Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Też Jeżdżę Na Kaczce I Bolą Mnie Kolana


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 April 2013 - 10:24

Siemanko, wiem, że Finlarod ma posta praktycznie o tym samym, ale ja jestem chłopak i nie do końca mam taki sam problem. Otóż też jeżdżę na kaczce, i nie ukrywam, że taka jazda sprawia mi trochę trudności. Prawda jest taka, że na dece jeżdżę od niedawna, ale o ile dobrze pamiętam to moje pierwsze kroki, zjazdy itp. były na dość małym stancu, kątach 15 0 ( standardzik na naukę ;) )
Teraz nowa deska do freestyle, wiadomo - kaczuszka ( dla lepszej jazdy ), ale raz, wyraźnie odczuwam , że ciężar ciała nie jest dokładnie wyśrodkowany. Moja lewa noga ( jeżdżę goofy ) jest dużo bardziej zgięta niż prawa. I mój największy problem ! ---- Zawsze kupuje karnety na cały dzień, strasznie skoda jest mi robić przerwy :-P , niestety często kolana zmuszają mnie do tego. Wydaję mi się, że to chodzi o stance, rozstaw wiązań albo coś takiego. ( TAK SAMO JA FINLAROD KOLANA NIE UTRUDNIAJĄ MI NORMALNYCH CZYNNOŚCI, ALE JEZDE NA DESCE, PRZYSIADY ITP ITDDD)

PS MAM 179 CM 66 KG DESKA 153,75 CM, ROZSTAW WIAZAN 15 -15, STANCE JEST USTAWIONY TAK NA ŚRODKU :)

wiem, że się rozpisałem jak maszyna, ale wiecie :->

#2 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 April 2013 - 11:09

główny problem to , że jeździsz na kaczkę z ciężarem na tylnej nodze co bardzo nie sprzyja takiej jeździe z takimi kątami jak kaczka, weź po prostu instruktora, który Ciebie ustawi poprawnie na desce i póki nie ustawisz się "poprawnie" nad deską, ustaw małą kaczkę 18/-6 i stance ustaw około 61-62 centy

#3 SzymSzym

SzymSzym

    Starszy snołborder

  • Instruktorzy
  • 466 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 24 April 2013 - 11:17

ja mam 182cm i jeżdżę na stance 62 cm. Uważam, że to raczej sporo, ale mi pasuje. jak Szymoński nie jesteś przyzwyczajony do trzymania nóg szeroko i kolana Cie bolą to raczej koło 58cm ustaw.
I zrób to co Arec radzi - weź instruktora. Najlepiej nie przypadkowego spod stoku bo z takimi różnie bywa, tylko poleconego.

#4 szymoński

szymoński

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 24 April 2013 - 12:34

dzieki wielkie, faktycznie jestem samouk i jeszcze nie bralem instruktora, a i z ustawieniem cos poradze. szkoda tylko, że już sobie go nie przetestuje w najbliższym czasie :CCC