Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Tępienie Krawędzi Do Jibbów


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzybeks

grzybeks

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 January 2013 - 12:40

Cześć!
Pytanie kieruje do jibb-majstrów. Możecie dać jakąś radę jak stępić krawędzie deski na boxy, rurki. Do tej pory jeździłem na ostrych krawędziach, ale niektóre boxy potrafią płatać figle. Czy krawędzie piłować na okrągło czy na ostro(tak że kąt podnieść do góry). W których miejscach należy tępić, między wiązaniami? Jakim narzędziem?

Może ktoś kto zna się na robocie i napisze jakiś poradnik? Szperałem trochę po necie i niestety nie znalazłem nic w tym stylu.

#2 RauL

RauL

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 39 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 January 2013 - 15:43

Cześć!
Pytanie kieruje do jibb-majstrów. Możecie dać jakąś radę jak stępić krawędzie deski na boxy, rurki. Do tej pory jeździłem na ostrych krawędziach, ale niektóre boxy potrafią płatać figle. Czy krawędzie piłować na okrągło czy na ostro(tak że kąt podnieść do góry). W których miejscach należy tępić, między wiązaniami? Jakim narzędziem?

Może ktoś kto zna się na robocie i napisze jakiś poradnik? Szperałem trochę po necie i niestety nie znalazłem nic w tym stylu.


Jeśli chcesz deskę strikte jibbingową to można podnieść krawędź dolną i stępić krawędzie. W szczególności na wysokości wiązań - jednak jak deską masz tylko zamiar w ten sposób katować możesz zjechać całkowicie.

Krawędź dolną najlepiej zrób w serwisie jeśli nie masz pojęcia (http://www.e-sportsh...8&productId=190) - dobre narzędzie jednak nie wiem czy chcesz tyle inwestować, aby samemu to zrobić.

Do tego standardowy pilnik: http://www.e-sportsh...6&productId=147

#3 Knapi

Knapi

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 12:30

Wyrównasz krawedz od dołu profesionalnym sprzetem powiedzmy o 2 stopnie i zapłacisz kupe kasy, a ten efekt można uzyskac domowym sposobem: Szlifierką jest taniej i szybciej :jump: ale ciut mniej precyzyjnie :-P

Załączone miniatury

  • szlifierka_2.jpg


#4 grzybeks

grzybeks

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 16 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2013 - 12:39

Widziałem na wielu filmach jak robią to kątówką, ale obawiam się, że mogę coś spieprzyć, żebym chociaż zobaczył efekt końcowy tego zabiegu to mógłbym się na tym wzorować. Macie może jakieś zdjęcia?

Punkty, które zaznaczyłem mają być zrobione czy gdzieś jeszcze?
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź