Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

Nowa Deska Fs. Co Wybrać ?


38 odpowiedzi w tym temacie

#1 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2013 - 14:18

Cześć

Jest to mój pierwszy post, ale forum czytam już od dłuższego czasu. Mimo masy podobnych tematów postanowiłem założyć swój, wszak każdy przypadek jest inny :) Mam nadzieje, że mi doradzicie...

Na desce jeżdżę od 2008r, myślę że radzę sobie calkiem nieźle, zaczynam zgłębiać tajniki freestylu. Od początku swojej snowboardowej kariery jeżdzę na desce Volkl Dash, wiązaniach Flux Emblem i butach ThirtyTwo Prion. Wszystko jeżeli dobrze pamiętam z sezonu 08/09. Chciałbym zmienić trochę setup by swobodnie móc poskakać, pobawić się w jakieś flattriki czy pojechać w puchu. No i zaczął bym od deski. Szukam jakiegoś TT, w miarę miękkiego, ale dobrze trzymającego krawędź. Deska musi pozwalać na zabawę i skoki, ale chciałbym też móc szybciej zjechać ze stoku, gdyż mojej lepszej połówki raczej do snowparku nie zaciągnę. Jiby raczej odpadają. Mam 178cm i ok 80kg. Myślałem od desce w granicach 153-155, cena oczywiście jak najmniejsza, ale wiem że za dobre desiwo trzeba zapłacić.
Kandydaci :
Bataleon Whatever 153 - http://www.blue-toma...oduct=300817109
DC Ply 153.75 - http://www.transfer-...ittner-pro.html
K2 Parkstar 154 - http://www.blue-toma...oduct=300960396
Ride Buckwild 155 - http://www.blue-toma...oduct=300844737
Salomon Sabotage 154 - http://www.blue-toma...oduct=300782763
Signal Park 154 - http://supersklep.pl...signal-park-154
StepChild Powder Sucks 155 - http://supersklep.pl...powder-sucks-rc
I z droższych :
Gnu RC 154 - http://www.transfer-...-raiders-c.html
K2 Fastplant 154 - http://www.snowshop....html?w=szukaj_s
LibTech SkateBanana 154 - http://www.blue-toma...oduct=300843443
LibTech BurtnersBox 154 - http://supersklep.pl...nersbox-btx-154

No i teraz co wybrać ? Powiem szczerze że ciągnie mnie trochę do banana lub jakiejś hybrydy, chciałbym spróbować jak to jeździ. Aczkolwiek czytałem że przy skokach takie deski mają tendencję do wyjeżdzania spod d*py...
Z innej strony czy jest sens dokładania paru setek do czegoś z listy droższych ? Bo cenowo to już inna liga.
No i ostatnia kwestia czy reszta mojego setupu będzie współgrała z nowym desiwem ? Czy lepiej biorąc pod uwagę to co mam kupić trochę tańszą deskę a wymienić na nowsze np wiązania ? Chciałbym żeby był to przemyślany zakup, mam już trzy dychy na karku i może to moje ostatnie freestylowe podrygi :)

#2 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 January 2013 - 16:50

ja z wiadomych przyczyn polecam signala parka.to bardzo przyjemna deska fs,która swietnie radzi sobie w parku a i na trasie mozna na niej pocisnac.fajnie sie klei do przeszkod a do tego polatac na niej to czysty fun,jedynie w puchu na niej troche trudniej sie jezdzi z uwagi na to ze masz do czynienia z symetrycznym twinem.spoko opcja jest tez signal park we flacie,osobiscie jestem fanem flatów i bardzo sobie je chwale:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#3 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 06 January 2013 - 21:17

W puchu zawsze można sobie trochę przesunąć wiązania żeby było wygodniej. A powiedz mi która z nich (Flat czy Park) lepiej radzą sobie w normalnej jeździe ? Bo podejrzewam że w parku więcej funu będzie na Flacie.
Wspomniane Signale to chyba stosunkowo miękkie deseczki więc chyba reszta mojego setupu by pasowała...

#4 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 06 January 2013 - 21:47

W puchu zawsze można sobie trochę przesunąć wiązania żeby było wygodniej. A powiedz mi która z nich (Flat czy Park) lepiej radzą sobie w normalnej jeździe ? Bo podejrzewam że w parku więcej funu będzie na Flacie.
Wspomniane Signale to chyba stosunkowo miękkie deseczki więc chyba reszta mojego setupu by pasowała...

na stoku lepiej bedzie trzymał camber, w parku spisza sie podobnie.
ogólnie obie wersje to mega fajne miekkie deseczki, camber na pewno ma lepszego popa, organoleptycznie flat moze wydawać się łatwiejszy do gięcia.Ale z obu wersji będziesz zadowolony.
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#5 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 January 2013 - 07:31

Dzięki Siwex za pomoc. Mam nadzieje że ktoś jeszcze się wypowie na temat pozostałych desiw.
Poczytałem przez weekend sporo nt. Magne-Traction i wychodzi na to że SkateBanana to bardzo uniwersalny sprzęt. Wszyscy zachwalają trzymanie krawędzi przy jednoczesnym freestylowym charakterze deski. Ale ta cena :huh2:
A jak myślicie, mogę spokojnie zostawić sobie te buty i wiązania które mam (wiem że nie jest to mistrzostwo świata) czy też wypadało by zmienić na coś lepszego ? Bo trochę od tego będzie zależało na ile będę mógł sobie pozwolić przy desce.

#6 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 07 January 2013 - 12:03

Dzięki Siwex za pomoc. Mam nadzieje że ktoś jeszcze się wypowie na temat pozostałych desiw.
Poczytałem przez weekend sporo nt. Magne-Traction i wychodzi na to że SkateBanana to bardzo uniwersalny sprzęt. Wszyscy zachwalają trzymanie krawędzi przy jednoczesnym freestylowym charakterze deski. Ale ta cena :huh2:
A jak myślicie, mogę spokojnie zostawić sobie te buty i wiązania które mam (wiem że nie jest to mistrzostwo świata) czy też wypadało by zmienić na coś lepszego ? Bo trochę od tego będzie zależało na ile będę mógł sobie pozwolić przy desce.

Skatebanana to bardzo fajna deska, nie da się ukryć:):)też będziesz na pewno zadowolony.
Wiązania jak najbardziej got, a buty jeżeli trzymają kostkę to będa ok,ale faktem jest że mogły by być odrobinę sztywniejsze:)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#7 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 07 January 2013 - 17:10

Skatebanana to bardzo fajna deska, nie da się ukryć :):)też będziesz na pewno zadowolony.


To może inaczej.....z których wymienionych nie będę zadowolony ? :)
A tak na serio, czy rzeczywiście deski od Mervina są o tyle lepsze od reszty ile trzeba do nich dopłacić ? :twisted:

#8 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 07 January 2013 - 22:18

To może inaczej.....z których wymienionych nie będę zadowolony ? :) A tak na serio, czy rzeczywiście deski od Mervina są o tyle lepsze od reszty ile trzeba do nich dopłacić ? :twisted:

W tym zestawieniu nie ma złej deski, więc z kazdej bedziesz zadowolony. Deski Mervina nie są najdroższe na rynku, więc też bym tak nie uogólniał. Niedługo zaczyna się cykl testów Mervina, zapraszam jak coś, sam sobie wyrobisz opinię...

#9 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 09 January 2013 - 10:03

Deski Mervina nie są najdroższe na rynku, więc też bym tak nie uogólniał. Niedługo zaczyna się cykl testów Mervina, zapraszam jak coś, sam sobie wyrobisz opinię...

Wiem że nie są najdroższe, ale 4-5 stówek trzeba dołożyć do kwoty jaką trzeba wydać na pozostałe. Chcę kupić deskę na kolejne 3-4 latka, może więcej i może będzie to moja ostatnia tak freestylowa deska więc chciałbym wybrać jak najlepiej. Stąd moje pytania do osób bardziej ogarniętych i objeżdżonych czy rzeczywiście jest za co dopłacić.
A kiedy i gdzie planujecie testy ?

W tym zestawieniu nie ma złej deski, więc z kazdej bedziesz zadowolony.

Skoro tak to brać najtańszą ? :)

#10 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 09 January 2013 - 21:40

Bez sensu zebym tu pisal, ze warto doplacic do Mervina, bo jestem za niego odpowiedzialny w polsce. Popytaj roznych uzytkownikow, mozesz skrobna pw do mnie, jest wiele zmiennych, wiele fajnych desek, kazdy ma swoje przekonania. U mnie jedne wynikaja poniekad z pracy co jest logiczne,ale zawsze staram sie tez patrzec na wszystko jako rider. Generalnie jak chcesz miec deske tylko i wylacznie do parku, to rozne firmy wlaczajac DC sie nadadza. Z tych marek ktore tu wymieniles. Jak jednak chcesz miec deske do parku,ale przy tym ma bardzo konkretnie jezdzic na stoku to bralbym Mervina. To moja opinia.... A,ze w kazdym triku na skoczni najwazniejszy jest najazd mozesz sobie sam odpowiedziec co na koncu o wszystkim mysle jako rider.

#11 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 10 January 2013 - 09:43

Bez sensu zebym tu pisal, ze warto doplacic do Mervina, bo jestem za niego odpowiedzialny w polsce. Popytaj roznych uzytkownikow, mozesz skrobna pw do mnie, jest wiele zmiennych, wiele fajnych desek, kazdy ma swoje przekonania.

Właśnie dlatego założyłem temat, ale póki co doradzają sami handlowcy :) Ciężko też o opinie o sprzęcie który jest w sprzedaży od 2 czy 3 miesięcy, szczególnie w Polsce, więcej można przeczytać na zagranicznych portalach.

Jak jednak chcesz miec deske do parku,ale przy tym ma bardzo konkretnie jezdzic na stoku to bralbym Mervina. To moja opinia.... A,ze w kazdym triku na skoczni najwazniejszy jest najazd mozesz sobie sam odpowiedziec co na koncu o wszystkim mysle jako rider.

Takiej właśnie szukam, wiem że ciężko o kompromis, ale chyba właśnie Magne-Traction jest tym co sprawia że deski Mervina śmigają super również po stoku. Daje sobie jeszcze trochę czasu, możliwe że na koniec sezonu będę śmigał w Alpy i do tego czasu chciałbym coś kupić.

#12 siwex

siwex

    Zaawansowany snołborder

  • Dystrybutor
  • 921 postów
  • Poziom zaawansowania:Instruktor SITS PZS

Napisano 10 January 2013 - 12:30

handlowcy owszem, ale przede wszystkim osoby, które jeżdżą na deskach już naprawdę długo:):)
www.snow4life.pl
www.sklep.snow4life.pl
www.signalsnowboards.com
www.wainmanhawaii.com
skype:snow4life.pl

#13 jachu

jachu

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2013 - 12:34

Sprawdź też LOBSTER'a, jak masz jeszcze czas, żeby coś zakupić, to zapraszam na testy do Szczyrku 8-9 luty na Burn in Snow, będziemy mieli wszystkie modele. Do tego co potrzebujesz najlepszy będzie model FREESTYLE, najsztywniejszy z kolekcji LOBSTER'a, co nie znaczy, że sztywny. Jest w technologii TBT, którą warto przetestować, bo daje bardzo fajne możliwości przy butterach i ma mega POP, bo to jednak camber. Ten model jest oczywiście na spiekanym ślizgu, więc wolny nie będzie.

7/9/13 LOBSTER VIMANA
Sklep snowboardowy w Poznaniu --> Sportowy Tartak


#14 pak

pak

    Młody snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPip
  • 116 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2013 - 20:33

Nie mam najwiekszego doswiadczenia w tym temacie ( 3 deski w sumie), ale mozesz wziac pod uwage jeszce Evo z Never Summer. Jest nieco tansza niz SB, a na krawedzi radzi sobie rewelacyjnie. Jest hybryda, latwo wchodzi w skrety, flaty wychodza duzo lepiej niz na mojej wczesniejszej academy rythm rc. Po testach tej deski juz nie chcialem jej oddac Emerowi;) w dlugosci 152 jest jeszcze kilka szt z tego co mi wiadomo.
Deska niepowtarzalna jesli chodzi o "look" i na zywo zyskuje bardo wiele.

#15 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 10 January 2013 - 23:29

Testy w Szczyrku sa 9 i 10 lutego. 8 są eliminacje dla nie zaproszonych zawodników, wtedy testów nie ma,

#16 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2013 - 11:09

Żeby posunąć sprawę do przodu ograniczyłem listę desek. Także na placu boju zostają :

DC Ply 153,75 - http://www.transfer-...ittner-pro.html - 1359zł
Salomon Sabotage 154 - http://www.termoakty...N-Sabotage.html - 1759zł
Lib Tech Skate Banana 154 - http://selectshop.pl...na-btx-154-bkgr - 1999zł

Starałem się wybrać najlepszą opcję w każdej kategorii cenowej. Najmniej problemów miałem z DC. Najtańszy promodel, z bardzo dobrymi opiniami. Zeszłoroczny GoodWood. Do każdej innej trzeba by dołożyć pare stówek. W średnim przedziale cenowym trochę się wahałem, ale oparłem się na wielu testach tegorocznych gdzie Salomon Sabotage zgarniał nagrody jak leci. GoodWood także. Marka może nie tak zajawkowa jak Signal czy Step, ale dla mnie jest najważniejsze jak jeździ. No i top cenowy (jak dla mnie) i tutaj zgryz - Banana vs. RidersChoice. Do końca nie jestem przekonany o słuszności wyboru, ale może Marek coś jeszcze podpowie. Wiem że to praktycznie te same deski, ale Gnu jest trochę sztywniejsze i nie wiem czy do moich potrzeb nie będzie lepsze.

Odnośnie propozycji - Lobster to technologia TBT, czyli to samo co w Bataleonie. Przeczytałem sporo negatywnych opinii na jej temat, dodatkowo potwierdził to mój znajomy który na początku sezonu kupił Evil Twina i jest delikatnie mówiąc zawiedziony. Może uda mi się na niej przejechać, to zweryfikuję czy rzeczywiście jest coś na rzeczy. Natomiast z Never Summer mam taki problem, że jest kilka brandów których nie lubie, sam nie wiem dlaczego, ale tak mam :) No i NS jest jednym z nich.

#17 Marek S.

Marek S.

    Pro snołborder

  • Dystrybutor
  • 1542 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2013 - 12:15

Salomon robi bardzo dobre deski, moze juz nie znam kazdego modelu, ale jak dla nich jezdzilem to z desek bylem najbardziej zadowolony.
DC PLY, w tej cenie ciezko znalezc coś lepszego pod kazdym wzgledem. O tym z reszta juz wczesniej pisalem, a propo tez parku.

Skate Banana vs Gnu Riders Choice. Jeśli masz dobre stanie na desce i wiesz,że bedziesz duzo skakal to RC wygra to porownanie. SB bedzie lepsze w butterach,ale akurat ten element jestes w stanie technicznie soba nadrobic. Jeszcze wiekszej stabilnosci RC przy skokach i szybkiej jezdzie bedziesz mial ciezej nadrobic. Ja bym wzial RC jesli chcesz grubiej ponapinac, bo choc SK jest dobra do tego. RC bedzie lepsze i tyle.

#18 jachu

jachu

    Młody snołborder

  • Dystrybutor
  • 80 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2013 - 13:45

Dzięki Marek z poprawkę co do terminów, w zeszłym roku testy też były sobota/niedziela.
Co do evil twina, trzeba już dobrze jeździć, żeby ją polubić, to jednak ciągle jest camber. Jeśli o modele LOBSTERa chodzi, to jeśli nie FREESTYLE, bo okaże się za ostry i zbyt wymagający, to model PARK, ale tegoroczny, bo zeszłoroczny też był katem. Generalnie LOBSTERa ciężko polecić początkującym.

7/9/13 LOBSTER VIMANA
Sklep snowboardowy w Poznaniu --> Sportowy Tartak


#19 wott

wott

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 10 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 11 January 2013 - 14:35

Dzięki Marek, Twoje opinie są bardzo pomocne. Możesz napisać jaka duża jest różnica w sztywności tych desek tak namacalnie ? Katalogowa to jeden punkcik, ale czytając różne opinie mam wrażenie że RC jest sporo sztywniejszy od SB.

Co do evil twina, trzeba już dobrze jeździć, żeby ją polubić, to jednak ciągle jest camber. Jeśli o modele LOBSTERa chodzi, to jeśli nie FREESTYLE, bo okaże się za ostry i zbyt wymagający, to model PARK, ale tegoroczny, bo zeszłoroczny też był katem. Generalnie LOBSTERa ciężko polecić początkującym.

Znajomy który wspomnianego Bataleona zakupił początkującym już dawno nie jest. I mimo znanych negatywnych opinii o TBT zaryzykował i się zawiódł. Deska prowadzi się nerwowo, ma tendencję do łapania krawędzi, ciężko pocisnąć na niej bardzo szybko. Wcześniej jeździł na nie jednym blacie, zarówno na camberach jak i rockerach. Koleś zna się na rzeczy i nie mam podstaw by mu nie wierzyć. Spróbuję się przejechać tą deską, jedynie to może mnie przekonać. Po tym co usłyszałem na pewno w ciemno niczego z TBT bym nie kupił.

Użytkownik wott edytował ten post 11 January 2013 - 14:41


#20 kielon

kielon

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 310 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 11 January 2013 - 16:20

Expert ze mnie żaden, natomiast też przymierzam sie do zakupu miękkiej deski a mam takie same warunki wzrostowo/wagowe jak ty (jeżdżę obecnie na libie TRS 157cm), z nie wymienionych - a cenowo atrakcyjnych - przez Ciebie desek poleciłbym DC PBJ. Flex 5 - miękka, ale o dziwo dobrze trzyma krawędź. Testowałem obecny model w maju ub roku na Htuxie i bardzo mi przypadł do gustu:)