Skocz do zawartości




Zdjęcie

Kupie Gogle Anon Hawkeye


14 odpowiedzi w tym temacie

#1 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2013 - 19:46

W miarę rozsądnej cenie przemyślę każdą propozycję, najlepiej czarna oprawka ;)

#2 .:SN4KE:.

.:SN4KE:.

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 March 2013 - 22:06

Jakbyś był zainteresowany to mam Electrici EGB2. Po więcej info pisz na PW.

#3 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2013 - 23:40

W miarę rozsądnej cenie przemyślę każdą propozycję, najlepiej czarna oprawka ;)


a nie lepiej inne gogle ? te anony to żadna rewelacja.
no chyba że mierzyłeś i nic innego ci nie pasuje
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#4 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 09:02

a nie lepiej inne gogle ? te anony to żadna rewelacja.
no chyba że mierzyłeś i nic innego ci nie pasuje


W sumie może i masz rację, ale jako że zainspirowany twoimi wypowiedziami na temat eg2 poszedłem przymierzać do jakże znanego kasku red hifi (rozmiar M!) i być może właśnie w rozmiarze był problem bo może spasowanie było OK, ale jednak sporo za duże, już eg2.5 lepiej ale do mojej twarzy jednak wole mniejsze gogle,
"niestety dzieci, lansu nie będzie.."

Jakbyś był zainteresowany to mam Electrici EGB2. Po więcej info pisz na PW.


Sorry mate, tylko anony mi pasują ;) i stety/niestety ten model w szczególności..

Powiem więcej, niepolacane tutaj oekleye też świetnie mi z kaskiem red'a pasują, szkoda tylko że cena nie teges..

#5 wojtula

wojtula

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2013 - 09:14

Dlaczego oakleye są niepolecane, z jakichś szczególnych powodów czy po prostu cena?

#6 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 12 March 2013 - 15:41

Oakley jest najprawdopodobniej najlepszy ale i najdroższy. PABLOS na allegro znajdziesz crowbary albo splice w niezlych cenach a imo lepsze od Anona a podobna wielkość, Od Anona wolalbym też np dragon rogue. Wszystkie pięknie z HI FI leżą. W ogole większość modeli okleja mozna w ciemno do kasku kupić.

#7 wojtula

wojtula

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2013 - 15:48

Ja kupiłem w dosyć promocyjnej cenie Oakleye A-Frame, z najlepszą szybką fire iridium. Nie są duże, jak EG2, Splice czy APX ale też nie są małe. Są przyzwoite. ;-)

Ale szczerze mówiąc, wolałbym te największe i chętnie zamieniłbym się.

#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 15:59

Wg. mojej osobistej oceny (żeby nie było)

Oakley

- Szyby
Oakley robi bardzo dobre szyby o świetnej optyce do wszystkich gogli. Górna półka jak nic
- Ramki
Tutaj to kwestia indywidualna, każdy ma inną buźkę. Mi ramki Oekleya nie podchodzą, No może oprócz nowego modelu Canopy (Bardzo fajna Ramka, moja ulubiona i Oakleya)
Spasowanie z kaskiem też sprawa indywidualna - u mnie też wygląda to słabo.
- Cena
Niestety wysoka. Trzeba szukać dobrych przecen.

Jedna Ramka nie pasuje do żadnego kasku Oakley Wisdom :)

Anon obecnie nie ma fajnych ramek. Niestety konkurencja poszło mocno do przodu i flagowy Realm już nie jest taki super. Reszta, nawet ta duża od Anona nie zachwyca.
Wszytko u Dragona oprócz APX jest naprawdę super. Dobre szyby, super spasowanie z kaskiem.
Przez lata śmigałem w Mace i .... naprawdę polecam
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 16:06

Wg. mojej osobistej oceny (żeby nie było)

Oakley

- Szyby
Oakley robi bardzo dobre szyby o świetnej optyce do wszystkich gogli. Górna półka jak nic
- Ramki
Tutaj to kwestia indywidualna, każdy ma inną buźkę. Mi ramki Oekleya nie podchodzą, No może oprócz nowego modelu Canopy (Bardzo fajna Ramka, moja ulubiona i Oakleya)
Spasowanie z kaskiem też sprawa indywidualna - u mnie też wygląda to słabo.
- Cena
Niestety wysoka. Trzeba szukać dobrych przecen.

Jedna Ramka nie pasuje do żadnego kasku Oakley Wisdom :)

Anon obecnie nie ma fajnych ramek. Niestety konkurencja poszło mocno do przodu i flagowy Realm już nie jest taki super. Reszta, nawet ta duża od Anona nie zachwyca.
Wszytko u Dragona oprócz APX jest naprawdę super. Dobre szyby, super spasowanie z kaskiem.
Przez lata śmigałem w Mace i .... naprawdę polecam


OK dzieki za opinie, wezme pod uwage wasze spostrzeżenia, poszperam, poprzymierzam i zobaczymy, nie mam z tym parcia na szkło ponieważ pierwszy raz od 6 lat kupuje gogle;) ;)

#10 wojtula

wojtula

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 9 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 March 2013 - 18:40

Jeśli zamierzasz jeździć głównie wtedy, kiedy świeci słońce, to szczerze polecam szybkę Fire Iridium z Oakleya, nie wiem jakie są odpowiedniki innych marek. Ale rewelacja, idealnie się spisuje wtedy. Tak czy siak, w Oakleyach zwykłe szybki wymienne raczej na pochmurne i ciemne dni są dosyć 'tanie'.

#11 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 12 March 2013 - 20:27

ProDish wymień model oakleja oprócz wisdom który nie pasuje z Twoim Hi Fi? Splice pasuje bardzo dobrze, crowbar też (choć dla mnie za małe) airbrake, canopy idealnie, a frame też pasują nawet mimo ze są imo bardzo małe. Ramki jakościową są we wszystkich dobrych brandach podobne - kształ kwestia gustu. Natomiast optyka u oakley jest nr.1.

Oakley ceny katalogowe ma nieprzyjemne to fakt, na alledrogo mozna jednak cos wyszukać.

Też polece dragona modele rogue i mace. Optyka gorsza ale znacznie mniejsze pieniądze niz oakley.

Fire iridium to dosc radykalna szyba na słońce - w alpy w kwietniu ideal ale w polszy niebardzo

#12 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 12 March 2013 - 20:42

ProDish wymień model oakleja oprócz wisdom który nie pasuje z Twoim Hi Fi?


Gdzie ja napisałem że ramki Oakleya nie pasują do kasku.
No dobra może trochę nie po Polsku napisałem ale chodziło mi ze Wisom nie pasuje z kaskiem :P

Fire iridium to dosc radykalna szyba na słońce - w alpy w kwietniu ideal ale w polszy niebardzo


dokładnie. Fire Iridium jest na mega alpejskie słoneczko. U nas tylko +10 do lansu :)
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#13 PABLOSPortos

PABLOSPortos

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 15 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 March 2013 - 14:57

Gdzie ja napisałem że ramki Oakleya nie pasują do kasku.
No dobra może trochę nie po Polsku napisałem ale chodziło mi ze Wisom nie pasuje z kaskiem :P



dokładnie. Fire Iridium jest na mega alpejskie słoneczko. U nas tylko +10 do lansu :)


Do zamknięcia.

PS. z perspektywy widzę że wybór gogli jak wybór butów: trzeba wyrobić swoje zdanie bo nie każde każdemu pasują i nie radze nigdy podazania za trendami/modą (gogle na pol twarzy/lustra na zachmurzenie) tylko wybór wedle własnego odczucia i wygody.
Np. electrici polecane tutaj eg2 są super hiper itd ale niestety z kaskiem8 h na stoku w nich latać i skakać na railach jakoś siebie nie widze no chyba że wykluczamy oddychanie nosem i ogólną wyodę jazdy a propsujemy lansik;)

#14 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 15 March 2013 - 17:37

Wszystkie wymienienione są bardzo dobre - a dopasowanie do własnej twarzy i kasku to juz kwestia indywidualna, Mi Eg2 z kaskiem pasowały za to idealnie.

#15 Joszu

Joszu

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1257 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 March 2013 - 19:36

No dobra może trochę nie po Polsku napisałem ale chodziło mi ze Wisom nie pasuje z kaskiem :P


Zakładałeś je na dyńkę i na wszystko kask, czy tylko na kask ?
Bo tylko w tym pierwszym przypadku producent nie mija się z prawdą, że wisdomy są kompatybilne z kaskiem.
Nie wiem jednak jak to wygląda z hifi, bo nigdy nie miałem tego garnka na głowie.
There's a natural mystic blowing through the air ...