Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Prośba O Ocenę Jazdy


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Asiula667

Asiula667

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 February 2013 - 21:19

Ten filmik to moje pierwsze łączone zakręty, dopiero załapałam to ,więc chciałabym od razu wyeliminować błędy :) Co robię nie tak?



#2 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 February 2013 - 21:37

Asia więc tak wypychasz bardzo bioderko do przodu , to bardzo widać , na froniu jedziesz na tylnej nodze ale to ma większość , nie zamiataj tak tylną nogą daj tej desce pojechac swoim promieniem , nie skracaj tego skrętu przez zarzucanie tylna nogą .
Nie wiem czy dobrze widzę ale nie jedziesz na kaczkę chyba , to do kolanek się nie przyczepię .

Jak na pierwsze skręty nie jest źle ale te bioderko trzeba wyeliminować bo to bardzo brzydko wygląda :)

Dołączona grafika

#3 Asiula667

Asiula667

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2013 - 10:23

Dzięki za uwagi, o tym biodrze nie miałam pojęcia.
Jeżdżę od początku na podstawie filmików i książek o nauce jazdy na snowboardzie, z instruktorem miałam kiedyś tylko godzinkę,bo w ogóle mi nie wychodził skręt w lewo i niestety instruktor mało mi pomógł, sama w końcu do tego doszłam wedle zasady jak się nie wywrócisz to się nie nauczysz :D
Przednie wiązanie mam chyba na +30 a tylne tak z -8 z tego co pamiętam to chyba lekka kaczka jednak?
A z tym zamiataniem to nie wiem, wydaje mi się ,że tego nie robię ,ale robię na pewno coś takiego ,że przy skręcie frontside najpierw wchodzę na palce przednią nogą a potem mocno dociskam na palce tylną nogę i tak mi zaostrza zakręt :) To jest własnie zamiatanie nogą? bo tak wlaściwie to nie wiem dokładnie o co chodzi z tym zamiataniem nogi ;)

Użytkownik Asiula667 edytował ten post 18 February 2013 - 10:46


#4 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 18 February 2013 - 10:39

No to jak jest kaczucha to kolanka wchodzą do środka zamiast na zewnątrz.

Bardzo trafnie to spostrzegłaś "wydaje mi się " :)

Proponuję zainwestować w kogoś ogarniającego temat lub instruktora na godzinkę dwie i Cię ustawi na desce, pokaże ćwiczenia i będziesz sobie coś tam trenować aby to ładnie wyglądało :)

#5 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2013 - 11:20

Przednie wiązanie mam chyba na +30 a tylne tak z -8 z tego co pamiętam to chyba lekka kaczka jednak?


to jest kaczucha, ale dość spora... różnica w kątach nie powinna przekraczać 30 stopni... zmień lepiej przód na deczo mniej, proponuję na początek +18/-9 :)
no board no fun!

#6 Asiula667

Asiula667

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 6 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 18 February 2013 - 18:49

to jest kaczucha, ale dość spora... różnica w kątach nie powinna przekraczać 30 stopni... zmień lepiej przód na deczo mniej, proponuję na początek +18/-9 :)

a to chyba jednak wszystko się zgadza,bo kiedys pisałam o tej różnicy 30 stopni ,że faktycznie tak mam,teraz mi się już przypomniało :) więc jest to +15 i -8 ,pomylilo mi sie ,w serwisie ustawiali tak :)