Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[SP] Fastec sLab01


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 08 February 2010 - 12:15

Witam!
Nie chcę mi się pisać po raz wtóry, dlatego wkleję to co napisałem na innym forum (zzzzzłłłłłłłoooooooooo.pl)
wiązania SP sLab 01/ volkl prime alu 2009-10-23 7:10  
Witam!
Właśnie przymierzam się do zakupu i nie mogę natrafić na rzeczowe testy tych wiązań. Jak z reaktywnością, czuciem deski itd.
Czy te wiązania oferowane przez SP i Volkla różnią się między sobą?
Może ktoś ma już jakieś doświadczenia?

Odp: wiązania SP sLab 01/ volkl prime alu 2009-10-24 12:35  
Witam!
Skoro nikt nie jeździł, to ja będę pierwszy;))))) Kupiłem Sp Lab fastec, z opcją wymiany na brotherhood . Jek przyjdą to napiszę.
pzdr

#2 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 08 February 2010 - 12:16

Witam!
Tak jak obiecałem, chciałem napisać o wrażeniach na temat wišzań sLab01 firmy SP 09/10. Jeżdzę od kilku lat na Flowach (modele NXT) i myœlałem, że w sprawie wišzań mam spokój na kilka sezonów. I tu niespodzianka.......
Zupełnie przypadkowo natrafiłem na reklamę APO i wišzań o trochę innym sposobie zapinania. Po zgłębieniu tematu wybór padł na Sp i Volkla. Tylko który model?
Volkla nigdzie nie mogłem obejrzeć i zaczšłem dopytywać się o SP. Ze sklepu przysłali mi 2 pary z opcjš zwrotu jednej z nich. Przyszły Brotherhood 09/10 i sLab01. Oto moje wstępne spostrzeżenia, z jazdy d*pš po dywanie......
Płyta podstawy w obydwu jest monolitem alucoœtam i to co mnie uderzyło to brak pedału gazu. Po przyjrzeniu się dokładnym zauważyłem, że przód podstawy na odcinku ok. 5 cm jest uniesiony i nie styka się z deskš. Nawet dziecko zauważy, że to zasada dŸwigni, a więc reaktywnoœć może być duża.
Talerzyki posiadajš 6 otworów i tak na oko będš pasowały też do desek Burka. Znajdujš się pod 2 elementowš piankš rozcišgniętš na całej powierzchni płyty i pod niš. W piance sš 2x3 poduszki powietrzne amortyzujšce.
Wszystkie klamry, zapinki, uszy linki i zwłaszcza klamra dopinajšca highback, sš aluminiowe ( we Flowach bywa z tym różnie). Wszystkie elementy Alu sš dodatkowo anodowane.
I teraz highback, moim zdaniem w sLabach jest sztywniejszy, niż w Brotherhoodach, wykonany z policoœtam i strapy w Brotherhoodach sš zdecydowanie freestajlowe, a w sLabach, zdecydowanie freeride’owe. Górny strap w Brotherhoodach jest minimalnie elastyczny, a w Slabach bardzo sztywny. Pomimo tego, w obydwu wišzaniach noga jest usztywniona i nie rusza się.
Próbowałem zrobić ollie w jednych i drugich, w Brotherhoodach wychodziło zdecydowanie lepiej i wyżej. Obroty przodem i tyłem wchodzš łatwo, bo wišzania sš zaskakujšco lekkie!!
I na zakończenie, zarówno w jednych i drugich, po 15 minutach przy mocnym zaciœnięciu nie docierała mi krew do palców, także nie należy zbyt mocno dopinać. W sLabach paski zostajš na wierzchu strapów, a same strapy sš ozdobione sztucznš skórš , w brotherhoodach sš jakby zamszowe i paski można włożyć do œrodka strapów. Nie ma klasycznych pompek, a sš klamry zaciskowe na paskach.
Muszę przyznać, że byłem mocno sceptycznie nastawiony do rozwišzania Fastec i starałem się znaleŸć dziurę w całym. Wišzania sš solidne, przemyœlane, precyzyjnie zrobione i ładne.
Generalnie nie mogę polecić, ani jednych, ani drugich, przed testowaniem w boju. Tym opisem chciałem jedynie przybliżyć te wišzania niezdecydowanym, lub sceptykom.

Pozdrawiam
p.s.nie wiem co się zrobiło z czcionką,także przepraszam

#3 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 08 February 2010 - 12:17

Odp: wiązania SP sLab 01/ volkl prime alu 2009-12-27 22:17 
Witam!
Tak jak obiecałem, testowałem przez 2 tygodnie w Czechach te wiązanka, na zmianę z Flowami. Moje spostrzeżenia to:
+świetna reaktywnośc
+ nic się nie luzuje
+strapy świetnie trzymają, ale trzeba je bardzo dobrze dopasować. Po większej chopce zsunął się capstrap i drzewka się szybko zbliżały;)))
+ są wygodne

- trzeba wygarniać śnieg i sprawdzać czy do końca się dopięło boczny zamek, bo może się otworzyć.

Pomimo wszystko systemu Fastec nie porównywałbym do Flowa, ponieważ obydwa typy dają inne odczucia.
Teraz z czystym sumieniem mogę polecić te wiązania, są dobre.
pzdr

#4 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 08 February 2010 - 12:18

Ale się wypisałem ;D 8)
pzdr

#5 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2010 - 15:02

ja smigam na brotherhood sp fasteca tegroczne po kilku dniach na stoku moge smialo potwierdzic wyzej wymienione spostrzezenia:)nio szybkosc wpiecia sie w zapiecia jest mega chyba w zyciu juz nei wroce do standardowch pompeczek;))

#6 jack bauer

jack bauer

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 February 2010 - 08:28

jazdzilem na SP Brotherhood Fastec caly zeszly sezon jak rowniez i obecny. rewelacyjna alternatywa dla tradycyjnych wiazan przede wszystkim ze wzgledu na szybkolsc zapinania i wypinania. bardzo dobre rozwiazanie z capstrapem (nie bardzo rozumiem jak koledze mogl sie zsunac capstrap moim zdaniem przy prawidlowym dopasowaniu jest to po prostu niemozliwe). dobre zabezpieczenie wszelkich srubek przed odkreceniem i zgubieniem. do minusow mozna zaliczyc trudnosci przy zapieciu na stromym stoku jak i w glebokim sniegu.

#7 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 09 February 2010 - 11:10

Witam kolegę :P i Wam serdecznie gratuluję. A jak tam u Was w życiu prywatnym? :P

Zsunął się capstrap, ponieważ posiada on na pasku taki luz roboczy (góra-dół) i jak się nie zwróci uwagi i włoży byle jak (przydepnie się) to wtedy w czasie  jazdy może się zsunąć.
Pragnę zauważyć, że rok temu te wiązanka posiadały inną podstawę, łyżkę i strapy, a w tym zostały zrobione na nowo.
Akurat zapinanie na stromym mam przećwiczone przez Flowy i nie stanowi problemu, a w głębokim specjalnie sprawdziłem. Sięgamy ręką do wiązań i otwieramy klamry, a następnie wyciągamy nóżkę ze śniegu. Po czym kładziemy się na śniegu i przystępujemy do wyciągania deski ze śniegu ( to jest problem!).
pzdr

#8 northway24

northway24

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 37 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2010 - 15:14

zycie prywatne jak to zycie prywatne raz lepiej raz gorzej wazne ze do przodu:D:Dale racja w tym roku wyszla nieco zmieniona plytka wiazania nie mialem przyjemnosci jezdzic na zeszlorocznych ale jak pisalem te daja rade:D:Dco do zapinania na wzniesieniach kwestia przyzwyczajenia chociaz 1 raz byl malo udany hehe:Ddokupilem buciki sp widze ze capstrap siedzi na nich idealnie zobaczymy jak reakcja na skrety i czucie deski  mysle ze bedzie jeszcze lepsze :P

#9 Jaroo

Jaroo

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 89 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 February 2010 - 20:20

ciach

Użytkownik Shrek edytował ten post 21 June 2010 - 18:42
nie nabijać postów żaden nie napisał nic na temat


#10 dodi01494

dodi01494

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 70 postów

Napisano 09 February 2010 - 23:10

ciach

Użytkownik Shrek edytował ten post 21 June 2010 - 18:43
nie nabijać postów żaden nie napisał nic na temat