Skocz do zawartości




Zdjęcie

Magne Traction - pofalowana krawędź


48 odpowiedzi w tym temacie

#21 Pitek

Pitek

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 46 postów
  • Poziom zaawansowania:mam II klasę SITS PZS

Napisano 22 January 2011 - 14:31

Rossignol -> Quicksilver -> Roxy
Więc, choć zupełnie na ślepo, strzelałbym, że się jakoś dogadali w tej sprawie w ramach współpracy. Ale sam nie wiem po co tak zgaduję, skoro ktoś mądrzejszy może się wypowiedzieć na ten temat ;)

Z tym Burtonem, to właśnie słyszałem, że chcą obejść patent, robiąc mniej "pofalowaną" krawędź ale to była taka stricte plota więc wyobraźcie sobie, że wcale tego nie napisałem, bo nie lubię rozsiewać plot, chyba, że są poparte prawdziwymi faktami autentycznymi mającymi miejsce w rzeczywistości - a w tym przypadku to raczej spiskowe science-fiction komediowe.

Użytkownik Pitek edytował ten post 22 January 2011 - 14:33


#22 Motyl

Motyl

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 706 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2011 - 14:57

Rossignol -> Quicksilver -> Roxy
Więc, choć zupełnie na ślepo, strzelałbym, że się jakoś dogadali w tej sprawie w ramach współpracy. Ale sam nie wiem po co tak zgaduję, skoro ktoś mądrzejszy może się wypowiedzieć na ten temat ;)

Z tym Burtonem, to właśnie słyszałem, że chcą obejść patent, robiąc mniej "pofalowaną" krawędź ale to była taka stricte plota więc wyobraźcie sobie, że wcale tego nie napisałem, bo nie lubię rozsiewać plot, chyba, że są poparte prawdziwymi faktami autentycznymi mającymi miejsce w rzeczywistości - a w tym przypadku to raczej spiskowe science-fiction komediowe.


Tak to mniej więcej wygląda jak Pitek u góry naskrobał, tylko pogubiłem się kto jest czego właścicielem, a technologicznie są powiązani tak czy inaczej. Na pewno Mervin robi Roxy, i udostepnił patent Rosołowi.
Co do Burtona, to mam nadzieję że nie podejdą do tematu jak Contract ze swoim ST

#23 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 January 2011 - 15:07

A w jakim sklepie pracujesz? :)
mam propozycje - niech pracownicy sklepow tez sie oznacza - bedzie uczciwiej


Haha, ale zobaczcie kto zwraca uwagę ekipie z Bunkier Store, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień :) haha

#24 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 22 January 2011 - 15:18

Haha, ale zobaczcie kto zwraca uwagę ekipie z Bunkier Store, kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień :) haha


Ja Morgi rzucam bo nie jestem z nikim powiązany , a że znam większość z was to inna sprawa :) ale denerwują mnie jak ktoś robi ze mnie debila i nie moge go walnąc w czajnik :hahaha2:

#25 mrgn

mrgn

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1253 postów
  • Poziom zaawansowania:Międzynarodowy instruktor SITS - IVSI

Napisano 22 January 2011 - 17:34

Ja Morgi rzucam bo nie jestem z nikim powiązany , a że znam większość z was to inna sprawa :) ale denerwują mnie jak ktoś robi ze mnie debila i nie moge go walnąc w czajnik :hahaha2:

Nie no Jacek, nie o Ciebie tu chodzi :) No chyba że Ty także piszesz na forach z kilku kont, gadając sam ze sobą, hehe ale w to wątpię ;)

#26 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2011 - 14:01

Może trzymajmy sie tematu, bo pomimo,że jestem dystrybutorem to staram się byc obiektywny,a już ostatnią rzeczą jaką od mnie usłyszycie to krytyka innych firm.

Nie wiem czy Burton pracuje nad czymś ala MTX i w sumie się tym nawet nie przejmuje. Całkowicie inna firma, ceny, podejście do snowboardu, proces produkcji,itd.


Magne Traction polega na tym,że krawędź ma 7 punktów stykowch z podłożem. Normalna deska pracuje w 2 jadąc na krawędzi i dzięki temu dostajemy lepsze trzymanie krawędzi na desce z Mervina.
Jednak deski Lib, Gnu czy Roxy to nie tylko Magne-Traction, ale wiele innych wartości dodanych o których pewno gdzieś napiszę w innych tematach....

#27 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 23 January 2011 - 15:41

dzięki obecności bunkier crew na tdv2 wielu uczestników miało możliwość przekonać się czym jest mt i jak się lata na deskach od mervina. ponieważ do tego momentu znałem wiele opinii (przeważnie pozytywnych) tylko ze słyszenia, cieszę się, że udało mi się tym razem na własnej "skórze" sprawdzić jak to jest kroić stok tym nożem do pieczywa... B) no i krótko: było tak jak się spodziewałem... deska wgryza się w stok jak w ciepłą bułkę... testowany mullet lib'a dosłownie kroił podłoże... nie było co prawda super twardo tego dnia, ale były momenty naprawdę wymagające uwagi, a po kilku skrętach pofalowaną krawędzią zaczynałem się łapać na odwróceniu uwagi od warunków na stoku, a skupieniu się na przyjemności długich ciętych :bag:
na szeroką opinię trochę zbyt krótki test i niezbyt sprzyjające warunki, ale pierwsza randka z mt bardzo na plus...
może będzie kiedyś szansa na pełny test i wyrażenie opinii, czego sobie i wam życzę :papa:
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#28 wiking

wiking

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 26 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 23 January 2011 - 22:02

Mi się ten patent spodobał, czuć było różnicę przede wszystkim przy staniu - normalnie się człowiek trochę gibać musi, żeby równowagę utrzymać, a z MT jest luzik. w jeździe też coś czuć, ale ja tam jakoś nie oszalałem. problem jest faktycznie przy ostrzeniu - ale nie kąta bocznego, ale przy podnoszeniu od spodu. próbowałem i się poddałem, zostawiłem 0.

a Rosół odkupił patent od Liba - nawet na stronie jest to wyraźnie zaznaczone.

#29 suzi

suzi

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 7 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 25 January 2011 - 14:20

a ja sie wypowiem na temat MT, nie wiem czy obiektywnie, bo jestem posiadaczem deski ROXY TORAH BRIGHT, testuje ja wiele razy w roku i szczerze, uwazam ze osoby, które nie wierza w MT powinny sie na niej po prostu przejechac, a gwarantuje ze docenią :)

co du duzo sie rozpisywac, działa jak zła !:)
i chodzi nie tylko o lód, to jest tylko jeden aspekt! Ona po prostu idealnie sie sprawdza w szybkiej jezdzie, a Torah jest miekka jak nie wiem co, pomimo tego moge spokojnie poszalec na krawedziach w dosłownym tego słowa znaczeniu. Choc przyznam, ze na poczatku miałam dziwną opcje i nie podobało mi się to, ze nie moge sie odczepic i moge zrobic cyrkiel na stoku :)




Nie do końca, bo chodzi o wiarygodność, co mi po czyjejś opinii, jeśli jest ona zainspirowana zdaniem innej osoby.
Co do MT to w wersji Lib jest ok, natomiast w wersji Rossignola różnicy między klasykiem a MT nie ma. Co ciekawe jest to ten sam patent.

Mi się ten patent spodobał, czuć było różnicę przede wszystkim przy staniu - normalnie się człowiek trochę gibać musi, żeby równowagę utrzymać, a z MT jest luzik. w jeździe też coś czuć, ale ja tam jakoś nie oszalałem. problem jest faktycznie przy ostrzeniu - ale nie kąta bocznego, ale przy podnoszeniu od spodu. próbowałem i się poddałem, zostawiłem 0.

a Rosół odkupił patent od Liba - nawet na stronie jest to wyraźnie zaznaczone.



#30 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 31 January 2011 - 20:13

Jeżeli chodzi o MT w LibTech'ach, dzięki Snow4Life i Markowi S. miałem okazję kilka dni temu testować przyszłorocznego SkateBanana 152cm i Trs'a 154cm - co do tej drugiej to nie jestem pewny jej nazwyDołączona grafika po prostu dokładnie nie pamiętam hehe.

W każdym razie przy jeździe z MT faktycznie deska lepiej trzyma na betonie, tak samo pozwala na stabilniejszą jazdę przy większych prędkościach, tak więc różnica jest - nie duża ale jednak :) w szczególności widziałem różnicę gdy pierwszego dnia wskoczyłem na skatebanana, drugiego dnia żeby zobaczyć różnicę w skoczyłem na technine re-enforcer, trzeciego dnia z powrotem wskoczyłem na libtecha tylko już na trs'a.

Tak więc myślę, że w nie których warunkach MT na pewno się sprawdza, co do samych desek i wrażeń to...napiszę już w oddzielnych wątkach :) jak się śmigało na przyszłorocznych Libtech'ach :)


pzdr....

#31 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 02 February 2011 - 15:38

Jeżeli chodzi o MT w LibTech'ach, dzięki Snow4Life i Markowi S. miałem okazję kilka dni temu testować przyszłorocznego SkateBanana 152cm i Trs'a 154cm - co do tej drugiej to nie jestem pewny jej nazwyDołączona grafika po prostu dokładnie nie pamiętam hehe.

W każdym razie przy jeździe z MT faktycznie deska lepiej trzyma na betonie, tak samo pozwala na stabilniejszą jazdę przy większych prędkościach, tak więc różnica jest - nie duża ale jednak :) w szczególności widziałem różnicę gdy pierwszego dnia wskoczyłem na skatebanana, drugiego dnia żeby zobaczyć różnicę w skoczyłem na technine re-enforcer, trzeciego dnia z powrotem wskoczyłem na libtecha tylko już na trs'a.

Tak więc myślę, że w nie których warunkach MT na pewno się sprawdza, co do samych desek i wrażeń to...napiszę już w oddzielnych wątkach :) jak się śmigało na przyszłorocznych Libtech'ach :)


pzdr....


ja bezposrednio porównałem gnu carbon credit i omni i różnicy nie widziałem,podejrzewam , że większą mozna poczuć przy bardziej miękkich deskach...
natomiast jeździło mi się na mervinie bardzo dobrze i na carbonie i na piclu i na TRS
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#32 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2011 - 18:53

ja bezposrednio porównałem gnu carbon credit i omni i różnicy nie widziałem,podejrzewam , że większą mozna poczuć przy bardziej miękkich deskach...
natomiast jeździło mi się na mervinie bardzo dobrze i na carbonie i na piclu i na TRS

może odniosłeś takie wrażenie ze względu na swoje objeżdżenie (ale brzydkie słowo :wacko: ) i umiejętności techniczne... po prostu jak ktoś jeździ, to i na desce do prasowania da radę... nie wiem, czy przypadkiem mt (z wszystkimi zaletami tego rozwiązania) nie jest takim swego rodzaju "dopalaczem", który pozwala nadrobić małe niedociągnięcia w technice... jeśli ktoś potrafi dociążyć krawędź, to nie będzie się musiał podpierać technologią, natomiast jak komuś krawędź lekko ujeżdża, to mu technologia może trochę pomagać...
ale robi się już z tego "gruby" temat... chyba jednak bronx... :drunk:
  • grzeg lubi to
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#33 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2011 - 20:56

Chłopaki, ja chetnie będę podsuwał deski do testów. I niech każdy oceni...

#34 xaxa

xaxa

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 498 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 02 February 2011 - 21:18

A gdzie można Cię spotkać? Chętnie bym przetestował banana magic gdyż w przyszłym sezonie prawdopodobnie będę cały zestaw wymieniał.
Dołączona grafika

#35 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 02 February 2011 - 21:22

A gdzie można Cię spotkać? Chętnie bym przetestował banana magic gdyż w przyszłym sezonie prawdopodobnie będę cały zestaw wymieniał.


Najblizsze testy 12 lutego w Zakopanem na Quiksilver Snow Session, a 13 w Białce Tatrzańskiej na Quiksilver Snow Tour. Potem zobaczymy. Deski będą też pojawiały się na różnych wyjazdach typu Snow4life, Roninsnowboards, Zero Gravity, Snow Camp,itd...

#36 piter

piter

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 50 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 October 2013 - 12:19

Odgrzewam kotleta, może któryś z naszych dystrybutorów przeprowadzi taki test:

plus np. slalom na oblodzonym stoku J

#37 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 21 October 2013 - 13:19

Jeździłem na Gnu CC teraz mam ogórka. Polecam deski z MT na prawdę się sprawóją. Ale jak jest prawdzwe, betonowe lodowisko to nic nie pomoże, natomiast na twardym stoku i lekkim lodzie jak najbardziej

Użytkownik Molek edytował ten post 21 October 2013 - 13:20


#38 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 21 October 2013 - 18:17

uje sie nie kreskuje:)
  • Ines lubi to

#39 Krzysiek A

Krzysiek A

    Dystrybucja Rossignol

  • Dystrybutor
  • 132 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 21 October 2013 - 18:21

Co do Rossignola to ten sam patent co w deskach mervina
Dodatkowo w deskach Templar i Frenemy zastosowali tańszą wersję MT i jest 5 punktów styczności ale także spełnia swoje właściwości

#40 Molek

Molek

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:mam III klasę SITS PZS

Napisano 21 October 2013 - 18:31

faux pas:)