Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Szukam Buta O Dużym Flex


19 odpowiedzi w tym temacie

#1 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2013 - 17:37

Cześć, Szukam butów o dużym flex, co najmniej 8/10. Driver X i Malamute znam ale może coś godnego polecicie.

#2 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2013 - 18:20

Cześć, Szukam butów o dużym flex, co najmniej 8/10. Driver X i Malamute znam ale może coś godnego polecicie.


Poniżej Drivera jest ION od Burka.
Ja już 3 parę używam.
Polecam Flex 8/10, but bardzo lekki
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#3 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2013 - 20:29

proDish a powiedz mi jak mam dechę i wiązania flex po 10, to iść po bandzie i buty też, czy mogą być z mniejszym flex.

#4 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2013 - 20:54

proDish a powiedz mi jak mam dechę i wiązania flex po 10, to iść po bandzie i buty też, czy mogą być z mniejszym flex.


deska i wiązki flex 10 !
co ty tam masz ?
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#5 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2013 - 21:07

Eliminator i SF45

#6 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2013 - 21:11

Eliminator i SF45


to zależy ile ważysz.
jak kolos to ja bym brał Drivery X - twarde jak cholera (moje odczucie)
a jak ważysz poniżej 80 kg IONy dadzą radę bez problemu.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#7 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 30 January 2013 - 21:16

raczej KOLOS :) decha 167 tak właśnie się nastawiam na wiosenne wyprzedaże, kiedyś miałem buty Burtona i sprzedawca doradził mi, żebym kupił na styk bo się rozbiją. No i po 2 sezonach się nie rozbiły, męczyłem się okropnie. Teraz mam Flow kupiłem 0,5 numera większy i się rozbiły po tygodniu. A jak z Driverami?

#8 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 30 January 2013 - 21:50

raczej KOLOS :) decha 167 tak właśnie się nastawiam na wiosenne wyprzedaże, kiedyś miałem buty Burtona i sprzedawca doradził mi, żebym kupił na styk bo się rozbiją. No i po 2 sezonach się nie rozbiły, męczyłem się okropnie. Teraz mam Flow kupiłem 0,5 numera większy i się rozbiły po tygodniu. A jak z Driverami?


Drivery czy Iony się nie rozbiją.
Nie ma szans.
Ale nowe trzeba mierzyć bo mają system "Total Comfort" i rozmiarówka może się wydawać w odczuciu dziwna.
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#9 kuba_krk

kuba_krk

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2013 - 00:45

Bardzo polecam Drivery. Latałem na nich z Palmer Carbon Circle i grały super. Przez 3 lata mocnego używania but wyglądał prawie jak nowy. Zero opcji rozbicia, bardzo niewielkie ogólne zużycie. Jeśli kiedyś wrócę do ekstremalnych flexów, to na pewno z Driverami na nogach.

#10 Aszyn

Aszyn

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 38 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 31 January 2013 - 10:38

Jak ja spróbowałem jeździć na Driverach, to potem zawsze ze sobą na stok brałem stare Northwavy. Ten but był tak twardy, a nogą mnie tak okropnie bolała, że po 3 zjazdach miałem ochotę go wykopać w kosmos. Przerzuciłem się potem na miększe deski i buty :D

#11 Dabla

Dabla

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 145 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2013 - 10:47

Jak ja spróbowałem jeździć na Driverach, to potem zawsze ze sobą na stok brałem stare Northwavy. Ten but był tak twardy, a nogą mnie tak okropnie bolała, że po 3 zjazdach miałem ochotę go wykopać w kosmos. Przerzuciłem się potem na miększe deski i buty :D

a to dziwne trochę. ja w tym sezonie przesiadłem się właśnie na drivery z butów nitro o średnim flexie i jest mi w nich mega wygodnie.
mogę spokojnie cały dzień jeździć. oczywiście gdy je ściagam ulgę czuję hehe
aha podczas jazdy nie stosuje tych plastikowych dodatkowych wkładek , może to przez to..

#12 kozioł

kozioł

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2013 - 18:58

Ja z swojej strony moge polecic deeluxe empire, również twarde jak choler* i wygodne, może troche za ciepłe. Z tym ze moj but słabo nadaje sie do wiązań z capstrapem, ale z tego co wiem to juz od dwoch lat ten problem Deeluxa nie dotyka.

#13 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 31 January 2013 - 20:07

jest duża różnica pomiędzy driverami 12 a 13? Warto zapłacić za nowy rocznik.

#14 ProDish

ProDish

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2647 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 January 2013 - 20:16

jest duża różnica pomiędzy driverami 12 a 13? Warto zapłacić za nowy rocznik.


siakieś Tuff Cuff dodali
jeszcze lepsze trzymanie kostki
"Jeżeli problem ma jakieś rozwiązanie, to nie ma się o co martwić, jeżeli rozwiązania nie ma, to martwić się nie ma sensu" - Dalajlama

#15 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 31 January 2013 - 23:16

Malamute przy 43 są o 1,5 cm dłuższe od Driverów. Jak dla mnie Burton ma najlepszy system sznurowania i zapinania (!) buta. Wg. mnie lepszy od Salomona.

Ion to jest mniej więcej Driver bez wkładki na język, choć but jest inny, masywniejszy. Regulujesz sobie sztywność buta, zakładając języki lub nie.
Jeśli różnica kasowa nie jest duża to dopłać do świeżych butów, ale jak masz dobrą cenę na zeszłoroczne to je bierz, pod Elkę i SF wypas.

#16 moadip

moadip

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 35 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:wiem co to jest wn i kompensacyjny

Napisano 21 February 2013 - 21:48

Wrzucę coś od siebie.

Kilkanaście sezonów jeżdziłem w wysłużonych już teraz northwavach , od tego sezonu śmigam w Burtonach Ion-ach. Co mogę powiedzieć do dnia dzisiejszego uważałem (nadal uważam) że są super, dobrze trzymają, lekkie, system sznurowania sprawuje się też mega dobrze ale....ale dziś będąc w sklepie burtona, po rozmowie z pracownikiem m.in. na temat różnych modeli butów, powiedział żebym sobie przymierzył burtona hail, ja myślę i myślę i nie przypominam sobie takiego modelu, pewnie z racji tego że nigdy nie przeglądałem butów o flexie mniejszym niż 7, wracając do tematu, buciki przymierzyłem i byłem w wielkim szoku, wrażenie - nie tylko moje, że trzymają stopę lepiej niż ION-y !!!! tzn, wkładka wewnątrz jest tak jakby" pulchniejsza" przez co ta wkładka lepiej przylega do stopy, więc wiążę sznurówki i znów w szoku, !!!!`nie muszę bardzo ściskać sznurówkami a noga w ogóle nie lata w bucie ( w ION-ach muszę dość mocno podociągać aby stopa nie latała), zasznurowałem połaziłem po sklepie i muszę stwierdzić że moje ION-y wcale nie są sztywniejsze od tych a te są wygodniejsze niestety/stety, to samo zdanie miał koleś co pracuję w tym sklepie i sam ich używa. Oczywiście nie wiem jak na stoku te buty sie spisują ale skoro chodząc po sklepie jest mega wygoda + super trzymanie , podejrzewam że będą ok tylko dziwi mnie dlaczego producent oznacza je flexem 4 . ja bym im spokojnie dał 8 . Są to oczywiście moje subiektywne odczucia także luzik.

#17 Los_dell_rio

Los_dell_rio

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 317 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 22 February 2013 - 20:18

jest duża różnica pomiędzy driverami 12 a 13? Warto zapłacić za nowy rocznik.


W ub sobotę mierzyłem na zmianę przez prawie 2h drivery 12' i 13'. Moje subiektywne odczucia:
1. 13' wydała mi się sztywniejsza,
2. 13' kilka mm mniejsza wkładka, tzn, w 12' wydawało mi się, że mam więcej luzu przy palcach,
3. 12' jakby trochę zgrabniejsza, tzn. mniej masywna cholewa buta niż w 13',

zdecydowałem się na aktualny model 13', różnica w cenie 12' a 13' tylko 50zł :shock:.
Nie wiem skąd jesteś, ale jak masz blisko na Śląsk, np.do B-B to wal do Lulagogi, tam je kupiłem za mniej niż 9 stów :ok:

Byty sprawdziłem w niedzielę...po prostu miażdżą :excited:

#18 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 February 2013 - 09:39

dzięki wszystkim, kupiłem driver `13 za 899 :)

starczyło jeszcze na gogle. :))

#19 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 26 February 2013 - 10:24

Rozjeździj je sobie bez wkładania plastików w języki, te tegoroczne po zmianach lubią na początku dać w kość, ale później jest coraz lepiej. Gratuluję zakupu, dobra cena za dobre buty.

#20 chmurek

chmurek

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 139 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 March 2013 - 17:16

przyznam się szczerz, ze przed zakupem miałem wątpliwości czy dam radę. Ale spokojnie cały dzień daje radę wcale nie są takie twarde ;) Teraz włożę te plastyki i zobaczymy co to daje. Dzięki wszystkim za rady. Pozdrawiam.