Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Buttering A Krawędzie Deski


40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 08 March 2013 - 20:49

nie wiem chłopaki, czy zauważyliście, że faceci rozróżniają tylko trzy kolory...za...ty, chu...y i pe...ski :D


Wszystkie trzy mamy w naszym logo :D

Hahahaha

Pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#22 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2013 - 22:18

no i jeszcze śrubki! śrubki w insertach! a konkretnie waga śrubek aby odpowiednio zbalansować ciężar!

normalnie jakiś onanizm sprzętowy się tu robi :D

#23 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2013 - 22:27

Blagam Cię..... OCZYWIŚCIE ŻE TAK !!
A jaki..... A jaki jest najszybszym kolorem świata ?? :D

CZERWONY !!! :)

Pzdr

JW


aaaa widzisz... słyszałem i o srebrnym :) ... niby pierwszy supersamochód to srebrny mercedes, ale tak, czewony zdecydowanie.

Jamer dzięki za obszerną wypowiedź, ale idąc dalej to grafika pociapkana i pomazana a'la LibTech, czy równiutka cyrklem i linijką rysowana a'la NeverSummer będzie lepsiejsza? No wiesz tu znowu występują okrągłości, kontra kanty :). Chyba, że to już bez znaczenia. (mała dyplomacja... żeby nie było to i te i te mi się podobają)

I czy puszczenie bąka pomaga?

Pzdr :)

edit.
Czy założenie butów lewy na prawą nogę i prawy na lewą pomaga w kręceniu butterków na switch?

Użytkownik czynasty edytował ten post 08 March 2013 - 22:30

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#24 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2013 - 22:38

Pozwól, że szybko odpowiem w sprawie bąka.
Otóż pomaga i to bardzo.
Solidne pierdnięcie podczas ewolucji, powoduje tzw. furkot w spodniach, co automatycznie poprawia styl.
A ile przy tym śmiechu!

Z butami nie próbowałem więc się nie wypowiadam.

Pzdr.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#25 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 March 2013 - 22:56

CO DO KOLOROW TO MUSI BYC OCZOJEBNY SLIZG BEZ TEGO NIE MA SMAROWANIA .... CZERWONA W CZASZKI .... MOZE KIEDYS DOCZEKAM

Użytkownik emer edytował ten post 08 March 2013 - 22:56

emer

#26 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 08 March 2013 - 22:59

Ot doszliście panowie po jaki ch*j w spodniach wentylacja - otóż zbyt duże cisnienie wewnątrz spodni może spowodować eksplozje, Dobry bąk + dobre spodnie = kwintesencja stylu i skila. Dobry bąk i ch*jowe spodnie = d*pa urwana!
  • Plecakofil lubi to

#27 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2013 - 07:36

wbrew pozorom ten wątek nie był taki głupi

#28 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 March 2013 - 09:30

Motylo, nikt nie mówi, że był głupi, ale przy piątku wszystkich zebrało na żarty, no i się trochę rozjechało :) ja już jestem grzeczny.
A tak na poważnie w temacie bevela i butteringu przy 0/90 nie podcinam i żyję.

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#29 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 March 2013 - 10:09

Luz, widzę że tu wszyscy obeznani w temacie flacenia więc nie będe się wcinał :D

#30 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 March 2013 - 13:03

no dobra :) podarliśmy łacha :) wiec żeby nie było że nie jest do końca merytorycznie....

wg mnie .... wystarczy poprostu deska freestylowa, nie za miekka jak np park rocker ale jakiś miły rockerek, moze byc twintip
ustawienie na kaczuche i ogień.... 8)

po tym jak zobaczyłem jak w kaunertal na największej hopie Matys po zjechaniu z toru do Brodercrossu podjechal na najazd, zapytał czy można - stojąc w twardym sprzecie i kierunkowym ustawieniu wiazan, kolesie - austryjacy, niemcy popatrzyli jak na debila...... nastepnie Matys pierdolną 1080 ...otrzepał spodnie i pojechał do orczyka... miny kolesi.... bezcenne :D wiekszość odpuściła sobie skakanie :lolbounce: - i wlasnie od tego czasu powtarzam ze sprzęt owszem jest ważny ale ważniejsze jest to co potrafisz...

pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#31 Jancio Wodnik

Jancio Wodnik

    Pro snołborder

  • Administratorzy
  • 1367 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 09 March 2013 - 21:05

a tak na marginesie to na tym filmiku masz wszystkie odpowiedz. żadnego tepienia krawędzi, specjalnych desek itd.....

poprostu fun...... i duzo ćwiczeń :D



pzdr

JW

.......... ......... ............. ...................

kropki !!! wracać mi tu !!! znowu sp***doliły .. Dołączona grafika


#32 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 09:33

Miron działa na wesoło i o to właśnie chodzi :ok:

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#33 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 March 2013 - 10:30

no dobra :) podarliśmy łacha :) wiec żeby nie było że nie jest do końca merytorycznie....

wg mnie .... wystarczy poprostu deska freestylowa, nie za miekka jak np park rocker ale jakiś miły rockerek, moze byc twintip
ustawienie na kaczuche i ogień.... B)

po tym jak zobaczyłem jak w kaunertal na największej hopie Matys po zjechaniu z toru do Brodercrossu podjechal na najazd, zapytał czy można - stojąc w twardym sprzecie i kierunkowym ustawieniu wiazan, kolesie - austryjacy, niemcy popatrzyli jak na debila...... nastepnie Matys pierdolną 1080 ...otrzepał spodnie i pojechał do orczyka... miny kolesi.... bezcenne :D wiekszość odpuściła sobie skakanie :lolbounce: - i wlasnie od tego czasu powtarzam ze sprzęt owszem jest ważny ale ważniejsze jest to co potrafisz...

pzdr

JW

jeżeli mowa o tym co miał nagrane to była 9 i to jeszcze zabawniejsze bo na sztywnym sprzęcie lądował na sw:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#34 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 10:34

w moich stronach to się nazywa WYJAŚNIARKA :)

Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!


#35 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 17:21

Trzeba przeprosić autora tematu, ale ten cały bajzel to przez Jancia ... wszyscy widzieli :terefere:

Na tym video jeżdżą na jakichś miękkich deseczkach, Park Rocker, Park Series itp.


Ale po tym filmie myślę, że jakiś mega miękki blat chyba nie jest potrzebny, bo koleś smaruje Custom x, w dodatku camber.


Także jak ktoś nie musi giąć deski pod kątem 90 stopni to chyba da się na wszystkim.

Jeździłem trochę na T. Rice Pro i pomimo flexu 7 gieła się moim zdaniem sporawo, tylko czy twarde buty i wiązania będą dużą przeszkodą? ... Motyl? :)

Użytkownik czynasty edytował ten post 10 March 2013 - 17:30

Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#36 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2013 - 18:34

co do twardych wiązań i butów (zależy a jakiej tej twardości mówimy), ale wydaję mi się, że to tak trochę pół na pół...twardsze buciki i wiązania pozwalają łatwiej kontrolować i wyginać deskę, chociaż przy gięciu lepiej jak wiązania po prostu "puszczają" ...optymalną taką konfiguracją było by chyba mieć miększe wiązki i twardsze buty ;) w większości wypadkach to i tak raczej sprawa indywidualna :D

#37 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2013 - 20:07

Czynasty mega podoba mi się drugi filmik który wrzuciłeś. za***iście mi się podoba jak ten gość jeździ. Co do samego butteringu to właśnie taką odmianę chciałbym umieć. Nie podoba mi się mega obkręcanie i jakieś dziwne wyginanie deski we wszystkie strony przy zerowej prawie prędkości. Ten gość robi to ładnie, przy fajnej predkości, skleja tricki jeden po drugim, wyraźnie...nie wygina deski we wszystkie strony naraz bez ładu i składu :-)

Co do TR PRO + burton imperial + union asadachi (wiazki z wysokim highbackiem)...nie ma raczej problemu. Nie umiem się tak poruszać jak ten gość na filmie ale przykładowo: chwycić deskę na tail i obkręcać się na tailu dookoła własnej osi jadąc w dół - nie ma na wymienionym przeze mnie sprzęcie problemu. To samo wszelkiego rodzaju flat podskoki z rotacją (ale to oczywiste przy tym popie). Tego rodzaju flat jest spokojnie do ogarnięcia na tym zestawie.

Natomiast to co robią na pierwszym filmiku który dałeś - niestety nie wydaje mi się. Nawet na pewno.

Użytkownik Muniek edytował ten post 10 March 2013 - 20:12


#38 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 10 March 2013 - 20:41

Był jeszcze z kolesiem na Unity z konkretnym bevelem (chyba ponad 3 stopnie) i też dobrze dawał :)

Sztywne buty i wiązki to dla mnie lepszy transfer sił przy presach i niektórych trikach z nosa/taila, natomiast mniej swobody. Kwestia co kto lubi, ale ja olałem miękkie highbacki i mega miękkie buty. Dla mnie wypośrodkowanie setu daje najwięcej możliwości i uniwersalności. Co do deski to jeśli tylko pressy i buttery to wiadomo że na początek kapeć w rockerze będzie git, później jednak takiej desce (jak dla mnie) brakuje pier*****a. Jeśli sie opyka pewne triki to późniejsze powtórzenie tego na sztywniejszym ogólnie zestawie nie stanowi jakiejś kolosalnej trudności.

Co do podcięcia, to mam starego sztrucla i chyba z ciekawości mu pyknę 3 stopnie ze spodu.

#39 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 10 March 2013 - 23:21

Do butterów mi najbardziej odpowiada dosyć sztywny flacik lub rocker. Taki profil gwarantuje łatwość manewrowania, obracania etc, a no i jest spory pop idealny do skoków z rotacją etc. Naleśnik więcej wybaczy ale słabiej skoczy. Też mam ochotę podciąć moje T1 od spodu ale cholera nie mam pojęcia jak to się odbije w zwykłej jezdzie na krawędzi

#40 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 11 March 2013 - 06:48

Jeśli ma to być deska do wszystkiego a buttery są tylko dodatkiem to nic bym z nią nie robił. Z dwustopniowego podcięcia powrót do zera jest dość pracochłonny i bez wizyty na maszynie się nie obejdzie.



Dodaj odpowiedź