Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Flux Tt30 - Rozmiar Wiązań


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olenek

Olenek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 1 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 February 2013 - 22:46

Witam wszystkich,


po długiej lekturze forum wymieniłem wiązania. Wybór padł na Flux TT30. Posiadam buty Northwave o rozmiarze 43 - wydaje mi się, że trochę za duży, powinien być 42,5. W przyszłości planuję je wymienić na Burton Ruler - mniejsza skorupa. Po lekturze forum oraz rozmowie z Morganem zdecydowałem się na wiązania w rozmiarze M (do 42,5) Zerknijcie na zdjęcia i powiedzcie czy te Northwave'y nie wystaja za bardzo z tego wiązania i czy nie lepiej byłoby wziąć wiązań w rozmiarze L.


Pozdrawiam
Olenek

Załączone miniatury

  • IMG_0145.JPG
  • IMG_0146.JPG


#2 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 20 February 2013 - 23:28

w niedzielę fabian wsadził swojego vansa 45.5 w m'kę emera... było dobrze... resztę dopowiedz sobie sam :ok:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#3 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 21 February 2013 - 00:19

Schowaj odrobinę pedał gazu (jeśli go wysunąłeś) i będzie bardzo dobrze.

@praxx - weszła mu pięta? zmieścić zmieścisz, ale nie o to w tym chodzi :) Na większej płycie, o ile sobie możesz na taką pozwolić - czyli gdy but wystaje z przodu poza pedał gazu odpowiednio, gdy deska jest wystarczająco szeroka, po prostu lepiej się jeździ.

#4 Fabien

Fabien

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 76 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 February 2013 - 23:25

Schowaj odrobinę pedał gazu (jeśli go wysunąłeś) i będzie bardzo dobrze.

@praxx - weszła mu pięta? zmieścić zmieścisz, ale nie o to w tym chodzi :) Na większej płycie, o ile sobie możesz na taką pozwolić - czyli gdy but wystaje z przodu poza pedał gazu odpowiednio, gdy deska jest wystarczająco szeroka, po prostu lepiej się jeździ.

W m'ce minimalnie zachwiana jest symetria pieta/palce, mozna na dyskach nieznacznie cofnac wiazanie na backside i jest ok.
W l'ce minimalnie brakuje "pedalu gazu" na frontside tz. wiazanie na maxa zmiejszone, a mimo to brakuje 0,5cm do ustawien idealnych.
Strapy w jednym i drugimi rozmiarze mozna ustawic w pelnym zakresie, zapewniajac optymalne ustawienie.
Pieta w moich vansach miesci sie bez problemu w m'ce, jednakze wiekszy komfort ustawien a zarazem moj wybor(nie pierwsze wiazanie Fluxa) padl na rozmiar L.

P.S.
- moje "pletwy" aktualnie ogrania Vans w rozmiarze EU45/US11,5, dlugosc zewnetrzna 31,5cm. Prax dorzucil chcacy/niechcacy polowke od siebie(szkoda ze z wodka nie idzie mu podobnie :) )
- dalej nie widze alternatywy na Fluxa(komfort, response, waga, etc.), niezaleznie czy to wczesniejsze Distortion, DMCC Light czy aktualny DL.

#5 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2013 - 00:15

A mnie dziś pękł drugi pasek w ciągu miesiąca. Tym razem górny i to podczas zapierdalania. No nie jest to śmieszne, że po dwóch sezonach paski się zaczynają łamać bez ostrzeżenia. Cudem się nie rozwaliłem... Temperatura -5, więc żaden ekstrem.
Potraktujcie to jako ostrzeżenie - ds30 sprzed dwóch lat chyba. Zacznę chyba wozić cały zestaw strapów zapasowych, choć to trąci paranoją. Dodam że jestem w Rumunii i dobrze, że wziąłem drugą parè wiązań - k2hurrithane. Może nie są aż tak reaktywne jak Fluxy, ale paski nie pękają. Jeszcze.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 07:58

który dokładnie pasek poszedł, zębaty czy ten z z dziurkami do regulacji?
no board no fun!

#7 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2013 - 09:22

Ten z dziurkami. Poprzednio tez ten sam, tylko że razem z capstrapem zniknął na Pilsku. O ile okazało się, że bez capstrapa da się nawet śmigać spoko, to one foot z czerwonej i czarnej trasy nie idzie raczej, jak po maśle.

Znaczy ten sam w sensie, że nie zębaty. Tyle że przedni.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 09:27

pytam bo mojemu młodemu polecial ostatnio ten dolny w RK30 ;)
no board no fun!

#9 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2013 - 09:48

Czyli nie jestem odosobnionym przypadkiem. W dodatku ceny pasków i pompekł są chore...
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#10 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 February 2013 - 11:30

Misiek - gdyby Ci strzelił ten pasek podczas jazdy to byś go nie zgubił, zostałby jego kawałek wraz pompką na pasku zębatym. Logiczne. Może wlazł Ci pod deskę gdy jechałeś z kimś na orczyku czy też zsiadałeś z krzesła. Trzeba go wymienić. Wiesz gdzie się zgłosić ;)

#11 JaMMiQ

JaMMiQ

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 21:00

dobrze, że wziąłem drugą parè wiązań - k2hurrithane. Może nie są aż tak reaktywne jak Fluxy, ale paski nie pękają. Jeszcze.


Minie w Białce na TDv4 pękł "pin" od mocowania paska w capstrapie w Hurrithanach ;) Na szczęście pasek został w pompce i w serwisie za piątaka na miejscu dorobili ;) Ale chyba 2 lata to jakiś moment krytyczny wiązań ;)

Użytkownik JaMMiQ edytował ten post 22 February 2013 - 21:01


#12 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 February 2013 - 08:30

Morgan, owszem przedni pasek pękł najpewniej na orczyku, ale górny podczas jazdy. Nie zgubilem go, nigdzie tak nie napisałem. Problem roxwiązałem doraźnie, skracając pasek i scyzorykiem powiększyłem jednà z dziurek, aby podeszła pod śrubę mocującą. Niemniej jestem coraz mniej zadowolony. O ile wali mnie jakość powłoki lakierniczej, mogę nie widzieć rozsypującej się siateczki na strapach górnych, to takich niespodzianek więcej bym nie chciał.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#13 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 17 May 2013 - 18:18

Witam,
świeżak forumowy ze mnie ale coś tam już pojeździłem na desce. Noszę się ostatnio z zamiarem zakupu wiązań do decka Rome artifact rocker - czyli dosyć "miętkawego" i jak się pewnie domyślacie to szukam wiązania pod fs ale też sporo "zwykłego" jeżdżenia. W oko wpadł mi model Flux'a (głownie chodzi o dobra promocje jaką może uda mi się wychaczyć) TT30. Problem w tym że: po pierwsze nie mam zadnego znajomka co by śmigał na tej marce o modelu już nie wspominając, sam też nie mam doświadczenia z tą firmą, po drugie jestem dokładnie na granicy rozmiarówki M/L. Bucik mam podobny rozmiarowo do kolegi a właściwie to identyczny :)
Pytanie brzmi czy lekko większe buty wejda swobodnie ??(aktualny obów jakiego używam jest dosyć smukły więc z jego pasowaniem nie wyczówam problemów).
Pytanie drugie: "są może jakieś wieści na temat eksploatacji wiązania TT30?"
Pytanie trzecie: co z tymi łamliwymi paskami? Miałem już kilka wiązań i różne spotykały je sytuacje i awarie (połamane pompki urwane paski zębate, pęknięta piętka i high back), ale nigdy nie widziałem urwanego paska od strony strapa :(

#14 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 May 2013 - 18:24

Witam,
świeżak forumowy ze mnie ale coś tam już pojeździłem na desce. Noszę się ostatnio z zamiarem zakupu wiązań do decka Rome artifact rocker - czyli dosyć "miętkawego" i jak się pewnie domyślacie to szukam wiązania pod fs ale też sporo "zwykłego" jeżdżenia. W oko wpadł mi model Flux'a (głownie chodzi o dobra promocje jaką może uda mi się wychaczyć) TT30. Problem w tym że: po pierwsze nie mam zadnego znajomka co by śmigał na tej marce o modelu już nie wspominając, sam też nie mam doświadczenia z tą firmą, po drugie jestem dokładnie na granicy rozmiarówki M/L. Bucik mam podobny rozmiarowo do kolegi a właściwie to identyczny :)
Pytanie brzmi czy lekko większe buty wejda swobodnie ??(aktualny obów jakiego używam jest dosyć smukły więc z jego pasowaniem nie wyczówam problemów).
Pytanie drugie: "są może jakieś wieści na temat eksploatacji wiązania TT30?"
Pytanie trzecie: co z tymi łamliwymi paskami? Miałem już kilka wiązań i różne spotykały je sytuacje i awarie (połamane pompki urwane paski zębate, pęknięta piętka i high back), ale nigdy nie widziałem urwanego paska od strony strapa :(


Ja w tym sezonie 3 pary wiązań miałem i fluxy TT30 są po prostu cudowne. Jeździ mi się w nich wyśmienicie, mam rozmiar wiązań L, a buta 43, przy czym but to Burton Driver X więc bardzo mała skorupa i myślę, że w M bez problemu bym wlazł. Mimo wszystko w L też mi się bardzo wygodnie jeździ, dużo lepiej niż w SP Fastec Black.

#15 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 21 May 2013 - 12:08

Sernik,

dasz rade "zwymiarować" Twojego buta? Chodzi tylko o dł. podeszwy i jej szerokość w najszerszym punkcie :) zobaczę jak to się ma do moich butów.

z góry dzięki za pomoc

ps. jak używasz deski? głownie AM czy jakieś próby FS też?

#16 Snp

Snp

    Starszy snołborder

  • ModTeam
  • 570 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 21 May 2013 - 12:16

Mam praktycznie identyczne parametry co sernik. Jedynie inne buciory wkladam do swoich TT-ek - Burton Moto. I szczerze tez nie narzekam. Wielokrotnie nieumyslnie debptalem wykrzywialem a nawet potraktowalem krawedziamy paski i do tej pory jak nowe. Takze (odpukac w niemalowane !) poki co jestem jak najbardziej zadowolony :)

#17 sernik

sernik

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 May 2013 - 19:48

Sernik,

dasz rade "zwymiarować" Twojego buta? Chodzi tylko o dł. podeszwy i jej szerokość w najszerszym punkcie :) zobaczę jak to się ma do moich butów.

z góry dzięki za pomoc

ps. jak używasz deski? głownie AM czy jakieś próby FS też?


Ja słabego skilla mam na FS, coś tam buttery sobie próbuje, ollie i 180, troszkę FR - więc deski używam jak najbardziej AM. W tym roku będę chciał kupić jakiegoś Arbora trochę twardszego - obecnie ujeżdżam Stroke.

Buta postaram Ci się zwymiarować koło soboty - sprzęt już w piwnicy u teściów :P

Użytkownik sernik edytował ten post 21 May 2013 - 20:00


#18 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 May 2013 - 06:36

Ja słabego skilla mam na FS, coś tam buttery sobie próbuje, ollie i 180, troszkę FR - więc deski używam jak najbardziej AM. W tym roku będę chciał kupić jakiegoś Arbora trochę twardszego - obecnie ujeżdżam Stroke.

Buta postaram Ci się zwymiarować koło soboty - sprzęt już w piwnicy u teściów :P


Będę wdzięczny!
ale chyba i tak nie wstrzymam i kupie wiązanie już dziś, rozmiar M najwyżej będzie do odkupienia :P

#19 EriksonE

EriksonE

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 728 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 03 June 2013 - 13:03

Nie żebym sam sobie odpowiadał :) ale Pan Misiek okazał się bardzo pomocny i użyczył swoich flux'ow do pomiary względem buta. Śmiało można powiedzieć że z butem mniejszym niż 44 nie ma się co pchać do rozmiaru L, M'ka w zupełności wystarczy.

#20 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 03 June 2013 - 22:07

Pan Misiek, hehe :laugh:

W przypadku Twoich Northwave'ów to nie wiadomo, czy nawet nie wbiłbyś się do S-ki :)

Użytkownik Misiek Bielsko edytował ten post 03 June 2013 - 22:08

www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany



Dodaj odpowiedź