie wam po drodze?

Użytkownik Bodek_ZG edytował ten post 21 November 2013 - 10:09


#11 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:15

mówisz i masz... :ashamed:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:15

z nami jak z dziećmi... podjedziemy po ciebie na PKP... :ok:
no board no fun!

#13 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:18

z nami jak z dziećmi... podjedziemy po ciebie na PKP... :ok:

pkp w zielonej może być :lolbounce:

#14 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:29

a tam jest pkp..? bo słyszałem, że pociągi tylko do gorzowa dojeżdżają... :jump:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#15 Bodek

Bodek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:40

a tam jest pkp..? bo słyszałem, że pociągi tylko do gorzowa dojeżdżają... :jump:


:twisted: ... a ja myślałem, że wy busem się wybieracie a wy pociągiem i to w dodatku do gorzowa to chyba jakaś nowa odmiana freeridepkp :papa:

#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 November 2013 - 10:46

spokojna twoja rozczochrana... O0 jak byśmy nie jechali i dokąd nie dojedziemy, będzie to wyprawa życia... :girlcake:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 Ewa

Ewa

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 36 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 21:32

a tam jest pkp..? bo słyszałem, że pociągi tylko do gorzowa dojeżdżają... :jump:


Haha! Jadą nawet bezpośrednie do stolycy :hahaha:

Tak właściwie, to ja w temacie Val di Sole... Prawdopodobnie śmigam w lutym i chciałam popytać o te rodzaje karnetów. Serio opłaca się tą opcję Superskirama? Jak tam ogólnie z trudnością tras? Niech ktoś poopowiada :laugh:

#18 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 December 2013 - 22:55

do wyboru do koloru... od płaskich jak dowcip czynastego ( :terefere: ) do pucharowej ściany w madonnie, czy pięknej czarnej na passo tonale...
jak ktoś już sprawnie się porusza na sprzęcie i chce zwiedzić kawał pięknych gór, to warto dorzucić do superskiramy...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#19 shaman-snowboard

shaman-snowboard

    Snołborder

  • Team9
  • 221 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 12:58

trasa z Preseny w dół to czysta poezja... Nie jest jakoś strasznie stroma ale równo nachylona i szeroka. Widoki piękne! Kocham tą traskę :)))
W Madonnie jeszcze warte polecenia dwie piękne czarne ściany z Mote Spinale. Na pucharowej niestety nie jeździłem.

pozdr

#20 grzeg

grzeg

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 91 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 December 2013 - 17:14

No cóż, leżę w hotelu w Val di Sole i jutro zaczynam. Tam gdzie jestem było 8oC ale na trasach normalny śnieg.
Czy warto dop

Ups, coś za wcześnie naciskałem
No cóż, leżę w hotelu w Val di Sole i jutro zaczynam. Tam gdzie jestem było 8oC ale na trasach normalny śnieg i mróz.
Czy warto dopłacić do karnetu? Nie wiem, ale Madonna, Folgarida, Marileva i Pinzolo mają tyle tras, że za pierwszym razem nie udalo mi się wszystkiego zjeżdzić i dlatego jestem tu ponownie.
Jak chcesz wszystko odwiedzić (czyli jeszcze np. Tonale, Presena, Pejo) konieczny jest samochód. Może w lutym jeżdżą skibusy pomiędzy ośrodkami bo teraz nie ma takiej opcji.
Pozdr