Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Kilka Pytań O Skoki


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 majdan

majdan

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 59 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 February 2013 - 13:55

Czy możecie mi podpowiedzieć jak powinienem się dobrze uczyć podstaw skoków?

1. Czy najeżdżając na hopę wybicie powinno być przez ollie czy po prostu z niskiej pozycji z obu nóg?
2. Lądowanie powinno kończyć się dociążeniem nosa deski? Zauważyłem, że odchylam się do tyłu i kończę naciskając na tail.
3. Po wybiciu ciężko jest mi utrzymać deskę w pozycji tak jak najechałem, obracam na 60-90st frontside - czy to przez źle ułożone łapy?

PS: Ustawienie wiązań \ / (-15, +7)

Użytkownik majdan edytował ten post 19 February 2013 - 14:04


#2 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 19 February 2013 - 14:04

1. Podstawowy skok na skoczni powinieneś zrobić z dwóch nóg, przed skokiem pozycja podstawowa lekko obniżona, wybicie (nie tylko z prędkości ale wybicie za pomocą mięśni nóg) ;-) lot, lądowanie z amortyzacją

2. Lądowanie kończy się całą deskę, amortyzując przez ugięcie nóg i sprężystość całego ciała

3. Przez złą pozycję przy wybiciu. Masz coś skręcone przed wybiciem i reszta ciała po wybiciu próbuje naturalnie wyrównać pozycję (stąd Twoje obroty). Jest na to ćwiczenie. Wybij się ze skoczni, w locie wyprostuj calutkie ciało do wyprostu (wszystkie miesnie, konczyny...po prostu tak jakby cię prąd pokopał) ;) leć sztywno w powietrzu na maxymalnym wyproście. Jak lecąc utrzymasz tą pozycję i nie będziesz musiał się ratować (przez np te obroty o ktorych mowisz) to znaczy że się dobrze wybiłeś. Jak coś będzie nie tak to znaczy że jeszcze się źle wybijasz.

EDIT: mozna tylko zgadywać że skoro deska kreci CI się w loci na fronia to przed skokiem masz tułów skręcony mocno w stronę spadku stoku (czyli masz złą pozycję).

Użytkownik Muniek edytował ten post 19 February 2013 - 14:12


#3 majdan

majdan

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 59 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 20 February 2013 - 12:06

Dziękować. Znalazłem też taki know-how


#4 Muniek

Muniek

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1029 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2013 - 18:13

Jest bardzo dobry.

Przed skokami warto poświęcić trochę czasu na wyczucie prędkości najazdu, możesz podpatrzeć najpierw kilka skoków innych osób (patrząc z którego punktu zaczynają się rozpędzać bo to Cię interesuje najbardziej). Obejrzyj lądowanie, czy jest gdzie lądować ;-) Opłaca się tak uważać bo na skoczni będziesz i tak wywracał się bardzo często. Jak wywalisz się 10 razy bezpiecznie to luz... ale wystarczy wywalić się raz porządnie i ochota na skoki tego dnia już Ci przejdzie :P

#5 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 20 February 2013 - 18:39

Jest bardzo dobry.

Przed skokami warto poświęcić trochę czasu na wyczucie prędkości najazdu, możesz podpatrzeć najpierw kilka skoków innych osób (patrząc z którego punktu zaczynają się rozpędzać bo to Cię interesuje najbardziej). Obejrzyj lądowanie, czy jest gdzie lądować ;-) Opłaca się tak uważać bo na skoczni będziesz i tak wywracał się bardzo często. Jak wywalisz się 10 razy bezpiecznie to luz... ale wystarczy wywalić się raz porządnie i ochota na skoki tego dnia już Ci przejdzie :P


prędkość i lądowanie to w zasadzie najistotniejsze czynniki, tak jak Muniek pisze, podpatrz jak robią to inni albo samemu próbuj. Zazwyczaj jest tak że lepiej jest polecieć troche dalej ale jeszcze na lądowanie niż za blisko i wpaść na płaśkie. Ale to też nie jest reguła, wszystko zależy gdzie zamierzamy skakać

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#6 szznp

szznp

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2013 - 12:51

ladowanie na tail, jak i tak jak napisales 60-90 stopni moze byc spowodowane lekiem przed predkoscia;)

#7 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2013 - 13:04

ladowanie na tail, jak i tak jak napisales 60-90 stopni moze byc spowodowane lekiem przed predkoscia;)


sznap chyba cie jeszcze trzyma po wczorajszym :D akurat obrót spowodowany jest złym ułożeniem ciała a nie prędkością.

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#8 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 13:10

sznap chyba cie jeszcze trzyma po wczorajszym :D akurat obrót spowodowany jest złym ułożeniem ciała a nie prędkością.


a ja się zgodze ze sznapem... lęk pojawić się może w momencie utraty kontaktu z podłożem i to może wymuszać zmianę pozycji/rotację, która przekłada się bezpośrednio na tor lotu i co najważniejsze... lądowanie :)
no board no fun!

#9 kortek

kortek

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 1620 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 February 2013 - 13:15

a ja się zgodze ze sznapem... lęk pojawić się może w momencie utraty kontaktu z podłożem i to może wymuszać zmianę pozycji/rotację, która przekłada się bezpośrednio na tor lotu i co najważniejsze... lądowanie :)


Majki ? "lęk pojawić się może w momencie utraty kontaktu z podłożem i to może wymuszać zmianę pozycji/rotację" a gdzie tu prędkość ? obrót pojawiaj się właśnie przez zmiane pozycji/rotacje/złym ułożeniem ciała. Przyczyną zmian może być lęk przed prędkością czy też lot ale to nie dlatego sie obraca że za wolno albo za szybko jedzie

Użytkownik kortas edytował ten post 22 February 2013 - 13:16

  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie:  :wallie: PROGRES SIE SAM NIE ZROBI!  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: 


#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 13:18

Majki ? "lęk pojawić się może w momencie utraty kontaktu z podłożem i to może wymuszać zmianę pozycji/rotację" a gdzie tu prędkość ? obrót pojawiaj się właśnie przez zmiane pozycji/rotacje/złym ułożeniem ciała. Przyczyną zmian może być lęk przed prędkością czy też lot ale to nie dlatego sie obraca że za wolno jedzie


fakt, że bez spidu nie ma lotu... oraz rotacji... ale o ile sama prędkość może nie przestraszyć to lot przy prędkości już tak... stąd moja uwaga :)
no board no fun!

#11 majdan

majdan

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 59 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 25 February 2013 - 10:35

Ręce ręce, przynajmniej to potwierdzają fotki, które mi zrobiła żona. W momencie najazdu mam na złą pozycję + lekka krawędź backside i to dlatego. Lęku nie ma, bo to żadne duże chopy, a d*pa twarda i glebę przyjmie. Pozostaje ćwiczyć i zwrócić na to uwagę. Dzięki.

Użytkownik majdan edytował ten post 25 February 2013 - 10:36


#12 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 February 2013 - 11:13

ćwicz wybicie z ollie i łapanie grabów, pozwoli Ci to na stabilniejszy lot i pomoże w lądowaniu. Oczywiście nie zapominając też o wybiciu z dwóch nóg jednocześnie. Częstym błędem popełnianym z wybicia dwóch nóg jest pozostawienie tylnej nogi, co powoduję, że lądujemy na tailu lub na d*pie, ollie pomaga właśnie niwelować to poprzez wymuszenie podciągania tylnej nogi.