Skocz do zawartości




Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Rad - Air Neo 164


48 odpowiedzi w tym temacie

#1 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 16:31

Cześć,
Zastanawiam się nad tą deską. Niestety chciałem długość 159cm ale już są niedostępne.
Jeżdżę od 9 sezonów i wydaje mi się że już jestem zaawansowany, nie nie mówię tego po 2-3 sezonach bo wiem że wielu zdaje się że są zaawansowani. Także myślę że w miarę sensownie i obiektywnie oceniam swoje umiejętności.
I to raczej deska nie puszcza mnie dalej niż na odwrót. Dlatego czas na nowy sprzęt. I dalszą zabawę.
Lubię mocno pojeździć na krawędzi i takie rzeczy mnie cieszą. Szybko przy ziemi i fajne długie zwroty choć i krótkie też lubię :)
Trochę fizyki:
Wzrost: 184cm
Waga: 83kg.

A po wstępie pytanie.
Wiem że dużo osób z tego forum mogło pojeździć na tej desce.
I jak oceniacie jej trudność?
Chodzi o to że zastanawiam się na długością 164cm i chciałem zapytać was o doświadczenia czy będzie sporo trudniej niż 159?
Chętnie zapytałbym wprost czy dam radę na 164 ale wiem że uzyskam odpowiedź że nie znacie mojego skilla.
Dlatego proszę o opinie na temat tego sprzętu i jego trudności oraz może ktoś jeździł na 159 i 164 i pokusi się o jakieś porównanie.

Dzięki za odpowiedź,
mam nadzieje że w miarę sensownie podszedłem do tematu i coś wspólnie wymyślimy.

Chyba że macie inne propozycje desek ale w takiej właśnie cenie....

#2 Daro

Daro

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 393 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 20:18

Może podaj tu jakieś przykłady desek lub linka to może ktoś ci coś doradzi ;)
Bunkrów nie ma ale też jest za***iście .

#3 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 20:53

jeżdziłem na tej desce na TD2... w mojej ocenie bardzo fajna deska am/fr... bardzo fajnie idzie na krawędzi, dobra inicjacja skrętu, duża stabilność... natomiast jest deską mocno kierunkową i w mojej ocenie to ogranicza pewne możliwości, ale została chyba tak zaprojektowana i w tym zakresie spełnia dobrze swoją funkcję... miałem natomast do czynienia raz z kursantem (średnio zaawansowany początkujący), który miał ją jako drugą deskę (159) i niestety zostały obnażone wszystkie jego braki... na swojej nominalnej desce (nie pamiętam co to bylo, ale chyba coś od V'kla), jakoś już sobie radził, to na neo masakra... teksańska masakra... tyle ode mnie... :bag:

Użytkownik praxx edytował ten post 19 December 2012 - 20:54

skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#4 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 21:05

Na deskę się już chyba zdecydowałem. Pośmigałem trochę po sklepach i raczej nic lepszego w tej cenie nie dostanę.
Myślę że dam sobie radę na 164 zresztą jak jeden dwa razy się przemęczę a potem dobije skilla to z pożytkiem dla mnie.
Może w taki razie doradzicie mi jakieś wiązania tak do 500zł?
Takie żeby zgrzały z tą dechą.
Mogą być FLOW M11?
Sorry ale przez ostatnie lata zajmowałem się jeżdżeniem i nie specjalnie orientuje się w sprzętach.

#5 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 21:20

ja też zajmowałem się jeżdżeniem... dlatego nikomu nie polecę flow'a...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#6 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 21:22

ja też zajmowałem się jeżdżeniem... dlatego nikomu nie polecę flow'a...


Czyli że nie warto?
Może masz coś innego do polecenia

#7 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 21:34

ile chcesz/możesz wydać..?
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#8 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 21:39

Pisałem wyżej 500zł maks.
Wole wyższy model starszy rocznik.Nie zależy mi na tegorocznym modelu.

#9 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 22:04

na początek - tej konkretnej deski nie znam, ale zakładam po parametrach i producencie ( voelkl) ze to może być "budżetowa wersja"coala. A ten blat mam objezdzony dobrze, jednego zakatowalem na śmierć :). I była to deska do której mam wielki sentyment, mimo ze niby brand niezbyt zajawkowy ( sorry morgan:) ).
Biorąc pod uwagę doświadczenie ( zakładam ze 9 sezonow nie oznacza 9x po 7 dni...), parametry ridera i opisane zainteresowania ( oraz moje założenie, ze jest podobna i nie trudniejsza w okielznaniu od coala) - wogole bym się nie obawiał długości 164.
Ja trzy sezony jeździłem właśnie na 164 ( albo cm mniej, bo chyba ostatnio zmienili rozmiarówkę) , i po tych trzech sezonach kupiłem następną 168 XT :) . A ważę nawet nieco mniej : 78kg/186cm. Tylko to musi być świadoma decyzja, że nastawiasz się na napinkę . I to raczej po trasie niż poza , choć pewnie tez da radę - ale na pewno stricte pod puch znalazłyby sie bardziej dedykowane modele.
Mi w każdym razie zawsze podobało się to ze na coalu większego wrażenia nie robiły poślednie nierówności terenu i muldki, które po prostu były przecinane na pół. Mega stabilna i wbrew pozorom wcale nie bardzo trudna w prowadzeniu czy wchodzeniu na krawędź .

Ale dla równowagi i z wrodzonej uczciwości :) muszę napisać , ze od czasu jak nabylem jako drugą deskę libtecha TRPro157 , w ramach eksperymentu pt " a może na stare lata jednak sprawdzić czy istnieje coś poza zapierdalaniem na twardej, długiej kierunkowej desce" moj nowiutki węgielek jakoś nie może stoku powąchać, choć zabieralem go na wszystkie wyjazdy razem z nowym niziutkim i pokręconym w każdą stronę kolegą z mervina...Do tego stopnia, ze zacząłem się zastanawiać, czy nie poszukać dla niego nowego domu, szczególnie, ze ten sezon raczej mamy z głowy...

Użytkownik md.sign edytował ten post 19 December 2012 - 22:08


#10 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 22:28

hehehe... dobre zdanie: budżetowa wersja coala...
bardziej, jeśli bym musiał przesuwać neo w jakąś stronę, to coś w stylu wczesnego customa... taki z połowy lat 90...

@kuba sorki, ale ja już stary jestem i niedowidzę... 8-)
za piątkę może coś na alledrogo niezłego, ale to od szczęścia trochę zależy... może coś sklepsnowboardowy.pl ma na stanie konkretnego...
nie wiem czy prosnow.pl lub snow4life.pl nie zaspokoji twoich potrzeb... union, flux, burtek... coś już średnio twardego szukaj...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#11 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 22:47

Dzięki za sensowne uwagi.
Nastawiam się właśnie na mocną pracę na stoku i napinkę.
Chciałem coala ale fundusze...
Jak mi się spodoba to coal będzie następną deską.
Wybieram się do sklepsnowboardowy.pl może coś doradzą o ile nie wcisną mi tego co im zalega... :lolbounce:

#12 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 22:49

hehehe... dobre zdanie: budżetowa wersja coala...
bardziej, jeśli bym musiał przesuwać neo w jakąś stronę, to coś w stylu wczesnego customa... taki z połowy lat 90...


Być może praxx, być może - jak pisałem nie jeździłem na neo, raczej dedukowalem na podstawie opisu producenta i samego producenta . Morgan na 100 mógłby powiedzieć , czy to porównanie to zupełne pudło .
Tak wczesnego customa niestety tez nie znam :), no z mocno drugiej połowy '90 to może i mógłbym , ale nie miałem przyjemności.

#13 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 22:52

Czyli że co deska raczej nie godna uwagi?
Bo się pogubiłem.
A co z tym flow'em m11 jest nie tak?

Użytkownik KubaG edytował ten post 19 December 2012 - 23:00


#14 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 23:06

Chciałem coala ale fundusze...
Jak mi się spodoba to coal będzie następną deską.
Wybieram się do sklepsnowboardowy.pl może coś doradzą o ile nie wcisną mi tego co im zalega... :lolbounce:


Hmmm...jak chcesz , to mogę Ci mojego starego coala 164 dać na spróbowanie. Jak się spodoba - to sobie zatrzymasz, a mi postawisz flaszkę jakiejs irlandzkiej łychy. Zainteresowany :)?

Tylko ostrzegam, że wyglada trochę gorzej niż ma przejechane ( a ma przejechane 3 sredniointensywne sezony, więc pewnie nie wiecej niż 100 dni) -głownie dlatego , ze poodklejaly się jej takie metalowe wstawki/intarsje w laminat. Pewnie producent by to reklamował jako jakieś megahiper usztywnienia strefy pod wiazaniami, ale IMO to wyłącznie kwestia estetyczna - to są jakieś 1 mm aluminiowe blaszki naklejone na konstrukcje blatu od góry ...

#15 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 23:12

Dzięki za propozycję ale deskę muszę kupić do piątku a potem mnie nie ma więc nawet nie miałbym jak stestować, może jak wrócę po nowym roku i będę miał porównanie z rad-air'em :) to się odezwę.
Serdeczne dzięki

#16 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 23:25

@kubek neo spoko - flow beeeeee... nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania...
@md na coalu też miałem przyjemność się bujać, do neo tego bym nie przyrównał za żadne skarby... a te blachy to nagminnie odpadały...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#17 md.sign

md.sign

    Starszy snołborder

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPip
  • 326 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 23:28

Do usług :)
A jak pójdziesz do 3style, to już pewnie i tak wyjedziesz z coalem :) widzę ze mają z zeszłego sezonu w niechodliwej długości, więc zaczynaj jak na targu w istambule :)))

Użytkownik md.sign edytował ten post 19 December 2012 - 23:29


#18 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 23:29

@Praxx
Dlaczego coala nie przyrównujesz do neo?
Coal to był mój pierwszy typ. Ale cena więc wytypowałem neo. Może to błąd i szukać innej?

#19 praxx

praxx

    loża szyderców #1

  • Snołborderzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2745 postów
  • Poziom zaawansowania:jakoś się ślizgam

Napisano 19 December 2012 - 23:34

qrcze czemu..? bo neo to w mojej opinii deska am/fr 30/70, natomiast coal to mocna deska sbx... i taka jak dla mnie jest przede wszystkim różnica między nimi...
skręcamy w stronę białorusi... :ban: nie karmię trolla...

#20 KubaG

KubaG

    Nowy na forum

  • Snołborderzy
  • Pip
  • 22 postów
  • Poziom zaawansowania:umiem jeździć na krawędziach

Napisano 19 December 2012 - 23:40

Do usług :)
A jak pójdziesz do 3style, to już pewnie i tak wyjedziesz z coalem :) widzę ze mają z zeszłego sezonu w niechodliwej długości, więc zaczynaj jak na targu w istambule :)))

Mówisz o tym coalu xt 163??
Tyle to nie puszczą ile ja jestem w stanie za niego zapłacić:D tzn ile mam

@praxx to może jednak rad air to zły wybór bo ja szukam czegoś takiego jak coal?