Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Union] Milan - Pytanie O Rozmiar Górnych Strapów


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aszyn

Aszyn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2013 - 13:09

Witam serdecznie.


Mam do forumowiczów pytanko. Czy ktoś z was (dziewczyny) lub waszych lubych (chłopaki) posiada wiązki Union Milan w rozmiarze M/L, szczególnie 2011/2012, ale może być też inny rocznik, i może mi coś sprawdzić? Konkretnie chodzi mi o to, czy górne strapy w tych wiązaniach mają rozmiar M/L? Pytam, bo zamówiłem wiązanka rozmiar M/L, a strapy mają napisane, że są SM. Przez to uciska dziewoji stopę i ogólnie ledwo co się zapinają, a jej szczewik to 40,5.

Byłbym wdzięczny jakby komuś chciał się to sprawdzić :)

#2 Marcin07

Marcin07

    Pro snołborder

  • ProSnow
  • 2328 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 06 February 2013 - 13:46

No to coś nie halo... Moja żona ma Trilogy M/L i na pasku ma M/L

Prosnow S.C.
TYLKO HARDCORE'OWE SNOWBOARDOWE MARKI: Dystrybutor: Airhole, Endeavor, Fix Bindings, Public, DWD, Stepchild, www.prosnow.pl
:)


#3 Aszyn

Aszyn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2013 - 14:01

Dzięki bardzo za odpowiedź.
Tak właśnie sądziłem, że coś jest nie tak, bo ja mam force'y, które są bardzooo wygodne, a dziewczyna mi mówi, że w tych Milanach nie da się jeździć. Ma buty Burton Mint. Uciska ją zawsze od strony bocznej, tam gdzie strap jest trochę bardziej usztywniony przez pompkę. Czekamy jak sprawa się rozwinie, bo sklep zaczął już działać w celu załatwienia odpowiednich pasków :)

#4 Aszyn

Aszyn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 27 February 2013 - 14:12

Sprawa się nie wyjaśniła, sklep wysłał nam rzekomo nowe paski, a tu co? Znowu rozmiar S/M i mówią mi, że wszystkie wiązania Union które oni posiadają w rozmiarze ML mają paski SM. Czy to jest możliwe? Może ktoś z dystrybutorów tutaj na forum może na to rzucić okiem?
Dziewczyna narzeka, że w tym nie da się jeździć. Jak jej raz pożyczyłem ten plastik (do regulacji przesunięcia strapa) po przyśrodkowej stronie wiązania, z moich forców, w których jest on po prostu dłuższy, to jeździło jej się o niebo lepiej, bo wtedy pasek prawie symetrycznie się układał. Lipa straszna, bo teraz nawet nie wiem co z tymi wiązaniami zrobić...

#5 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 28 February 2013 - 00:42

To jest możliwe. Ale wydaje mi się że te wiązania można lepiej ustawić, próbowałeś?
Jeśli to gniecie w miejscu gdzie jest pompka, to nic z tym raczej nie zrobisz. Musisz spróbować to inaczej poustawiać, może by było lepiej gdyby pasek z dołu bardziej łapał buta, wydłuż/skróć ten pasek. Może Mint jest zbyt delikatnym butem na te wiązania, zbyt "cieńkim", ale to mało prawdopodobne, nie słyszałem by dziewczyny narzekały na nie, to bardzo fajny but. Ile dni dziewczyna jeździła już w tych butach?

#6 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 01 March 2013 - 14:51

Dziewczyna narzeka, że w tym nie da się jeździć. Jak jej raz pożyczyłem ten plastik (do regulacji przesunięcia strapa) po przyśrodkowej stronie wiązania, z moich forców, w których jest on po prostu dłuższy, to jeździło jej się o niebo lepiej, bo wtedy pasek prawie symetrycznie się układał. Lipa straszna, bo teraz nawet nie wiem co z tymi wiązaniami zrobić...


One zawsze narzekają :) Do tego trzeba się przyzwyczaić, ja zamówiłem Milany w sklepie Transfer z Wrocka, jak dojdą to Ci powiem jak wygląda sprawa u mnie.

#7 Aszyn

Aszyn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 02 March 2013 - 20:41

Tam już było mnóstwo modyfikacji, włącznie z dolnym strapem. Górny pasek jest na maksymalnym wysunięciu, a i tak układa się asymetrycznie w bardziej do środka deski, a do tego w ogóle trudno złapać ząbki na drugim pasku. To wszystko jest po prostu za krótkie. Konkretnie to pasek uciska stopę od boku, tak jakby poniżej klamry.

Wiem co to znaczy jeździć w niewygodnym wiązaniu i po kupieniu przeze mnie Forców, to totalnie nie czuję, że cokolwiek mam na nodze.

Dziewczyna opisuje to tak jakby jej się coś wbijało w stopę w tym miejscu, mówi że tragedia. Do tego noga cierpnie i po 3 zjazdach ma ochotę pie****nąć deską w kąt. W Mintach jeździła na jakichś poprzednich byle jakich wiązkach i mówi, że prędzej do nich wróci, niż w tych milanach będzie jeździć. W sklepie nie udało nam się wychwycić tego odczucia, bo to było tylko wpięcie, sprawdzenie czy rozmiary się zgadzają itp. Nikt w tym 30 minut nie stał i się nie wyginał.

W tych butach myślę, że spędzone około 10 dni, z czego 6 z milanami. Po drugim razie z milanami już były jęki.

Kombinowałem chwilę co z tym zrobić i jak nic z tego nie wyjdzie, to w jakiś sposób będę musiał spróbować wydłużyć ten plastik po wewnętrznej stronie i tak jakby wydłużyć pasek. Na dwie śrubki, czy jakoś tak. :/

#8 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 06 March 2013 - 11:49

Doszły nam nasze wiązania, ale powiem Wam że jestem zawiedziony. Faktycznie paski mają S/M. Wiązania bardzo lekkie ale strasznie brzydko wykończone, takie plastikowe wręcz. Miałem w domu wiązania Foruma damskie i były wykończone dużo bardziej starannie tylko że rozmiar nam zupełnie nie siadł.