Skocz do zawartości




Zdjęcie

Nawigacja Samochodowa


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 April 2013 - 18:28

Kupiłam najtańszą nawigację Lark 43.3 i mam parę pytań. Z pewnością większość z was używa nawigacji a może ktoś się dokładniej zna :)
Potrzebuje parę informacji.
W starej nawigacji miałam taką fajną opcje panelu "Piolot" pokazywał jak idzie droga itp. w obecnej nie mam takiego panelu. Czy to zależy od wgranej mapy? czy oprogramowania?
Jeśli od oprogramowania czy istnieje możliwość wgrania innego np" tego z poprzedniej nawigacji(w starej nie działa ekran) do nowej i będę miała tą opcję?

Zauważyłam też, że ostatnio GPS znalazł moją lokalizację na ulicy obok czym to może być spowodowane nie dokładnymi mapami czy raczej beznadziejnym GPS ?

Z góry dzięki za pomoc :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się

#2 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 April 2013 - 19:21

Opcje panelu zależą od programu nawigacyjnego. Wgraj ten sam który miałaś i będziesz miała te same opcje.
Dokładność wskazania pozycji w GPSach samochodowych może zależeć od kilku czynników. Pierwszy to klasa samego urządzenia i dokładność jego podzespołów. Drugi to sama mapa. Program domyślnie nie pokazuje twojej realnej pozycji określonej na podstawie danych GPS ( jest ona określana z pewną dokładnością. Do 20 -30 m) ale dociąga do najbliższej drogi na mapie. Stąd przy dużym zagęszczeniu dróg, słabym sygnale, niedokładnej mapie itp mogą pojawiać się czasem błędy.

#3 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 April 2013 - 19:37

obecnie sporo nawigacji jest "odblokowanych" - pozwalają na instalację innego oprogramowania niż fabryczne. a jak nie to pewnie jest opcja odblokowania.
jesli chodzi o oprogramowanie - troszkę tego testowałem i imo igo8+ dodatek gurjon bije wszystko na głowę.
co do dokładności to dużo zależy od układu. chyba stare sirf'y są jedynmi z lepszych/dokadniejszych/szybciej łapiących fixa. w nowej możesz mieć gorszy układ, albo np gorszą antenę.
jeśli masz już wyznaczoną trasę to nawigacja w większości dociąga do właściwej drogi.

#4 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 April 2013 - 11:38

No patrz .. Moje wyjasnienia nie wystarczyly :D ? Ehhh te kobiety :P
Musiala zapytac hehe

#5 Maluuutka

Maluuutka

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 521 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 April 2013 - 20:13

Zanim zapytałam Ciebie to temat założyłam :)
Jestem tego pewny , w głębi duszy o tym wiem , że gdzieś na szczycie góry, wszyscy razem spotkamy się