Skocz do zawartości




Zdjęcie
- - - - -

[Never Summer] Cobra 2012


15 replies to this topic

#1 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 14:02

Wraz z PROTO CT otrzymałem od Marcina jeszcze jedną perełkę, a raczej potwora, do testów - nowy model COBRA w długości 155.

Od razu napiszę, że kierując się moimi doświadczeniami z prywatną SL-ką, którą z premedytacją nabyłem w długości 155, byłem święcie przekonany, że model desiwa opisowo bardziej nastawiony na agresywną jazdę (ogólnie przede wszystkim na jazdę) musi być również w conajmniej takiej długości. Ku mojemu zdziwieniu już po jednym dniu jazdy musiałem zweryfikować moją wiedzę i jednoznacznie stwierdzić, że deska... jest dla mnie za długa :twisted:

A teraz po kolei....

Desiwo z opisu przeznaczone jest głównie do jazdy w każdym terenie ze szczególnym poleceniem na głębszy puch. Zgodzę się zdecydowanie z obydwoma punktami, a szczególnie z tym drugim. Na wyjeździe nie dane mi było niestety śmigać w jakimś mega puchu, ale trochę świeżaka na drodzę spotkałem. Cobra, z jej delikatnym setback'em, po prostu kocha wszystko co miękkie. Drugiego dnia, po nocnych opadach, do dyspozycji miałem prywatne pole z warstwą ok. 25cm świeżaka... desiwo wręcz po nim płynęło i to bez jakiegokolwiek przesuwania ciężaru ciała na tył. Uczucie jedyne w swoim rodzaju. Co ciekawe, jestem pewien, że przy krótszej desce, czyt. skrojonej dla mnie, czyli 153, uczucie pozostałoby takie samo, o ile nie lepsze. Sądzę po tym, że przy długości 155 desiwo wymagało z mojej strony o wiele większego skupienia, szczególnie ujeżdżając je na trasie, gdzie musiałem wręcz myśleć o dobrym rozłożeniu ciężaru a co za tym idzie prawidłowego dociążenia krawędzi. Gdy jednak takie nastąpiło decha szła jak po szynach bez jakichkolwiek tendencji do myszkowania czy uślizgów. Poza tym deskę początkowo oceniłem jako mało zwrotną, szczególnie na wąskich, stromych trasach. Teraz już wiem, że to również ma związek z jej długością. W przypadku Cobry te 2cm z całą pewnością robią różnicę :)

Wygląd desiwa - jak dla mnie MIAZGA. Tak jak podoba mi się Proto to Cobra po prostu wymiata. Nie było takiego, który by na nią nie zerknął w kolejce do gondolki :excited: Topsheet jak we wszystkich desiwach z Carbon series - rewelacja, i to zarówno estetycznie jak i praktycznie - jazda orczykiem.

Reasumując...

Dechę polecam każdemu, kto ponad wszystko ceni sobie zapitalanie po stoku i w puchu, mając przy tym pewność, że w razie potrzeby i smarowanko da radę uskutecznić. Zdecydowanie jest to jednak desiwo do zapierdalania :jump:

Dla mnie w tej chwili obiekt porządania nr dwa. Numerem jeden pozostaje PROTO, które urzekło mnie swoją uniwersalnością i niezwykłą lekkością prowadzenia. COBRA jest zdecydowanie bardziej wymagająca i na pewno nie nadaje się dla początkujących.

HAIL NS! :excited:

Użytkownik mike edytował ten post 27 December 2012 - 14:05

no board no fun!

#2 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 27 December 2012 - 14:24

Eee tam, smaka robisz :excited: :excited: :excited:

HAIL NS !!!

#3 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 27 December 2012 - 14:29

najgorzej, że kminię jakby tu na przyszły sezon zarówno Cobrę jak i Proto przytulić... :P
no board no fun!

#4 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2012 - 08:31

małe sprostowanie... a właściwie uzupełnienie z mojej strony...

Cobra jest pierwszą deską ze stajni NS, która w moim odczuciu posiada ograniczoną zwrotność. Męczy mnie to i tak jak napisałem powyżej początkowo byłem przekonany, że to pewnie przez źle dobraną długość. Dodatkowo dodałem, że deska wymaga nieco więcej skupienia od rajdera... hmmm... Zastanawiałem się nad tym... pogadałem z innymi... wymieniłem się spostrzeżeniami i... chciałbym to nieco sprostować. Cobra jednak po prostu TAK MA. To zdecydowanie model deski do jazdy długimi skrętami i do wycinania długich linii na szerokich polach puchowych. Ja osobiście nie poszedłbym z tą deską do lasu na BC...

Hmmmm...., ale tak się zastanawiam jaką lukę chciano tą deską właściwie zapełnić. W ofercie są już przecież modele Heritage i F1...

Reasumując powyższe jedno jest pewne. Zmiana długości w tym przypadku na niewiele się zda. Być może lekko poprzwi właściwości skrętne desiwa, ale z całą pewnością nie poprawi ogólnych odczuć, a szczególnie jazdy w puchu gdzie te kilka cm więcej jednak może się przydać...
no board no fun!

#5 Ypsi

Ypsi

    Zaawansowany snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPip
  • 679 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2012 - 17:22

No to Mike zrób mi małe porównanie Cobry i F1 :). Przyznam, że delikatnie spoglądam między innymi na te dwie dechy pod kątem przyszłego zakupu, choć troszkę bardziej F1 kręci.
W sumie na 3mp nie doczytałem się, że słabo skręca...
Jak chcesz to uciekaj ......................... Radzimy zostać !...

#6 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 28 December 2012 - 21:50

jeśli interesuje cię tylko bezkompromisowe zapitalanie oraz puch to F1 będzie lepsza - jak na niej jeździłem po trasach, nawet zmrożonych, to nawet bryłki lodu nie wyprowadzały jej z równowagi... tłumienie genialne i jazda na krawędzi na najwyższym poziomie; w moim odczuciu, pomimo swojej charakterystyki była bardzo zwrotna i mega szybko zmieniała krawędź

jeśli do zapitalnia chcesz dołączyć jakieś elementy FS, typu pressy, to COBRA będzie lepsza... okupione to będzie jednak gorszym tłumieniem i w moim odczuciu gorszą skrętnością...

nie twierdzę, że COBRA nie skręca czy ma z tym problemy... dla mnie COBRA jest w tym gorsza w porównaniu ze wszystkimi innymi modelami NS na jakich jeździłem... ot tyle... zdecydowanie każdy powinien przez zakupem wykonać test drive... po przeczytaniu charakterystyki nigdy bym nie powiedział, że najbardziej podejdzie mi w sumie model PROTO :)
no board no fun!

#7 jj prince

jj prince

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 28 May 2013 - 15:49

Miałem szczęście ujeżdżać tą deskę w ciasnym lesie BC tej wiosny i mogę ja zdecydowanie polecić wszystkim którzy mają ochotę bezkompromisowo ponapierdalać w głębokim puchu, gęstym lesie, bardzo stromych zboczach. Mało tego, mega dobrze skacze się w niej w puch. Ujeżdżałem długość 158 cm przy wzroście 175 cm i wadze 70 kg. Nie doświadczyłem w najmniejszym stopniu problemów z ciasnymi skrętami o których piszesz, wręcz przeciwnie, porządnie dociśnięta do śniegu w trakcie skrętu zrobi wszystko co sobie zarzyczycsz. Cechy które szczególnie wyróżniają tą deskę to wg. mnie
-dobrze nasmarowana na gorąco jest k**ewsko szybka i nie ma problemów w jeździe w głebokim puchu po płaskich partiach
-bardzo dobrze wypływa z głębokiego śniegu
-super responsywna
-jeździ i ląduje switch w puchu
-super tłumi drgania
Moim zdaniem cobra jest idealna deską dla kogoś kto oprócz jazdy po ośrodku sporo wypuszcza się w teren i robi jakiś freestyle- np.skacze w puch, nawet z rotacjami bo deska potrafi lądować switch. Zdecydowanie nadaje się też na konkretne freeridy.
POLECAM

#8 adam87

adam87

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 September 2013 - 10:25

Witam,
mike, jj prince, moglibyście podać jakie wiązania stosowaliście w tej desce? Zastanawiam się jakie do niej wybrać, czy cos ala Cartel z burka lub coś innego, dodam że przedział cenowy to chciałbym do 600-700zł.

pozdrawiam

#9 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 September 2013 - 11:56

kurde mike 155cm dla Ciebie do jazdy jest za długa?! poważnie? do jazdy to ja używam 155-156, a czasami nawet 158cm :P przy wadze około 65kg

#10 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 14 September 2013 - 12:27

ta deska była dla mnie dość kontrowersyjna... i dlatego takie wnioski... i tylko w tym przypadku ;)

co do wiązań to ja używałem do niej Fluxów SF45, ale Cartele też byłyby dobrym wyborem
no board no fun!

#11 Arec

Arec

    ;)

  • Snowboard Summit Squad
  • 3195 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 14 September 2013 - 13:22

ta deska była dla mnie dość kontrowersyjna... i dlatego takie wnioski... i tylko w tym przypadku ;)

co do wiązań to ja używałem do niej Fluxów SF45, ale Cartele też byłyby dobrym wyborem


mike mi nie chodzi o Twoje wnioski bo to sprawa indywidualna, mi chodzi o długość deski na której śmigasz bo piszesz, że hulasz na 153 cm co dla mnie jest szokiem ;) ja na 152 hulałem jak ważyłem około 58 kg :P

Użytkownik Arec edytował ten post 14 September 2013 - 13:23


#12 adam87

adam87

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 13 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 September 2013 - 11:13

Mike, mogłbyś napisać coś o jakości wykonania fluxów SF45 w porównaniu do wiązań Burka? I jak ma się sprawa serwisowania w przypadku uszkodzenia (dostępność części zamiennych), na forum nie mogłem znaleźć wystarczająco informacji w tym temacie (50% na tak, 50% na nie) a Ty jako użytkownik powinieneś wiedzieć wiecej ;) Nie chciałbym się spotkać z sytuacją w której pęknie mi pasek w wiązaniach i zostane na lodzie...

pozdrawiam

Użytkownik adam87 edytował ten post 15 September 2013 - 11:14


#13 retro

retro

    Pro snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1446 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 15 September 2013 - 13:17

Ja Ci pęknie to w 3 Style dostaniesz od ręki. Do nowych wiązań dostajesz zresztą po jednym pasku na wymianę jakby co. Z dostępnością części nie ma żadnego problemu. Co do jakości to SF 45 nie ujeżdżałem ale mam TT30 a moja dziewczyna jakieś damskie 30 i w obu przypadkach jest lepiej niż dobrze.

#14 mike

mike

    Pro snołborder

  • ModTeam
  • 2144 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 15 September 2013 - 14:51

potwierdzam słowa Retro... z jakością bez zarzutu, a nawet w przypadku pęknięcia paska, którego akurat nie masz (przerabiałem) 3Style (Morgan) pomoże błyskawicznie :)
no board no fun!

#15 jj prince

jj prince

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 8 Postów
  • Poziom zaawansowania:kompletnie zielony

Napisano 24 December 2013 - 22:50

Union Atlas z teamowym highbackiem, nigdy mnie nie zawiodły.Fluxy wydają się być solidniejszą opcją za odrobinkę wyższą cenę

#16 Jamer

Jamer

    Starszy snołborder

  • Dystrybutor
  • 314 Postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 08 February 2014 - 09:44

Jeżeli ktoś chce mieć JEDYNY w Polsce (kilka w Europie) egzemplarz COBRY 158cm z grafiką z motywem węża, to zapraszamy do sklepu, właśnie ją wystawiliśmy do sprzedaży. Deska jest oczywiście nowa :)

Załączone pliki


Never Summer Snowboards Store i nie tylko ;)
snowboard, longboard, wiązania, ciuchy, akcesoria

www.boardshop.pl

www.boardshop.pl - facebook site - like it!