Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Contract


16 odpowiedzi w tym temacie

#1 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2013 - 20:06

Byliśmy dzisiaj w Wiśle, udało nam się złapać do testów desiwo ze stajni Contract.
Żonka była bardzo zadowolona z jazdy. Ale chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was mógłby coś na temat naszej polskiej marki powiedzieć!
Dużo osób na Cieńkowie śmiga na tych deskach.
Właściwie to moje pytanie powinno być skierowane do tej piękniejszej części forum, gdyż szukamy damskiej deski do zabawy na stoku, ale męska część też może się wypowiedzieć (nikogo nie będziemy dyskryminować :lol: ),
Więc szukamy deseczki do zabawy na stoku true twin i miękki flex max do 4, chodzi o przyjemną jazdę, później początki freestyle'u.


Polecili nam dwie deseczki marki Contract:

Citizen Shred Ladies

Dołączona grafika

i Circus:
Dołączona grafika

Przede wszystkim przyciąga cena! Nowa deska model z poprzedniego sezonu koło 800 PLN.

Drogie Panie (Panowie) co byście polecili? Jest sens myśleć o Contract? Czy rozejrzeć się za czymś z "wyższej półki".

#2 emer

emer

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2013 - 20:36

hehe tyle tych desek w Wisle bo one sa robione w fabryce Nobile w Bielsku :) i wiekszosc lokerosow na nich smiga
przyzwoite desiwa, ladnie wykonane, nie tak masowe jak raven (ktory jest robiony w tej samej fabryce)

dla mnie wada wymienionych desek to ............ camber

pytanie czy to ma byc zakup na chwile (sezon, 2) czy juz docelowy?
jesli docelowy to Never Summer - Pandora warta jest uwagi :excited:

ale to meski punkt widzenia <_<
emer

#3 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2013 - 20:55

dla mnie wada wymienionych desek to ............ camber


No właśnie obie deski mają "0 camber" a nie camber.
Ale tak jak mówisz chodziło mi przede wszystkim o deseczkę z rocerem i dlatego tak sceptycznie podchodzę do Contract.

pytanie czy to ma byc zakup na chwile (sezon, 2) czy juz docelowy?
jesli docelowy to Never Summer - Pandora warta jest uwagi :excited:


Zakup na 4-5 sezony!
Dlatego dobrze jest przemyśleć wszystkie propozycje.

#4 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 12 January 2013 - 22:44

Na contract się nie znam natomiast jak deska na dłuźej a ma być przyjemna to polecałbym rome romp. Rocker + delikatna łyżeczka, do tego bambus w rdzeniu. Ogólnie szukaliśmy z lubą deski dla niej i już kilka osób nam ją poleciło. A dziewczyny które ją testowały są zachwycone.

#5 Luksus

Luksus

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 97 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 12 January 2013 - 22:58

bambus w rdzeniu? to jaki to ma flex?

#6 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 13 January 2013 - 11:38

osobiście wziąłbym deskę z 0 camber zamista z rockerem, znacznie bardziej uniwersalna i z reguły lepiej trzymająca krawędź od porównywalnego rockera....
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#7 l3wy

l3wy

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:Instruktor Rekreacji MENiS

Napisano 13 January 2013 - 11:58

Romek jest miękki ale dzięki bambusowi wydaje się mieć bardzo dużą sprężystość.

#8 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 13 January 2013 - 16:30

Dzięki wielkie za podpowiedzi.
Na pewno skorzystamy z możliwości testowania desek Contracta. W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na małe testy. Postaram się coś w przyszłym tygodniu o tym napisać.
Szkoda, że testy w Polsce są tak słabo dostępne, średnio dobry zestaw snowboardowy to wydatek rzędu minimum 1,5 tyś PLN, więc dobrze by było wcześniej coś przetestować i porozmawiać z osobami, które siedzą na bieżąco w temacie.
Niestety na TEST DRIVE zabrakło pieniędzy, trochę niefortunny termin dla mnie wybraliście gdyż tuż po Sylwestrze, a Sylwestra spędzaliśmy w Białce i tam się spłukałem.
Może ktoś słyszał żeby w najbliższym czasie można było gdzieś w Beskidzie Śląskim przetestować jakieś deseczki? Na Czarnym Groniu dostępne są testy desek?

#9 Misiek Bielsko

Misiek Bielsko

    Zaawansowany snołborder

  • ModTeam
  • 774 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 13 January 2013 - 20:52

8-9 luty Burn in Snow w Szczyrku pod Skrzycznem - będą testy na pewno kilku marek.
www.maramuresz.com Wyprawy4x4, freeride - Rumunia, Bułgaria, Bałkany

#10 marpyc

marpyc

    Snołborder

  • Dystrybutor
  • 201 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 January 2013 - 13:20

Te deski robione są na tych samych formach co Raven (plus Raven ma teraz kilka swoich nowych form) i mają one malutki camber (2mm) i rockera, a nie zero camber. Może założeniem był flat, ale jest to ewidentnie mały camberek między wiązaniami jeśli położy się deskę na równej podłodze.
Marcin

#11 piżmak

piżmak

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 3 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 13:12

To może ja się wypowiem:) od dwóch sezonów jeżdzę na cobrze z contractu (model z 2010/11-jeśli dobrze pamiętam;) i jestem z niej bardzo zadowolona:)))

#12 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2013 - 14:08

Saran 16-17 luty. tydzień po Burnie jeszcze będą testy w Istebnej , prawdopodobnie 4 firmy.

#13 saran

saran

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Gadu-Gadu: Gadu-Gadu
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 16 January 2013 - 14:47

Dzięki Jacku za info. Jak nic nie kupimy do tego czasu to chętnie się tam pokażę, chociaż nie lubię Istebnej, bo tam czekasz 20 - 30 minut w kolejce i zjeżdżam 2 minuty :jump:
:wallie:

Użytkownik saran edytował ten post 16 January 2013 - 14:48


#14 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 16 January 2013 - 16:20

Jeśli tylko sample dojdą to 2 brendy będą mega zaskoczeniem i raczej nikt nie będzie żałował że wpadł :) ale o tym wkrótce :)))

#15 ucizze

ucizze

    Snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2013 - 08:06

Jacku nie wiesz gdzie jest szansa dostania Burtona Nug do testowania? :) w Białce niby mają burtona ale tam zawsze lipa z deskami..

#16 Jaceksp

Jaceksp

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1268 postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 17 January 2013 - 09:07

Nie mam pojęcia , ale możesz napisać do Burka do Kato to pewnie powiedzą gdzie co mają .

#17 saintadamus

saintadamus

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 21 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 17 January 2013 - 19:31

Tak jak napisał Siwy - ja też polecam 0 camber z uwagi na jego większą uniwersalność - flaty są nieco trudniejsze niż na rockerze ale wszystko inne jest łatwiejsze

Co do Contracta to w mojej opinii ma jedną podstawową zaletę czyli 3D Snake ;) akurat w modelu Citizen i Circus, który jest następcą citizena w sezonie 2013, amplituda Snakea jest minimalna z uwagi na to że to miękkie desiwa i mają do jibu służyć, w pozostałych modelach jest już bardziej odczuwalny

Na razie spotkałem bardzo mało negatywnych opinii na temat tej technologi a sam jeżdżę na nich już drugi sezon i miałem pod nogami każdy model i każdy ma coś w sobie :) cobra chyba najlepsza i najbardziej uniwersalna ale 20 metrowy promień skrętu desek CODE miażdży system jak dla mnie na trasie

Citizena albo Circusa polecam jak najbardziej bo świetnie mi się na tym bawi na stoku a i skoczyć coś większego na tym można a jak trzeba to i pojedzie to też dobrze :P

Użytkownik saintadamus edytował ten post 17 January 2013 - 19:33