Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Go Pro Z Usa - Co Z Gwarancją ?


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 11:20

Siema ogarnia ktoś temat gwarancji kamer go pro kupowanych z USA ?
Go Pro 3 Black kosztuje tam 400 baksów to daje nam max 1300 zł (600 taniej niż u nas).

Będę zamawiał tylko nie wiem właśnie co z gwarancją :-/
Trzebaby odsyłać i reklamować ?

#2 Majkel_lib

Majkel_lib

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 56 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor międzynarodowy ISIA

Napisano 06 April 2013 - 12:40

ja ostatnio po Alasce przywiozłem sobie lustrzankę z US- gwarancja jest "around the world", serwisowana w każdym salonie firmowym- podobnie powinno być z kamerką

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 12:44

dowód zakupu jest ważny a potem to już uznają lub nie.
Zależy od firmy
np. Sony uznaje a Sharp nie
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2013 - 12:55

Tylko wez pod uwagę że przy tej kwocie (równowartość powyżej 250euro) urząd celny raczej nałoży Ci podatek i cło i to jest liczone od wartości całej przesyłki, a nie samego towaru.

#5 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 12:58

Różnie to jest, cały sprzęt snowboardowy (w tym ubrania itd) przeszedł bez cła...a paczkę z samą deską (blat bez wiązan) oclili, a jej wartosc byla mniejsza niż reszty.

#6 Majkel_lib

Majkel_lib

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 56 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor międzynarodowy ISIA

Napisano 06 April 2013 - 13:07

nie lepiej kupić GoPro- HERO3 HD Silver? raptem 1MP mniej od Blacka a kosztuje 100 dolców mniej... a co do oclenia to faktycznie- jak się trafi

#7 Finlarod

Finlarod

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 141 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 06 April 2013 - 13:09

Hej,
nie wiem jak to jest z GoPro, ale radzę uważać z wszelkimi gwarancjami typu "world" i dokładnie się wywiedzieć, co w praktyce oznaczają.
Ja w ten sposób wpakowałam się z netbookiem Acera - znajoma przywiozła z Kanady, miała być gwarancja międzynarodowa. Tylko, że jak już się sprzęt zepsuł, to się okazało, że ta gwarancja obowiązuje, jeżeli jesteś Kanadyjczykiem na wakacjach i gdzieś za granicą Ci się sprzęt zepsuje ;) Więc i tak musiałam naprawiać we własnym zakresie.
Pozdrawiam!

#8 mb_1897

mb_1897

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2013 - 13:10

Zawsze możesz ogarnąć GoPro z Livigno. Ktoś tu motał te kamerki i też wychodziły ok. 1300.. Teraz kilka osób jedzie na zakończenie sezonu więc może ktoś Ci przywiezie?

#9 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2013 - 13:38

Fakt różnie to wygląda, często w przypadku małych przesyłek nie naliczają. Generalnie wszystko zależy od urzędnika, bo to on decyduje czy nałożyć podatek/cło czy nie (i w poprzednim poście źle napisałem nie równowartość 250, tylko 150, żeby nie było). Cło w przypadku takiego sprzętu snowboardowego to akurat szczegół, bo 3.7%, nie wiem jaką stawkę ma elektronika, ale boli najbardziej ten podatek. A też kwestia jest że tak jak piszesz, że na deskę Ci nałożyli, a na ubrania nie, mimo że były droższe, to nie powiedziane że kiedyś nie dostaniesz. Wszystkie paczki są rejestrowane i jakiś nadgorliwy cyfrant może za jakiś czas uznać, że jednak od tego delikwenta należy wyciągnąć kasę, a z tego co się dowiadywałem mają na to 5 lat, wiec sporo czasu. Jedyne co nie wiem i mnie zastanawia tylko wówczas po jakiej stawce to się wówczas liczy, czy kursu z dnia przesyłki, czy na daną chwilę, bo jak drugie to wtedy może się zrobić problem bo kto wie co będzie za 5 lat :-P

A w kwestii gwarancji chyba najlepiej napisać do przedstawiciela na Polskę jak wygląda sprawa z gwarancją sprzętu z poza kraju i Unii i miałbyś wtedy jasność, bo tak to różnie jedna firma może uznawać druga nie.

#10 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 13:44

nie lepiej kupić GoPro- HERO3 HD Silver? raptem 1MP mniej od Blacka a kosztuje 100 dolców mniej... a co do oclenia to faktycznie- jak się trafi


Muszę porównać te kamerki bo jeszcze dokładnie tego nie robiłem ale na pewno muszą być inne różnice poza 1 MP w zdjęciach.

Hej,
nie wiem jak to jest z GoPro, ale radzę uważać z wszelkimi gwarancjami typu "world" i dokładnie się wywiedzieć, co w praktyce oznaczają.
Ja w ten sposób wpakowałam się z netbookiem Acera - znajoma przywiozła z Kanady, miała być gwarancja międzynarodowa. Tylko, że jak już się sprzęt zepsuł, to się okazało, że ta gwarancja obowiązuje, jeżeli jesteś Kanadyjczykiem na wakacjach i gdzieś za granicą Ci się sprzęt zepsuje ;) Więc i tak musiałam naprawiać we własnym zakresie.
Pozdrawiam!


Dzięki za info, ciekawa sprawa :D

Zawsze możesz ogarnąć GoPro z Livigno. Ktoś tu motał te kamerki i też wychodziły ok. 1300.. Teraz kilka osób jedzie na zakończenie sezonu więc może ktoś Ci przywiezie?


Jak ktoś przywiezie to chętnie, ale nie wyślę wcześniej obcemu 1300 na konto dla zakupu :P

Fakt różnie to wygląda, często w przypadku małych przesyłek nie naliczają. Generalnie wszystko zależy od urzędnika, bo to on decyduje czy nałożyć podatek/cło czy nie (i w poprzednim poście źle napisałem nie równowartość 250, tylko 150, żeby nie było). Cło w przypadku takiego sprzętu snowboardowego to akurat szczegół, bo 3.7%, nie wiem jaką stawkę ma elektronika, ale boli najbardziej ten podatek. A też kwestia jest że tak jak piszesz, że na deskę Ci nałożyli, a na ubrania nie, mimo że były droższe, to nie powiedziane że kiedyś nie dostaniesz. Wszystkie paczki są rejestrowane i jakiś nadgorliwy cyfrant może za jakiś czas uznać, że jednak od tego delikwenta należy wyciągnąć kasę, a z tego co się dowiadywałem mają na to 5 lat, wiec sporo czasu. Jedyne co nie wiem i mnie zastanawia tylko wówczas po jakiej stawce to się wówczas liczy, czy kursu z dnia przesyłki, czy na daną chwilę, bo jak drugie to wtedy może się zrobić problem bo kto wie co będzie za 5 lat :-P

A w kwestii gwarancji chyba najlepiej napisać do przedstawiciela na Polskę jak wygląda sprawa z gwarancją sprzętu z poza kraju i Unii i miałbyś wtedy jasność, bo tak to różnie jedna firma może uznawać druga nie.


Tak myślałem zrobić i zrobię na pewno przed zakupem - zadzwonię i będę wiedział na 100%.
Co do cła nie wiedziałem że mogą dawać je wstecz - już po puszczeniu towaru. Pytanie jaką mają dokumentację w historii u siebie...pytanie co zrobią jeżeli moja odpowiedz na ich pismo o nałożonym cle sprzed 2 lat będzie: "zaszła pomyłka, w tej paczce nie było sprzętu snowboardowego za XXXX zł tylko ubranie dla dziecka za 150 zł".

#11 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2013 - 14:12

Co do cła nie wiedziałem że mogą dawać je wstecz - już po puszczeniu towaru. Pytanie jaką mają dokumentację w historii u siebie...pytanie co zrobią jeżeli moja odpowiedz na ich pismo o nałożonym cle sprzed 2 lat będzie: "zaszła pomyłka, w tej paczce nie było sprzętu snowboardowego za XXXX zł tylko ubranie dla dziecka za 150 zł".

też nie wiedziałem, ale znajomy mi to powiedział który zajmuje się przesyłkami.
Jak zlecasz firmie wysyłkę i zakupy to masz jakiś rachunek, oni też sporządzają list przewozowy (bill of lading) wiec urząd ma czarno na białym co tam jest i ile to kosztowało. A jak inaczej organizowałeś przesyłkę to też musisz mieć jakiś dowód zakupu, cokolwiek i pewnie jak powiesz, że tam nie było to co oni twierdzą to musisz udokumentować że faktycznie było tam coś innego.

#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 15:04

jest prosta zasada jak pominąć cło i podatek, oczywiście nie zawsze skuteczna...nigdy nie wysyłamy paragonów, rachunków itd. razem z zakupionymi przedmiotami...wyrzucamy także oryginalne opakowanie...nie wysyłamy razem np. 2 kamer tylko oddzielnie, większa szansa, że nie zabulisz itd. :D

a cło i podatek jest naliczany od sumy wartości przedmiotu i kosztów transportu, na ciuchy to podatek 7% o ile dobrze pamiętam + dochodzi opłata agencji celnej od 100-150 zł za tzw. usługę

#13 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 15:49

Chyba zaryzykuję i kupię. Rodzina podeśle mi to najwyżej bez oryginalnego opakowania...
Polską instrukcję obsługi już ściągnąłem z internetu więc problemu nie będzie (jestem ułomny jeżeli chodzi o sprzęt...telefony, komputery, kamery...magia) :D

Wyczytałem w necie jeszcze że jak rodzina to przesyła (a nie ze sklepu) to można wypełnić blankiecik, że to nie zakup tylko GIFT żeby ominąć cło...nie wiem czy to prawda ?

Użytkownik Muniek edytował ten post 06 April 2013 - 15:56


#14 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 16:01

Tylko wez pod uwagę że przy tej kwocie (równowartość powyżej 250euro) urząd celny raczej nałoży Ci podatek i cło i to jest liczone od wartości całej przesyłki, a nie samego towaru.


ta suma zwalnia tylko z cła, nie z podatku, czyli tylko 3.7 % ....żadna kwota nie zwalnia z opłaty podatku!

Użytkownik Arec edytował ten post 06 April 2013 - 16:02


#15 Konrad

Konrad

    Starszy snołborder

  • Snowboard Summit Squad
  • 595 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2013 - 16:24

nie lepiej kupić GoPro- HERO3 HD Silver? raptem 1MP mniej od Blacka a kosztuje 100 dolców mniej... a co do oclenia to faktycznie- jak się trafi


różnica jest dużo większa niż tylko cyferki na papierze (pomijajac że nawet na papierze jest przepaść w możliwościach kamer)
9 na 10 wyapdków zdarza się w domu... Lion radzi nie siedź w domu

#16 Don Dżonson

Don Dżonson

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 April 2013 - 16:34

jest prosta zasada jak pominąć cło i podatek, oczywiście nie zawsze skuteczna...nigdy nie wysyłamy paragonów, rachunków itd. razem z zakupionymi przedmiotami...wyrzucamy także oryginalne opakowanie...nie wysyłamy razem np. 2 kamer tylko oddzielnie, większa szansa, że nie zabulisz itd.

to że w opakowaniu nie ma paragonu nie oznacza że ci nie naliczą, bo nie będą wiedzieli od jakiej kwoty, jak co to zgłoszą się do i samemu będzie trzeba przedstawić paragony, dowód zakupu, cokolwiek. A w przypadku jak zlecasz wysyłkę jakiejś firmie to ona sama podaje wartość i brak paragonu tu nie ma wpływu.

ta suma zwalnia tylko z cła, nie z podatku, czyli tylko 3.7 % ....żadna kwota nie zwalnia z opłaty podatku!

ja nigdzie nie powiedziałem że poniżej zwalnia też z podatku, napsiałem tylko że przy tej wartości powyżej 250 ma i podatek i cło. Też są przypadki że poniżej tych 250 euro paczka nie jest zwolniona z cła. A swoją drogą jak paczka jest o równowartości poniżej 50 euro to w większości wypadków olewają temat i podatku też nie naliczają.

#17 Majkel_lib

Majkel_lib

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 56 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor międzynarodowy ISIA

Napisano 06 April 2013 - 16:37

różnica jest dużo większa niż tylko cyferki na papierze (pomijajac że nawet na papierze jest przepaść w możliwościach kamer)


nie no spoko, nie czytałem specyfikacji kamerek więc tak tylko rzuciłem- sam jestem wyznania, że lepiej wydać więcej na lepszy sprzęt i mieć go dłużej ;-)

#18 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 16:41

Puściłem sobie właśnie slow motion momenty z Art of Flight.
Go pro 2 właśnie przegrało :D (myślałem też o nim)

Użytkownik Muniek edytował ten post 06 April 2013 - 16:42


#19 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 April 2013 - 19:09

Zawsze możesz ogarnąć GoPro z Livigno. Ktoś tu motał te kamerki i też wychodziły ok. 1300.. Teraz kilka osób jedzie na zakończenie sezonu więc może ktoś Ci przywiezie?


Byłem kilka tygodni temu
Black w przeliczeniu 1450 PLN
Czyli spoko
Jak bym nie miał Hero2 to bym kupił
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#20 zszywka

zszywka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 93 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 April 2013 - 23:21

Byłam w stanach 2 miesiące temu i się nad kupnem GoPro zastanawiała, tylko właśnie sprawa tej gwarancji nie dawała mi spokoju. Będąc tam porównywałam też ceny na necie, i kurde może niezbyt zwróciłam uwagę na model, ale ceny wydawały mi się w miarę podobne do naszych, Plus ten ich podatek, który CI dopiero przy kasie naliczają, co dla mnie jest osobiści masakrą, bo jak widzę cenę na półce sklepowej to to dla mnie cena końcowa, a nie, że przy kasie ma się niespodziankę. Ale skoro Muniek, wpadłeś na taką okazję, to obadam sprawę jeszcze raz na miejscu jak już tam dolecę. Wypytam też na miejscu jak to z gwarancją wygląda, może któryś ze sprzedawców będzie się orientował w temacie.