Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

ustawienie wiązań


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 franas00

franas00

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 67 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2010 - 15:50

1.Witam serdecznie, ostatnio troszkę czytałem o ustawieniu wiązań, gdzieś tam wyczytałem że ustawienie dla początkującego to przód 30* a tył 15* czy to prawda czy to jednak indywidualna sprawa??

znalazłem to tu:
http://www.snowboard...a-regulacje.php


2.jak tydzień tamu byłem z kumplem na stoku to facet z wypożyczali powiedział że na początek mozna
ustawić wiązania na "kaczkę"(po 15*, prawa noga o 15* w prawo a lewa noga o 15* w lewo)

jednak potem przeczytałem że takie ustawienie na "kaczkę" jest nie zdrowe da stawów...

co o tym myślicie??

#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2010 - 15:59

Ja mam na kaczkę +18 tył -9 i jest gitara , nogi mnie nie bola w kolanach i jestem zadowolony >:(

#3 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 06 February 2010 - 16:04

http://adechade.com/...php?topic=142.0

tu masz trochę opisane

#4 franas00

franas00

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 67 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2010 - 16:23

tak tu czytam i czytam i sam już nie wiem, jak na razie mam ustawienia +15/-7
i czasami bardzo mnie bolą łydki, a przy jeździe ucieka mi tył deski, macie może jakieś wskazówki jak dla mnie?? jestem początkujący jeżdżę dopiero 3 sezon a na nowej desce dopiero 2 razy miałem okazje pośmigać...

choć wydaje mi się że za bul są odpowiedzialne buty które mam bo kupiłem je używane, są bardzo słabo dopasane, pięta mi w nich ucieka... 

#5 superman6

superman6

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 06 February 2010 - 16:27

Tu jest sporo info na temat stancy itp...
http://legacy.cs.uu....now/stance.html  może się przyda >:(

#6 franas00

franas00

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 67 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2010 - 16:37

Tu jest sporo info na temat stancy itp...
http://legacy.cs.uu....now/stance.html   może się przyda >:(


szkoda że nie po polsku

#7 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 06 February 2010 - 20:35

Trzeci sezon to taki początkujący z przmrużeniem oka haha. Optymalnie ustawienie wiązań jakie się często zaleca to +21 +6 i ja tez tak miałem i robiłem na nich dosyć duże postepy a teraz po prostu kombinuję. pozdro

#8 franas00

franas00

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 67 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 08 February 2010 - 22:40

dziś ustawiłem sobie wiązania tak jak kolega mówił +21 +6 i naprawdę jeździło mi się super:)

mam jeszcze jedno pytanko
dziś jak ostrzyliśmy kolegi deskę facet pytał się na jaki stopień naostrzyć deskę, nie wiedzieliśmy o co chodzi to powiedział że naostrzy nam to standardowo, o co chodzi z tymi kontami przy ostrzeniu dechy??

#9 lolka

lolka

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 51 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2010 - 23:14

nie mogę tobie odpowiedzieć na to pytanie mogę ciebie jedynie uszczęśliwić i powiedzieć że ja mam wiązania ustawione na 21/-6 i jestem początkująca i mi się wspaniale jeździ i warto próbować z różnymi ustawieniami coby znaleźć jeszcze odpowiedniejsze niż poprzednie badź wrócić do starego. opłaca się (http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/cry.gif

#10 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 08 February 2010 - 23:58

w większości przypadkach teraz początkującym się zaleca ustawienia kątów wiązań 21/-6, oczywiście to są ustawienia tzw. "wyjściowe" później sam możesz a nawet trzeba sobie pokombinować z ustawieniami kątów tak więc na początek polecam ustawić 21/-6 lub 18/-6

pzdr...

#11 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 09 February 2010 - 12:57

Zależy też co chcesz robić. Ja wiedziałęm, że zanim zacznę fiziować z FS to obędę się jakos z desiwem więc wybrałem ustawienie +21+6, teraz gdy zaczynam cos tam kombinować na małych hopkach etc to zaczynam iść w kierunku kaczki a na czym skończę to sam nie wiem. Na dzień dzisiejszy nam +21 0 stance 55 cm. pozdro

#12 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2010 - 13:28

nie należy bac się kaczki... ja podchodziłem do niej jak pies do jeża (hehe same zwierzaki wyszły  :P), ale się w końcu przekonałem i eureka!  :)

moje obecne ustawienia to 21/-12 i jest git  :P

#13 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 09 February 2010 - 14:43

no pewnie, że nie należy się bać kaczuchy 8) sam zaczynałem od ustawień 30/15, później 15/0 aż doszedłem a raczej znajomy z INARI mnie oświecił i teraz śmigam na 18/-6, po drugie kaczka pozwala jeździć na switcha co powoduję że masz 2 razy większy fan :P :P

#14 rentgen

rentgen

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 603 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 09 February 2010 - 16:35

No to  chyba Was posłucham chłopaki  :P i zmienię ustawienie kątów na wekend jak tak zachwalacie :P

#15 duh

duh

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 146 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 February 2010 - 21:15

w zeszłym roku na poczatek proponowali mi w wypozyczalni ustawienie wiązań +/+ ale jakos nie widzialo mi sie takie ustawienie tylnej nogi, bo bylem do czego innego przyzwyczajony po jezdzie na deskorolce, wiec powiedzialem zeby mi ustawili +15/0. w tym sezonie od razu ustawilem kaczuche +15/-15 i było git. zero bólu czy czegoś tam i na switch nauka szybko poszła

#16 Lysy1st

Lysy1st

    Maryiusz

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 115 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 February 2010 - 19:08

ja zaczynalem od +18/+6 a teraz mam +15/0 i bede przymiezac sie do +18/-6 zobaczymy co z tego wyjdzie byle by nie zgon :D
methods, not meth heads ;) i mów mi Maryiusz

#17 maly

maly

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 112 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2010 - 22:34

tak tu czytam i czytam i sam już nie wiem, jak na razie mam ustawienia +15/-7
i czasami bardzo mnie bolą łydki, a przy jeździe ucieka mi tył deski, macie może jakieś wskazówki jak dla mnie?? jestem początkujący jeżdżę dopiero 3 sezon a na nowej desce dopiero 2 razy miałem okazje pośmigać...

choć wydaje mi się że za bul są odpowiedzialne buty które mam bo kupiłem je używane, są bardzo słabo dopasane, pięta mi w nich ucieka...



Witam co do uciekajacego tylu deski to wedlug mnie powinienes bardzej wyprostowac sylwetke i przeniesc ciezar ciala blizej srodka deski ,prawdopodobnie stoisz na przedniej nodze.

#18 Vanessa

Vanessa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 450 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 February 2010 - 15:14

chmm http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif Wiec tak :D Udalo mi sie jakims cudem odkrecic srube.. Przy pomocy Silnego Czeskiego Starego Serwisanta;D Srubka jest do wymiany..ps. Gdzie moge ja kupic?? ;D Dwa.. Dziwi mnie ze mam tylko "łacznie 6 dziurek" gdzie normalnie powinno byc 8.. Wiec nie moge zrobic sobie wiekszej odleglosci pomiedzy wiazaniami jak 50 katy ustawione na lekka kaczuszke -12/12 :D i generalnie o wiele lepiej mi sie teraz jezdzi..
Pacze i pacze.. I czas najwyzszy zrobic kolejna dziare

#19 simonTorun

simonTorun

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 22 February 2010 - 15:23

chmm http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/grin.gif Wiec tak :D Udalo mi sie jakims cudem odkrecic srube.. Przy pomocy Silnego Czeskiego Starego Serwisanta;D Srubka jest do wymiany..ps. Gdzie moge ja kupic?? ;D Dwa.. Dziwi mnie ze mam tylko "łacznie 6 dziurek" gdzie normalnie powinno byc 8.. Wiec nie moge zrobic sobie wiekszej odleglosci pomiedzy wiazaniami jak 50 katy ustawione na lekka kaczuszke -12/12 :D i generalnie o wiele lepiej mi sie teraz jezdzi..


1. ski serwis, badz sklep typu Obi, castorama, tylko musibyc tak samo dluga
2. nie zawsze jest 8 insertow, rowniez widzialem 6 :D lecz to nie znaczy ze nie mozna jeszcze troszke rozszerzyc wiazan, jest czasami mozliwosc na "dyskach".
3. to chyba nie jest lekka kaczuszka, ale to juz indywidualne podejscie do znaczenia slowa "lekka"

"Nie ważne ile razy upadniesz... ważne ile razy się podniesiesz"


#20 Shrek

Shrek

    "Pro" snołborder

  • Administratorzy
  • 1638 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2010 - 16:01

chmm :D Wiec tak :D Udalo mi sie jakims cudem odkrecic srube.. Przy pomocy Silnego Czeskiego Starego Serwisanta;D Srubka jest do wymiany..ps. Gdzie moge ja kupic?? :D Dwa.. Dziwi mnie ze mam tylko "łacznie 6 dziurek" gdzie normalnie powinno byc 8.. Wiec nie moge zrobic sobie wiekszej odleglosci pomiedzy wiazaniami jak 50 katy ustawione na lekka kaczuszke -12/12 ;D i generalnie o wiele lepiej mi sie teraz jezdzi..


żeby cie dobić to ci powiem ze ja mam 5 kompletów insrtów na wiązanie http://adechade.com/...tyle_emoticons/default/tongue.gif ( 10 dziurek ;D )

Snołborderzy snołborderom

aDECHAde.com Team Dołączona grafika

 

Czytając moje posty bierzcie pod uwagę że wypowiadam się jako osoba mająca swoje zdanie a nie tylko jako administrator...