Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Systemy Łączenia Kurtki Ze Spodniami!


17 replies to this topic

#1 ziggy

ziggy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 July 2013 - 12:07

Witam,
Pytanie o sprawę z tematu!
Prawie każdy a szczególnie początkującu zaliczają upadki na cztery litery.... a co za tym idzie śniego dostaje się pod kurtkę!
W moim przypadku "kaptur śnieżny" czy "pas śnieżny" w ogóle nie spełnia swojej funkcji.... jak tylko ruszę rękami do góry wszystko się podnosi, zadziera się ponad spodnie no i efekt wiadomy, kilogramy śniegu lądują za spodnie i pod kurtkę, wszystko mokre, a gdy jeszcze jeździ się w głębokim śniegu nie ma o czym mówić.

Spotkałem się w ciuchach Volcom'a z systemem ZipTech czyli łączymy kurtkę ze spodniami za pomocą zamka! Są tam jeszcze jakieś klamry.
Spotkałem też inne systemy króre nie mają określonej swojej nazwy, które łączą kurtkę ze spodniami tylko za pomoca "klamer" lub"haczyków" albo o prostu widnieje w opisie "możliwośc podpięcia kurtki/spodni". Tak na moje oko to system na zamek będzie całkowicie szczelny, co do reszty mam nie małe obiekcje!

I tutaj moje pytanie czy ktoś posiada którykolwiek z tych systemów i może co kolwiek powiedzieć w temacie???

Użytkownik ziggy edytował ten post 10 July 2013 - 12:09


#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 July 2013 - 12:49

Żaden system nie jest idealnie szczelny, natomiast w znaczącym stopniu ogranicza wyciągnięcie garści śniegu z majtek po porządnej glebie. Każdy system spełnia swą funkcje bo trzyma "sniegołap" na swoim miejscu a nie podciąga Ci kurtkę na połowę pleców - tak jak opisujesz. Wiadomo suwaki działają najlepiej ale i systemy oparte na zatrzaskach i innych podobnych patentach w większości wypadków będą działać wystarczająco. Pamiętaj o słowie umiar - bo gdy widzę pogrubiony tekst CAŁKOWICIE SZCZELNY to mam chęć odradzić Ci cokolwiek innego poza ciuchem "onepiece"
Podobny system do Volcoma ma Holden

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 Majkel_lib

Majkel_lib

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 56 Postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor międzynarodowy ISIA

Napisano 10 July 2013 - 16:10

kombinezon sobie kup i będzie po kłopocie :D :D :D

#4 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 July 2013 - 19:50

kombinezon sobie kup i będzie po kłopocie :D :D :D

hahah i przemakać nie będzie :)

klamry i haczyki jak dla mnie porażka totalna jak już widzę, że sprzedawca mi to chwali w kurtce to o jezuu...łapki opadają
Dla mnie zdaje egzamin długa bluza poza tyłek jak dla Ciebie to elementary mają takie coś, do tego długa koszulka :)

Wiadomo w 100 % nic ci nei da gwarancji ale stanowczo pomaga :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#5 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 July 2013 - 22:58

najlepszy sposobem jest kupienie długiej koszulki typu np. purplecow i bluzy....rozwiązuje to całkowicie problem ;)

#6 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 July 2013 - 23:26

to ja proponuje kupić kurtke ze 3rozmiary za dużą :) też nie wpada śnieg a nawet jak sie podciągnie to i tak jest wystarczjąco nisko :D

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#7 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 July 2013 - 08:45

ja w kurtce burtona AK stosuje tylko śniegołap, nie wiem czy mają jakiś inny (lepszy) niż pozostali producenci w swoich kurtkach ale generalnie zapinam go trochę ciaśniej i nigdy mi nic nie wpadło ;)

#8 ziggy

ziggy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 July 2013 - 10:04

Z tym "całkowicie szczelny" to może faktycznie przesadziłem, bo widaomo ze całkowicie nigdy nie będzie, powinno być "najszczelniejszy", chociaż trzeba by się chyba postarać zeby śnieg się dostał za spodnie. Kombinezonów raczej nie preferuje :P
Co do bluzy to rozumiem, że w parku zda egzamin, ale czy w górach na głęboki śnieg to dobry pomysł? Rozumiem, że bluzy o których mowa nie posiadają żadnej membrany ani nic podobnego ?

#9 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 11 July 2013 - 10:58

Długie bluzy czy koszulki sprawią ze bezpośrednio w gacie śnieg Ci nie wpadnie. Później mogą nasiąknąć i trochę d*pę chłodzić ale swoją rolę spełniają. Jak nie masz seciku jednej marki to takie rozwiązanie najlepsze. Jesli chcesz kupic całe wdzianko, kup coś 1 marki a bedzie dobrze niezaleznie czy to haczyki, zatrzaski, zipy itp. byly by śniegołap od kurtki nie podchodził do góry. Swoją drogą od czasu do czasu fajnie jest mieć snieg w gaciach!

#10 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 July 2013 - 11:03

długi longsleeve (ale nie taki po kolana) sprawdzi w górach bez problemów i dyskomfortu - freeride, chodzenie z dechą cały dzień itd. Ja używam, Aro też i problemów niet :)

#11 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 July 2013 - 22:26

No to teraz kolega myśli jaką bluzę kupić :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#12 ziggy

ziggy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 July 2013 - 11:11

No to teraz kolega myśli jaką bluzę kupić :)

Nie nie nie :) Zostaję chyba jednak przy kurtce :P Przynajmniej mam pewność, że mi nie przemoknie w przeciwieństwie do bluzy.

#13 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 Postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 12 July 2013 - 20:31

Heheh pierwszy raz poczytałem że noszenie "junkowych" rozmiarów koszulek i bluz ma jakieś techniczne uzasadnienie :)

jeżeli chodzi o systemy to zgadzam się z przedmówcami iż każdy działa podobnie, nie ważne w jakiej technologii. Jak dla mnie czasami można wmasować śnieg w plecki dla zdrowotności :)

#14 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 July 2013 - 20:49

Nie nie nie :) Zostaję chyba jednak przy kurtce :P Przynajmniej mam pewność, że mi nie przemoknie w przeciwieństwie do bluzy.


ale tu nie chodzi i noszenie bluzy zamiast kurtki...
pierwsza jakaś tam warstwa, druga warstwa dłuższa bluza i na to kurtała. I nic Ci się nie przemoczy

#15 ziggy

ziggy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 July 2013 - 13:55

ale tu nie chodzi i noszenie bluzy zamiast kurtki...
pierwsza jakaś tam warstwa, druga warstwa dłuższa bluza i na to kurtała. I nic Ci się nie przemoczy

To w takim razie po co mi ta bluza?? Po co nosić coś co ma się zmoczyć?? Po to żeby "wyglądać"? Ja stawiam na praktyczność :) Na ogół jeżdżę w koszulce z długim rękawem i mi to wystarcza, jedynie problem w tym, że śnieg mi się dostaje tam gdzie nie jest pożądany! A wkładanie jednej, drugiej, trzeciej warstwy to jak dla mnie zbędne kilogramy, bo rozumiem że mówimy o bluzie wypuszczonej spod kurtki

Pytanie z bonusem:
Czy ktoś korzystał ze spodni, które posiadają pas śnieżny? Czy to spełnia swoją rolę ?? Widziałęm, że Special Blend model annex takowy posiadają i jeszce jakieś chyba quiksilvera....??

Użytkownik ziggy edytował ten post 13 July 2013 - 13:57


#16 Bloodwyn

Bloodwyn

    Blat forumowy

  • Snowboard Summit Squad
  • 929 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 July 2013 - 14:35

Skoro stawiasz na praktyczność to zakładaj trzy nie dwie warstwy bo to nie zbędne kilogramy tylko większy komfort w każdych warunkach. Trzeba tylko dobrze dobrać trzy warstwy i masz maximum komfort od minus 30 do powiedzmy plus 10
A długi long który wychodzi spod kurtki też jest praktyczny, a nie tylko wygląda - o ile nie jest zbyt looong :P, powiedzmy maks 15cm spod kurtki ;). Spełnia role właśnie takiego śniegołapu trochę.

Ale kombinuj dalej sam ;)

#17 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 July 2013 - 15:41

Burek też stosował zamki do 2011 zdaje się. Myślę że tak jak już wspomniano najlepiej dobrze przemyśleć sprawę i kupić komplet spodnie + kurtka jednej firmy. Wtedy system będzie zgrany, bo jeśli masz każdy ciuch z innej parafii to może być problem. Co do komfortu termicznego to bielizna termo, polar, kurtka. Na razie nic lepszego nie wymyślono.

#18 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 Postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 13 July 2013 - 17:24

Ja mam annexy ze sniegołapem, wczesniej miałem też DC donon z tym. Dobry patent. Kup jakikolwiek set burka, volcoma DC czy czegokolwiek co razem mozna spiąć i naprawde będzie po temacie. Śniegołap przy spodniach dobry jest przede wszystkim do tego że można niżej spuścić krok:D