Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Krótkofalówki Na Stok, W Las I Alpy


24 replies to this topic

#21 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 21:14

wcześniej korzystałem z akumulatorków ale jak zauważyłeś to katastrofa, w dodatku trzeba taszczyć ze sobą ładowarkę i przetwornik z 110 na 230, który jest strasznie ciężki, teraz korzystam tylko z baterii alkalicznych i jest super, w dodatku nie trzeba ze sobą taszczyć tych ładowarek i stacji dokującej radyjek.


dłużej trzyma na paluszkach. jakie masz wrażenia ?
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#22 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 21:28

w porównaniu z tymi co otrzymałem z radiami Motorolki to jest duża różnica, ale mam porównanie tylko w warunkach wiosennych, nie miałem okazji jeszcze dobrze przetestować w high sezonie i w niskich temperaturach. Chłopaki z naszej ekipy mają midlandy ale też narzekają strasznie na akumulatorki, które otrzymali z radyjkami i też szybko padają.

np. w detektorach lawinowych korzystamy z alkalicznych (bo tylko z takich można używać) i też długo trzymają nawet na mrozach, w detektorze wytrzymały mi cały sezon.

#23 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 21:30

Jakich detektorów używacie ?

#24 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 07 December 2013 - 21:36

barryvoxy pulse, tylko Kuba ma elementa ( troszkę uboższa wersja pulse) a ekipa 3mp korzysta z trackerów

Użytkownik Arec edytował ten post 07 December 2013 - 21:39


#25 robert

robert

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 60 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 December 2013 - 22:03

Midlandy kosztowały mnie 57 baksów czyli w przeliczeniu na złotówki jedyne 170 (w Polsce nawet do 500 pln) a teraz jeszcze potaniały do 50 baksów LINK. Niestety nie dogadam się z pmr ale są i plusy, gdyż będzie większa cisza na kanałach niż na pmr.
Jeżeli chodzi o akumulatorki są to NiMH więc długiej żywotności nie przewiduję, ale plusem jest możliwość stosowania zwykłych paluszków.
Kupując w us zasilacz był tylko na 110V, ale w zestawie była wtyczka do zapalniczki samochodowej, którą wykorzystałem w adapterze 220V->12V