Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Burton] Freestyle


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 05 February 2010 - 08:01

Witam. Pytanie głównie do ludzi, którzy jeździli na tym wiązaniu. Otóż wczoraj znalazłem w sklepie sportowym te wiązania przecenione z 400 na 320. Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo dobre, ale niepokoi mnie to "freestyle". Czy te wiązania nadają się do normalnej jazdy czy są ukierunkowane pod park?

#2 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2010 - 17:49

Te wiązanka to podstawowy model burka, z freestyle'em łączy je tylko nazwa. Fajne, wytrzymałe, katowaliśmy przez 4 lata 2 egzemplarze równocześnie i jeżeli ja ich nie rozwaliłem, to naprawdę są mocne. Do nauki dają radę, dość sztywne, jednak żeby dokonać jakiejkolwiek regulacji musisz mieć śrubokręt. Warto też przymierzyć je z butami, bo może być tak jak u mnie, że rozmiar M byl na moje buty 43 już za MAŁY (pięta buta wchodziła na wcisk i przez to zresztą mam poharatane buty), a eLki były już za duże.

Użytkownik smerf edytował ten post 06 March 2010 - 20:04


#3 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 05 February 2010 - 22:11

Co prawda są to moje 1 wiązania ale po 3 wypadach mogę stwierdzić, że dobrze trzymają buta, nie uciskają nawet jak za mocno się je zapnie. Minusem jest regulacja, jak wyżej napisał smerf. Po tych 3 wypadach temp. od 0 do ~ -15 paski się nie połamały nawet jak na nie przypadkiem stanąłem.

#4 smerf

smerf

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 130 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 05 February 2010 - 22:52

Apropo's pasków, to zapomniałem, że jakiś miesiąc temu, po tym jak sprzedałem swoje wiązania poszedł w nich dolny pasek. Powodem tego było prawdopodobnie wcześniejsze nadepnięcie/przyciśnięcie czymś ciężkim zagiętego paska tak, że materiał się poprostu zmęczył i zaczął się kruszyć po czym za którymś dopięciem puścił całkiem. Jest to jednak całkowicie moja wina, zresztą coby nie patrzeć to pierwsza usterka po 4 intensywnych sezonach.

#5 Therion

Therion

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 136 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 February 2010 - 10:37

Czyli ogólnie wiązania uniwersalne i dobre?

#6 szewc

szewc

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 March 2010 - 15:45

wg mnie wiazania naprawde daja rade. Mam je od 4 sezonow ( 3 mocnych ) nic zlego sie z nimi nie stalo, nigdy mnie nie zawiodly. Pojawily sie przetarcia lekkie, farba w niektorych miejscach zeszla ale ogolnie sa bardzo wytrzymale. Jezeli chodzi o komfort i zastosowanie to fachowo ci nie powiem. Nie testowalem tylko w puchu jakos dluzej :) . Jezdzilem jeszcze w drakach za podobna cene i te draka moga lizac pompki burtonom :) . Ogolnie opini negatywnych na ich temat jest sporo wiec szukaj porad u "testerow" :) .
Pozdrawiam.

#7 Blackdeck

Blackdeck

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 132 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 13 March 2010 - 21:38

Szczerze odradziłbym Ci je kupować. Moim zdaniem lepiej jest kupić Drake king za podobną cenę, a posłużą Ci równie długo, albo dłużej. O tańszych modelach burka słyszałem nie za wiele pozytywnych rzeczy, ale oczywiście mogę się mylić.
Eat. Sleep. Ride. Repeat.

#8 dscrev

dscrev

    Kaś król parkietu

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 148 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 24 March 2010 - 09:46

A ja ich nie polecam!!!!! w pierwszym tygodniu uzytkowania poszły mi WSZYSTKIE paski! wiec pojechałam do Burka do Bielska (tak je kupowałam) zeby je wymienic... Oczywiscie Państwo w sklepie byli niesamowicie niemili i stwierdzili ze to moja wina (!?) no ale sie troszeczke wsciekłam (wiazanka wtedy kosztowały 700 co było dosc duzo na moje owczesne fundusze) i dostałam paski z innego (podobno wyzszego modelu) z racji tego ze do moich wiazan nie mieli. Pani miała zadzwonic jak beda i nie zrobiła tego przez ostatnie 4 lata...
mozliwe ze jakosc przez ostatnie 4 lata sie poprawiła... ale czy jest sens ryzykowac???
Pozdr
Kaś

:ph34r:  nadworny internetowy snowboardzista  :ph34r:


#9 Qlawy

Qlawy

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 14 postów
  • Poziom zaawansowania:jezdze wn'em i kompensacyjnym

Napisano 15 October 2010 - 23:59

Miałem okazje przez dwa sezony jeździć na tych wiązaniach - model sprzed dwóch sezonów kiedy montowali w nich capstrapy (w zeszłorocznych już nie było). Generalnie nie mogę wiele złego powiedzieć o tych wiązaniach, mogłyby troche lepiej trzymać . Generalnie wiązania dla początkujących i średnio zaawansowanych, którzy nie maja wygórowanych potrzeb odnośnie wiązań. Paski ładnie wytrzymały aczkolwiek capstrapy po dłuższym czasie użytkowania zaczęły się delikatnie przecierać a spowodowane to było tym że podczas agresywniej jazdy na krawędziach zdarzyło mi sie zahaczać capstrapem o śnieg.

http://e-snowboard.info - It's always snowing somewhere!


#10 ASH

ASH

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2010 - 22:40

Miałem okazje przez dwa sezony jeździć na tych wiązaniach - model sprzed dwóch sezonów kiedy montowali w nich capstrapy (w zeszłorocznych już nie było). Generalnie nie mogę wiele złego powiedzieć o tych wiązaniach, mogłyby troche lepiej trzymać . Generalnie wiązania dla początkujących i średnio zaawansowanych, którzy nie maja wygórowanych potrzeb odnośnie wiązań. Paski ładnie wytrzymały aczkolwiek capstrapy po dłuższym czasie użytkowania zaczęły się delikatnie przecierać a spowodowane to było tym że podczas agresywniej jazdy na krawędziach zdarzyło mi sie zahaczać capstrapem o śnieg.



ja od siebie tylko dodam ze nie kazdy but dobrze lezy w tym wiazania -zdaza sie ze dolny strap nie trzyma buta (zalezy od brandu)

pozdr